BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez kammm 17 maja 2016, 16:39
benzowiec84 napisał(a):dlatego do bupro dodaje sie klona,alpre , lub inne benzo na czas kuracji , jak się polepszy , złazi się z bupro i benzo .
jak człowiek codziennie ma ochotę się zabić,pociąć czy skoczyć z mostu , to uzaleznienie od benzo jest smieszne , po za tym złazi się z tego stopniowo redukując dawki i wszystko jest SI . ew idzie się na odwyk na miesiąc i też SI .

I tu chyba masz rację, jak brałam Wellba + Xanax to było supcio, ale niestety Xan się skończył i lęki powróciły :( .Mam w tej sytuacji brać Esci 5 mg na noc, ale to SSRI i nie wiem co robić.....
Co w tym przypadku "lepsze" SSRI czy benzo? Z Twojego postu wynika, że jakieś benzo, to dlaczego lekarz mi przepisał Esci? pewnie dlatego bo benzo uzależniają?
masakra z tymi lekami, poczytałam i już znów mam mętlik, nie wiem co lepsze...
Jakie masz zdanie na ten temat? Dzięki za info...

przez Ricah 17 maja 2016, 16:59
dopamine napisał(a):Zastanawia mnie jedno- istnieją w laboratoriach substancje które są SDRI ,dlaczego te dziady ich nie wprowadzają na rynek leków antydepresyjnych? byłby to przełom.

A slyszal Pan moze o sertralinie? Jakos specjalnego przelomu nie wprowadzila w lecznictwie. Chyba, ze chodzi Ci o przewage dzialania dopaminergicznego nad serotoninowym, to nie wyjdzie z wielu powodow (nie liczac juz tych czysto finansowych, biurokracji itepe itede), jak np. ryzyka uzaleznienia, lękow czy po prostu skutecznosci...
Agomelatyna 25mg
some shit

przez dopamine 17 maja 2016, 17:22
Ricah napisał(a):
dopamine napisał(a):Zastanawia mnie jedno- istnieją w laboratoriach substancje które są SDRI ,dlaczego te dziady ich nie wprowadzają na rynek leków antydepresyjnych? byłby to przełom.

A slyszal Pan moze o sertralinie? Jakos specjalnego przelomu nie wprowadzila w lecznictwie. Chyba, ze chodzi Ci o przewage dzialania dopaminergicznego nad serotoninowym, to nie wyjdzie z wielu powodow (nie liczac juz tych czysto finansowych, biurokracji itepe itede), jak np. ryzyka uzaleznienia, lękow czy po prostu skutecznosci...

Inhibicja dopaminy w stosunku do serotoniny wynosi w przypadku sertraliny jedynie 9% czyli tyle co nic. UWE 101 to m.wiecej polowa mocy rozdzielona pomiędzy serotonina a dopamina.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 17 maja 2016, 17:57

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22622367

The pharmacological profile of S. scardica extracts as triple monoamine reuptake inhibitors suggests their use in the phytochemical therapy of mental disorders associated with a malfunctioning monoaminergic neurotransmission, such as anxiety disorders, major depression, attention-deficit hyperactivity disorder, mental impairment or neurodegenerative diseases.

-- 17 maja 2016, 20:44 --

Obrazek

przez benzowiec84 18 maja 2016, 09:37
kammm napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):dlatego do bupro dodaje sie klona,alpre , lub inne benzo na czas kuracji , jak się polepszy , złazi się z bupro i benzo .
jak człowiek codziennie ma ochotę się zabić,pociąć czy skoczyć z mostu , to uzaleznienie od benzo jest smieszne , po za tym złazi się z tego stopniowo redukując dawki i wszystko jest SI . ew idzie się na odwyk na miesiąc i też SI .

I tu chyba masz rację, jak brałam Wellba + Xanax to było supcio, ale niestety Xan się skończył i lęki powróciły :( .Mam w tej sytuacji brać Esci 5 mg na noc, ale to SSRI i nie wiem co robić.....
Co w tym przypadku "lepsze" SSRI czy benzo? Z Twojego postu wynika, że jakieś benzo, to dlaczego lekarz mi przepisał Esci? pewnie dlatego bo benzo uzależniają?
masakra z tymi lekami, poczytałam i już znów mam mętlik, nie wiem co lepsze...
Jakie masz zdanie na ten temat? Dzięki za info...

moim zdaniem benzo ,a znam te zabawki od kąt miałem 22 lata (od 1 odwyku od alko) teraz mam 31 . SSRI znam od 2009 roku do 2016 . i porównując co wyrządziło więcej szkód, to SSRI .
dodam tez że nie czuję się uzależniony fizycznie , bo dawkowałem to z głową i dawkuje , mam okresy że uzalezniam się celowo tznczy ,że wchodzę na jakiś okres na daną dawkę i na niej jadę , potem schodzę i biorę doraźnie - czyt 1x na tydzień i takie dawkowanie jest najlepsze,bez ryzyka uzaleznienia fizycznego. dlatego nie wiem czuy jest warto w twoim wypadku wchodzić na stałe , cZy lepiej dawkować doraźńie lub co 4 dni . po za tym to jest podstępne bo możesz na tym nie zapanować. benzo obniza kortyzol co jest + , alpra ma działanie przeciwdepresyjne - zwiększa dopaminę w prążkowiu , Klonazepam obniża prolaktyne,obniża TSH. . SSRI podwyższa prolaktyne . niszczy układ hormonalny , od tarczycy po testosteron + nierównowaga chemiczna ,żawyżona serotonina , kosztem dopaminy , rok , dwa i jest zombie mode . do tego Sertalina podwyższa poziom TSH , znam ludzi co po SSRI nabawili się niedoczynności tarczycy . jak wejdziesz w te leki to potem ciężko z nich zrezygnować . nie polecam ani benzo , ani SSRI . benzo po prostu wyrządza mniej szkód , uzależnienie to inna para kaloszy.

zaraz zlecą się chejterzy i obrońcy "Westerplatte" . :) bo wpajane maja w mózgi jakie to SSRI jest super a benzo jaki to silny narkotyk , niczym heroina

przez csrpk 18 maja 2016, 11:36
Rowniez jestem (mam nadzieje?) szczesliwym posiadaczem wellbutrinu. I to taka bardziej dorzutka na energie bo nie mialem, moze nie tyle checi, ale sily do dzialania, potrailem chodzic spac o 20tej i wstawac o 13. Mam jeszcze fosfatydyloseryne z NOW'a wiec zapewne obie substancje wplyna dodatnio na moje funkcje poznawczo-psychiczne (jak zwal tak zwal;p) Jest chyba dobrze bo nie mam jakiegos Mega powera (jak bralem solo za bardzo mnie pobudzal) tylko nie mam czegos takiego, ze pierwsze co najchetniej zrobilbym po obudzeniu to poszedl spac ;D

Niepokoi mnie tylko podwyzszone cisnienie na anafranilu jakis czas temu je sprawdzalem i wychodzilo tak 130/90, gdzie normalnie zawsze mialem 110-120/70-80.

przez kammm 18 maja 2016, 17:31
benzowiec - dzięki za info, rzeczywiście się nabrałeś tej chemii, doceniam wiedzę, doświadczenie i chęć pomocy innym, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że leki to b.indywidualna sprawa. Jestem zielona jeśli chodzi o ich branie, bo narazie znam tylko Efevelon (brałam 4 mce), Afobam i Xanax.
Teraz biorę tylko Wellba i dodanie SSri mnie trochę przeraża.....Vengence mi poradził dodanie Spamilanu (chodzi o lęki) i chcę spróbować.
Jak nie pomoże mi na lęk to powrócę do Xan, oczywiście z Well obowiązkowo. Ech....trudno będę uzależniona .... ale uspokojona.....mam jeszcze nadzieję....

przez benzowiec84 18 maja 2016, 17:44
kammm napisał(a):benzowiec - dzięki za info, rzeczywiście się nabrałeś tej chemii, doceniam wiedzę, doświadczenie i chęć pomocy innym, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że leki to b.indywidualna sprawa. Jestem zielona jeśli chodzi o ich branie, bo narazie znam tylko Efevelon (brałam 4 mce), Afobam i Xanax.
Teraz biorę tylko Wellba i dodanie SSri mnie trochę przeraża.....Vengence mi poradził dodanie Spamilanu (chodzi o lęki) i chcę spróbować.
Jak nie pomoże mi na lęk to powrócę do Xan, oczywiście z Well obowiązkowo. Ech....trudno będę uzależniona .... ale uspokojona.....mam jeszcze nadzieję....

jeszcze na lęki możesz spróbować pregabaliny , podobno działa .
spamilan tez na lęki no .
ale nie brałem tych leków. benzo to ostateczność jak nic nie pomoże . a co do SSRI no to nie wiem jaki masz przypadek, ale jak co to Paroksetyna, jest dobra na lęki , ja jestem przeciwnikiem SSRI, ale dla niektórych to wybawienie , a sam well może nasilać również lęk.

przez kammm 18 maja 2016, 18:42
benzowiec84 napisał(a):
kammm napisał(a):benzowiec - dzięki za info, rzeczywiście się nabrałeś tej chemii, doceniam wiedzę, doświadczenie i chęć pomocy innym, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że leki to b.indywidualna sprawa. Jestem zielona jeśli chodzi o ich branie, bo narazie znam tylko Efevelon (brałam 4 mce), Afobam i Xanax.

jeszcze na lęki możesz spróbować pregabaliny , podobno działa .
spamilan tez na lęki no .
ale nie brałem tych leków. benzo to ostateczność jak nic nie pomoże . a co do SSRI no to nie wiem jaki masz przypadek, ale jak co to Paroksetyna, jest dobra na lęki , ja jestem przeciwnikiem SSRI, ale dla niektórych to wybawienie , a sam well może nasilać również lęk.

Niestety Pregabalina nie dla mnie bo jednym z uboków jest: zwiększenie apetytu, a ja na punkcie wagi mam jobla, natomiast Paro to SSRI :cry:
Ja jeszcze należę do tych, którzy wierzą w leki "cuda"które "bezkrwawo"wyleczą i nie pozostawią po sobie hu..ni, no cóż, będę próbować...
Jestem na początku "drogi do normalności" i fajnie, że trafiłam na to forum...bo jeszce jakiś czas temu myślałam, że jestem w tej materii wyalienowana.

przez benzowiec84 18 maja 2016, 20:03
nie jestes wyalienowana , ja jestem największym alienem tutaj .:)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Monster6 18 maja 2016, 20:07
''SSRI podwyższa prolaktyne . niszczy układ hormonalny , od tarczycy po testosteron + nierównowaga chemiczna ,żawyżona serotonina , kosztem dopaminy , rok , dwa i jest zombie mode .''

6 lat z 3 miesięczną przerwą na Setralinie która jako jedyny SSRI nie podwyższa prolaktyny,badania hormonalne wszystko w porządku,TSH w dolnej normie,zombie mode to jestem bez leków z uwagi na chorobę.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez benzowiec84 18 maja 2016, 20:36
Monster6 napisał(a):''SSRI podwyższa prolaktyne . niszczy układ hormonalny , od tarczycy po testosteron + nierównowaga chemiczna ,żawyżona serotonina , kosztem dopaminy , rok , dwa i jest zombie mode .''

6 lat z 3 miesięczną przerwą na Setralinie która jako jedyny SSRI nie podwyższa prolaktyny,badania hormonalne wszystko w porządku,TSH w dolnej normie,zombie mode to jestem bez leków z uwagi na chorobę.

no a mi zniszczyło . to że tobie i wielu innym ludziom nie zniszczyło to nei znaczy że tak się nie dzieje . jednym nic nie robi , drugich niszczy .
pozatym sertalina podwyższa też prolaktyne , jej wplyw na DA jest znikomy . na wpływ na prolaktyne. i na tsh

http://patient.info/forums/discuss/tsh- ... ine-397629
https://portal.abczdrowie.pl/pytania/ni ... u-setaloft

przez kammm 19 maja 2016, 19:04
benzowiec84 napisał(a):nie jestes wyalienowana , ja jestem największym alienem tutaj .:)

Tutaj wszyscy jesteśmy alienami, aczkolwiek z pewnością nie dla siebie nawzajem, także spoko.... :mrgreen:

przez benzowiec84 20 maja 2016, 09:36
ale słaby ten wellbutrinj myslę że odpowiednia dawka była by 450-600mg . dopiero po dorzuceniu metylofenidatu do 300 delikatnie jestem mniej senny . ogólnie stymulanty mnie nie ruszaja.

zapijam go na czczo mocną kawą i jeszcze do kawy dodaje rozproszkowany NALT. i tera moge isc spac

wydaje mi sie ze ten lek mnie uspokaja , moze mam adhd

Sortuj wg