BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez basior 10 lis 2009, 18:21
Speedos -nawet idealnie zdrowy człowiek czasem ma zniżkę formy tak wiec nie przejmuj sie chwilowym "załamaniem" samopoczucia..nie ma leku który powodował by nieustanny błogostan,jesli ktos tego oczekuje od leku skazany jest na rozczarowanie...
miko84-czytałem kiedys bardzo dobry biuletyn naukowy o lekach psychotropowych,był tam artykuł w którym pisano ze lek zawsze działa tak samo tylko ludzie róznie na niego reagują..o co chodzi ..o to ze organizm człowieka przyjmujac lek np.na zwiekszenie dopaminy działa na zasadzie przekory(by nie doszło do zaburzenia równowagii biochemicznej po wprowadzenie leku dopaminergicznego organizm niejako robi wszystko by nienastąpiło przedawkowanie dopaminy co w konsekwencji moze skutkowac zmniejszeniem sie jej ilosci pomimo zastosowania leku na wzrost poziomu tego neuroprzekaźnika)...oczywiscie ma to miejsce na poczatku terapii gdy organizm nie jest nasycony lekiem i gdy traktuje go jeszcze jako "obce ciało"..po pewnym czasie organizm uznaje lek za "czesc własnej fizjologii" i wtedy własnie ujawnia sie terapeutyczne działanie leku(2-4 tyg.i dłuzej)..tak to działa w praktyce tylko kto z nas sie nad tym zastanawia....
basior

przez miko84 10 lis 2009, 19:06
Tak czytałem o takiej koncepcji, że stymulanty przez wysycenie powodują w konsekwencji zmniejszenie poziomu dopaminy i uspokojenie chorych na ADHD, ale dlaczego w takim razie leki te z czasem nie przestają działać i dlaczego neuroleptyki w większych dawkach, poprzez blokowanie dopaminy nie powodują zwiększania jej poziomu?

Doczytałem. Tzn ta hipoteza mówi dokładnie, że stymulanty będące inhibitorami wychwytu dopaminy powodują "zatrzymywanie tej substancji w przestrzeni synaptycznej, powoduje jednoczesne hamowanie dalszego wydzielania dopaminy do synapsy, a więc de facto poziom dopaminy ulec może obniżeniu, co tłumaczyłoby uspokajające działanie MPH w terapii ADHD. Najnowsze doniesienia mówią, że chroniczne podawanie MPH obniża ilość receptorów dopaminowych m.in. w prążkowiu i jądrze półleżącym." źródło: wikipedia Wynikałoby z tego, że nerwowość i nadpobudliwość są związane z skokami dopaminy.
miko84

przez Speedos 10 lis 2009, 20:33
Basior dzięki za info. Ja naprawdę nie szukam żadnego szczęścia a tym bardziej błogostanu... ja szukam tylko by móc w miarę normalnie funkcjonować... Martwie się bo chyba wiesz, że na tym forum potrafimy odróżnić kiepskiej formy od typowych objawów depresji... Nie będę narazie narzekał bo tyle już mam za sobą, że dam z tym sobie radę. Jedynie boje się, że stan się nie poprawi i dopadnie mnie panika, że uwierzyłem w swoje nowe życie a tu sru... To byłby dla mnie prawdziwy cios...

Przyznam, że czytałem wasze ostatnie dwa posty i pomyślałem, że mam sporo do nadrobienia od strony wiedzy medycznej bo nawet trudno mi było zrozumieć wasze "tezy"... :).

Wracając do chemii to chciałem dodać, że od tygodnia zrobiłem sobie przerwę z Acetyl L-karnityna, która jest jak wiadomo "dopaminogenna". Zastanawia mnie to, że początek mojej poprawy nastąpiło gdy zacząłem uzupełniać Wellbutrin ALCem... może to tylko zbieg okoliczności... nie chciałbym żeby ktoś pomyślał, że ALC jest potrzebne z Wellbutrinem, ale czy jest taka możliwość...?

PS. Suplement ALC zastosowałem jako formę uzupełnienia do Wellbutrin. Przeczytałem na jego temat pozytywne opinie na amerykańskich forach. Unikam kolejnych leków, które wspomagałyby Wellbutrin. Czytałem kiedyś na postach Miko84, że brał wspomagające leki do Wellbutrin. Rozmawiałem z panią doktor na temat "tuningu" do Wellburin to powiedziała, że nie ma takich badań więc niczego nie dopisze, chociaż zestaw zastosowany prze Miko84 wyglądało sensownie...
Pamiętaj! Informacje publikowane na forum to tylko nasze opinie, sugestie i doświadczenia...

Wellbutrin 300 XR / Coaxil / suple: L-Tyrozyna, ALC, BCAA, L-Glutamina, ZMA, Rhodiola i witaminy / Nadzieja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 10 lis 2009, 21:09
No najlepiej działał wellbutrin z "czymś", a najlepsze połączenie u mnie to wellbutrin,coaxil i agonista dopaminy. Speedos występuje coś takiego na wellbutrinie jak honeymoon, czyli okres działania leku, podczas którego ludzie czują się świetnie - jest to taki wyjątkowy stan, coś jak hipomania. Stan taki mija po jakimś czasie i zazwyczaj już nie wraca. Oby nie było tak u Ciebie. Bierz lek, bo warto, być może poczujesz się tak jak się czułeś wcześniej.
miko84

przez basior 10 lis 2009, 21:14
miko84
...LSD -to niemal klasyczny przykład działania zasady przekory-obniza ekstremalnie poziom serotoniny by wktótce organizm przeciwdziałając zaburzeniu naturalnej homeostazy zwiekszył jej poziom do niebotycznej skali skutkującej niepowtarzalnymi halucynacjami...wniosek jest taki ze okres zwłoki w działaniu leków przeciwdepresyjnych i ich początkowego paradoksalnego działania wynika własnie z konfigurowania sie leku w organiźmie który choc go potrzebuje buntuje sie w poczatkowym okresie przeciwko jego obecnosci...
Speedos prubowałes l-tyrozyny?jest prekursorem dopaminy i noradrenaliny...nie wiem czy to działa faktycznie czy pojawia sie tylko efekt placebo ,ale kto nie sprubuje osobiscie ten sie nie przekona...polecam wam vita-min sport firmy olimp,rewelacja,mam ten suplement i szczerze wam powiem -działa równie dopingująco jak kawa,nie wspominając o uzupełnieniu mikro-makroelementów i witamin bardzo dobrze przyswajalnych ..
basior

przez Speedos 10 lis 2009, 23:54
Basior z L-tyrozyną masz racje.

Przedstawiam jn. kolejne suplementy,które podobno razem dają efektywny rezultat "dopaminogenne":
ALC-Acetyl-l-karnityna
DLPA-L-fenyloalanina
L-Tyrozyna
Arginina

Miko, lek będę dalej brał bo tylko to mi zostało... ;)
Pamiętaj! Informacje publikowane na forum to tylko nasze opinie, sugestie i doświadczenia...

Wellbutrin 300 XR / Coaxil / suple: L-Tyrozyna, ALC, BCAA, L-Glutamina, ZMA, Rhodiola i witaminy / Nadzieja

przez jumbetka 11 lis 2009, 02:54
Witam !
Jestem nowa na forum a zarejestrowałam się ponieważ mój lekarz przepisał mi wellbutrin i chcialam się czegoś dowiedziec na temat tego leku. Niestety czytając te wszystkie posty przeraziłam się tym co piszecie na temat skutków ubocznych :shock:
Dziś rano wzięłam pierwszą tabletkę wellbutrinu 150mg i zobaczymy jak to będzie.
Dziś czuję się dobrze :smile:
Dodam tylko że razem z wellbutrinem biore Symfaxin ER, od dziś dawke 37,5mg ( a jeszcze do wczoraj 75mg )
Troche sie denerwuje zmniejszeniem dawki ale to chyba normalne ?
*justyna*

przez miko84 11 lis 2009, 11:29
Speedos możesz jeszcze dorzucić witaminę B6.
miko84

przez kasia000 13 lis 2009, 12:17
CZY TEN LEK DZIAŁA TAK JAK LERIVON???
kasia000

przez Anna R. 13 lis 2009, 12:18
Niestety nie i często wywołuje problemy ze snem.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez sebastian86 13 lis 2009, 12:55
no wlasnie u mnie od jakiegos czasu trwaja problemy ze snem i zastanawiam sie czy to nie wina tego leku. chyba zle zrobilem proponujac lekarce ten lek...ale chcialem odmiany po prostu.
We Are The Champions 2016(L)

przez kasia000 13 lis 2009, 13:35
ale przecież oba działają na to samo czy nie?
kasia000

przez miko84 13 lis 2009, 18:03
Tak, działają, ale inaczej. Wydaje mi się, że wellbutrin silniej działa na noradrenalinę niż lerivon. Pozatym w lerivonie masz silne działanie antyhistaminowe, co samo w sobie ma działanie nasenne. Plus antagonizm 5-HT2 - dodatkowe działanie nasenne i uspokajające. Pozatym wellbutrin działa też na dopaminę, więc ma działanie aktywizujące.
miko84

przez kasia000 13 lis 2009, 20:25
acha juz rozumie..ach ze mna trzeba DUZYMI LITERAMI hehe
kasia000

Sortuj wg