BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Kat_ 22 sie 2016, 00:37
Przecież ten lek w ogóle nie działa na ogólny nastrój, no może tylko przez kilka pierwszych dni. Co z ogólnego pobudzenia i energii kiedy nastrój jest do dupy i codziennie wstajesz z myślami samobójczymi. Nie ma jak spożytkować energii. Do tego ciągłe rozdrażnienie, wpadanie w furię i giew, natłok myśli w głowie.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez one-half 22 sie 2016, 21:23
Wow, to nieźle. Jedziesz na tym jeszcze? Bo widze ze masz w podpisie...

przez oko.grzegorz 22 sie 2016, 21:38
Dzięki One-half za opinię o leku. Cóż mam ostatnio duzo wolnego czasu i przertowalem mnostwo forum, mnostwo opinii o lekach- nie tylko polskie ale i zagraniczne (oczywiscie niektore opinie mogą być sponsorowane), ale ze wszystkich lekow to wellbutrin ma najlepsze opinie pod wzgledem seksualnym. A to jest dla mnie najistotniejsze. Biore go obecnie pół miecha i póki co na szczęście nie ma tego wnerwienia i rozdrażnienia które czasem występuje przy dopaminowych lekach. Jeśli chodzi o libido to trudno narazie mi coś powiedzieć. Wcześniej brałem fluoksetyne , myślałem że nie spowoduje utraty wytrysku. niestety zablokowała mnie i dlatego dokonałem zmiany.
Co do leków typu wellbutrin moklobemid są to leki uważane przez psychiatrów za aktywizujące. Ja zamierzam go brać minimum 3 miesiące a najlepiej to z 6 miesięcy. Myślę że po 2 miechach będzie można dokonać pierwszej konkretnej analizy jego działania. Narazie jest za wcześnie na to.
Jedynie mogę porównać skutki uboczne, to przy fluoksetynie były gorsze na początku przyjmowania leku, tutaj są łagodniejsze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 22 sie 2016, 22:12
Nie biorę. Na wellbutrinie mam straszne fochy z dupy, wszystko mnie wkoorwia i jestem przykry dla otoczenia. Ogólnie to lawiruję na różnych lekach, pobiorę m-c prozaka, miesiąc sertraliny, wellbutrin a i tak wielki chooj z tego wszystkiego.

-- 22 sie 2016, 22:13 --

Aktualnie na fluo 20mg od tygodnia, dzisiaj był najgorszy dzień, niemal cały przespałem. Samopoczucie jak na ciężkim kacu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez one-half 22 sie 2016, 23:55
Fluoksetyna to dobry lek, IMO najlepszy ze wszystkich SSRI, ktore bralem. Daj jej czas, a jakbys potrzebowal czegos bardziej na wyciszenie i uspokojenie to moge Ci jeszcze fluwoksamine polecic. Bardzo dobry lek i najmniejsze skutki uboczne sposrod wszystkich SSRI. W sumie to takie dwa najlepsze SSRI, ktore bralem- fluo bardziej na pobudzenie, fluwo na uspokojenie. A jak trzeba przyp...c z grubej rury w lęki to bezapelacyjnie paroksetyna.

przez Pabluś 23 sie 2016, 17:18
one-half napisał(a):Fluoksetyna to dobry lek, IMO najlepszy ze wszystkich SSRI, ktore bralem. Daj jej czas, a jakbys potrzebowal czegos bardziej na wyciszenie i uspokojenie to moge Ci jeszcze fluwoksamine polecic. Bardzo dobry lek i najmniejsze skutki uboczne sposrod wszystkich SSRI. W sumie to takie dwa najlepsze SSRI, ktore bralem- fluo bardziej na pobudzenie, fluwo na uspokojenie. A jak trzeba przyp...c z grubej rury w lęki to bezapelacyjnie paroksetyna.

A mnie wszystkie SSRI do... nie urywają... haaaaaa

przez Vengence 23 sie 2016, 19:00
Pabluś napisał(a):
one-half napisał(a):Fluoksetyna to dobry lek, IMO najlepszy ze wszystkich SSRI, ktore bralem. Daj jej czas, a jakbys potrzebowal czegos bardziej na wyciszenie i uspokojenie to moge Ci jeszcze fluwoksamine polecic. Bardzo dobry lek i najmniejsze skutki uboczne sposrod wszystkich SSRI. W sumie to takie dwa najlepsze SSRI, ktore bralem- fluo bardziej na pobudzenie, fluwo na uspokojenie. A jak trzeba przyp...c z grubej rury w lęki to bezapelacyjnie paroksetyna.

A mnie wszystkie SSRI do... nie urywają... haaaaaa

Bo one ogólnie dupska nie urywają. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oko.grzegorz 24 sie 2016, 19:58
Hmm mam pewien dylemat co do tego leku. Zar9wno teraz przy wellbutrinie jak i wczesniej przy valdoxanie oba leki wplynely na moje libido aczkolwiek nie w 100% . Juz mowie o co mi chodzi. Przy masturbacji podczas marszczenia paly odczuwam przyjemnosc. Natomiast w momencie szczytowania tak jakby zostal pozbawiony w pewnym sensie orgazmu. Orgazm jest splycony praktycznie tak ze czuje sam wytrysk i tyle. Jakby uklad nagrody nie zalaczal sie... dziwne. Byc moze sama dopamina na libido nie wplywa. Dla porownania po odstawieniu fluoksetyny ktora dziala na serotonine i na dope orgazmy byly duzo mocniejsze. Albo druga opcja jest taka ze wellbutrin potrzebuje wiecej czasu by sie rozkrecic.

One half jak u cb wyglada libido na tym leku? Chodzi mi o orgazm glownie? Z czasem sie poprawil?

przez one-half 24 sie 2016, 21:20
U mnie sprawy seksualne poprawiły się po odstawieniu SSRI (choc fluwoksamina, na ktorej bylem ostatnio, wywierala pod tym wzgledem stosunkowo niewielki wplyw), a czy Wellbutrin je jeszcze bardziej poprawil, to pojecie wzgledne. Gdy choroba bardziej napiera (co zdarza sie na kazdych lekach, nie oszukujmy sie, nawet dzieki najlepszym prochom nigdy nie dorownam osobie zdrowej) libido troche obniza sie, ale przede wszystkim pojawia sie lek przed performensem i w konsekwencji slabsza erekcja (ale to ma podloze psychogenne - poniekad wynik "traumy" spowodowanej przykrym doswiadczeniem seksualnym gdy bylem na paroksetynie - i wszystko jasne) wiec wtedy "na wszelki wypadek" lykam 25mg (czyli najnizsza dawke) sildenafilu i wszystko jest jak byc powinno a moze nawet lepiej :P. Coz, mam swiadomosc, ze z problemami natury psychicznej bogiem seksu raczej nie zostane.. Ot, przyjemnostka w przej.ebanym zyciu. A co do tego slabszego orgazmu to nie wiem.. U mnie pod tym wzgledem jest po dawnemu.

przez Vengence 24 sie 2016, 21:42
oko.grzegorz napisał(a):Hmm mam pewien dylemat co do tego leku. Zar9wno teraz przy wellbutrinie jak i wczesniej przy valdoxanie oba leki wplynely na moje libido aczkolwiek nie w 100% . Juz mowie o co mi chodzi. Przy masturbacji podczas marszczenia paly odczuwam przyjemnosc. Natomiast w momencie szczytowania tak jakby zostal pozbawiony w pewnym sensie orgazmu. Orgazm jest splycony praktycznie tak ze czuje sam wytrysk i tyle. Jakby uklad nagrody nie zalaczal sie... dziwne. Byc moze sama dopamina na libido nie wplywa. Dla porownania po odstawieniu fluoksetyny ktora dziala na serotonine i na dope orgazmy byly duzo mocniejsze. Albo druga opcja jest taka ze wellbutrin potrzebuje wiecej czasu by sie rozkrecic.

One half jak u cb wyglada libido na tym leku? Chodzi mi o orgazm glownie? Z czasem sie poprawil?
Dzięki za szczególy odnośnie trzepania kapucyna. :P :pirate:

-- 24 sie 2016, 21:44 --

one-half napisał(a):U mnie sprawy seksualne poprawiły się po odstawieniu SSRI (choc fluwoksamina, na ktorej bylem ostatnio, wywierala pod tym wzgledem stosunkowo niewielki wplyw), a czy Wellbutrin je jeszcze bardziej poprawil, to pojecie wzgledne. Gdy choroba bardziej napiera (co zdarza sie na kazdych lekach, nie oszukujmy sie, nawet dzieki najlepszym prochom nigdy nie dorownam osobie zdrowej) libido troche obniza sie, ale przede wszystkim pojawia sie lek przed performensem i w konsekwencji slabsza erekcja (ale to ma podloze psychogenne - poniekad wynik "traumy" spowodowanej przykrym doswiadczeniem seksualnym gdy bylem na paroksetynie - i wszystko jasne) wiec wtedy "na wszelki wypadek" lykam 25mg (czyli najnizsza dawke) sildenafilu i wszystko jest jak byc powinno a moze nawet lepiej :P. Coz, mam swiadomosc, ze z problemami natury psychicznej bogiem seksu raczej nie zostane.. Ot, przyjemnostka w przej.ebanym zyciu. A co do tego slabszego orgazmu to nie wiem.. U mnie pod tym wzgledem jest po dawnemu.
Nie koniecznie na dobrych stymulantach nie dość, że dorównasz zdrowego człowieka, to jeszcze będziesz od niego lepszy, no ale wiadomo, uzależnienisz się szybko, choć amfa, lum metamfa w małych dawkach jest nawet neuroprotekcyjna. 8)
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oko.grzegorz 24 sie 2016, 21:50
Haha, no co dla mnie to są bardzo cenne informacje, w depresji czochranie wacka diametralnie się zmienia a raczej to co się odczuwa podczas czochrania.
Cóż jak nie wyjdzie mi z wellbutrinem to pierdykne pozniej jeszcze raz fluoksetyne. Co jak co ale satysfakcja seksualna rulez :twisted: :twisted: :twisted:

przez dopamine 24 sie 2016, 22:57
Bupropion pozytywny wpływ na libido ocenił bym na 3+ zas piribedil na 4+. Za przyjemność związaną z orgazmem odpowiada zarówno dopamina jak i serotonina poprzez aktywację receptora 5ht1.
Myślę że kombinacja buspironu i piribedilu może być dobrym wyborem na podbicie libido i intensyfikacje przyjemności związanej z orgazmem.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez kucharz 25 sie 2016, 06:41
Witam,

Jeżeli ma ktoś z Was odstąpić Wellbutrin 150 lub 300mg to bardzo proszę o wiadomość na Priv. Zostałem bez pracy i nie stać mnie w tej chwili na zakup w aptece. Może ktoś chce odsprzedać taniej? Proszę o wiadomość.

przez oko.grzegorz 25 sie 2016, 11:44
No takie mam wrażenie po braniu obecnie wellbutrinu i wcześniej valdoxanu że coś z tym orgazmem jest nie tak. A w zasadzie to jakby w ogóle go nie było. WIęc ppewnie serotonina też jakąś rolę w tym odgrywa...

Sortuj wg