BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Vengence 15 maja 2016, 18:07
kammm napisał(a):czy silny?... hmmmm to pojęcie względne....nie jest paniczny, ale męczący i ryje mi psychikę, są ciężkie momenty, szczególnie jak zostaję sama....
ma konkretne podłoże, niestety nie do wyeliminowania.....i myślę, że będzie trwał do końca życia....to mnie deprymuje i przeraża... :cry:
Przykro mi, ciężko się pogodzić z takim gównem, powiedz lekarzowi co i jak, może coś wymyśli, ja nie mam głowy dzisiaj do niczego,czuje się jak wrak. :evil: Możesz spróbować ze spamilanem(buspiron), może trazadon w większej dawce on tak nie miażdży jak ssri, ale może być za słaby na silny lęk silny.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez dopamine 15 maja 2016, 18:10
Mnie leki zwiększające poziom dopaminy od razu stawiają do pionu. Po SSRI jestem jak uderzony obuchem. Chce spróbować Pramipeksol bo pobudza on autoreceptory D2 przez co nadaje się do długotrwałego stosowania.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez Vengence 15 maja 2016, 18:14
dopamine napisał(a):Mnie leki zwiększające poziom dopaminy od razu stawiają do pionu. Po SSRI jestem jak uderzony obuchem. Chce spróbować Pramipeksol bo pobudza on autoreceptory D2 przez co nadaje się do długotrwałego stosowania.
Bo dopamina to życie. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dopamine 15 maja 2016, 18:18
Vengence napisał(a):
dopamine napisał(a):Mnie leki zwiększające poziom dopaminy od razu stawiają do pionu. Po SSRI jestem jak uderzony obuchem. Chce spróbować Pramipeksol bo pobudza on autoreceptory D2 przez co nadaje się do długotrwałego stosowania.
Bo dopamina to życie. :mrgreen:

Zgadza się, serotonina to bierne samozadowolenie.
Od 04.11. 2016 r.

przez kammm 15 maja 2016, 18:39
Vengence napisał(a):
kammm napisał(a):czy silny?... hmmmm to pojęcie względne....nie jest paniczny, ale męczący i ryje mi psychikę, są ciężkie momenty, szczególnie jak zostaję sama....
ma konkretne podłoże, niestety nie do wyeliminowania.....i myślę, że będzie trwał do końca życia....to mnie deprymuje i przeraża... :cry:
Przykro mi, ciężko się pogodzić z takim gównem, powiedz lekarzowi co i jak, może coś wymyśli, ja nie mam głowy dzisiaj do niczego,czuje się jak wrak. :evil: Możesz spróbować ze spamilanem(buspiron), może trazadon w większej dawce on tak nie miażdży jak ssri, ale może być za słaby na silny lęk silny.

Spamilan - poczytałam, wygląda dla mnie obiecująco, chyba nie jest dziś z Tobą tak źle skoro mi tak doradziłeś, pogadam z lekarzem na nast.wizycie.
Dziękuję Ci....może Twoje samopoczucie się polepszy jak Ci powiem, że szukałam (bezskutecznie) odpowiedniego leku(niestety każdy w ubokach to i tamto...) i .....chyba dałeś mi nadzieję....fajnie, że jesteś...

przez Vengence 15 maja 2016, 18:42
kammm napisał(a):
Vengence napisał(a):

Spamilan - poczytałam, wygląda dla mnie obiecująco, chyba nie jest dziś z Tobą tak źle skoro mi tak doradziłeś, pogadam z lekarzem na nast.wizycie.
Dziękuję Ci....może Twoje samopoczucie się polepszy jak Ci powiem, że szukałam (bezskutecznie) odpowiedniego leku(niestety każdy w ubokach to i tamto...) i .....chyba dałeś mi nadzieję....fajnie, że jesteś...

Spoko, dzięki za dobre słowo, uciekam i pozdrawiam.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 15 maja 2016, 18:52
Ja przy najbliższej wizycie u magika będę prosił o jakiegoś agonisty dopaminy na anhedonie Piribedil albo Selegiline. Wiem że może być ciężko, ale będę próbował.

