BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Ricah 21 lip 2015, 08:52
ps6, w aptekach masz specjalne pojemniczki do tego. Sprzedaz lekow jest nielegalna, wiec nic nie zrobisz (teoretycznie).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dopa_lajk 21 lip 2015, 16:25
tormen napisał(a):Może Wy mi coś doradzicie, bo sam nie wiem już co robić. Przeczytałem prawie wszystkie wątki o lekach. Napiszę krótko moja historie.
15 lat temu fatalnie się poczułem, badania, lekarze-wszystkie wyniki ok. Szpital psychiatryczny i leczenie efectinem. Po pół roku poprawa i powrót do życia. Po 4 latach zmiana efectinu na paroksetyne. Przez wiele lat spokój i aktywne życie.
2 lata temu silny nawrót, próba wejścia na fluo, ale bez powodzenia. Przez ostatnie 2 lata nadal jadę na paro 20mg. Próbowałem zwiększać, zmniejszać, ale efekt jest taki, że praktycznie nie wstaje z łóżka. Totalny brak energii, ochoty, napędu, apetytu, libido zerowe. Brak chęci na przyjemności i obowiązki. W glowie czuje tylko chorobę i blokadę, która odbiera mi życie. Mam 30 lat, a jestem roślina. Proszę, doradźcie w którym kierunku byście poszli? Wellbutrin? Efectin? Jakieś combo? Z góry dzięki za pomoc.

Pisałem do Ciebie PW. Ale oprócz tego(z moich doświadczeń): sama faza do działania występuje po Reboksetynie. Ale nastroju to Ci nie zmieni.

przez slow_down 22 lip 2015, 00:26
Czy ktos ma a nie uzywa? PW. W hurtowni niedostepne ma dodatek
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 22 lip 2015, 01:17
ps6 napisał(a):Zastanawiam się, gdzie mogę się pozbyć całego opakowania tego leku ( 150mg XR ) bo wydałem masę kasy a mam zmienione leki.

Odkupię. Info: katurbo@wp.pl

przez Stefanos 30 lip 2015, 13:56
Witam, ja od ponad miesiąca jestem na Wellbutrinie XR. Najpierw przez 3 tygodnie 150mg, teraz od 9 dni na 300mg. Kupowałem je za 129,99 PLN oraz 189,99 PLN w Warszawie w 2 różnych aptekach. Dodatkowo na wieczór biorę Mirtor 45mg (mirtazapina), Wellbutrin rano. Najpierw brałem Mirtor 30mg, ale potem zwiększono mi dawkę. Generalnie taka mieszanka na mnie działa i jestem zadowolony. Pierwszy tydzień na Wellbutrinie XR był bardzo dziwny, byłem niesamowicie pobudzony, czasami mrowiły mi ręce, ale to były jedyne skutki uboczne. Po tygodniu to ustąpiło i ta ponadprzeciętna energia i motywacja również, a szkoda. Po przejściu na dawkę 300mg nie odczułem jakiegoś kopa. Przeszedłem na 300mg, ponieważ pojawił się u mnie gorszy nastrój. Jak już wspomniałem teraz jest OK, ale bez rewelacji (pamiętam, że będąc zdrowym było jeszcze lepiej). Wczoraj byłem u lekarza i zamienił mi Mirtor na Efevelon SR 75mg (venlafaxinum). Została mi jeszcze jedna paczka Mirtoru i trochę obawiam się przejścia na nowy lek. Nie wiem, czy warto. Jeśli coś działa to nie powinno się tego psuć, z drugiej strony może po tej zmianie będzie jeszcze lepiej? Macie jakieś doświadczenia z mieszanką Wellbutrinu + Wenlafaksyna? Skoro jest OK to odpuścić sobie nowy lek i dalej brać Mirtor? To, co mi się nie podoba w działaniu mirtazapiny to fakt, że ciężko się codziennie zwlec z łóżka. Śpię twardo, długo, ale i tak ciężko mi wstać. Czy w przypadku Efevelonu też może tak być? Zaraz po przebudzeniu biorę Wellbutrin, ale to za bardzo nie pomaga, po prostu jestem zamulony i zakładam, że to przez Mirtor.

przez Psychopharm 30 lip 2015, 15:07
Na pewno nie będziesz spał twardo i długo po przejściu z mirty na wenlę - będzie Ci łatwiej rano wstawać. Ja biorę mirtazapinę i to najgorszy lek jeśli chodzi o poranne wstawanie - na SSRI zawsze łatwo i przyjemnie mi się rano wstaje.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Stefanos 30 lip 2015, 15:37
W wątku o wenlafaksynie jest tyle straszenia tym lekiem, że zacząłem się poważnie zastanawiać nad nim i nie wiem, czy nie pozostać przy Mirtorze pomimo problemów z porannym wstawaniem. Lepiej brać sprawdzoną mirtazapinę, czy przejść na wenlafaksynę?

przez Psychopharm 30 lip 2015, 16:31
Ja bym spróbował, nic nie tracisz, zawsze możesz wrócić do mirty. W każdym wątku jest straszenie danym lekiem, więc się tym nie sugeruj :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez robercik567 01 sie 2015, 00:33
Czy ktos mial zaburzona percepcje sluchu po wellbutrinie? Bo ja to mam I niewiem czy czasem nie zejsc z tego leku.

przez dr. Psycho Trepens 01 sie 2015, 05:02
Ten lek to przereklamowane i drogie gówno, znam spośród około 80 osób którym 3 osobom ten lek pomaga, ale i tak narzekają.
Prędzej Reboksetyna, Wortioteksyna, Duloksetyna, Amisulpryd mogą pomóc jeśli ma się depresję
z brakiem sił - te leki lekko pobudzają, mniej działają na lęk ale go stabilizują w przeciwieństwie do Wellbutrinu.
A lęk jest przecież przyczyną depresji - wyczerpanie.
Więc odradzam.

Na depresję typową (nerwicową) z lękami, trudnościami ze snem ten lek może TYLKO ZASZKODZIĆ.
Sam próbowałem 2x go brać, po 3 oraz 4 miesiące - stan tylko się pogorszył, doszły lęki a pobudzenie bez rewelacji.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Ricah 01 sie 2015, 10:38
dr. Psycho Trepens, dopisz mnie jako czwarta osobe, ktorej ten lek pomaga (slabo, ale z lekow ktore bralem do tej pory wykazywal najlepsze dzialanie), a w dodatku zero skutkow ubocznych. Co wiecej, pomagal mi z lękiem tworzac we mnie niezla pewnosc siebie.

I lęk jest przyczyna depresji? To chyba zbyt proste.
Jednak co do depresji typowej, to zgodze sie, nie jest to raczej najlepszy wybor.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez elan 01 sie 2015, 10:59
Bupropion oddziałuje na aminy katecholowe ,odpowiadają one za napęd,motywacje,intensyfikują przyjemne doznania,są też lękotwórcze,wszystko zależy od rodzaju depresji,SSRI stosuje sie w depresji z lękiem (depresji nerwicowej).
elan

przez zzYxx 01 sie 2015, 15:20
U mnie zwiększał libido i powodował intensyfikację doznań emocjonalnych (teraz nie czuję ich wcale). Jedyny lek, który wykazał jakiekolwiek działanie przy moich objawach (apatia, anhedonia, zahamowanie toku myślenia, innymi słowy objawy negatywne bez pozytywnych).
The Walking Dead.

przez ps6 02 sie 2015, 10:53
Lek cholernie drogi. Ciekaw jestem w jaki sposób zadziałałby fenylopiracetam niestety niedostępny w Polsce.
ps6

Sortuj wg