BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez basior 26 gru 2009, 11:58
wellbutrin nasila lęki,taka jest prawidłowosc,sa zapewne wyjątki ale mówie o nich tylko z czysto logicznym załozeniem a nie doswiadczeniem które co innego pokazuje
basior

przez budzo 03 sty 2010, 11:52
witojcie!

Biorę Wellbutrin w dawce 300mg od ponad miesiąca. Rewelacji nie ma, ale poprawa jest. Większa niż pół roku wnlafaksyny. Chce mi się robić różne rzeczy, nie zalegam w łóżku w ciągu dnia, mam więcej energii no i zmniejszył się ten straszny lęk o to, że za minutę świat się zawali, albo ja kogoś zabiję. Problem mam nadal z przeżywaniem uczuć ludzkich takimi jak je znałem kiedyś i z satysfakcją z siebie. Ze skupieniem uwagi też. Ale lekarz mówi ze w moich dystymicznych problemach miesiąc to jest nic.

[Dodane po edycji:]

basior napisał(a):wellbutrin nasila lęki,taka jest prawidłowosc,sa zapewne wyjątki ale mówie o nich tylko z czysto logicznym załozeniem a nie doswiadczeniem które co innego pokazuje

nie wiem jaka jest prawidłowość ale u mnie zdecydowanie zadziałał anksjolitycznie. Więc to bzdura. Może mówisz o pierwszych dniach jako efekcie ubocznym.

przez *Wiola* 03 sty 2010, 16:40
budzo
To pocieszające co piszesz. Ja tez już biorę około miesiąca, ale po 150 mg . Na razie nie poczułam znacznej poprawy, może na samym początku trochę silniejsza motywacja. Właśnie się zastanawiałam nad zwiększeniem dawki, ale boję się ,że nasilą się lęki. Ale po tym co napisałeś może się odważę. Być może nie działa jeszcze na mnie bo np nie poczułam żadnej niechęci do papierosów, a palę dość dużo.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez budzo 03 sty 2010, 22:46
ja tez :) co prawda rzuciłem palenie, ale to raczej taka deep inner strenght :) teraz czasem popalam i w sumie mi nie smakuja, ale mnie to nigdy tak do końca nie smakowały.

przez *Wiola* 03 sty 2010, 22:58
Mi niestety tak:( Mam jeszcze pytanie: Czy lęki to jeden z Twoich problemów? Czy próbowałeś innych leków wcześniej??

No i mam wrażenie,ze puchną mi palce u rąk i stopy , tak z rana po przebudzeniu to czuję, czy masz może takie objawy?
Moderator

przez budzo 03 sty 2010, 23:38
Lęk zdecydowanie tak ale raczej taki wolno płynący, lęki napadowe mi się zdarzyły może ze 2 razy w życiu. Jak zaczynałem brać antydepresanty to brałem chwile signopam, ale nie widziałem żadnej różnicy.

Puchnięcia nie miałem ale objawy uboczne to inne u każdego. Sprawdź sobie na ulotce czy coś takiego występuje.

przez kasia76 04 sty 2010, 18:59
wiola:
generalnie nic o puchnięciu w ulotce nie ma,ale ja też zauważyłam,że puchnę w okolicach twarzy. w ogóle jakbym zatrzymywała w sobie wodę i cała jakaś była nabrzmiała. wiązałam to z tabletkami antykoncepcyjnymi,ale te biorę od kilku lat i nic podobnego się nie zdażało, a przez dwa dni nie brałam well i jakby to wszystko ze mnie zeszło.

a lęki niestety po miesiącu brania well zaczynają się pojawiac :(. będę musiała miec dołączone coś niestety typowo przeciwlękowego.

przez *Wiola* 04 sty 2010, 22:48
Kasia

Dzięki. Właśnie nigdzie o tym puchnięciu nie ma , a ja tez wyraźnie to odczuwam a nigdy dotąd nie miałam takiego problemu. Ja jeszcze cały czas biorę połówkę 75 anafranilu, więc lęków niby nie mam, ale chciałam z tego anafranilu zejść. Sama już nie wiem jak ten well działa czy nie. Śpię dalej po kilkanaście godzin, chęci do życia też jakoś mi specjalnie nie przybyło. Za to roztrzęsiona trochę jestem. A jak czułaś się przez te 2 dni gdy nie wzięłaś? Bo ja jadę na wesele i chciałabym chociaż lampkę wina wypić dla lepszego humoru, a przy nowym leku to się boję.
Moderator

przez kasia76 05 sty 2010, 16:39
wiola173

tak naprawdę przez te dwa dni nie czułam żadnej różnicy :? i to jest najzabawniejsze... jeżeli chodzi o alkohol to w sylwestra pozwoliłam sobie na całkiem niemałą ilośc biorąc przy tym well i nic mi nie było :P , nie czułam żadnych niepokojących objawów,zresztą w piątek i sobotę też wypiłam po dwa drinki i ok :D . ja wiem,ze w zasadzie żadnych leków nie powinno się łączyc z alkoholem,ale moja pani doktor powiedziała,że well jest jedynym lekiem z grupy antydepresantów, przy którym można (oczywiście nie za często :D ) czegoś się napic.

a może powinnam zmienic lekarza ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

przez kuzyn 16 sty 2010, 20:16
można prowadzić po wellbutrinie jak wpływa na jazde?
odkupie
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez *Wiola* 16 sty 2010, 20:22
Na jazdę wg mnie wcale:) Ja prowadzę.
Kasia
A co do alkoholu,. to tez już się trochę odważyłam. Nie wiem czy taki jedyny, ja przy anafranilu mogłam całkiem normalnie, lekarz też się nie oburzył jak się przyznałam:)
Moderator

przez kuzyn 16 sty 2010, 20:33
priv
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez kasia76 27 sty 2010, 20:53
no i czas well-u chyba się skończył :( . niecałe dwa opakowania a ja czuję się coraz gorzej. totalny dół i znow mogłabym spac 24 godziny na dobę. nie ma nawet śladu po kopie ,który dostałam na początku :? ... już chyba lepiej nie będzie co? czy jest szansa,że to przejściowe?

przez *Wiola* 28 sty 2010, 00:22
Kasia
Ja już zaczęłam trzecie.
Doła nie mam, ale spać też mogę długo i napędu tez nie ma:( Zastanawiam się nad zwiększeniem dawki. Z lekarzem zobaczę się za jakiś czas. Jedyne co mi się udało to zmniejszyć o połowę anafranil. Ty brałaś 300 czy 150?
Moderator

Sortuj wg