BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez miko84 31 paź 2009, 09:33
Wzięłaś dwie tabletki, poczułaś lęk i chcesz zarzucić lek? Ja brałem asentrę przez 6 miesięcy, mimo lęków, które nasilała - ale ufałem lekarzom - niestety w tym wypadku się nie popisali. Lek trzeba brac przynajmniej tydzień żeby sprawdzić czy działa i czy go tolerujemy. Propranolon możesz brać codziennie, ja brałem go czasami po 3 razy dziennie do tabletek na nadczynność tarczycy, bo tak zaleciła doktorka, więc pewnie wiedziała co robi.
miko84

przez angiel 02 lis 2009, 00:52
Miko powiem szczerze ze nigdy nie mialam az takich okropnych lękow,nie dam rady przetrzymac kilku dni biorac coaxil.Po prapronolonie funkcjonuje i az tak sie nie boje,ale jeden dzien bez niego jest koszmarem:(Niestety.A co do lekarzy to nie ufam im tak do konca,moja lekarka wie mniej na temat wellbutrinu niz ja,nie ma o nim zielonego pojecia praktycznie.Bylam u innego lekarza z NFZ ale mnie splawil.Jak nie zaplace 100 za wizyte to mam to co mam,nie chca ze mna gadac i mowia ze powinnam wrocic do swojego lekarza.A niestety nie mam tyle kasy zeby chodzic do psychiatry prywatnie.Niektorzy zatrzymali sie w prechistorii,nie doksztalcaja sie,a nowosci proponuja tylko gdy przedstawiciel z firmy farmaceutycznej sie do nich zglosi i wcisnie cos nowego.W taki wlasnie sposob moja lekarka przepisala mi wellbutrin,wiedziala o nim tyle co przy mnie przeczytala w ulotce.Gdyby nie to forum to byloby ciezko.

przez xionc 09 lis 2009, 02:29
Biore Wellbutrin (150 mg) od 2 dni, tak więc nic napisać nie mogę - poza tym, że jednak mam zmieniony stan samopoczucia. Pierwszy dzień był ok, drugi (ten co dalej u mnie trwa) niezbyt.

Jak do tej pory fizycznych objawów skutków ubocznych nie mam.

Czytając opinie, zazwyczaj widzę jakie to złe skutki uboczne, lub jakie złe efekty daje ten lek. Jednakże nie jest on chyba lekiem który ma wszystko spieprzyć, także chciałbym dowiedzieć się co ów lek zmienił, co naprawił - pozytywne efekty, chciałbym się dowiedzieć czego doświadczyli ludzie po tym leku i ewentualnie czego ja mogę się spodziewać.

Jak dotąd niestety z powodu mojego przestawionego zegaru biologicznego (chodzę spać dość późno) i do tego lubię nocną kawkę, śpię dość długo - lek będzie mi przeszkadzał w zmianie tego - mam nadzieję, że niedługo to minie i przyzwyczaję się do normalnego snu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 lis 2009, 11:05
U mnie: większa energia i chęć do działania, większe odczuwanie przyjemności, lepsze samopoczucie i czasami (o dziwo) mniejszy lęk. I jak biore wellbutrin to kawa przestaje mi smakować - ma wtedy jakiś dziwny smak.
miko84

przez Grubcia 09 lis 2009, 14:28
Miko jak dlugo brales wellbutrin?po jakim czasie brania zauwazyles poprawe?,tzn,energie i chec do dzialania?wg ulotki na pelne dzialanie leku,trzeba czekac az 3 miesiace.Czy to prawda?
Czy to nie jest tak,ze pojawia sie np dzialanie euforyzujace,chec do dzialania,energia,np tylko na poczatku,przez 2-3miesiace,a potem to pomalu zanika i lek przestaje dzialac?Jak to bylo u Was? ,kieruje
te pytania do wszyskich osob bioracych ten lek ,nie tylko do Miko
Jakie dawki braliscie?Zastanawiam sie nad naddolozeniem do fluoxetyny bupropionu zamiast edronaxu,ktory teraz biore.
Czy Well,nie uposledza koncentracji/pamieci?
bo edronax pomaga mi tez na koncentracje( noradrenalina) tylko
,ze reboxetyna jest dosc droga
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Grubcia

przez sebastian86 09 lis 2009, 14:53
na mnie slabo zadzialal , biore go od trzech miesiecy , wczesniej 2 tabl teraz jedna bo odstawiam go powoli.chyba najlepiej zadziala jako wspomagacz do innego leku...
We Are The Champions 2016(L)

przez miko84 09 lis 2009, 14:58
Dawkę 150 mg brałem przez 2 miesiące, a działanie leku odczułem dość szybko, już po paru dniach. Później wskoczyłem na 300 mg. Lek jest ok, ale ja mam nadczynność tarczycy, która objawia się potliwością, szybkim biciem serca i nerwowością, a wellbutrin to nasila, niestety.
miko84

przez Grubcia 09 lis 2009, 15:26
Dzieki, i prosze o wiecej:)
Grubcia

przez basior 09 lis 2009, 15:33
biore 2 dzień...z natury jestem nadpobudliwy...lek jak wiadomo działa na dopamine a wiec pobudza..lecz mnie uspokaja mimo ze dopiero druga tabletka odczuwam własnie takie jego działanie...w nocy nie moge spac...ponoc leczy sie nim ADHD...załwazyłem ze jesli ktos jest np.nadpobudliwy to biorac lek pobudzający paradoksalnie odczuwa uspokojenie(nie zamulenie)..nie jest to reguła ale czesto tak bywa....
basior

przez viki1 09 lis 2009, 17:18
Biore 150 mg od okolo 1,5 miesiąca, na początku bylam poddenerwowana i mialam problemy ze snem, ale to dosc szybko minelo. Pozniej nie mialam, zadnych skutkow ubocznych (procz jednego zwiazanego z libido). Ten lek na pewno nie zamula i nie powoduje sennosci. Wrecz przeciwnie organizm mniej potrzebuje snu (przynajmniej u mnie tak jest). U mnie zaczał działac mniej wiecej po 2 tygodniach.
Od dwoch tygodni dołączyłam do Wellbutrinu Seronil.

przez Anna R. 09 lis 2009, 21:52
Wellbutrin tak jak i Trittico pod względem sprawności seksualnej niestety lepiej działa na mężczyzn niż na kobiety. Faceci zawsze maja z górki ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez sebastian86 09 lis 2009, 22:18
na mnie wellbutrin nie dziala w kwesti libido raczej. ale przynajmniej nie pogarsza.
We Are The Champions 2016(L)

przez miko84 10 lis 2009, 11:20
Basior tak właśnie jest, co jest paradoksem. Dlatego chorym na ADHD podaje się stymulanty. To bardzo ciekawe, że zła praca dopaminy może powodować nerwowość. Przykładem są np neuroleptyki, które blokując dopaminę mogą wywołać akatyzję, czyli ewidentny stan nerwowości do potęgi entej :)

Dlatego mimo logiki, że lek powinien powodować u wszystkich nerwowość, wellbutrin niektórych uspokaja. Na mnie tak działa, w pewnym sensie, trudno to wyjaśnić i opisać, ale psychicznie czuję się spokojny, ale ciało wysyła sygnały nerwowości - potliwość, szybkie bicie serca itd. Wydaje mi się, że jak wyleczę się z nadczynności, która sama w sobie ma takie objawy, to będę mógł wrócić do tego świetnego leku.
miko84

przez Speedos 10 lis 2009, 17:26
Witam, czytałem wasze posty od dawna... Bywały momenty gdzie było mi bardzo źle i wasze posty zawsze dawały odrobinę nadziei. Po pierwsze chciałem wam podziękować oraz powiedzieć, że te fora są bardzo ważne bo jest to forma terapii grupowej. Chyba wiecie jaka jest to ulga, że ktoś nagle czyta, że inni mają to samo, że nie jestem sam, że gdzieś tam walczymy razem...
Zdając sobie sprawy jak te fora bywają pomocne nawet dla nie zarejestrowanych, to uważam, że jeżeli czuje się lepiej to nadeszła moja kolej by mieć jakiś skromny wkład jeżeli może to komuś pomóc...

Mam 33 lata, zawodowo coś w życiu osiągnąłem ale rok temu zrezygnowałem z pracy by wygrać z chorobą. Przez ostatni rok dużo pracowałem nad sobą... były i bardzo trudne momenty... Mam dystymie od 7 lat z epizodami depresji (co jest normalne bo psycha co jakiś czas ma dosyć dystymii) ;). Miałem wrażenie, że wypróbowałem prawie wszystkie leki... w lipcu przypisano mi pierwszy raz "Wellbutrin" 150mg XR, przez pierwsze 11 tygodni raczej bez większych zmian pruć obecnej nadziei... więc przeszliśmy na 300mg XR i tu nagle po tygodniu 1szy dzień czuje się jak normalny człowiek, czułem, że jestem... potem drugi, potem tydzień to samo... po dwóch tygodniach na terapii płakałem z radości, że nie znałem tego stanu od 7 lat... Zabawne bo normalność była dla mnie jakimś luksusem...

Mam do was pytanie... czy ktoś z was doświadczył np. że po jakimś czasie lek jakby się zawiesił??? Czy bywa tak, że Wellbutrin co jakiś czas przestaje działać? Od tygodnia po 5 miesięcznej kuracji czuje się raczej średnio i nawet nie chce myśleć o tym, że lek przestał działać...

Co wy na to?
Pamiętaj! Informacje publikowane na forum to tylko nasze opinie, sugestie i doświadczenia...

Wellbutrin 300 XR / Coaxil / suple: L-Tyrozyna, ALC, BCAA, L-Glutamina, ZMA, Rhodiola i witaminy / Nadzieja

Sortuj wg