-- 15 maja 2016, 19:15 --

Agoniści dopaminy są lekami zarejestrowanymi w leczeniu choroby parkinsona - imitują ten neuroprzekaźnik na receptorach postsynaptycznych, zwiększając aktywność szlaków dopaminergicznych w mózgu. Amerykańskie FDA z powodzeniem podjęło próby stosowania małych dawek Selegiliny, Pirybedylu i Pramipexolu w leczeniu depresji. Więcej dopaminy = więcej euforii. Więcej euforii to pewny siebie, uśmiechnięty i szczęśliwy człowiek. Niestety, nasi lekarze są w tyle za badaniami zza oceanu i zazwyczaj nie mają pojęcia o nowych możliwościach leczenia farmakologicznego, przepisując na potęgę zamulające leki z grupy SSRI.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez benzowiec84 16 maja 2016, 00:08
Ashton napisał(a):Ja przy najbliższej wizycie u magika będę prosił o jakiegoś agonisty dopaminy na anhedonie Piribedil albo Selegiline. Wiem że może być ciężko, ale będę próbował.

-- 15 maja 2016, 19:15 --

Agoniści dopaminy są lekami zarejestrowanymi w leczeniu choroby parkinsona - imitują ten neuroprzekaźnik na receptorach postsynaptycznych, zwiększając aktywność szlaków dopaminergicznych w mózgu. Amerykańskie FDA z powodzeniem podjęło próby stosowania małych dawek Selegiliny, Pirybedylu i Pramipexolu w leczeniu depresji. Więcej dopaminy = więcej euforii. Więcej euforii to pewny siebie, uśmiechnięty i szczęśliwy człowiek. Niestety, nasi lekarze są w tyle za badaniami zza oceanu i zazwyczaj nie mają pojęcia o nowych możliwościach leczenia farmakologicznego, przepisując na potęgę zamulające leki z grupy SSRI.

w teorii , tez tak kiedyś myslałem , brałem sele w dawkach 5-10mg na mao -b . żadnej eufori ,żadnej poprawy depresji , nic teraz mam tego w domu z 60 tabletek i se leży . z kolei agonistów dopaminy nie można za długo brać.
jesteś na etapie nadziei na którym i ja byłem rok temu . a po agonistach dopaminy , żebyś się czasem nei zdziwił ,że będziesz łaził śpiący non stop .

przez Kat_ 17 maja 2016, 00:50
one-half napisał(a):Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.
Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.

Również się pod tym podpisuję. Wczoraj zrezygnowałem z wellbutrinu, nie mogłem już wytrzymać. Najlepszy w tym leku jest honey-moon, pierwszy tydzień lub dwa, mijają wszystkie objawy depresji, człowiek jest towarzyski, ma mnóstwo energii, znikają głupie myśli z głowy. Potem wszystko wraca. Strasznie skacowany sie budziłem ostatnio, leżałem jeszcze 2-3 godziny po wybudzeniu. Lek to niewypał w monoterapii. Z sertraliną daje mi strasznie wybuchowy mix, z fluoksetyną mocno zamula. Obecnie wróciłem do minimalnej porcji 25mg sertraliny + bodymax z zenszeniem.

Na wellbutrinie co drugiej napotkanej osobie mam ochotę wpierdolić :D

przez benzowiec84 17 maja 2016, 01:24
dlatego do bupro dodaje sie klona,alpre , lub inne benzo na czas kuracji , jak się polepszy , złazi się z bupro i benzo .
jak człowiek codziennie ma ochotę się zabić,pociąć czy skoczyć z mostu , to uzaleznienie od benzo jest smieszne , po za tym złazi się z tego stopniowo redukując dawki i wszystko jest SI . ew idzie się na odwyk na miesiąc i też SI .

