BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez DOROTA777 21 lis 2015, 01:00
kaja46 napisał(a):Ja ten lek brałam od maja do sierpnia i działał tylko 2 miesiące,teraz mam tak silnie nasilone lęki że znowu mam Wellbutrim 150 zapisany,od jutra będę go brała i błagam Boga aby mi tylko pomógł,bo w grudniu mam 2 wizyty planowane w szpitalach i jedną operację,jak on mi nie pomoże to ani szpital ani operacja nie będzie zaliczona......Chciałam jeszcze dopisać że do tego leku biorę venlectine 150- 2 tabsy rano.

Wierzę,że będzie dobrze .Trzymam kciuki za Ciebie- :brawo:

przez kaja46 21 lis 2015, 02:27
Dorotka po wzięciu tego leku dziś czułam się lepiej,i oby tak dalej. :papa:

przez robercik567 25 lis 2015, 02:33
Bralem ten lek I mi nie pomogl na depresje, mialem atak paniki I trafilem do szpitala, mialem po nim nasilone leki stresy I ciagle sie denerwowalem I wkurzalem, teraz juz go nie biore, bo powodowal u mnie szumy uszne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 25 lis 2015, 10:59
robercik567 napisał(a):Bralem ten lek I mi nie pomogl na depresje, mialem atak paniki I trafilem do szpitala, mialem po nim nasilone leki stresy I ciagle sie denerwowalem I wkurzalem, teraz juz go nie biore, bo powodowal u mnie szumy uszne.

Bo ten lek jest na napęd, jak ktoś ma problemy ze wstaniem z łóżka a nie dla lękowca.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Hanashiro 08 gru 2015, 18:08
Zaczynam dzisiaj branie dawki 150mg na dzień. U mnie chcę nim zwalczyć takie dolegliwości, jak: senność, derealizacja, brak motywacji, problemy z pamięcią i koncentracją. Postaram się na bieżąco relacjonować działanie leku, bo może przyda się osobom, które walczą z dystymią.

przez ztx 09 gru 2015, 14:59
Hanashiro napisał(a):Zaczynam dzisiaj branie dawki 150mg na dzień. U mnie chcę nim zwalczyć takie dolegliwości, jak: senność, derealizacja, brak motywacji, problemy z pamięcią i koncentracją. Postaram się na bieżąco relacjonować działanie leku, bo może przyda się osobom, które walczą z dystymią.

Trzymam kciuki, u mnie aktualnie tianeptyna wyrwała mnie z takiego letargu. Warto też sprawdzić, jeśli lobbowane SSRI nie dają rady.
ztx

przez Hanashiro 11 gru 2015, 01:17
3 dzień brania Wellbutrinu. Właśnie dziś poczułem wyraźniejsze efekty działania leku, otóż nie mogę zasnąć, a oprócz tego jakby wyraźniejsze bicie serca (ciśnienie mam w normie) , trochę lepszy nastrój, większa nerwowość w sytuacjach nerwowych. Ta bezsenność była by pozytywna, gdybym mógł normalnie przyswajać wiedzę i się skoncentrować, no ale cóż, czekam dalej na efekty.

przez Niecierpliwy30 11 gru 2015, 22:45
Witam. A mi dzisiaj lekarz dolozył do sertraliny bupropion 150mg. Sertraline biore od 8 tyg. obecnie w dawce 200mg. Na sen 50mg ketrelu. Ponoc mix tych lekow jest dobry. Ma takze nazwe Well-Loft. Czy ktos probowal serte i bupropion razem?

przez ges 15 gru 2015, 14:33
Kilka dni temu zacząłem brać Wellę, bo już mam dość sypiania 12+ godzin dziennie :) Sądzę, że to efekt uboczny paroksetyny. No i mam nadzieję, że na libido (obecnie poniżej zera) też pomoże :)
_________________________________________________________________________________________
nerwica lękowa napadowa (diagnoza i początek terapii paroksetyną: marzec 2015)
Paroxinor 20 mg 2-0-0
Wellbutrin XR 150 mg 1-0-0
ges

przez Hanashiro 15 gru 2015, 18:17
Mija tydzień odkąd zacząłem brać Wellbutrin. Na razie ciężko mi dostrzec jakieś zmiany, ale zamierzam wytrwać na nim minimum 2 miesiące. Podoba mi się, że nie ma takich negatywnych skutków jak SSRI (zmęczenie, wypranie z uczuć, spadek libido, zamulenie) i mogę w miarę normalnie funkcjonować.

przez Kat_ 22 gru 2015, 18:12
Straszny kac po wellbutrinie i dwóch piwach, nigdy nie miałem takiego a popijałem na wszystkich lekach.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Ricah 22 gru 2015, 19:08
Kat_, jakiego rodzaju kac? Psychiczny czy fizycznie Cie sponiewieralo?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Hanashiro 22 gru 2015, 19:15
Biorę Wellbutrin już drugi tydzień. Efekty uboczne ustąpiły z wyjątkiem większej nerwowości, jednak wyraźnego działania, co do poprawy nastroju nie ma. Jestem jednak zadowolony, że lepiej na nim funkcjonuję, bo nawet udało mi się przygotować do kolokwium na studiach i łatwiej idzie nauka, tzn. jestem w stanie powtórzyć z pamięci kilka zdań, które przeczytałem wcześniej ze 2 razy. Aczkolwiek nie przekłada się to na możliwość odtworzenia zapamiętanych rzeczy na kolokwium czy egzaminie, zwłaszcza jeśli są w formie opisowej, a nie testu. Będę za kilka dni próbował dawki 300 mg i wtedy zobaczymy. Trzymajcie kciuki :D .

przez Kat_ 22 gru 2015, 19:22
Hanashiro napisał(a):Biorę Wellbutrin już drugi tydzień. Efekty uboczne ustąpiły z wyjątkiem większej nerwowości, jednak wyraźnego działania, co do poprawy nastroju nie ma. Jestem jednak zadowolony, że lepiej na nim funkcjonuję, bo nawet udało mi się przygotować do kolokwium na studiach i łatwiej idzie nauka, tzn. jestem w stanie powtórzyć z pamięci kilka zdań, które przeczytałem wcześniej ze 2 razy. Aczkolwiek nie przekłada się to na możliwość odtworzenia zapamiętanych rzeczy na kolokwium czy egzaminie, zwłaszcza jeśli są w formie opisowej, a nie testu. Będę za kilka dni próbował dawki 300 mg i wtedy zobaczymy. Trzymajcie kciuki :D .

150mg to mała dawka, 300mg to już konkret, czuć działanie. Nie mieszaj z kofeiną bo wykorkujesz.

-- 22 gru 2015, 19:23 --

Ricah napisał(a):Kat_, jakiego rodzaju kac? Psychiczny czy fizycznie Cie sponiewieralo?

No kac jak po dobrej libacji a tylko 2 piwa wypiłem. Leżę/śpię cały dzień, rano wziąłem 300mg.

Sortuj wg