BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Vengence 05 maja 2016, 21:53
kammm napisał(a):ja chciałabym stosować monoterapię, ponieważ wzajemne oddziaływnie tych leków często się wyklucza i trudno je skorelować ....
Vengence - na co bierzesz dodatkowoTianeptynę? na lęk?
Tianeptyna to bardziej na depresje, na nastrój i energie, ma działanie nootropowe i niby naprawiające mózg, już nie chce mi się tu pisać jakie ma mechanizmy, bo nie mam siły, póki co te leki niszczą mnie strasznie, jak wstanę rano to czuje się w miarę przez kilka godzin, ale jak wchodzą te leki po 6-8 godzinach to jest masakra z moją psychiką, wszystkiego się boje, jak jestem gdzieś poza domem, to mam ochotę uciec do domu jak najszybciej, gdzie ja takich lęków nigdy nie miałem, ogólnie czuje się spowolniony i ledwo się ruszam, ale nie będę się tu żalił, każdy z nas ma ciężko, nie wiem jak ludzie czuli się po lobotomii, ale ja czuje się jak by mi pół mózgu wycieli. :evil:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Monster6 05 maja 2016, 22:33
Brał to ktoś do SSRI na dysfunkcje seksualne? Jak na to działa? Że jest tak jak bez ssri? :D A może lepiej? :lol:
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Vengence 05 maja 2016, 22:38
Monster6 napisał(a):Brał to ktoś do SSRI na dysfunkcje seksualne? Jak na to działa? Że jest tak jak bez ssri? :D A może lepiej? :lol:
Tak na to jest świetne, podnosi libido konkretnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 05 maja 2016, 22:39
Do jakiegoś SSRI brałeś?
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Vengence 05 maja 2016, 22:41
Monster6 napisał(a):Do jakiegoś SSRI brałeś?
Kiedyś do paroksetyny, ale krótko, ale na libido naprawdę jest konkret.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kammm 05 maja 2016, 22:42
Vengence - Już myślałam, że wskoczyłeś z Wellem na 300 kę (masz bład w spisie leków?), ale od dłuższego czasu tak masz....ok....
No tak jest z tymi lekami .... ale żeby nic a nic nie czuć ich działania to naprawdę dziwny przypadek.... i dziwne jest dla mnie również to, że to lek o spowolnionym działaniu, więc ten nagły dół po paru godzinach jest jakby nieuzasadniony ..... powinien równomienie "trzymać" 24 h ...
A myślałeś o dorzuceniu po tych 6-8 h następnej dawki Tian (jak bierzesz Coaxil to czytałam, że trzeba 3x dziennie go brać)

Ja mam uzasadnienie lęku, konkretną przyczynę, dlatego się boję i nie jest to wszystko jak u Ciebie , to jakaś masakra ta depresja ....robi z większości młodych (jak domniemam) ludzi "Dom spokojnej starości".... :( :(

-- 05 maja 2016, 22:52 --

Z tym libido to przesada, że podnosi (może u facetów?...), ale nie zeruje ..... hmmmm ..... no może nieco podnosi, ale szału nie ma ....

przez Vengence 05 maja 2016, 23:06
kammm napisał(a):Vengence - Już myślałam, że wskoczyłeś z Wellem na 300 kę (masz bład w spisie leków?), ale od dłuższego czasu tak masz....ok....
No tak jest z tymi lekami .... ale żeby nic a nic nie czuć ich działania to naprawdę dziwny przypadek.... i dziwne jest dla mnie również to, że to lek o spowolnionym działaniu, więc ten nagły dół po paru godzinach jest jakby nieuzasadniony ..... powinien równomienie "trzymać" 24 h ...
A myślałeś o dorzuceniu po tych 6-8 h następnej dawki Tian (jak bierzesz Coaxil to czytałam, że trzeba 3x dziennie go brać)

Ja mam uzasadnienie lęku, konkretną przyczynę, dlatego się boję i nie jest to wszystko jak u Ciebie , to jakaś masakra ta depresja ....robi z większości młodych (jak domniemam) ludzi "Dom spokojnej starości".... :( :(

-- 05 maja 2016, 22:52 --

Z tym libido to przesada, że podnosi (może u facetów?...), ale nie zeruje ..... hmmmm ..... no może nieco podnosi, ale szału nie ma ....
U facetów podnosi, ale ja tam na libido nie narzekam. :mrgreen: , nie chce dokładać póki co tej tianeptyny następnej, bo pewnie będzie jeszcze gorzej, co do wella to błąd jest, zaraz zmienie to. :great:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 06 maja 2016, 18:46
Libido podnosi tak od 300 czuć , mi się coś zjebało od fluoksetyny , dostałem lekkiego PSSD , brałem tlyko 6,5 tygodnia , a jadłem SSRI 6 lat i po odstawianiu wszystko wróciło do normy , weszłem na fluo na niecałe 7 tygodni i po odstawce nadal jest problem . libido słabe i problemy z erekcją , co za ironia , jesz 6 lat SSRI nic sie nei dzieje , zjesz 7 tygodni i dostajesz trwałych uszkodzeń seksualnych .

ja jem 150mg wellbutrinu , za tydzień wskakuje na 300 , bo od 300 jest dawka lecznicza , do tego jem dostinex na prolaktyne , łącze też doraźnie metylofenidat 10-15mg . do tego jem suple NALT + DLPA na dopaminę.

Leki sa /cenzura/ warte wszystkie i nimi się depresji nie wyleczy . jem bo jem i tyle ...

powiedzenie "szukacjcie a znajdziecie" to nie przy psychotropach . mózg to nie wątroba .
sport,towarzystwo , jakieś wypady , coś robić a nei te leki chujowe . sram na to . dlatego już się nie udzielam na forum , bo nie chcę mi się dołować i czytać o depresji i ciągle o tym mysleć .
tak jak vegen.. pisał kolejna wiosna i lato zjebana , kolejny rok . nie myslę już o tym i sram w tą depresje.

przez Kalebx3 06 maja 2016, 19:04
nie myslę już o tym i sram w tą depresje.

ważniejsze Mistrzu jest to czy depresja w ciebie sra , a nie Ty w nią ;)
My tu wszyscy ( prawie ) sramy w depresję , a depresja i tak swoje .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez benzowiec84 06 maja 2016, 19:05
pogodziłem się z nią...
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Lord Kapucyn 06 maja 2016, 19:06
Kalebx3 napisał(a):
nie myslę już o tym i sram w tą depresje.

ważniejsze Mistrzu jest to czy depresja w ciebie sra , a nie Ty w nią ;)
My tu wszyscy ( prawie ) sramy w depresję , a depresja i tak swoje .

Co więcej, często bywa tak, że my na nią się zapieramy obstrukcją, a ona nam się rewanżuje rzadkim stolcem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 06 maja 2016, 19:08
Co więcej, często bywa tak, że my na nią się zapieramy obstrukcją, a ona nam się rewanżuje rzadkim stolcem.

dobre Lord ;)
co by nie patrzeć nasza walka z chorobą to koło ratunkowe dla tonącego w szambie ;)

przez benzowiec84 06 maja 2016, 19:10
ale teksty sypiecie :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 06 maja 2016, 19:12
benzowiec84, sam sypnij coś ze swojej bezsilności w chorobie ,,, tylko żeby było w miarę nie- samobójcze.

Sortuj wg