BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Patryk29 20 cze 2015, 22:37
Kalebx3, Moze na niego bedzie dzialal inaczej, kto wie. :D
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 21 cze 2015, 07:18
nie wiem o czym pisaliscie wczesniej itp . nie itnteresuje mnie to(nie czytałem) , wyrażę swoje opinie na temat bupropionu(kłamliwego leku względem dopaminy) , brałem go 2 miechy , pomógł lekko zlikwidowac senność na 2 tyg , to wszystko(po 2 tygodniach senność wróciła) . i tyle . lek nie zwiększa dopaminy , żeby była jasność . bo na to też sam liczyłem , po obszernych artykułach,badaniach które przeczytałem i odczułam na sobie (albo nie odczułem) bo pod kątem dopaminy nic nie odczułem , lek zwiększa dopaminę tylko u szczurów , hamowanie wychwytu zwrotnego w 15 do 18% jest za słabe by spowodować jakiegolwiek zmiany zwiększające dopaminę u człowieka,ale wystarczające dla myszy:) . można to przeczytać w jakimkolwiek artykule/badaniach , czy chociażby wikipedii . lek jest typowo noradrenalinowy (jego 3 metabolity działają na sama noradrenalinę). i tylko to daje . nie zlikwiduje anhedonii,apatii,nie da motywacji,nie da kopniaka do życia,nie poprawi koncentracji a nawet pogorszy( antagonizm naCHR ). także lepiej sobie wziązć tanszą reboksetyne , a przypuszczam że reboksetyna mimo że to NRIczysty , miałby większy wpływ na dopamine , niż ten przereklamowany well . ponieważ rebo jest silniej noradrenalinowa i pośrednio silniej by zwiększyła dopaminę w korze przedczołowej . bo każde NRI a rebo jest silnym , zwiększa dopaminę w płacie czołowym . a kora przedczołowa to emocje,planowanie,motywacja,motoryka,decyzje. cały układ nagrody . dążąc do senda , bo szkoda mi klawiatury na to gowno . jak ktos ma poważne problemy z dopaminą i z deficytem układem nagrody , to ani well , ani rebo mu nie pomorze (choć prędzej rebo niż well , bo well to placebo) to albo metylofenidat(musicie znać lekarza dziecięcego ) selegnina(którą sam będę próbować na dniach) niskie dawki amisulpirydu/sulpirydu , poprzez blokade d2/3 powoduje wyrzut dopaminy do synaps stąd aktywuję (dawki 50/100) wyższe zablokują dopaminę
i leki na parkinsona (pirybydel itp)

ja mam teraz amisulpiryd , i seleglina . mam nadzieje że cos ruszy .
dodatkowo wspomagam się , kurkuminą (imao, agonizm 5ht1a,antagonizm 5ht2c. CDP cholina , upreguluje receptory D2.

jak na kogos podziałał wellbutrin i czuję się lepiej to znaczy że miał braki w noradrenalinie , to tyle , albo... jest szczurem :)

-- 21 cze 2015, 06:34 --

Bode Miller napisał(a):ile mogą trwać skutki uboczne po zwiększeniu dawki na 300 mg?

po zwiększeniu dawki na 300 ?? sorry ale lecisz 2/3 tyg na 150,zwiększasz na 300 . w USA dopiero od 450 czują coś . po za tym lek mocno katuje wątrobę inhibicja cyp2d6 . 300 zl za miesiąc , żeby się truć

-- 21 cze 2015, 06:38 --

Patryk29 napisał(a):Ja ten lek chyba wspominam najgorzej póki co z tego co bralem, moze wenla za pierwszym razem moze sie troche z tym równac, tylko na wenli to byly jakies 3 dni mega pobudzenia, rozpierdolu wewnetrznego, leku, chcialem spróbowac wellbutrinu no i /cenzura/ spróbowalem, nie dosc ze malo nie jeblema samobója, to przez 3 tygodnie nie jadlem nic kompletnie, brzuch mnie napierdala, zaczalem fajki palic, a wczesniej nie jaralem z pól roku albo lepiej, paradoks troche bo ten lek jest przeciez na rzucenie palenie, no po prostu masakra, 3 tygodnie jebanej masakry, która nie przechodzila w koncu sie poddalem, nie znalem sie wtedy jeszcze z alpra, tak pewnie bym pociagnal, dalej moze by cos z tego bylo. :roll:

widzisz a ja po tym leku ani poprawy ,ani skutków ubocznych , zwykłe placebo , co do fajek , paradoksalnie też więcej paliłem . jak ktoś temu lek pomógł to i mu pomoże lek zwiększający noradrenaline , bo ten lek ma z dopaminą tyle wspólnego co dziwka z celibatem

