BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez artur1978 25 cze 2015, 14:50
Psychopharm napisał(a):suwak moklobemid też, bo go nie brałem a ma inny mechanizm działania. Agomelatynę brałem i nie było żadnego działania, jakbym jadł cukierki (poza bólami w prawym boku, to na pewno nie był efekt placebo).

Wellbutrin+tianeptyna musi mocno podnosic dopamine ja bym sie troche beal tego combo ze wzgledu na leki i stymulacje ale dla ciebie moze byc ok

przez robercik567 04 lip 2015, 23:30
U mnie po wellbutrinie oslabiony cos mi teraz libido, ale czuje od kilku dni jakas w sobie energie.

przez Korat 05 lip 2015, 12:10
Po 2 miesiącach wellbutrin przestał działać.
Lekarz zmienił na effectin, zobaczymy co będzie.
Plus Wellbutrinu był taki, że nie ruszał libido, już mała dawka effectinu zabiła moje libido.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez robercik567 11 lip 2015, 03:29
Kurde a ja biore ten lek, I mam po nim same stresy ktorych nie moge w ogole kontrolowac I nie moge sie po nim z relaksowac. Mam tez po tym leku zwiekszony apetyt a moje libido jest Bardzo niskie A do tego doszly problemy z pamiecia, ze zapominam brac leki. Pomozcie bo niewiem czy czasem nie schodzic z tej dawki wellbutrin ktory nie robi mi takich zeczy, no I jeszcze spuchlem mocno I duzo waze

przez bmwfan 16 lip 2015, 17:50
Ktoś ma jakieś porównanie tego leku do innych inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny np. do doxepinu, amitryptylinum czy reboksetyny?

przez Ricah 16 lip 2015, 18:30
Zalezy o co pytasz. Motywacja, emocje, funkcje poznawcze, libido, skutki uboczne?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez bmwfan 16 lip 2015, 22:10
Motywacja, satysfakcja/przyjemność z wykonywanych czynności

przez tormen 18 lip 2015, 01:47
Może Wy mi coś doradzicie, bo sam nie wiem już co robić. Przeczytałem prawie wszystkie wątki o lekach. Napiszę krótko moja historie.
15 lat temu fatalnie się poczułem, badania, lekarze-wszystkie wyniki ok. Szpital psychiatryczny i leczenie efectinem. Po pół roku poprawa i powrót do życia. Po 4 latach zmiana efectinu na paroksetyne. Przez wiele lat spokój i aktywne życie.
2 lata temu silny nawrót, próba wejścia na fluo, ale bez powodzenia. Przez ostatnie 2 lata nadal jadę na paro 20mg. Próbowałem zwiększać, zmniejszać, ale efekt jest taki, że praktycznie nie wstaje z łóżka. Totalny brak energii, ochoty, napędu, apetytu, libido zerowe. Brak chęci na przyjemności i obowiązki. W glowie czuje tylko chorobę i blokadę, która odbiera mi życie. Mam 30 lat, a jestem roślina. Proszę, doradźcie w którym kierunku byście poszli? Wellbutrin? Efectin? Jakieś combo? Z góry dzięki za pomoc.

przez Ricah 18 lip 2015, 07:58
Wellbutrin to niezly pomysl na poczatek, chociaz nie do konca poprawia apetyt. Druga dobra opcja nad ktora mozna sie zastanowic, to chocby i CRF - mirtazapina + wenlafaksyna.

#bmwfan
Moge porownac tylko do reboksetyny, ktora bralem, w reszcie ktos inny musi sie wypowiedziec.
W obu rzeczach bupropion dzialal pozytywnie na te rzeczy, aczkolwiek bardzo delikatnie (a przy takiej cenie nie wiem czy warto), zas reboksetyna nie miala kompletnego wplywu na mnie w tych kwestiach. Ale teoretycznie powinna pomagac, wiec najlepiej bedzie jak sam sprobujesz.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez hashim 18 lip 2015, 10:49
Z bupropionem znowu było to że pogarszał pamięć krótkotrwalą i wywoływał lęki jako jeden z niewielu u mnie, podobnie tylko działała johimbina
nie ma leków idealnych

przez robercik567 18 lip 2015, 23:05
Biore ten lek buprion I za cholere mam same skutki uboczne a biore go juz 7 miesiecy, mam zaburzone myslenie, nie moge spac w nocy mam leki boli mi po nim glowa ze musze wspomagac sie przeciwbolowymi lekami, nic mi sie nie chce .I leze caly czas w lozku ile te skutki uboczne beda trwac. Ogolnie lecze na nerwice lekowa a z tego co slyszalem to lek na depresje.

-- 18 lip 2015, 16:07 --

A do tego bardzo mocno schudlem I nie mam apetytu.

przez Vengence 18 lip 2015, 23:30
robercik567 napisał(a):Biore ten lek buprion I za cholere mam same skutki uboczne a biore go juz 7 miesiecy, mam zaburzone myslenie, nie moge spac w nocy mam leki boli mi po nim glowa ze musze wspomagac sie przeciwbolowymi lekami, nic mi sie nie chce .I leze caly czas w lozku ile te skutki uboczne beda trwac. Ogolnie lecze na nerwice lekowa a z tego co slyszalem to lek na depresje.

-- 18 lip 2015, 16:07 --

A do tego bardzo mocno schudlem I nie mam apetytu.

Lek, ktory niby najbardziej pobudza i ma aktywizowac, a tobie sie nic nie chce i lezysz w lozku, to ostro, rzeczywiscie :pirate:
Jaka dawke bierzesz, 7 miesiecy to bardzo dlugo, daj sobie spokoj z lekiem, chyba, ze dawke masz mala?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 19 lip 2015, 09:57
7 miesięcy to na tyle długo by ocenić działanie leku. To nie jest lek na nerwicę lękową - do tego są SSRI/SNRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez ps6 20 lip 2015, 22:26
Zastanawiam się, gdzie mogę się pozbyć całego opakowania tego leku ( 150mg XR ) bo wydałem masę kasy a mam zmienione leki.
ps6

Sortuj wg