BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Vengence 29 kwi 2016, 15:59
Ja biorę 150mg miesiąc i nie bardzo to czuje, jak jebnę kawę to ładnie nosi, no ale to oczywiste, kofeina uwalnia, dopcie, serotonine, noradr.
itd, tylko, że potem jest znowu zjazd bo wszysko musi się odnowić i taka chujnia i tak zle i tak nie dobrze. :x
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez warning 29 kwi 2016, 20:30
dr. Psycho Trepens napisał(a):Czy komuś ten lek pomógł jako dodatek do SSRI ?
Chodzi mi o zniesienie anhedonii, apatii i braku motywacji.

Myślę, że chyba będzie ciężko by ta dopamina przebiła się przez silną blokadę SSRI,
dlatego chyba leki z tych 2 grup ciężko się łączy.

Co sądzicie o takim miksie ?
Bo bupropion łączyłbym z branym aktualnie ESCI albo PARO na które może się przerzucę.

Przyjmowałam go z fluoksetyną, na pewno daje kopa, z tym, że u mnie był to kop zbyt mocny. Byłam poddenerwowana, zwłaszcza po kawie. Może jednak z paroksetyną (która bardziej zamula niż fluo) by się sprawdził.

przez Vengence 29 kwi 2016, 20:48
warning napisał(a):
dr. Psycho Trepens napisał(a):Czy komuś ten lek pomógł jako dodatek do SSRI ?
Chodzi mi o zniesienie anhedonii, apatii i braku motywacji.

Myślę, że chyba będzie ciężko by ta dopamina przebiła się przez silną blokadę SSRI,
dlatego chyba leki z tych 2 grup ciężko się łączy.

Co sądzicie o takim miksie ?
Bo bupropion łączyłbym z branym aktualnie ESCI albo PARO na które może się przerzucę.

Przyjmowałam go z fluoksetyną, na pewno daje kopa, z tym, że u mnie był to kop zbyt mocny. Byłam poddenerwowana, zwłaszcza po kawie. Może jednak z paroksetyną (która bardziej zamula niż fluo) by się sprawdził.

A fluo dawało ci kopa??, bo mnie fluoksetyna zamulała, gdzie innych pobudza, masakra z tymi lekami :)
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warning 29 kwi 2016, 21:17
Vengence napisał(a):A fluo dawało ci kopa??, bo mnie fluoksetyna zamulała, gdzie innych pobudza, masakra z tymi lekami :)

Fluo nie dawało kopa (choć nie mogę powiedzieć, że nie działało), dlatego dołożyłam wellbutrin.

przez benzowiec84 29 kwi 2016, 23:36
Ricah napisał(a):Mi delikatnie pomagal na to co opisujesz, ale ma zbyt slabe dzialanie w porownaniu do ceny. Moze jakby dorzucic do tego modafinil to byloby lepiej (oby dwa zmniejszaja GABA, a tym samym dodatkowo podbijaja dopamine), przynajmniej w moim przypadku. Z drugiej strony, nie ma za bardzo czego zastosowac by podbic motywacje.

zbicie gaba jest niekorzystne .

przez kammm 30 kwi 2016, 08:23
Witam Was,

Jestem pod wrażeniem jesli chodzi o Waszą wiedzę, ponieważ przeczytałam większość postów mam niezły mętlik w głowie..... :roll:
Biorę Well - 150 g od 2 tyg i nie jestem pewna jak na razie jego skuteczności...biorę póki co z Xanaxem ( Xanax jeszcze przez najbliższy tydzień co drugi dzień). Xanax miał na celu "łagodne przejście" z Efevelonu na Well. Niestety nie radzę nikomu zbyt nagłego odstawienia Ef.... :nono: (przez tydzień w głowie mały samuraj machający wielkim mieczem...eeeech....)
Well (a wcześnie Efevelon) biorę na lęki ... tak, tak ... cel: eliminacja lęku, a w razie gdyby nie wystarczył Well to mam dorzucić Esci.

Czy ktoś brał już taki mix? czy pomógł? .... czy warto? .... proszę o opinie, będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam Was.

przez Ricah 30 kwi 2016, 10:00
Bupropion (wellbutrin) najprawdopodobniej nie pomoze Ci na lęki. Bupropion ma dzialanie stymulujace, a to najczesciej wiaze sie z podniesieniem lękow. Dodatkowo bupropion obniza poziom GABA, ktory w duzej mierze odpowiada za redukcje lękow. Biorac pod uwage cene, nie wiem czy jest to warte proby.

benzowiec84 napisał(a):zbicie gaba jest niekorzystne .

Zalezy. Jezeli ktos ma lęki, to tak jest. Gdy ktos jest zbyt zmulony lub ma narkolepsje, to nie jest to az takie zle.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez kammm 30 kwi 2016, 14:46
Ricah, dzięki za odp.
No cóż, poczekam i zobaczę jak będzie bez Xanaxu, który jeszcze przez tydzień mam brać, narazie nie czuję lęku i pewnie jest to spowodowane jeszcze działaniem duetu Well + Xan. Potem już bez Xan. gdyby wrócił lęk dorzucę Esci, wg.wskazań lekarza.
Moj lęk ma konkretną przyczynę, której niestety nie da się wyeliminować... także zostało posiłkowanie się chemią.

Jak narazie (po 2 tyg) brania Well, zauważyłam jedynie większą chęć do ogólnego działania i pewność siebie, choć to nie było głównym celem .Może trzeba poczekać na wynik działania Well 6 tyg? tak było w moim przypadku, jeśli chodzi o Efevelon, lecz z wiadomych względów lekarz zmienił mi na Well.