-- 21 cze 2015, 06:46 --

także ja już mam w domu opakowanie amisulpirydu 400 mg ale 1/4 biorę i opakowanie selegiliny . i licze na poprawę .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez hashim 21 cze 2015, 08:29
slow_down napisał(a):Łukasz mół to ma wszystko. Napaliłem bo chce go sprobowac w mixie z ssri
Kalebx3 napisał(a):
Ja chcialbym dodac go do paro, ale mimo ze mowilem iz chce to na rzucenie palenia, nikt wypisac ku.rwa nie chce.

coś się tak napalił na ten lek ? :D
zamiast wywalić tyle kasy w błoto lepiej przeznacz tę mamonę naz zbożny cel , to więcej zyskasz .
Słyszałem ,że łukasz mół ma ten lek :lol:

Piszcie też do Dark Knighta, on wiele leków mi obiecał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 21 cze 2015, 09:46
benzowiec84 dawno Cię nie było (to ja miko84). Bupropion to właśnie mocniejszy dopaminowo niż noradrenalinowo lek, ale i tak bardzo słaby dopaminowo (np. w porównaniu z metylofenidatem). Nie do przecenienia jest też jego blokada receptorów nikotynowych. On właśnie słabo zwiększa dopaminę w korze przedczołowej, bo tam jest mało transporterów dopaminy (DAT) i zwiększają dopę w tym obszarze mózgu leki noradrenalinowe jak właśnie reboksetyna czy mirtazapina. Wzrost dopaminy w korze przedczołowej jest kluczowy do działania w pewnych typach depresji z objawami jak anhedonia, brak motywacji, zaburzenia funkcji poznawczych, depresji przypominających objawy negatywne.

Poza tym sama blokada NET może nie wystarczyć by wzrost dopaminy był odpowiedni. Tutaj na szczęście występuje synergia między pewnymi lekami i jest trochę mechanizmów przez które można zwiększyć dopaminę w tym obszarze mózgu (im więcej tym lepiej).

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększa agonizm 5-HT1a (ale najlepiej selektywny, bez blokady SERT), antagonizm 5-HT2c (odwrotny agonizm już mniej), antagonizm 5-HT2a+D2 (atypowe neuroleptyki), blokada NET (NRI) i blokada alfa-2 (mirta/miansa).

Co do synergii to wykazano takową (czyli spotęgowany wzrost dopaminy w PFC) przy użyciu mirty+reboksetyny, duloksetyny+buspironu, prawdopodobnie mirty+buspiron (tu przypuszczam wg badania mirta+perospiron który jest agonistą 5-HT1a ale i antagonistą 5-HT2a+D2, więc to też może wpływać), w pewnym sensie mirty+SNRI (tu podobnie jak mirta+rebo kluczowe jest połączenie blokady alfa-2+NRI), oraz połączenia atypowych neuroleptyków z SSRI/SNRI (fluoksetyna+olanzapina).

Napiszę jeszcze co może być ew. szkodliwe na dopaminę w korze przedczołowej - tutaj SSRI wychodzi na pierwszy plan przez osłabienie ostrzału VTA (do VTA dochodzi mocne unerwienie z DRN).

-- 21 cze 2015, 09:57 --

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększa agonizm 5-HT1a (ale najlepiej selektywny, bez blokady SERT), antagonizm 5-HT2c (odwrotny agonizm już mniej), antagonizm 5-HT2a+D2 (atypowe neuroleptyki), blokada NET (NRI) i blokada alfa-2 (mirta/miansa).

-- 21 cze 2015, 09:58 --

To ostatnie to powtórzenie, nie wiem czemu czasami nie da się edytować postów.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kuzyn 21 cze 2015, 11:26
a stymulacja receptora d2 na przykład memantyną zmniejsza dopaminę w korze przedczołowej?

u mnie memantyna zdecydowanie polepsza pewne aspekty a inne pogarsza

zastanawiam się nad miksem memantyna plus mirtazapina
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Psychopharm 21 cze 2015, 11:36
Nie sądzę, jak już to zmniejsza bo agonizuje pewnie autoreceptory D2. Ale z drugiej strony efekt działania zwiększonej dopaminy prawdopodobnie uwidacznia się przez działanie na receptory D2, więc bezpośredni agonizm D2 może poprawiać pewne aspekty.

A próbowałeś miksu mirta+buspiron lub mirta+rebo?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kuzyn 21 cze 2015, 11:56
reboksetyne samą jadłem, ale było za mocno i jak odstawiłem po trzech tygodniach to było wielkie zmęczenie

coś mam z receptorami nikotynowymi, bo donezpil ładnie poprawia mi motywacja, a najlepiej mementyna-mam motywacje wywalona w kosmos, brak apetytu, ale nasila się alogia, w towarzystwie się nie odzywam (tu przypuszczam cos z d2 mam nie ten teges)

mirta dobrze działa ale jest dla mnie zbyt serotoninowa (brak popędu seksualnego)
buspiron ten z kolei powoduje bezsenność

kiedyś dobrze zadziałała cymbalta, ale drogie to to, a w powdercity nie ma i nie wiem gdzie kupić

u mnie jak coś pomaga to leże i "kwicze", bo nie moge spać

gdzie Ty jesteś?

przez Patryk29 21 cze 2015, 11:59
benzowiec84, Witaj, dawno cie nie bylo, mówilem ci ze wellbutrin to drogie gówno. :D
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kuzyn 21 cze 2015, 12:00
slow_down napisał(a):Łukasz mół to ma wszystko. Napaliłem bo chce go sprobowac w mixie z ssri

To Dark knigt, tępy muł.

-- 21 cze 2015, 12:00 --

To Dark knigt, tępy muł.

przez Psychopharm 21 cze 2015, 12:01
No ale wspominam o buspironie i rebo w połączeniu z mirtą, bo mogą wykazać synergię. Buspiron powinien poprawić libido obniżone przez mirtę (buspiron obniża serotoninę), rebo w połączeniu z mirtą synergicznie zwiększa DA w PFC.

Leki zwiększające acetylocholinę mogą tak działać bo był trop na temat wpływu nadmiaru acetylocholiny na objawy negatywne.

Ciekawostka:

"The marked elevation of ACh after oral administration of huperzine A (0.5 μmol/kg) and donepezil (5.4 μmol/kg) was associated with a significantly increased release of dopamine (DA) in the mPFC or hippocampus"

przez kuzyn 21 cze 2015, 12:12
Tylko z donezepilem jest tak, że znacznie poprawia motywacje, ale anhedonia się pogłebia (za duzo acetylocholiny?) i znów ten cholerny sen
próbowałem też huperzine (nieznaczna poprawa, poprawa też zwiększa dopaminę i noradrenalinę)

memantyna i donezepil dzialją na nikotynowe i mi najbardziej pomagają

-- 21 cze 2015, 12:17 --

Amen też poleca acetylokarnityne na prace kory przedczołowej (jest bardzo dobra notabene), ale motywacji nie poprawia a jeśli już to lekko za sprawą testosteronu i za mocno stymuluje receptory muskarynowe (lepszy wzrok), ale nikotynowe według mnie przy dużych dawkach zostają blokowane

gdzie Ty jesteś?

przez Psychopharm 21 cze 2015, 12:22
Ja acetylocholiny nie ruszam, bo jestem pewien, że jej zwiększenie spowodowałoby u mnie pogorszenie objawów (mam dobrą reakcję na antycholinergiki ale ich długoterminowe branie z wiadomych względów nie jest wskazane). Staram się skupić na zwiększeniu dopaminy w PFC. Z drugiej strony porady Amena na wzmocnienie pracy kory w przypadku naszego kraju są niemożliwe do spełnienia - nie ma żadnych noradrenalinowych trópierścieniowców które poleca (ani dezypraminy ani nortryptyliny), nie ma też np. polecanych przez niego stymulantów poza metylofenidatem (ale ten się u mnie nie sprawdził). Nie docenia a nawet wcale nie zauważa mirtazapiny, która zwiększa dopaminę w korze przedczołowej i w badaniach obrazowania zwiększa aktywność tej części mózgu ale w odróżnieniu do reszty leków jest też sedatywna, dlatego do zaakceptowania dla części ludzi, w dodatku jej sedatywne działanie nadaje się do łączenia z innymi lekami mocniej stymulującymi (jak choćby rebo).

przez kuzyn 21 cze 2015, 12:28
Spróbuj ruszyć selektywnie nikotynowe recpeptory acetylocholiny te zwiekszają dopaminę, tylko że substancji działających selektywnie na nie jest mało

sama nikotyna tez działa, tyle że po gumach nikotynowych następnego dnia czułem się jak bez mózgu musi być stałe stężenie we krwi

po plastrach zaś oczywiście nie mogłem spać

może załatwić sobie jakiegoś antagoniste oreksyny na sen, już nie wiem, bo mam z tym duży problem

przez Psychopharm 21 cze 2015, 12:43
Nie chcę nikotyny. Mirta nie działa nasennie u Ciebie?

Sortuj wg