BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez benzowiec84 07 maja 2016, 02:20
Lord Kapucyn napisał(a):Hm. Kofeina+ bupropion:
"Caffeine increases toxicity of bupropion by unspecified interaction mechanism. Possible serious or life-threatening interaction. Monitor closely. Use alternatives if available. Keep bupropion dose as low as possible as seizures may occur."
Medscape/WebMD

bzdury , ja dziś wypiłem z 4 kawy i do tego zarzuciłem 15mg metylo , jem jeszcze NALT + DLPA , ale jestem tylko na 150mg bupro .

na 300 mg piłem sporo kaw i normalnie . :)

-- 07 maja 2016, 01:21 --

tak czy siak i tak jestem ciągle zmęczony i śpiący
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Lord Kapucyn 07 maja 2016, 04:05
To pewnie zdarza się na wysokich dawkach bupro (>450-600mg?) i wysokich dawkach kofeiny. Ja ostatnio robię sobie przerwę od kofeiny, bo za bardzo mi tolerancja wzrosła, 640mg jednorazowo mi ledwo starcza (zawartość kofeiny w kawie jest różna ale przyjmując uśrednioną wartość 70mg to jest to odpowiednik ponad 9 kaw), z tym że ja głównie sączę energetyki i mam kofeinę w prochu, ale mocną kawę też lubię wypić. Chociaż znam ludzi którzy biorą więcej niż 1g kofeiny/d i nie przyjmują jej doustnie. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Psychopharm 07 maja 2016, 08:19
Ostatnio w USA głośno o kofeinie w proszku bo parę osób przeszło na tamten świat przez to, chyba przedawkowali, ale senatorowie alarmują do FDA by zbanowała kofeinę w tej postaci.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez csrpk 11 maja 2016, 21:04
Zastanawialem sie nad dodaniem wellbutrinu do anafranilu zeby byc troche bardziej rzeski. Chcialem tez dodac cos co jednoczesnie obizyloby mi poanafranilowa prolaktyne. Slyszalem, tylko ze w przypadku hiperprolaktynemii bupropion dziala tak srednio?

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 21:06
Oznaczałeś prolaktynę u siebie po klomipraminie(Anafranil) i faktycznie jest podwyższona czy opierasz to na ogólnych przesłankach? Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Moderator/ R2 - D2

przez csrpk 11 maja 2016, 21:14
Niby nie, ale raczej napewno podskoczy, zwlaszcza przy dluzszym stosowaniu. Tyle, ze wlasciwie tlpd/ssri wywalaja nadmiar serotoniny, ktora z kolei przytlacza dopamine co jest glownym powodem podwyzszonej p. Moze gdybym stosowal wellbrutrin bylaby mniej wiecej jakas rownowaga(chociaz wiadomo, ze i tak prym wiodla by raczej serotonina..)

-- 11 maja 2016, 21:30 --

Generalnie nie chce rzucac 10ciu roznych lekow na pobudzenie, na prolaktyne na jeszcze inne uboki; mialem nadzieje ze wystarczy jakis jeden. Jakkolwiek gdzies czytalem ze stymulanty np. metylofenidat nie ingeruja zbytnio w gospodarke prolaktynowa.
Jest jeszcze ewentualnie taka szansa ze, anafranil ktory biore jakies 3tygodnie i pare dni temu wskoczylem na 150, moze wreszcie zacznie troche pobudzac.. bo ostatnio albo robie kime w dzien albo ide spac o 21 :/

przez fobik123 11 maja 2016, 22:18
csrpk, A ja Ci polecam baclofen.Sam stosuję i poprawia mi lekko nastrój,dodaję motywacji i ogólnie pobudza.Tylko trzeba trafić z dawką u mnie to jest 50mg.Często gęsto łącze go z benzo dla podbicia efektu sedacyjnego i całkiem całkiem to wychodzi.
Wejdź na 225mg anafranilu wtedy pubudzenie noradrenalinowe już czuć,mnie fajnie pobudza bez nasilenia lęków.Ale jeszcze ciągle czekam bo nie działa tak jakbym tego chciał.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Ricah 11 maja 2016, 22:22
Lord Kapucyn napisał(a):Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Wg PDSP blokade DAT ma silniejsza niz NET. Ciagle widze to u ludzi i nie moge zrozumiec, czy lezy tutaj jeszcze jakis dodatkowy mechanizm, czy jednak blad nie jest po mojej stronie?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 22:27
Ricah napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Wg PDSP blokade DAT ma silniejsza niz NET. Ciagle widze to u ludzi i nie moge zrozumiec, czy lezy tutaj jeszcze jakis dodatkowy mechanizm, czy jednak blad nie jest po mojej stronie?

Hmm, faktycznie pdsp tak podaje, dzięki za head'sup, muszę to zweryfikować.

Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 11 maja 2016, 23:36
The mechanism of action of bupropion (Wellbutrin) has not been fully elucidated, although it appears to primarily block the reuptake of dopamine as well as norepinephrine (Ascher et al., 1995). Specifically, bupropion and its metabolites have shown to inhibit striatal uptake of the
selective DAT-binding radioligand (11)C-bCIT-FE in vivo achieving DAT occupancy ranging from approximately 14% (Meyer et al., 2002) _ 26% (Learned-Coughlin et al., 2003; Szabo et al., 2003) at doses (150—300 mg daily) found to be therapeutic in double-blind, placebo-controlled studies for MDD (Reimherr et al., 1998). This degree of DAT occupancy appears to be equivalent to that achieved after a single oral dose of methylphenidate 5—10 mg in human volunteers (Volkow et al., 1998).

bupropion maluch, metylo duży fiat ;)

Bupropion has also been reported to have mild affinity for the norepinephrine transporter (Foley and Cozzi, 2002), although some researchers have argued that the effect of bupropion on norepinephrine is primarily through an increase in presynaptic norepinephrine release (Dong and Blier, 2001).
Regardless of the exact mechanism, the overall effect of bupropion appears to be a dose-dependent increase in brain extracellular dopamine and norepinephrine concentrations (Li et al., 2002; Nomikos et al., 1989). In addition, bupropion also appears to non-competitively inhibit the a3b2-, a3b4-, and a4b2-nicotinic acetylcholinergic receptors in vitro (Fryer and Lukas, 1999; Slemmer et al., 2000; Miller et al., 2002; Bondarev et al., 2003).

za: Dopaminergic-based pharmacotherapies for depression, George I. Papakostas *
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 23:41
To w takim razie kokaina musi być trabantem albo syrenką podług tego porównania. :lol:

Moderator/ R2 - D2

przez benzowiec84 11 maja 2016, 23:43
ja łączę doraźnie bupro z metylo i chu*a :)

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 23:46
No to mistrzu pozostaje w takim razie kokaina albo meta(chwytaj za słuchawkę i dryndaj do Heisenberga po niebieski smakołyk). Albo nie tędy droga.

Moderator/ R2 - D2

przez benzowiec84 11 maja 2016, 23:48
Lord Kapucyn napisał(a):No to mistrzu pozostaje w takim razie kokaina albo meta(chwytaj za słuchawkę i dryndaj do Heisenberga po niebieski smakołyk). Albo nie tędy droga.

może sole amfetaminy adderal spoko by było

Sortuj wg