Po przeczytaniu forum nie jestem pewna czy isnieje lek taki, kóry eliminował by tylko lęk, ale nie powodował uboków typu np. tycia, zmniejszenia libido , itp.... Czy jest taki lek? ..... Tyle już wiecie, może coś poradzicie ... Pozdrawiam Was.

przez Ricah 30 kwi 2016, 14:58
Mi bupropion tez podwyzszal pewnosc siebie, zatem badz dobrej mysli, moze akurat tak bedzie i u Ciebie. Alprazolam (Xanax) jednak czesciowo blokuje dzialanie bupropionu (GABA blokuje dopamine), stad nie odczujesz pelnego efektu dzialania bupropionu bedac na jakimkolwiek benzo. U wiekszosci osob bupropion raczej dziala szybko, ale wazne jest dzialanie, by byla wyrzucana dopamina (robic to, co daje nam przyjemnosc albo uczyc sie czegos).

Co do takich lekow, to jest kilka. Moklobemid, tianeptyna, agonisci dopaminy. Fajnym pomyslem byloby polaczenie bupropionu z tianeptyna, wyszlaby fajna synergia w kwestii dopaminy (tianeptyna uwalnia dopamine).

#
Przy okazji Vengence, Afobazol moze Ci blokowac dzialanie bupro + tiany.
Ostatnio edytowano 30 kwi 2016, 15:00 przez Ricah, łącznie edytowano 1 raz
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Vengence 30 kwi 2016, 14:59
kammm, Przyjmujesz dawkę 150 mg??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez kammm 30 kwi 2016, 19:43
Tak 150 kę.

-- 30 kwi 2016, 20:01 --

Dzięki Ricah, w takim razie czekam na finisz Xanaxu i mam nadzieję, że będzie lepiej, choć teraz nie jest tragicznie, ale mogłoby być lepiej.
Być może trzeba czasu .... najbardziej się boję, że po zakończeniu Xan i pozostaniu tylko na Wellu będę napędzona, ale powrócą lęki ..... eeeech....

Wtedy może skorzystam z Twojej cennej rady odnośnie leków na lęki, bo mam w razie potrzeby (lęki) dodać Esci do Wellbu.
Tylko tak sobie myślę, że po co brać wtedy Well? może wystarczyłaby Tianeptyna? ... sama nie wiem...

Vengence - na co Ci ten Afobazol dodatkowo?

przez Vengence 30 kwi 2016, 22:00
kammm, Afobazol, chciałem zobaczyć co to warte, ma działanie przeciwlękowe, nootropowe i dodaje energii ponoć, póki co nie czuje w zasadzie w ogóle tych leków co biorę, jedynie skutki uboczne.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 01 maja 2016, 01:18
kammm napisał(a):
Po przeczytaniu forum nie jestem pewna czy isnieje lek taki, kóry eliminował by tylko lęk, ale nie powodował uboków typu np. tycia, zmniejszenia libido , itp.... Czy jest taki lek? ..... Tyle już wiecie, może coś poradzicie ... Pozdrawiam Was.

pregabalina . ewentualnie baclofen

-- 01 maja 2016, 00:20 --

Ricah napisał(a):Mi bupropion tez podwyzszal pewnosc siebie, zatem badz dobrej mysli, moze akurat tak bedzie i u Ciebie. Alprazolam (Xanax) jednak czesciowo blokuje dzialanie bupropionu (GABA blokuje dopamine), stad nie odczujesz pelnego efektu dzialania bupropionu bedac na jakimkolwiek benzo. U wiekszosci osob bupropion raczej dziala szybko, ale wazne jest dzialanie, by byla wyrzucana dopamina (robic to, co daje nam przyjemnosc albo uczyc sie czegos).

odczuję , mniejszą ale odczuje , agonizm gaba to nie jest typowy antagonista dopaminy , bez przesady . ludzie chwalą sobie w USA mixy Well + klonazepam i tak jadą :)

-- 01 maja 2016, 00:21 --

Ricah napisał(a):Bupropion (wellbutrin) najprawdopodobniej nie pomoze Ci na lęki. Bupropion ma dzialanie stymulujace, a to najczesciej wiaze sie z podniesieniem lękow. Dodatkowo bupropion obniza poziom GABA, ktory w duzej mierze odpowiada za redukcje lękow. Biorac pod uwage cene, nie wiem czy jest to warte proby.

to pewne info ?? masz jakiś link. nie wiedziałem o tym .

-- 01 maja 2016, 00:22 --

Vengence napisał(a):kammm, Afobazol, chciałem zobaczyć co to warte, ma działanie przeciwlękowe, nootropowe i dodaje energii ponoć, póki co nie czuje w zasadzie w ogóle tych leków co biorę, jedynie skutki uboczne.

ostatnio pisałeś że zaczynasz wierzyć w farmakologie :) te wszystkie leki to o kant dupy rozbić .

przez kammm 01 maja 2016, 08:45
witam Was,
Ricah, benzowiec, dziękuję za porady , z pewnością skorzystam w razie potrzeby (zapisuję, bo mętlik w głowie od tych nazw ... )Muszę najpierw poczytać o tych lekach ponieważ nie chcę uboków, np.tycia (muszę się mieścić w swoim przedziale BMI)

Vengence - może odrzuć ten Afobazol, o którym napisał Ricah, że może blokować działanie pozostałych dwóch leków? może dlatego nie czujesz działania Well? ja bym spróbowała ....

A może to jest tak, że musimy czekać 5-6 tyg. na działanie tych leków? tak było u mnie z Efevelonem - zaczął działać dokładnie w 6 tym tyg.. Myślę, że trzeba cierpliwości, taką mam nadzieję ....

Fajnie, że mam z kim pogadać tutaj, bo przecież nie w najbliższym otoczeniu, które w moim odczuciu i tak tego nie zrozumie .... :(
Pozdrawiam Was.

Sortuj wg