BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez kucyk123 09 wrz 2010, 13:41
biore welbutrin od 2 dni w dawce 150 mg ale narazie zadnych skutkow ubocznych nie czuje jak tez pozytywnego dzialania leku ale wiem ze trzeba poczkekac jeszcze

przez wolverine 13 wrz 2010, 13:26
To mój pierwszy post na Waszym forum, ale choruję od 6 lat. Początkowa diagnoza depresja, od roku chad z przewagą stanów depresyjnych.

Wellbutrin biorę od 4 tygodni - pierwsze opakowanie 150 mg dziennie (rano). Od dzisiaj 300 mg (rano). Dodatkowo biorę lamotrix (200mg/dziennie) na stabilizację nastroju.

Moje spotrzeżenia odnośnie wellbutrinu: faktycznie aktywizuje: wstaję normalnie rano, sprzątam, coś tam robię (nie pracuję zawodowo). Jednak chyba ma słabe działanie typowo antydepresyjne: jestem smutna, często płaczę, coraz częściej mam czarne myśli. Dodatkowo pojawiła się u mnie dość mocna nerwowość, jakaś kłótliwość. Mam również problemy z koncentracją, z jasnością umysłu.
Problem z zasypianiem wieczornym mi nie przeszkadza, bo do tej pory chodziłam zbyt wczesnie spać, szybko byłam zmęczona. A ponieważ nie pracuję, to zasypianie o 12.00 lub 1.00 w nocy (czasem 2.00) mi nie przeszkadza.

Najbardziej przeszkadza mi ta nerwowość no i nasilające się stany depresyjne. Znów mam przekonanie, ze do niczego się nie nadaję, że tylko przeszkadzam, że same problemy ze mną są. No i ten płacz.

Czy jest szansa, że te negatywne skutki będą mijać w miarę upływu czasu zazywania wellbutrinu? Czy skoro się pojawiły, to już zostaną lub wręcz będą się nasilać - bo zwiększyłam dawkę.

I czy zwiększenie dawki spowoduje , że lek zacznie działać antydepresyjnie?

będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

przez miko84 13 wrz 2010, 18:27
U większości reakcją będzie pobudzenie, chyba, że ktoś ma niezdiagnozowane zaburzenia typu ADD, wtedy o dziwo lek może go uspokoić (jest czasami stosowany w ADHD/ADD). Rzeczywiście lek raczej dla osób ze słabym napędem niż lękiem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wolverine 14 wrz 2010, 09:26
dzięki za odpowiedzi.
A co z tą nerwowoscią? Czy ona minie?

przez miko84 14 wrz 2010, 10:16
Mi minęła ale dopiero po paru miesiącach.
miko84

przez kasia000 20 wrz 2010, 10:47
czy ten lek działa tak samo jak lerivon?
kasia000

przez sebastian86 20 wrz 2010, 10:51
raczej nie , jest malo efektywny, na nerwice raczej nie zadziala.
We Are The Champions 2016(L)

przez _Pete_ 22 wrz 2010, 19:43
Dostałem właśnie od lekarza wellbutrin. Pożyjemy, zobaczymy...
_Pete_

wellbutrin

przez lasic5 23 wrz 2010, 12:50
Znów wróciła ta cholerna depresja przepisano mi wellbutrin czy komuś z was pomógł?
Ostatnio edytowano 23 wrz 2010, 12:52 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłam do istniejącego już tematu.

przez Wujek_Dobra_Rada 23 wrz 2010, 20:41
Poważnie się zastanawiam nad właczeniem tego leku do ''diety''. Sertralina coś tam działa, ale ja potrzebuje noradrenaliny a nie takiego delikatnego pieszczenia serotoninowego. Czuję się jak wesoły ,ale bez jaj :mrgreen: Nie wiem jak to określić. Z drugiej strony wellbutrin+sertra = coś ala wenlafaksyna+neuroleptyk. Tak narazie wnioskuję :roll:

[Dodane po edycji:]

Nie chce mi się wertować forum. Jaka cena za W. i cena zamienników? Jest refundowany?
Wujek_Dobra_Rada

przez Badziak 23 wrz 2010, 20:57
Nie chce mi się wertować forum. Jaka cena za W. i cena zamienników? Jest refundowany?

Ja płaciłam coś koło 50/60zł, ale miałam wypisane nie przez psychiatrę, więc był pełnopłatny. Nie wiem czy jest refundacja. Chciałam kupić jakiś zamiennik, ale okazało się, że jest tylko 6zł tańszy, więc wzięłam Wellbutrin.
Ostatnio edytowano 23 wrz 2010, 20:58 przez Badziak, łącznie edytowano 1 raz
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Wujek_Dobra_Rada 23 wrz 2010, 20:58
To do strawienia. Myślałem, że to droższa impreza.
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 23 wrz 2010, 21:44
W,52 zl w doz.pl,nie podlega refundacji i to niezaleznie od tego jaki lekarz go wypisze z laczeniem sertry i well.to rozni lekarze roznie mowia jedni,ze spokojnie mozna laczyc inni,znowu twierdza,ze nie,zalezy od lekarza,dziwne to jakies jedni tak inni inaczej.

przez Wujek_Dobra_Rada 23 wrz 2010, 21:51
T cytrynka84, Z tym łączeniem to się zastanawiam, bo wynika z tego ze wellbutrin+sertralina= wenlafaksyna, dobrze mi znana. Oczywiście chodzi mi o działanie.

Poszło 150 mg Wellbutrinu. Nie chcę ulotki czytać, żeby się nie schizować;)

Jeszcze jedno pytanko? Jakich skutów odstawiennych w przyszłości można się spodziewać? Coś ala wenlafaksyna?
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg