BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez Margaryna9 21 paź 2010, 18:00
lek już biore 6 dni kiedy powinien zacząć działać ? zastanawiam się czy nie zwiększyć dawki do 300 mg teraz biore 150 mg ....
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez zaqzax 21 paź 2010, 18:53
Margaryna9 napisał(a):lek już biore 6 dni kiedy powinien zacząć działać ? zastanawiam się czy nie zwiększyć dawki do 300 mg teraz biore 150 mg ....

po 8-10 dniach czyli lada dzień, to lek który dosyć szybko działa, choć jego pełne działanie rozwija się do 3 tygodni.
ja biore dopiero 3 dzień.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez kuzyn 21 paź 2010, 19:20
zagzax ja bym zaczął od ropinirolu, odstawienia SSRI, wellbutrin jest jakby to powiedzieć zbyt ekspansywny w wywoływaniu lęków
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 21 paź 2010, 21:42
Ropinirol u mnie działał przeciwnie do wellbutrinu - znosił noradrenalinowe pobudzenie. Spróbuj ropinirolu jak wellbutrin nie zadziała - np 0,5 mg na noc.
miko84

przez zaqzax 21 paź 2010, 21:49
miko84 napisał(a):Ropinirol u mnie działał przeciwnie do wellbutrinu - znosił noradrenalinowe pobudzenie. Spróbuj ropinirolu jak wellbutrin nie zadziała - np 0,5 mg na noc.

ciezko bedzie mi wyprosic lekarza o ropinirol lub innego agoniste, bo nie wierzy on w działanie tych lekow,
poza Parkinsonem, nie sa one nigdzie oficjanie zapowidziane w leczeniu depresji.
dlatego ciezko mi bedzie wyprobowac te leki i przekonac psychiatre, bo juz i tak go namowilem
na wiele az w koncu dodatkowo sie wkurzy na mnie.

fajnie jakby ktos byl z Warszawy i moglby mi zalatwic ten lek,
albo odsprzedac z polowe opakowania na probe.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 25 paź 2010, 19:43
po ilu dniach mija ten zasrany lęk i agresja po Wellbutrinie ?
jak na razie jego działanie jest z dupy, pobudzenie bez jakiejkolwiek chęci do czegoś, do tego ten lęk i strach,
jak to może działać antydepresyjnie kur.wa ?!
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 12:30
zaqzax, Mi rozdrażnienie i lęki przeszły po tygodniu. Po tym na kilka dni zrobiło się dosyć miło.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 26 paź 2010, 15:20
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):zaqzax, Mi rozdrażnienie i lęki przeszły po tygodniu. Po tym na kilka dni zrobiło się dosyć miło.

aha, ja sie co 2-3 dni wspomagam benzo jak już nie wyrabiam.
za 2 dni mija tydzień brania ale coś mało mi się chce wierzyć że te objawy przejdą,
czuję się tak sztucznie przyśpieszony, mocno rozdrażniony, napięty, w żaden sposób
ten lek nie podnosi mi nastroju ani trochę, nie daje też jakiejkolwiek motywacji do działania,
działa jak przedawkowana kofeina.

gdzie tu ta dopamina ? mimo że jest jej mało to ani trochę jej nie wyczuwam.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 15:26
To co czujesz to normalny objaw. Miałem dosłownie to samo i momentami ratowałęm się benzo. Jak przejdą te efekty uboczne, to powinieneś poczuć tą dopaminę. Ale musisz wytrwać.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 26 paź 2010, 15:52
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):To co czujesz to normalny objaw. Miałem dosłownie to samo i momentami ratowałęm się benzo. Jak przejdą te efekty uboczne, to powinieneś poczuć tą dopaminę. Ale musisz wytrwać.

no to dajesz mi nadzieję, bo jak taka kurwica potrwa dłużej to się wścieknę, jestem potwornie agresywny, wystraszony i objawy nerwicowe sięgają szczytu, dlatego wspomagam się benzo, daję temu lekowi czas do soboty więc aż 12dni.

jak na razie wyglądało to tak:

- wtorek - 75mg
- sroda - 75mg
- czwartek - 150mg
- piatek - 150mg
- sobote - 150mg
- niedziela - 150mg
- poniedzialek - 150mg
- wtorek (dzisiaj) - 150mg

więc wychodzi na to że biore 8 dni, ale jakbym nie policzył tych dawek 75mg to wychodzi 6 dni.
dlatego daję na wyrost te 12 dni czekania.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 15:54
Te 75 mg powiedzmy, że się nie liczy. Jest to minimalna dawka która może służyć tylko przyzwyczajeniu organizmu. Powiedzmy, że 6 dni bierzesz. Daj sobie czas do skończenia opakowania. Wtedy jakoś obiektywnie ocenisz.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 26 paź 2010, 15:57
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Te 75 mg powiedzmy, że się nie liczy. Jest to minimalna dawka która może służyć tylko przyzwyczajeniu organizmu. Powiedzmy, że 6 dni bierzesz. Daj sobie czas do skończenia opakowania. Wtedy jakoś obiektywnie ocenisz.

heh, wpierw mowisz ze tydzien czekania u ciebie wyszlo a u mnie prawie tydzien i nic, wiec cos wątpię,
mogę walić do końca opakowania ale codziennie do tego benzo, sadze ze bedzie gorzej potem na odstawieniu
benzo niz korzysc z wellbutrinu, wiec daje sobie 2 tygodnie na te objawy uboczne, bo wiekszosc osob mowi
ze po okolo 10 dniach one mijaja choc nie zawsze.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 15:58
Pozatyym skąd masz dawkę 75? Well jest tylko w postaci o przedłużonym uwalnianiu, w niepodzielnej tablecie?

[Dodane po edycji:]

zaqzax napisał(a):
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Te 75 mg powiedzmy, że się nie liczy. Jest to minimalna dawka która może służyć tylko przyzwyczajeniu organizmu. Powiedzmy, że 6 dni bierzesz. Daj sobie czas do skończenia opakowania. Wtedy jakoś obiektywnie ocenisz.

heh, wpierw mowisz ze tydzien czekania u ciebie wyszlo a u mnie prawie tydzien i nic, wiec cos wątpię,
mogę walić do końca opakowania ale codziennie do tego benzo, sadze ze bedzie gorzej potem na odstawieniu
benzo niz korzysc z wellbutrinu, wiec daje sobie 2 tygodnie na te objawy uboczne, bo wiekszosc osob mowi

Nie jeden umarł od raka odbytu. To znaczy, że ty też masz dostać? :pirate:
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 26 paź 2010, 16:04
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Pozatyym skąd masz dawkę 75? Well jest tylko w postaci o przedłużonym uwalnianiu, w niepodzielnej tablecie?

[Dodane po edycji:]

zaqzax napisał(a):

Nie jeden umarł od raka odbytu. To znaczy, że ty też masz dostać? :pirate:

tablete rozgryzłem, 2 dni na poczatku tak wzialem.
nie rozumiem tego tekstu z rakiem odbytu.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg