BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez elfrid 27 paź 2009, 15:25
viki a nie napędza Cię za darmo taka kombinacja?
pregabalina, wenlafaksyna

przez viki1 27 paź 2009, 21:29
jak na razie nie, wellbutrin biore od 2,5 tyg, a seronil od 6 dni. Zobacze jak bedzie pozniej.

przez anabunny 27 paź 2009, 22:14
Witam wszystkich,
wellbutrin brałam jedynie tydzień, gdyż mój organizm odpowiedział wysypką na całym ciele, aftami i zapaleniem dziąseł. I bardzo tego żałuję.
Przez pierwsze dwa dni byłam bardzo pobudzona, miałam dużo energii. Potem, dreszcze, ubierałam a siebie kolejne bluzy, a następnego dnia odwrotnie. Cały czas trudności z zasypianiem, potrzebowałam jedynie 3-4 godzin snu i byłam zupełnie wypoczęta, bez śladów zmęczenia. Zyskałam dla siebie dodatkowy czas i miałam dużo sił, żeby działać. Z innych pozytywów: jasność i precyzja myśli, brak ochoty na wieczorne piwko, doskonałe libido.
Może to tylko euforyczny początek, ale ten lek bardzo mi odpowiadał. Teraz startuję z Lexapro i mam dużo obaw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martucha83 28 paź 2009, 16:20
Witam
Jestem tutaj nowa :) Mam pytanko chodzi o Wellbutrim ( biore go ponieważ mam objawy wczesnej depresji ). Napoczątku lekarz przepisał mi Seronil ale czułam się po nim fatalnie w nocy spać nie mogłam a w dzień zasypiałam. W końcu jak poczułam jakbym stała obok siebie odstawiłam ten lek. Psychiatra stwierdził że dziwnie ten lek na mnie zadziałał. Przepisał mi Wellbutrim, który zaczełam brac po 2 tyg od odstawinia Seronuilu. Od tygodnia biore Wellbutrim i tez w nocy sie budze punkt 3 nad ranem jakos zasypuam ale rano mam problemy ze wstaniem, i znowu zaczynam sie dziwnie czuc tzn szybko chodze spac. Czy ktos z Was też miał takie objawy ????

przez angiel 29 paź 2009, 00:10
martucha nie przejmuj sie tymi objawami,wellbutrin osiaga odpowiednie dzialanie po kiku tygodniach.Ja prawie w szpitalu nie wyladowalam gdy zaczelam brac go.Myslalam ze skoncze az ze soba,bylo tak tragicznie.Ale przetrzymalam,teraz jest coraz lepiej,biore go od 3 tygodni.Ja ze snem tez mam problemy,zasypiam ok 1-2 w nocy,a wstaje ok 10 rano.Nie pracuje wiec moge sobie na to pozwolic.Poczekaj jeszcze tydzien napewno sie poprawi,ale musisz wykazac sie silna wola.Jak mnie postawil na nogi,to mysle ze warto w niego uwierzyc.Po zadnym innym leku nie mialam takiego powera jak po wellbutrinie.Lecze sie od jakichs 6 lat i przerobilam juz mase lekow.Zaden nie dal mi tyle energii naprawde.Dzis dostalam zamiast propranolonu inny lek Signopam 10mg,wlasnie go wzielam i juz czuje ze dziala.Zaczynam sie robic spiaca i chyba do 2 w nocy nie dotrwam hihi.Czuje blogi odlot,dostalam go na lęki i lepsze zasypianie.

[Dodane po edycji:]

elfrid-ja biore Wellbutrin i od dzis Signopam 10mg,mam go brac ok2-3 razy dziennie w zaleznosci od intensywnosci lękow.Jesli po obecnych lekach czujesz sie dobrze,to nie wiem czy jest sens narazie zmieniac.Jesli zdecydujesz sie na Wellbutrin,musisz odrazu poprosic o cos dodatkowego na lęki,inaczej moze byc ciezko na poczatku.Czuje sie spokojna,opanowana,talent artystyczny mi wrocil:)Juz nie placze,staje sie twarda,jestem samotna kobieta i juz nie uzalam sie nad soba z tego powodu:)Na forum wiele osob podalo propozycje dodatkowego leku,pospisuj sobie ewentualnie je i przedstaw swojemu lekarzowi,jak sie zdecydujesz jednak na wellbutrin bedzie jak znalazl:)Na mnie jeszcze dziala propranolon,ale signopam chyba tez bedzie dobry,tak mi sie przynajmniej wydaje,a jak bedzie to sie okaze.Napewno napisze za jakis czas:)Pozdrawiam Wszystkich

przez Anna R. 29 paź 2009, 12:29
Angiel, a jak długo ma trwać kuracja Signopamem? Bo wiesz chyba, ze to lek do stosowania krótkotrwałego?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez angiel 29 paź 2009, 23:19
AnnaR-moja lekarka nie poinformowala mnie o tym hmm.Dzis rano wzielam ostatnia tabletke Signopamu,strasznie mnie przymulil(jesli tak to moge nazwac)bylam zbyt spokojna,az jak taka mala wystraszona dziewczynka,ktora przegiela z melisa:)(bo na normalnych ludzi dziala hehe)sen mnie ogarnal straszny,ze nie moglam sobie dac rady.W dodatku lzy mi naplynely do oczu.Zatem kolejny lek przetestowany i nic:(Od jutra zaczynam brac do Wellbutrinu coaxil,zobaczymy jak bedzie:)

przez Anna R. 30 paź 2009, 10:38
Leczenie temazepamem powinno być stosowane najkrócej, jak tylko to możliwe. Maksymalnie do 4 tygodni, a optymalnie 7-10 dni.
Dobrze, ze zamiast benzo zaczynasz brać Coaxil. Mam nadzieje, ze pomoże :smile:
Herbert Grönemeyer

przez miko84 30 paź 2009, 10:50
Powodzenia z coaxilem :)
miko84

przez bupropion 30 paź 2009, 13:04
Miko84- Solian faktycznie jest drogi, ale na polskim rynku nie brakuje preparatów zawierających selegilinę- szkoda że tylko do leczenia parkinsonizmu. Ale jeśli lekarz jest zorientowany i przepisałby Ci z selegiliną [na parkinsonizm] ale w celu leczenia depresji, to byś zaoszczędził i miał selegilinę. Tylko czy takie coś jest możliwe? :roll: Mamy przecież Segan, Selgin i inne tanie leki...
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez Anna R. 30 paź 2009, 18:45
Z tym, ze Solian to neuroleptyk zawierający amisulpryd, a Segan i Selgin (selegilina) to IMAO-B. I nie jestem do końca przekonana co do porównywalności skuteczności obu tych substancji w leczeniu depresji.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 30 paź 2009, 19:53
No tak, oba leki działają na dopaminę, ale troszku inaczej. Jak napisała Anna, Solian to neuroleptyk, a selegilina to nieodwracalny mao-b w małych dawkach a w większych staje się też mao-a. Chciałbym, żeby lekarz przepisał mi tani Segan czy coś takiego na depresję ;) Ale oni się boją nieodwracalnych mao jak ognia.
miko84

przez angiel 30 paź 2009, 21:31
Czesc nie wiem juz co sie dzieje,rano wzielam coaxil do wellbutrinu i w poludnie tez.Masakra,lęki mam okropne,ok 13 dopiero z lozka wstalam.Zero motywacji do zrobienia czegokolwiek.Czy propranolon moge brac na codzien,bo juz po nim sie chyba najlepiej czulam.Mam juz dosyc testowania.

przez martucha83 30 paź 2009, 22:33
Angiel dzieki serdeczne za odpowiedz :), bo juz sie bałam ze znowu bedzie cos nie tak. Pozdrawiam :)

Sortuj wg