BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 23:51
Amfetamina jest mimo wszystko bardziej noradrenalinowa niż dopaminowa(w przeciwieństwie do mety), poza tym w wysokich dawkach(tj. spore dawki uliczne albo zwielokrotnione dawki terapeutyczne Adderallu) jest neurotoksyczna, nie na żarty- zresztą meta też o ile nie bardziej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 12 maja 2016, 00:02
Lord Kapucyn napisał(a):To w takim razie kokaina musi być trabantem albo syrenką podług tego porównania. :lol:

Kokaina to raczej Polonez, a metamfetamina to Audi 100 :mrgreen:

Amfetamina to ultra debilny pomysł na leczenie depresji, jak w sumie większość narkotyków. Może poza grzybami zawierającymi psylocybinę, czy micro-dosingu LSD :pirate:
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Pablo5HT1 12 maja 2016, 04:54
Widzę, że zbliżacie się powoli do poziomu hyperrealu, co te leki z wami zrobiły....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez csrpk 12 maja 2016, 09:20
fobik123 napisał(a):csrpk, A ja Ci polecam baclofen.Sam stosuję i poprawia mi lekko nastrój,dodaję motywacji i ogólnie pobudza.Tylko trzeba trafić z dawką u mnie to jest 50mg.Często gęsto łącze go z benzo dla podbicia efektu sedacyjnego i całkiem całkiem to wychodzi.
Wejdź na 225mg anafranilu wtedy pubudzenie noradrenalinowe już czuć,mnie fajnie pobudza bez nasilenia lęków.Ale jeszcze ciągle czekam bo nie działa tak jakbym tego chciał.

bralem baclofen ale go odstawilem. za duzo lekow dzialajacych na gaba -lamotrygina, klony2mg doraznie, kiedys dodawalem backlo i faktycznie podbijalo ale wtedy to juz sito w glowie sie robi. leki i natrectwa juz mi powoli schodza, jeszcze troche energii by sie przydalo jak mam wolne to ide spac o 21-22 albo czasem spie cale dnie jak wroce z silowni. o kant dupy troche.. nie wiem czy nie bede musial wellbutrinu dorzucic..

przez Lord Kapucyn 12 maja 2016, 09:24
@up up
Gdyby byłoby to zgodne z prawdą to byłby to raczej komplement niż ujma, bo hyperreal pod względem poziomu organizacji i wiedzy psychofarmakologicznej niektórych użytkowników przewyższa niejedną grupę dyskusyjną. Ale cóż, ostatnia wymiana zdań miała charakter mocno ironiczny. Jeszcze na tyle nie och.ujałem, żeby legitymować ćpanie i sprowadzać je w białych rękawiczkach do medykalizacji. Kiedy piję szklaneczkę whisky czy zapalam lolka to robię to dlatego, że okazjonalnie lubię, a nie ze względu, że etanol jest pozytywnym allosterycznym modulatorem podjednostki delta w receptorach GABA-A, a kannabinoidy działają przeciwzapalnie i neuroprotekcyjnie, doszukując się w ich mechanizmach wyimaginowanego potencjału terapeutycznego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 13 maja 2016, 12:48
Jak ktoś ma wellba to priv. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez one-half 14 maja 2016, 16:38
Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.
Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.

przez csrpk 15 maja 2016, 15:25
Orientuje sie ktos moze jakie sa okresy poltrwania leku w calej tabletce vs po przedzieleniu jej na pol??

przez Vengence 15 maja 2016, 16:04
one-half napisał(a):Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.
Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.
Mam to samo od kilku dni, dosłownie nie mam siły wstać z łóżka, a nawet jak mi się uda to dosłownie umieram. :pirate: , dawka 300mg, chyba zmniejszę na 150mg
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kammm 15 maja 2016, 17:12
Vengence napisał(a):
one-half napisał(a):Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.
Mam to samo od kilku dni, dosłownie nie mam siły wstać z łóżka, a nawet jak mi się uda to dosłownie umieram. :pirate: , dawka 300mg, chyba zmniejszę na 150mg

Nie wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:

przez Vengence 15 maja 2016, 17:17
kammm napisał(a):
Vengence napisał(a):
one-half napisał(a):No wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:
No, ciężko wytrzymać jak coś nie działa, w dodatku szkodzi, jutro biorę 150mg.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kammm 15 maja 2016, 17:41
No wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:[/quote][/quote][/quote] No, ciężko wytrzymać jak coś nie działa, w dodatku szkodzi, jutro biorę 150mg.[/quote]

Proponuję odjutra.... może Twoje doświadczenie w autoeksperymentach pomoże mi w dobraniu czegoś do Wellba na lęk, bo sam Well nie daje rady ... niestety....zależy mi, aby to nie był SSRI itp, który zakłóci działanie Wellba i spowoduje skutki uboczne typu: tycie, brak libido itp....
Teraz biorę Well solo i fajnie napędza, ale ten strach.... :why: chcę czegoś co mi pomoże, ale bez uboków.
Lekarz mi zalecił Esci jak powróci lęk, ale poczytałam ulotkę i nie chcę go brać.... Proszę o ew.sugestie i z góry :uklon:

-- 15 maja 2016, 17:45 --

Vengence - coś z cytatami poszło nie tak, ale to do Ciebie ... :oops:

przez Vengence 15 maja 2016, 17:55
kammm napisał(a):No wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:
[/quote][/quote] No, ciężko wytrzymać jak coś nie działa, w dodatku szkodzi, jutro biorę 150mg.[/quote]

Proponuję odjutra.... może Twoje doświadczenie w autoeksperymentach pomoże mi w dobraniu czegoś do Wellba na lęk, bo sam Well nie daje rady ... niestety....zależy mi, aby to nie był SSRI itp, który zakłóci działanie Wellba i spowoduje skutki uboczne typu: tycie, brak libido itp....
Teraz biorę Well solo i fajnie napędza, ale ten strach.... :why: chcę czegoś co mi pomoże, ale bez uboków.
Lekarz mi zalecił Esci jak powróci lęk, ale poczytałam ulotkę i nie chcę go brać.... Proszę o ew.sugestie i z góry :uklon:

-- 15 maja 2016, 17:45 --

Vengence - coś z cytatami poszło nie tak, ale to do Ciebie ... :oops:
Ok, ciężko coś na lęk, może spamilan, albo jakiś ssri, ale ssri to lipa ogónie, sama wiesz, a silny ten lęk??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kammm 15 maja 2016, 18:04
czy silny?... hmmmm to pojęcie względne....nie jest paniczny, ale męczący i ryje mi psychikę, są ciężkie momenty, szczególnie jak zostaję sama....
ma konkretne podłoże, niestety nie do wyeliminowania.....i myślę, że będzie trwał do końca życia....to mnie deprymuje i przeraża... :cry:

Sortuj wg