BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 15:21
Widzę, że będę pionierem (na tym forum) w leczniu stanów depresyjnych Wellbutrinem ;) Będę relacjonować co się dzieje....
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 26 wrz 2010, 15:37
Ja wiem czy pionierem? Jak masz problemy z dopaminą to lek Ci może częściowo pomóc.
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 16:36
Z tego co czytałem, przedmówcy mieli problem z stanami lękowymi. Ja na szczęście ich nie mam. Nie doczytałem się tu osoby co by tylko na stany depresyjne się leczyła. ;) .Jest to najzywczajnieszy w świecie stymulant i takie działanie narazie odczuwam. Dziś 3 dzień. Skutki uboczne najbardziej lightowe z wszystkich leków co miałem.

Mam nadzieję, że pomoże na wszechobecne poczucie pustki, bezsensu, braku radości z działania i huśtawkę nastrojów...

miko84, Jak wyglądało odstawianie? Dało się przeżyć? Nie mogę się doszukać, jak długo ten lek można brać. Pól roku, 2 lata, 5 lat?
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 26 wrz 2010, 20:26
Ludzie biorą wiele lat. Nie miałem absolutnie żadnych efektów odstawiennych.
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:01
Marek77, Pierwsze 2 dni, to taka słaba amfetamina. Ale nie o to działanie mi chodzi. Jak to po kilku dniach wygląda? Jakoś się stabilizuje? Po jakim czasie mówimy o pełnym efekcie terapeutycznym?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:07
Ja wróciłem do Dormicum przez to :pirate: Ale odstawienie benzo, to sama rozkosz w porównaniu do leżenia się całymi dniami i gapienia w sufit :roll:
Jestem ciekaw jak to na mnie zadziała. Wiem, że napewno serotonina to nie jest to, czego szukam. Jak mam wystarczająco noradrenaliny to automatycznie ciągnie za sobą, pewność siebie, poczucie własnej wartości i humor znacznie mi się poprawia.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:13
Marek77, i co zamierzasz teraz? Masz deprechę, stany depressyjne, lęki?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:23
Po ilu dniach schodzi to rozdrażnienie po Wellbutrinie? :roll:
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:34
Znam takie ćupnka co przed snem brał fetę. Organizm do wszystkiego się przyzwyczaja. Rozdrażnienie po sertralinie zeszło mi po ok. 10 dniach. A było bardziej upierdliwe, niż to co mam teraz...
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 21:57
Ja nie mam zaburzeń lękowych. Stany depresyjne w bardzo xujowej formie. Do tego ciągłe rozkojarzenie, ciągłe przekładanie wszystkich spraw na potem itd... itp... Dlatego wydaje mi się, że W. może być dobrym wyborem...
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 26 wrz 2010, 22:22
Agonista dopaminy będzie działał tonizująco na noradrenalinę, przez agonizm receptorów dopaminy może zmniejszyć jej tranismisję - odczułem to u siebie - więcej opanowania i spokoju. Z kolei wellbutrin to przeciwieństwo - wychwyt noradrenaliny powoduje, że jest jej więcej, człowiek czuje się nakręcony i poddenerwowany. Ideał mojego leku to silnie działanie na dopaminę i hamowanie działania noradrenaliny :D
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 22:25
miko84, A u mnie właśnie odwrotnie ;)
Marek77 3 dzień dobiega końca...Dawka 150.
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 22:35
tez tak mialam znam to b.dobrze,zab.koncentracji,uwagi,przekladanie wszystkich spraw,b duzo przez to zawalilam waznych rzeczy i to takich ,ktorych juz nie da sie odkrecic :(,trudno takie zycie
Well,bedzie dobry tak mi sie wydaje dr tez mi go polecal
Skonczylo sie jednak na seronilu+edronaxie,inny dr mowil,ze reboxetyna lepsza ,silniejsza od bupropionu,po rebo super koncentracja,a probowalam juz piracetamu -prawie wogole nie dzialal
Fluo+rebo - b.dobry mix,minela ciagla sennosc,a nareszcie pojawila sie chec do dzialania :)
Powodzenia Wujek_Dobra_Rada!

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 22:39
Ja mam to w miksie z Sertraliną 50 mg. Wiąże z nim jako takie nadzieje. W każdym razie pierwszy raz mam lek, gdzie w ulotce są wypisane wszystkie objawy które się pokrywają z moimi.;) Szkoda, że nie ma tu nikogo, o objawach zbliżonych do mnie, kto by równlegle zaczynał kurację, co by wymienić się opiniami.

cytrynka84, A na co się leczysz?
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg