BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

 
Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez cytrynka84 13 kwi 2010, 15:57
Ale ze mnie gapa, :smile: przecież pisałeś o tym wyżej,dzięki za odpowiedz.
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Wellbutrin

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 13 kwi 2010, 16:47
Nasilenie lęków też miałam, ale dostałam od razu do well xanax sr i brałam wtedy, powoli lęki trochę odpuściły, bóle też.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Wellbutrin

przez miko84 13 kwi 2010, 18:03
No niestety, noradrenalina z wellbutrinu nasila stres i reakcje nerwowe,
miko84
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Wellbutrin

przez zdesper 13 kwi 2010, 19:34
noradrenalina moze miec wplyw na takie skurcze mięsni? :pirate:.Ktos mial w poczatkowych dniach brania wellbutrinu takie ekstramalne napiecie miesni?(ze az policzki same drgaja?)
zdesper
Offline

Re: Wellbutrin

przez Mattej 10 maja 2010, 07:55
miko84 napisał(a):No niestety, noradrenalina z wellbutrinu nasila stres i reakcje nerwowe,

Z tego względu uważam, że nie jest to dobry lek na nerwicę lękową, a raczej na depresję z zahamowaniem psychomotorycznym.
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
22 lis 2009, 09:30

Buprion (Wellbutrin) + Sertralina

Avatar użytkownika
przez namiestnik 27 maja 2010, 00:03
Buprion (Wellbutrin) + Sertralina - brał może ktoś z Was taki mix?


Ja do tego neuroleptyk na stałe i benzo w razie potrzeby, tzn. stanu krytycznego (tzn. w zasadzie ostatnio też zawsze).
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Buprion (Wellbutrin) + Sertralina

przez cytrynka84 27 maja 2010, 18:04
2 lekarzy mi powiedziało,ze woleli by nie łączyć z lekami dział.na noradrenaline,nie tłumacząc dlaczego
Znowu inny lekarz powiedział,ze bez problemu mozna je łączyć.Więc sama już nie wiem???
To co napisze,może i jest głupie i nieodpowiedzialne,a mianowicie:Korcilo mnie,żeby jednak wypróbować ten mix leków ,trochę na własną rękę,w celach,większej aktywizacji,ale teraz mam inne leki,działają,więc nic nie kombinuje na razie,nie zmieniam.
Bierz ten zestaw,jak lekarz kazał,on wie najlepiej ,co robi.
Jak by coś to najwyżej odstawisz,niestety metoda prób i błędów.Na pewno ten mix nie jest groźny dla zdrowia,także bierz spokojnie.
A jakie dawki,obu leków,Tobie przepisał ?
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Buprion (Wellbutrin) + Sertralina

Avatar użytkownika
przez namiestnik 27 maja 2010, 21:55
Hmmmm to nie do końca tak.... coś tam kiedyś rozmawialiśmy. Ale to ogólnie nie mam zapisane - tylko ze starych zapasów jak brałem sporo sertraliny i jakoś się schomikowało. A już nie wiem co zrobić by przywrócić siebie do żywych. Bez buprio to nawet nie wstanę.... a sertralina to osobny mechanizm i po nim u mnie w życie było bardziej w kierunki dzieci kwiaty.... no na początek jest 300 buprio rano, 50 sertraliny, i 100 sertraliny wieczorem. Do tego tegretol 200+100. Nie wiem czy go też nie zwiększyć - w końcu chce wystabilizować nastrój.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Wellbutrin

przez paola77 23 cze 2010, 15:58
Witam!
Chciałabym się poradzić w sprawie stosowania Wellbutrinu XR. Otóż mój lekarz podejrzewał u mnie nerwicę dlatego wysłał mnie do neurologa, który przepisał mi właśnie Wellbutrin. Chodzi o to że po przeczytaniu ulotki i na internecie opinii ludzi którzy go stosowali nie jestem przekonana czy ten lek jest odpowiedni dla mnie. Otóż od jakichś 3 lat cierpię na zawroty głowy(z tym że 3 lata temu czułam się na tyle źle że nie wychodziłam z domu potem poszłam do liceum i przeszło a teraz znowu jest nawrót i z każdym nawrotem czuję się nieco gorzej), chwilowe zaburzenia równowagi a od jakiegoś miesiąca czuję coś w rodzaju otępienia emocjonalnego. Niby odczuwam emocje, uczucia ale jakby nie w 100% tak jak to powinno być. Właśnie te dolegliwości wywołują u mnie lęki przed zemdleniem, poważną chorbobą, rakiem czy nawet śmiercią, serce mi wtedy wali i ciężko się oddycha. Myślę że (ale tylko mogę podejrzewać) przez to że szybko urosłam w krótkim czasie czasami zdarzały mi się zawroty głowy a przez lęki dorobiłam się takiego stanu w jakim jestem teraz. Jeśli chodzi o Wellbutrin to boję się czy nie jest dla mnie zbyt silny (nie mam mysli samobójczych, lęki od czasu do czasu tylko gdy się źle poczuję) ponieważ nie chciałabym żeby nasiliły się u mnie dolegliwości których tak bardzo nie potrafię ścierpieć :(
Mam 20 lat.

Czekam na opinie.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
23 cze 2010, 15:41

Re: Wellbutrin

przez miko84 23 cze 2010, 17:04
Nie musisz być przekonana czy to lek dla Ciebie, a po przeczytaniu ulotki niejeden miał głowę pełną różnych wątpliwości. Nie przekonasz się do czasu aż nie spróbujesz. Jeśli będziesz miała jakieś silne efekty uboczne wtedy będziesz mogła uznać, że to nie jest lek dla Ciebie.
miko84
Offline

Re: Wellbutrin

Avatar użytkownika
przez Jednakowoż 25 cze 2010, 16:38
Im więcej dowiaduję się o charakterystyce poszczególnych neuroprzekaźników, tym bardziej wydaje mi się, że brak mi głównie dopaminy. Biorę teraz wenlafaksynę w dawce 150 mg i moje lęki, fobia społeczna, są bardzo zmniejszone (i bardzo mnie to cieszy), ale brak mi radości, spontanicznej radości, Rzadko z czegoś się cieszę, gorsze stany są fatalne, lepsze to taka ponura dekadencja. Nie jest to taka stricte depresja, bo potrafię cośtam robić, funkcjonuję, nie jestem płaczliwy, nie mam problemów ze snem, apetyt jest nie tylko nie zmniejszony, ale wręcz nadnormalny. Ale nie cieszę się. Wszystko jest takie szare. Nie uśmiecham się. Anhedonia. Do tego opadnięte libido.

I tak sobie myślę - może namawiać lekarza na Wellbutrin? Noradrenalina zwalczyłaby resztki fobbi społecznej, dopamina dałaby mi trochę radości, też pozwoliłaby się zbliżyć do ludzi. Ciekaw jestem, czy można łączyć wenlafaksynę z bupropionem. Nadmiar noradrenaliny objawia się zdenerwowaniem, napięciem.

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wiarygodnych informacji, na ile dopamina może wpływać na takie stany. Wszędzie tylko serotonina, serotonina, do znudzenia. Moim prywatnym zdaniem laika, brak dopaminy bardziej pasuje do opisów wielu depresji opornych na leczenie SSRI. Przecież dopamina to zdolność cieszenia się, spontaniczność, radość.

Jeśli bredzę to bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Tak, wiem, nie jestem lekarzem, ale tylko sobie spekuluję. Szukam dla siebie tego co najlepsze, to chyba normalne?

We wtorek idę do lekarza i zamierzam zapytać o Wellbutrin i poproszę go o trochę szczegółów, jak to faktycznie jest z tymi neuroprzekaźnikami. Jeśli nic nie uzyskam to przynajmniej będę mądrzejszy :smile:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
192
Dołączył(a)
22 sty 2010, 21:42

Re: Wellbutrin

przez savior 25 cze 2010, 17:31
Spójrz na substancje o nazwie Piribedil http://en.wikipedia.org/wiki/Piribedil .. mam ten lek pod nazwa Pronoran i anhedonie likwiduje perfekcyjnie.. defekt w łaczeniu dopaminy przez receptory dopaminowe D2 moze byc przyczyną zachorowań na fobie społeczną.. piribedil jest agonista receptorów dopaminoweych D2 i D3...
savior
Offline

Re: Wellbutrin

Avatar użytkownika
przez Jednakowoż 25 cze 2010, 17:37
Tak a propos znalazłem jeszcze artykuł o bupropionie, skupia się na jego korzystnym działaniu jeśli chodzi o sferę seksualną, ale wspomina też o tym, o co pytałem:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... nG-JbxFIZg

Obecnie przypuszcza się, że istnieje prawdopodobnie podtyp depresji, który można opisać jako związany z „dysfunkcją dopaminergiczną” (dopaminergiczny podtyp depresji). Ponadto, ponieważ większość leków działa na przekaźnictowo serotoninergiczne (SSRI) lub serotoninergiczne i dopaminergiczne (SNRI, serotonin noradrenaline reuptake inhibitor), to część pacjentów nie uzyskuje pełnej remisji, gdyż leki te nie działają na neurony dopaminergiczne [7].
Avatar użytkownika
Offline
Posty
192
Dołączył(a)
22 sty 2010, 21:42

Re: Wellbutrin

przez desperatka 25 cze 2010, 22:15
witam
biore well od 4 miesiecy,ale ostatnio (2 tygodnie) pojawily sie jakies dziwne skutki uboczne, bola mnie miesnie, glowa i czuje ogolna niemoc ciala, nie jestem w stanie podniesc sie z lozka i robic cokolwiek, nie moge prowadzic samochodu. czuje sie tak zle, ze chce przestac brac juz te tabletki. czy ktos moze mial podobna reakcje, i czy ktos wie czy mozna well odstawic z dnia na dzien?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
25 cze 2010, 22:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mezus i 38 gości

Przeskocz do