przez csrpk 17 maja 2016, 09:15
"Bupropion z farmakokinetyki osiąga działanie "docelowe; " tj działanie farmakologiczne które ma ..."nie kusić/ ; jak widać jego stosunek inhibicjiWZ > D/N/i minimalnie S (pomijam resztę;) ulega "wypoziomowaniu; " po okresie ok 5dni tj stabilny poziom bez peaków itp ...początkowo max działanie jest na Dopaminę 1-3dni w międzyczasie wzrasta IWZ noradrenaliny <ta głównie poprzez jego czynne farmakologicznie (BARDZO CZYNNE) metabolity... metabolity jak wiadomo grzebią w wątróbce przez p450> dokładniej; CYP2B6 ....tak jak można inhibitować XXX tak samo można ...z CYP2B6 !! tj. cel>działanie maxymalnie DOPAMINERGICZE i minimalnie noradreno; ...heh i tu dobre; KURKUMINA z poczcziwej kurkumy; <LOL ta roślinka to taki chyba święty gral ,- ok więc szamamy kurkumę podczas pobytu "na" Bupropionie > zmieniamy w pewnym sęsie działanie środka; ) podkręcamy to "D" i przykręcamy "n" ,oczywiście beż przesady ,inhibicja jest częściowa; ... "

Moze sie ktos znajacy w temacie wypowiedziec o dzilaniu kurkumy (a scislej mowiac kurkuminy) na profil bupropionu? Z tego wynika, ze po jej dodaniu zaczyna ona dzialac bardziej dopaminowo a o to nam chodzi...

przez benzowiec84 17 maja 2016, 09:41
csrpk napisał(a):"Bupropion z farmakokinetyki osiąga działanie "docelowe; " tj działanie farmakologiczne które ma ..."nie kusić/ ; jak widać jego stosunek inhibicjiWZ > D/N/i minimalnie S (pomijam resztę;) ulega "wypoziomowaniu; " po okresie ok 5dni tj stabilny poziom bez peaków itp ...początkowo max działanie jest na Dopaminę 1-3dni w międzyczasie wzrasta IWZ noradrenaliny <ta głównie poprzez jego czynne farmakologicznie (BARDZO CZYNNE) metabolity... metabolity jak wiadomo grzebią w wątróbce przez p450> dokładniej; CYP2B6 ....tak jak można inhibitować XXX tak samo można ...z CYP2B6 !! tj. cel>działanie maxymalnie DOPAMINERGICZE i minimalnie noradreno; ...heh i tu dobre; KURKUMINA z poczcziwej kurkumy; <LOL ta roślinka to taki chyba święty gral ,- ok więc szamamy kurkumę podczas pobytu "na" Bupropionie > zmieniamy w pewnym sęsie działanie środka; ) podkręcamy to "D" i przykręcamy "n" ,oczywiście beż przesady ,inhibicja jest częściowa; ... "

Moze sie ktos znajacy w temacie wypowiedziec o dzilaniu kurkumy (a scislej mowiac kurkuminy) na profil bupropionu? Z tego wynika, ze po jej dodaniu zaczyna ona dzialac bardziej dopaminowo a o to nam chodzi...

rok temu szamałem 1,5grama kurkuminy z piperyną z 95% kurkuminoidów . ale nei wiedziałem że ma to taki wpływ , dzieki za info . ja jeszcze jem do tego NALT i DLPA.

moze do rzucę sobie tej kurkumy wtedy , ale to trza po posilku z tluszczem

przez dopamine 17 maja 2016, 10:55
Zastanawia mnie jedno- istnieją w laboratoriach substancje które są SDRI ,dlaczego te dziady ich nie wprowadzają na rynek leków antydepresyjnych? byłby to przełom.
Od 04.11. 2016 r.

przez csrpk 17 maja 2016, 11:20
No na dopamine nowfoods.sklep.pl/dopa-mucuna-15-400mg-90-vcaps-p-200.html jeszcze cos takiego bym polecil L-dopa.. z roslinki w dodatku najlepszej jakosci firmy witaminowej na polskim rynku (napewno bardzo dobra;)

Sortuj wg