BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Ashton 04 kwi 2016, 15:27
Vengence dlaczego fluoksetyna z ssri?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez benzowiec84 04 kwi 2016, 15:49
Vengence napisał(a):Ja od dzisiaj wystartowałem z wellbutrinem, aktualnie czuję się jak na małej kresce fety. :pirate: :great:

-- 04 kwi 2016, 13:32 --

Mogłem nie pić kawy godzinę temu, konkretnie mnie rozniosło, przez ssri już zapomniałem co to znaczy być podkręconym i mieć ciary przy słuchaniu starej muzy, oj nosi, nosi. :mrgreen:

zazdroszczę takiej reakcji na wellbutrin :) , ja brałem 300mg na czczo i zapijalem mocna kawa i nic . może to z fluo tak się robi ?? w miksie

przez Kat_ 04 kwi 2016, 16:21
Ja sie hydroxyzyną wspomagam, mocno lęki nakręca.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 04 kwi 2016, 18:13
@ashton, @benzowiec: z czasem sie uspokoi jak sie organizm do dawki przyzwyczai. nie mowie, ze nie bedzie pobudzal, ale na pewno nie tak intensywnie jak przy starcie/zwiekszeniu dawki..
@kat - to prawda, ja laczylem z paroksetyna, ale w sumie gasila ona wellbutrin, dokladnie to taka sama bajka jak z gaszeniem ognia i jednoczesnym dolewaniem benzyny. jak skonstatowal po pewnym czasie moj lekarz albo sie pobudzamy albo uspokajamy. poza tym hydro to nie jest opcja na dlugoterminowa terapie, tolerka skoczy. ewentualnie moze jakies snri stestuj (nie wiem co juz brales). ja wenlafaksyny nie bralem, ale bralem anafranil ktory dziala tez i na serotonine i na noradrenaline i powiem, ze bylo wieksze wywazenie miedzy uspokojeniem a pobudzeniem, a pobudzal tez konkretnie. jakby wellbutrin byl tanszy to bym sobie go testowal w polaczeniu z czyms innym. ale widze ze ten lek nie tylko nie tanieje ale nawet drozeje..

przez Vengence 04 kwi 2016, 19:43
Ashton napisał(a):Vengence dlaczego fluoksetyna z ssri?
Dlatego, że najmniej mnie zamulała z ssri wszystkich, które brałem, poza tym można schudnąć i ma antagonizm 5htc2, a to duży plus tego leku!!
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 04 kwi 2016, 19:55
Jak fluo ma się do lęku ? Czy nadaje się dla osoby z ciężką depresją z towarzyszącym lękiem i niepokojem ?

przez Vengence 04 kwi 2016, 20:02
sebo001 napisał(a):Jak fluo ma się do lęku ? Czy nadaje się dla osoby z ciężką depresją z towarzyszącym lękiem i niepokojem ?
Nie polecam ci fluo w silnej depresji i z takimi objawami, jeszcze samobója pierdolniesz! :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 04 kwi 2016, 20:08
sebo001 napisał(a):Jak fluo ma się do lęku ? Czy nadaje się dla osoby z ciężką depresją z towarzyszącym lękiem i niepokojem ?

Za pierwszym razem zrezygnowałem po 9 dniach z powodu silnego lęku i niepokoju.

Teraz biorę 35 dzień i jest coraz lepiej. Ale dorzuciłem sulpi i mianse.

Przy samej fluoksetynie byłem na L4.

przez benzowiec84 04 kwi 2016, 20:18
Vengence napisał(a):
Dlatego, że najmniej mnie zamulała z ssri wszystkich, które brałem, poza tym można schudnąć i ma antagonizm 5htc2, a to duży plus tego leku!!

gówno mnei zamuła jak skurwysyn , dziś zmniejszyłem na 10mg , brałem 46 dni . nie polecam. zmarnowany czas

przez Vengence 04 kwi 2016, 20:22
benzowiec84 napisał(a):
Vengence napisał(a):

gówno mnei zamuła jak skurwysyn , dziś zmniejszyłem na 10mg , brałem 46 dni . nie polecam. zmarnowany czas
Napisałem, że najmniej, co nie znaczy, że w ogóle nie zamula, ale wez też po uwagę, że sama choroba może cie też przymulać.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 04 kwi 2016, 20:24
benzowiec84 jeszcze niedawno chwaliłeś jak sam skurwesyn. Że najlepiej się na niej czułeś, że wszystkich leków.

przez benzowiec84 04 kwi 2016, 20:25
Vengence napisał(a):
Napisałem, że najmniej, co nie znaczy, że w ogóle nie zamula, ale wez też po uwagę, że sama choroba może cie też przymulać.[/quote]

ale w ogole nie czuję poprawy po fluo wcale , po za tym że jestem spokojniejszy . w ogole na mnie nie podziałało a jak zwiększyłem dawkę to czułem odrealnienie i nie ogarniałem tv . i nie chcę się nic na niej mi robić . to nie jest dobry lek

-- 04 kwi 2016, 19:25 --

Ashton nie przypominam sobie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez one-half 04 kwi 2016, 22:00
Fluo zajebista. W moim przypadku nie nasilała lęków, no może trochę na początku. Zresztą jak będziesz ją brał przez dłuższy czas zwłaszcza w większych dawkach to za jakiś czas i tak dopadnie cię serotoninowa zamuła. I wyjdzie ci z tego taka paroksetyna w sumie. Te leki na początku brania różnią się profilem działania, a po jakimś roku stosowania "są panie na jedne melodie" , #potwierdzoneinfo

-- 04 kwi 2016, 22:10 --

Vengence napisał(a):

Schudnąć można na początku, fakt, ja zgubiłem z 5 kg, ale po roku odrobiłem to z grubą (dosłownie) nawiązką.. Oczywiście mówię o sobie, ale myślę, że nieprzypadkowo przyrost masy na SSRI w przeważającej liczbie był badany w perspektywie nie dłuższej niż rok. Zresztą są na NCBI jakieś badania, które potwierdzają to co mówię - tj. powolny ale konsekwentny przyrost masy nawet na fluoksetynie.

przez Kat_ 04 kwi 2016, 22:16
Czemu serotonina tak zamula? Na każdym ssri czuję się jak półdebil :(
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Sortuj wg