BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez cytrynka84 27 wrz 2010, 09:38
Depresja reaktywna,nerwica lekowado tego obj.somatyczne,kiedys dr mowil to tylko dystymia( nerwica depresyjna),i stad te zab.koncentracji i kilka innych charakterystycznych objawow dla dystymi.Teraz okazalo sie ,ze mam silna depre inerwice,niby nic takiego powaznego,a tak daje w kosc ,ze szkoda gadac... Naszczescie teraz jest juz lepiej lepszy humor i to jest najwazniejsze,pare miechow temu wogole bylo tak zle,ze myslalam,zze z tego nie wyjde.Jednak udalo sie wyjsc na prosta
Niestety lecze sie juz od5 lat :(
A Ty na co sie leczysz? I jak dlugo? Jesli moge spytac.

ZYBAN (Bupropion-Wellbutrin)

przez montechristo 27 wrz 2010, 11:24
Jeśli tak macie coś do powiedzenia?

Proszę o info

Re: ZYBAN - czy ktoś to brał??

przez wovacuum 27 wrz 2010, 11:28
montechristo, bralam zyban w Polsce-palilam dalej jak smok i mialam dodatkowe efekty uboczne-suchosc w gardle,zawroty glowy,wymioty.
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 27 wrz 2010, 11:37
Kochani....

Ja już to ,,załątwiłem" dla mojej małej która rzuca fajki i chce wierzyć że to ja wesprze.

przez wovacuum 27 wrz 2010, 11:41
montechristo, no wiesz-na kazdego dziala inaczej wièc myslè,ze warto sprobowac. :smile: 8)
wovacuum

przez linka 27 wrz 2010, 11:48
montechristo, mojej koleżance bardzo pomógł w rzuceniu papierochów lek o nazwie Tabex, na receptę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Wujek_Dobra_Rada 27 wrz 2010, 15:40
Głównie depresja + skoki nastroju. Ostatnio co pare godzin zmienia sie z euforii po maksymalny dół. Zastanawiam się czy nie włączyć do tego zestawu karbamazepinę. Gdzieś mi się obstało 1,5 opakowania po ostatniej kuracji. :roll:
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 27 wrz 2010, 18:50
Rozumiem,tez mam zmiany nastrojow,na szczescie niewielkie,ale tez mnie to momentami strasznie wkurza,cos o tym wiem.tegretol tez czasem biore minimalna dawka400-600 pomoglo na hustawki,ale po paru miechach odstawialam ,bo nawet mikro dawka mnie zamulala,nie moglam sie skupic,uczyc ,spac mi sie chcialo.
Bylam u lek niedawno,tegretol 200mg zalecil,i po malu zwiekszac po miechu,inaczej wiedzial ,ze nie zaczne brac wcale przez sennosc i to,ze stwierdze,ze jeszcze nie jest tak zle,wykupilam i nie bralam,potem zmienilam lekarza i ten nowy nie kazal brac stabilizatora,nowemu dr ufam jakos bardziiej,bo z poprzenim juz dawno nie moglam sie dogadac ,zmienilam z kilku powodow sproboj brac ten tegretol,jesli Tobie zostal,po ,co masz sie meczyc?!

przez Wujek_Dobra_Rada 27 wrz 2010, 22:07
cytrynka84, Dołącze karbamazepinę znowu na stałe. Tak jak kiedyś brałem - rano 200, wieczorem 200. Nie jest to lek marzeń, ale sam Well chyba na huśtawki nastroju jakoś ulltra szczęśliwy nie jest... Za parę tygodni,pewnie dopiero będę mógł się obiektywnie wypowiedzieć co się dzieje. Aktulnie mój zestaw będzie wyglądał - Sertralina 50 mg (ale chyba odstawię), Wellbutrin 150 i Karbamazepina 2x200.
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 28 wrz 2010, 17:58
Wujek_Dobra_Rada,dokladnie tak bralam 200+200, mnie tez dobrze stabilizowal,takze dziala ok i jest naslabsz ze wszystkich normatymikow,inne wg.mojego dr za silne.
Well nie da rady na zmiany nastrojow Sertra nie dziala rozumiem,ze chcesz odstawic?Dlugo ja bierzesz?sorrki,ze tak dopytuje,jesli nie chcesz nie musisz odpowiadac.

przez Wujek_Dobra_Rada 28 wrz 2010, 18:50
cytrynka84, Od 2 dni powiedzmy, że się czuję stabilnie. Przechodzi mi rozdrażnienie po Well. Co prawda, dopiero 5 dzień brania dzisiaj, ale nie czuję juz takiego stymulującego działania. Bardziej mnie stabilizuje. W pozytywnym sensie oczywiście ;) Chociaż karbamazepina dla mnie to taki troszkę substytut benzo ''na biedę'' ,no i fajnie się komponuje z W. który pobudza, a k. wycisza. Więc narazie czuję taką równowagę. Co do sertraliny, to lipa.Miałem kilka jakiś epizodów gdzie czułem się lepiej, przez 2 miechy brania, ale to raczej wkręcanie sobie... Gdyby nie Well to teraz bym leżał i się w sufit gapił... Ale jeszcze przedwcześnie na zachwalanie czy negowanie tego leku. Mam nadzieję, że nie będę musiał zwiększać dawki.
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 28 wrz 2010, 19:10
To najwazniejsze ,"nakrecenie" odpuszcza
Fakt karbamazepina dziala leciutko jak benzo,choc do benzo sie chowa,bo nic nie rowna sie z benzo,ale od biedy jak nie mam bzd,to czasem zdarza mi sie,ale rzadko,zastapic je tegretolem
Szkoda,ze nie "zatrybila" sertra,moze jakis inny SSRI dorzucic.
Zycze,zeby well.zaskoczyl

przez Wujek_Dobra_Rada 28 wrz 2010, 19:34
Dzięki. Fajnie wkońcu, że ktoś o podobnym problemie, z podobnym doświadczeniem ;) Myślę, że dorzucanie SSRI narazie będzie zbędne. Grubo mi się zdaje, że mi trzeba noradrenaliny, która mnnie napędza i powoduje, że lepiej się czuję na całej lini, a nie serotoniny. Narazie pobiorę jeszcze k. , później może mi się uda tylko na W. ujechać. Ciekaw jestem jak będzie działać za kilka miesięcy. Ale narazie powstałem z agonii. Pozatym, wkońcu się wygadałem na realu kilku osobom, co mi jest i co biorę. Mam wrażenie, że to mi też pomogło. Dzisiaj pojawiła się chęć rozmowy z ludźmi w realu, co było ostatnimi czasy dla mnie abstrakcją. ;)

[Dodane po edycji:]

Mała poprawka: karbamazepiny narazie biorę pół tablety Finlepsinu, czyli 100 mg. Kilka dnia na przyzwyczajenie organizmu i wejdę na 2x200 mg. ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 07:30
Peace, love and Wellbutrin :lol: . 4 dzień stabilny. Tak szybko działającego leku, żem jeszczem nie widział :lol: Powoli wychodzę z pokoju, w którym byłem zamknięty ostatnie kilka miesięcy. ;) W dodatku myślałem, że z moim doświadczeniem lekowym, będzie to nie do osiągnięcia, ale czuje się tak naturalnie happy. Nie sztucznie pobudzony :great:
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg