BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez *Wiola* 16 lis 2009, 13:46
Kasiu!
Przyznaję ,że nie pamiętam, to było już kilka lat temu, a wypróbowałam wiele leków. Ale chyba wystarczająco długo ,żeby się przekonać jak działa na mnie, skoro lekarz zmienił na następny.

Basior
Zrozumiałam ,ze Twoja odpowiedź była skierowana do mnie. Jeśli tak to wyjaśniam Ci ,że dokładnie przeczytałam czym jest wellbutrin, nie tylko w wikipedii. Pytam dlatego ,że mimo jego działania lekarz doskonale wiedząc ,że cierpię na lęki mi go przepisał. Więc myślę ,że spotkało to i innych. A jak wiadomo każdy z nas reaguje na leki zupełnie inaczej patrz chociażby wyżej omawiany Lerivon , który mnie tuczył i nie pomagał zupełnie inaczej działał na Anne. Dlatego szukam kogoś kto próbował wellbutrinu przy lękach. Ja wzięłam dzisiaj rano 9tą tabletkę i na razie nie czuję ,żeby mi nasilił lęk więc mam taką nadzieję ,że na mnie w ten sposób nie działa.
Moderator

przez angiel 16 lis 2009, 13:55
Dziekuje AnnoR:)

przez kasia000 16 lis 2009, 19:54
Wiola pytam dlatego bo lerivon na mnie w pełnie podziałał po ok.1/2 roku stosowania
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 16 lis 2009, 21:34
Kasiu
Tak długo to go na pewno nie brałam.

[Dodane po edycji:]

Niestety dzisiaj było kiepsko:( Mam nadzieję ,że to chwilowe. Czy ktoś ma doświadczenie z lękami na wellbutrinie?
Moderator

przez Speedos 22 lis 2009, 20:05
Wiola, tak jak wspominałem, podobnie na początku Well nasila objawy lęków... Lęki to poważna sprawa stąd powinnaś informować o tym swojego lekarza. Może tymczasowo lekarz przepisze Tobie równolegle do Well leki "benzo" typu Afobam?
A jakiego typu są Twoje objawy?
Pamiętaj! Informacje publikowane na forum to tylko nasze opinie, sugestie i doświadczenia...

Wellbutrin 300 XR / Coaxil / suple: L-Tyrozyna, ALC, BCAA, L-Glutamina, ZMA, Rhodiola i witaminy / Nadzieja

przez *Wiola* 23 lis 2009, 12:12
Opisałam objawy na poprzedniej stronie. Mam przepisany xanax, chociaż dawno nie brałam nic uspokajającego . Minęły już 2 tygodnie odkąd zaczęłam brać wellbutrin. No i zeszłam już ponad tydzień temu z całego na połówkę anafranilu.

[Dodane po edycji:]

Piatek 25.11

Byłam bardziej rozdygotana, ale spodziewałam się tego,więc starałam się wytrzymać. Poza tym bolała mnie przez jakieś 3 dni głowa, ale to tez czesty objaw więc się nie przejmowałam. Niestety od kilku dni miałam straszne bóle mięśni pleców i niewielkie duszności . Na początku nie przyszło mi do głowy ,że może to być związane z Wellbutrinem, ale nie było właściwie powodu do ich wystąpienia. Dzisiaj rozmawiałam ze swoim psychiatrą , mam na tydzień odstawić WE. żeby sprawdzić czy to od tego. Jeśli tak to mam znowu ogromnego pecha, bo ponoć coś takiego zdarza się bardzo rzadko i jest przeciwwskazaniem do stosowania WE.
Moderator

przez angiel 29 lis 2009, 20:49
Czesc od prawie 2 tygodni biore Efectin er i afobam okazyjnie,lęki zniknely,znow jestem pewna siebie i gadatliwa.Jednak jest jeden problem,wszystko mi zwisa,zero motywacji do dzialania.Wellbutrin dawal mi kopa ale wywolywal agresje.A Efectin mnie uspokaja i w sumie tylko tyle.Dawno nie mialam tak olewajacego podejscia do wszystkiego.Malo co mnie cieszy moje uczucia sa takie plytkie.Wielka zaleta-nie chce mi sie jesc i trace na wadze:)Czy ktos z was bral Efectin???Czy moze ktos polecic jakis inny lek ktory motywuje do dzialania,usowa lęki i nie ma sie duzego laknienia po nim.Piszcie co juz braliscie i jak dzialalo!!!Pozdrawiam Wszystkich.

przez rober6666 30 lis 2009, 16:36
Witaj
Moim zdaniem powinnaś jeszcze pozostać przy efectinie -posłuchaj Kobieto-nie masz po nim jak czytam żadnych poważnych skutków ubocznych, ba nie nasila lęków i paniki jak u mnie a wręcz u Ciebie je wytłumia !!! Uwierz mi przy antydepresantach to duży plus i rzadkość...zwłaszcza u chorych na zaburzenia lękowo -depresyjne. Efectin czyli wenlafaxyna wychwytuje też noradrenalinę-daj się temu lekowi rozkręcić-jak poziom noradrenaliny wzrośnie powinno Cie szarpnąć do działania.
Proszę-jeśli nie masz dotkliwych skutków ubocznych na tym leku to poczekaj jeszcze tydzień-dwa a dopiero potem pomyśl o zmianie leku.
ja mam za sobą juz wszystkie SSRI I SNRI i wiem co mówię-u mnie powodowały lęk i panikę doprowadzającą do myśli samobójczych co skończyło sie psychiatrykiem-skoro tak źle na Ciebie nie działa to radzę wytrzymać jeszcze trochę i poczekać na lepsze działanie
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez angiel 30 lis 2009, 21:36
Hej poczekam jeszcze,poczekam ale jestem zaniepokojona sennoscia.Naprawde calymi dniami leze w lozki,jestem nieprzytomna,jakas otumaniona.Moze jest to za duza jak dla mnie dawka i powinnam ja zmniejszyc?jak i rowniez zaczac przyjmowac tabletke na noc skoro mnie usypia.?Dzis oslablam bardzo,nagle dopadly mnie zawroty glowy,mialam mroczki przed oczami ze prawie nic nie widzialam.Zalalam sie potem,ledwie do lozka doszlam.Nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam.Zaczynam schizowac.

przez rober6666 30 lis 2009, 23:28
Kurcze , niedobrze , że tak Cię miażdży jednak ten lek
Ja tych objawów nie wytrzymywałem- totalnego rozbicia, zawrotów głowy, odrealnienia itd po jakimkolwiek leku zwiększającym poziom/dostępność serotoniny i /lub noradrenaliny......
Dlatego NIGDY nie tknę leków z tych grup choćbym miał to przypłacić życiem (samemu sobie odebranym ). Wole się naćpać narkotykami-przynajmniej ta "bomba" po nich jest przyjemniejsza niż po lekach, a nieużywalność psychiczna taka sama.
Angiel-długa droga przed Tobą-widzę , że masz takie same problemy z lekami jak ja......myślałem juz o odebraniu sobie życia przez te 2 lata męki spowodowanej choroba jak i nietrafionymi lekami....
Pozostaje ci rozsądnie odstawiać i szukać oraz próbować nowych leków aż coś spowoduje ulgę i chęć do życia...
ja podobnie jak miko84 szukam sam sobie leków dzięki temu forum i mądrej lekarce ogólnej i jeden lek trafiony mam.......czuje , że to jeszcze nie to ,że jeszcze coś dorzucic bede musiał, ale pierwszy raz od 2 lat potrafię zarobić jakąś kasę , zając sie dzieckiem , czy pojechać na cały dzień w góry, oraz uchlać sie z bratem na wesoło
Cierpliwości......WALCZ-NIENAWIDŹ CHOROBĘ
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez miko84 01 gru 2009, 11:32
Trudno jest wynaleźć dobry lek na dopaminę, bo jak będzie zbyt "dobry" to ludzie go będą nadyżywać, jak to było w przypadku amineptyny - lek pomagał od razu i wielu ludzi poczuło ulgę ( to był tylko inhibitor wychwytu dopaminy a w większych dawkach powodował także jej uwalnianie, nie działał tak silnie na noradrenalinę jak wellbutrin ), ale został wycofany z sprzedaży. Albo leki na ADHD - są przepisywane w ściśle określonych przypadkach, gdy masz ADHD, na różową receptę. Fajnie jakby zrobili lek działający typowo na dopaminę (bez działania na noradrenalinę), o przedłużonym, wolnym uwalnianiu, co przynajmniej częściowo zapobiegłoby nadużywaniu.
miko84

przez kasia76 06 gru 2009, 15:38
witajcie. biorę wellbutrin dopiero piąty dzień.faktem jest,że już drugiego dnia chciało mi się cokolwiek robic,mam więcej chęci i siły do działania :)...ale to tyle z tych dobrych rzeczy (mam nadzieję na razie)...mam problemy ze spaniem w nocy-przyspieszone tętno,sennośc w ciągu dnia i potworne zawroty głowy z mdłościami :(,generalnie nie fajnie...zobaczymy co będzie dalej...pozdrawiam

przez lex 06 gru 2009, 16:57
Witam wszystkich cierpiących.
Zacznę od początku, ponieważ mam kilka pytań, a widze że są tu życzliwe osoby mające podobne problemy co ja.
A więc od ponad 2 lat walczę z depresją i nerwicą lękową, moje główne objawy to przede wszystkim lęki jak gdzieś jestem to robi mi się niedobrze strasznie i chce wymiotować, a także depresja problemy ze skupieniem dziwne myśli. Przez 2 lata wypróbowałem mnóstwo leków lerivion, seroxat, mirzaten, velafax, i wiele innych. I praktycznie nic nie pomagało, jedynie velafax czyli odpowiednik efectinu w jakiś 20 % pomagał, ale to było zdecydowanie za mało. Byłem już totalnie załamany aż wkońcu trafiłem na Wellbutrin który już po pierwszych tabletkach sprawił że czułem się jak dawno się nie czułem, prawdopodobnie był to ten efekt euforii początkowy, w między czasie brałem cały czas velafax 2 tabl dziennie po 75mg. Po tygodniu wprawdzie troszke znów było mi niedobrze ale szło to wytrzymać. Biorę już jedną tabl Wellbutrinu prawie 5 tygodni w między czasie postanowiłem z psychiatrą schodzić z velafaxu bo po co tyle ładować w siebie, już jest prawie 3 tygodnnie od kiedy zmniejszyłem dawkę o 1 tabletkę.
Pewnie nie będzie wam się chciało czytać moich wypocin:D ale moje pytania to:
ponieważ zacząłem się czuć po tych 5 tyg dziwnie trzęsię mnie w środku tak lękowo i często jestem strasznie zmęczony że siły nie mam i pytanie czy to lek przestaje działać czy może jeszcze zejście z velafaxu?? może nie potrzebnie schodze, chociaż już ponad 2 tyg od zmniejszenia dawki jest i już skutków ubocznych nie powinno być zmniejszenia???Czy może jeszcze się lek stabilizuje??
Generalnie jest cały czas lepiej i depresji praktycznie nie ma, ale niepokoja mnie te objawy bo już było lepiej.
Wiem że trochę dużo napisałem ale gdyby mógł ktoś rzucić okiem to będe wdzięczny:D
Pozdrawiam wszystkich nerwicowców i nie poddawajcie się, próbójcie dalej z lekami aż w końcu traficie na swój.
lex

Wellbutrin a ból pleców

przez *Wiola* 07 gru 2009, 22:28
Mam problem!
Zaczęłam brać Well parę tygodni temu , czułam się jakby troszkę lepiej, na pewno byłam mniej zmęczona, miałam jakby więcej chęci by cokolwiek robić i nie byłam taka śpiąca. Ale niestety nie wiem jakie było by dalsze działanie bo strasznie mnie bolały plecy i miałam problemy z oddychaniem(ale nie bardzo silne). Po rozmowie z lekarzem, postanowiliśmy na jakiś tydzień przerwać , tym bardziej,że byłam w między czasie przeziębiona. Teraz od 2 dni ,zaczęłam brać znowu tabletkę Well 150 rano. No i dzisiaj odczuwam już ból pod łopatką. Nie chciałabym tak szybko rezygnować z Wellbutrinu, bo wydaje mi się,że może mi pomóc, ale z drugiej strony boję się ,że jeśli jestem na niego w jakiś sposób uczulona lub nadwrażliwa i jakie to może mieć skutki. Proszę jeśli ktoś wie coś na ten temat napiszcie.
Moderator

Sortuj wg