BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: ZYBAN - czy ktoś to brał??

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 07:36
montechristo, Ty chcesz to brać, na rzucenie palenia? Czy jako antydepresant? Jeśli antydepresant to jest to samo co Wellbutrin i masz odpowiedni wątek w dziale ''leki''.
Wujek_Dobra_Rada

Re: Wellbutrin

przez miko84 01 paź 2010, 09:49
Dobrze dla Ciebie. U mnie były takie dni na wellbutrinie jak opisujesz, ale było to na tyle niestabilne i słabe, że zrezygnowałem z leku.
miko84

senność po wellbutrinie

przez lasic5 01 paź 2010, 11:06
Czy to możliwe że po tym leku jestem senna i do niczego przecież powinien dopingować do działania
Ostatnio edytowano 01 paź 2010, 11:09 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesione do istniejącego tematu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 01 paź 2010, 12:35
Możliwe gdy masz coś w rodzaju ADD, jego działanie na dopaminę może sprawiać, że zrobisz się senna i spokojna, tak jak niektóre osoby na lekach na ADD/ADHD. Ale to reakcja bardzo specyficzna i rzadka, częście jest to pobudzenie i nerwowość, większa motywacja do działania itp.
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 13:20
miko84 napisał(a):Dobrze dla Ciebie. U mnie były takie dni na wellbutrinie jak opisujesz, ale było to na tyle niestabilne i słabe, że zrezygnowałem z leku.

Przed skokami nastroju ratuje mnie karbamazepina. Przychodzi godzina 12, gdzie nastrój mi gwałtownie lecial w dół, żeby podskoczyć około godziny 17.00 w górę. Teraz nie mam żadnych huśtawek. Full chillout.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 17:14
Jestem ciekaw, czy stan w jakim jestem to jest taki docelowy efekt terapeutyczny, czy lek ma docelowo zadziałać za kilka tygodni?
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 01 paź 2010, 17:25
Marek i dodatkowo jesteś bardzo otwarty na ludzi, nie masz w kontaktach z nimi problemów, masz wysoką motywację itd. To co wymieniłeś to może być nadmiar androgenów i nerwica równie dobrze. Wiem, że jest powiązanie między dopaminą a hormonami płciowymi, ale nadmiar androgenów może również występować przy niskiej dopaminie - np gdy masz nadaktywne nadnercza które produkują nadmiar androgenów nadnerczowych.
miko84

przez montechristo 02 paź 2010, 21:08
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):montechristo, Ty chcesz to brać, na rzucenie palenia? Czy jako antydepresant? Jeśli antydepresant to jest to samo co Wellbutrin i masz odpowiedni wątek w dziale ''leki''.

Nie - to nie dla mnie. Ja jem Trittico juz 10 miechów.
Zyban bierze moja mała na rzucanie fajek

przez Wujek_Dobra_Rada 02 paź 2010, 21:25
Ja się tym lecze na depreche. Biorę 8 dni. Palić, paliłem jak zawsze. Nie odczuwam mniejszego zaporzebowania na szluga .
Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 02 paź 2010, 21:34
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Ja się tym lecze na depreche. Biorę 8 dni. Palić, paliłem jak zawsze. Nie odczuwam mniejszego zaporzebowania na szluga .

Wujek...:) daj spokój...plis

To ma działać i już!!!
A wiesz co ja ostatnio odwaliłem?
Zatrułem się wódą bo piłem 3 tygodnie.

przez Wujek_Dobra_Rada 03 paź 2010, 10:43
9 dzień kuracji. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Bezsenność i rozdrażnienie mineły ;) Czuje się bardzo dobrze. Jeszcze 10 dni temu, leżałem i gapiłem się w sufit. Nawet mam ochotę na spotkania z ludźmi :)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 03 paź 2010, 10:45
Poprzez to co napisałem rozumiem, że nienawidzę fajek i więcej ich nie tkne :mrgreen: Nawe mnie do nich nie ciągnie :mrgreen: Na drugi raz kup Wellbutrin, jest o połowę tańszy.

[Dodane po edycji:]

Ja się cieszę stanem nie depresyjnym. Czuję się ''normalnie'' (cokolwiek to znaczy). Nie mam ochoty polepszać tego stanu, więc nie piję. Pozatym z mojego zadupia wszędzie muszę się autem bujać, więc tym bardziej picie odpada.
Wujek_Dobra_Rada

przez zawilinski 07 paź 2010, 00:05
Marek77 napisał(a):Na mnie jednak nadmiar dopaminy działa niekorzystnie... wnioskuje ze moge miec jej endogennie nadmierną ilosc... zawsze wysokie libido,kompulsywna ruchliwosc,owłosione ciało jak małpa :shock:

wg mnie to co wymieniasz to noradrenalina, a nie dopamina.

przez miko84 07 paź 2010, 08:58
Możliwe, że ma nadmiar noradrenaliny i androgenów. Osoby z nadmiarem dopaminy są hipersocjalne, bardzo zmotywowane, ogólnie pozytywnie nakręcone, ale jak ten nadmiar dopaminy zaczyna się przelewać to dostają zwidy, omamy i inne takie mniej przyjemne rzeczy.
miko84

Sortuj wg