BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez robercik567 19 maja 2015, 00:21
Jak tam sie czujecie na wellbutrinie, u mnie sie nic nie dzieje jak by ten wellbutrin nie dzialal, Malo tez jem a tyje jak prosiak, bo biore jeszcze risperidone I po nim mam jakies zaburzenia s wiadomosci, anhedonia derealizacja I depersonalizacja czuje sie jak by ten swiat byl wytworem mojej wyobrazni.

przez depres6912 20 maja 2015, 19:50
Mam pytanie: czy u kogoś ten związek spowodował pobudzenie, chęć do działania, zwiększoną empatię mimo skutków ubocznych? Jedyne co mi pomagało na depresję to 3MMC, czyli dopalacz. Nie chce czytać na temat uzależnień, również od leków. Chcę mieć tylko mieć nadzieje, że pomoże mi coś innego niż metylofenidat.

przez Ricah 20 maja 2015, 20:32
depres6912, tak, pomaga wielu osobom[m.in. mnie, w dodatku bez ubokow]. W przeciwnym razie przedsiebiorstwo by wycofalo lek z powodu braku zyskow z danego leku, to chyba logiczne. Nie wiem jaki jest profil 3mmc, takze nie porownam tych substancji, ale bupro jest stosunkowo slaby w swojej sile(slabe wartosci blokady), takze cudow nie oczekuj.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez veronique 20 maja 2015, 23:24
robercik567, brałam wellbutrin przeszło trzy miesiące (na początku 150, potem 300) i nie widziałam żadnej różnicy. Odstawiłam, bo nie robił na mnie żadnego wrażenia, nie czułam się ani lepiej ani gorzej, jakbym jadła bezsmakowe cukierki. Bardzo drogie cukierki.

przez depres6912 21 maja 2015, 15:12
Ricah tzn. na co u Ciebie pomaga? Czujesz więcej chęci, łatwiej przychodzi Ci kontakt z ludźmi? Potrafisz załatwić jednego dnia więcej spraw? Czy zwyczajnie po tym nie chce Ci się umierać ani zamartwiać, bać itd?

przez Ricah 21 maja 2015, 17:42
Blizej tych pierwszych rzeczy. Wieksza motywacja, wieksza chec socjalizowania sie, czesciej zartuje, wieksza chec do zycia. Dawka 150mg. Jednak jak juz pisalem, jest on stosunkowo slaby, stad zbyt slaba poprawa w tych kwestiach w stosunku do ceny(przynajmniej dla mnie)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez lukrowana 21 maja 2015, 23:03
piszą tu niektórzy, że well nikomu nie pomaga na depresje :) ja mogę jednak powiedzieć, ze pomaga. Mnie raz wyciągnął z ciężkiego stanu. Ale teraz mam problem, bo biorąc go kiedyś w dawce 150 mg czulam nawet za silne działanie, lęki, bezsenność powazna. A teraz mam znowu depresyjne problemy, wrociłam do wellbutrinu, próbowałam leków na depresje z różnych grup, które kiedyś pomagały i nic :(
biorę wellbutrin juz ponad 1,5 miesiąca. Jest lepiej, bo przed nim rozważałam różne scenariusze. A teraz się pozbierałam trochę, tylko nie do końca. Poprzednio na well było fantastycznie (gdyby nie lęki silne), brak zmęczenia, senności. a teraz nie dość, że dalej trochę męczy senność to zmęczenie i czasem dołki z tego powodu.
Myślałam o zwiększeniu dawki, ale nie chciałabym od razu na 300 mg, bo jestem bardzo wrażliwa na leki. Czy można go dzielić i np dołożyć sobie 75 mg? podobno nie można, ale co zrobić w takim przypadku. Skoro mam przebłyski poprawy, to znaczy że to jest to. Ale nie chcę jeszcze tak dużej dawki :( czy doradzi mi ktoś (też z doświadczenia) jak to jest krojąc go? czy czuć inne działanie? czy może coś się dziać. bo w ulotce jest, że po krojeniu mogą być objawy przedawkowania :shock:

przez Ricah 22 maja 2015, 13:42
lukrowana, nie mozna go dzielic, bo jest w wersji o zmodyfikowanym uwalnianiu. Krojac go zmieniasz go na szybko uwalnialna, a wtedy zmienia sie okres poltrwania bupropionu, efekt jest mocniejszy, ale krotszy, w teorii tez mozliwe zjazdy (ale raczej jest zbyt slaby na takie rzeczy). Nie wiem na ile to sie sprawdzi w rzeczywistosci, ale mozesz kupic puste kapsulki i aplikowac w nich. To powinno przedluzyc czas uwalniania.

Druga opcja, to podbicie dzialania leku w inny sposob, slabymi inhibitorami MAO, blokerami enzymow rozkladajacych ten lek, badz leki, z ktorym moglaby zajsc jakas synergia(np. sertralina tez ma powinowactwo do DAT).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Bode Miller 22 maja 2015, 17:59
7 tygodni terapii Wellbutrinem w dawcę 150 mg. Bez rewelacji. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że antydepresanty to jedno wielkie gówno. Żałuje ,że dałem się w to wciągnąć i uzależnić. Teraz nawet nie można tego odstawić ,bo depresja wraca ze zdwojoną siłą. Pocisnę jeszcze kolejny miesiąc na 300 mg i jak nie zadziała to kończę przygodę z tymi lekami.
Bode Miller

przez TrocheWykret 23 maja 2015, 02:41
Można łączyć wella z coaxilem czy jakieś przeciwskazania co do tego mixa?

przez Kalebx3 23 maja 2015, 16:47

nie powinno sie łączyć tych obu leków .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Bode Miller 23 maja 2015, 16:49
Zawroty głowy przejdą w trakcie trwania kuracji Wellbutrinem?
Bode Miller

przez Patryk29 23 maja 2015, 17:53
Kalebx3 napisał(a):

nie powinno sie łączyć tych obu leków .

A niby czemu nie mozna ich laczyc, to sa leki o róznych mechanizmach dzialania, mozna brac coaxil+wellbutrin.

-- 23 maja 2015, 17:54 --

Bode Miller napisał(a):Zawroty głowy przejdą w trakcie trwania kuracji Wellbutrinem?

Ale z tego co czytalem to ty juz bierzesz to prawie 2 miesiace?!
Nadal masz zawroty glowy??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Bode Miller 23 maja 2015, 18:25
No mam od 2 tygodni się nasiliły. Trzeba poczekać zobaczymy jak będzie.

-- 26 maja 2015, 18:24 --

Dzisiaj lekarz przepisał mi 300 mg.150 za bardzo mnie nie rusza zobaczymy jak będzie na 300.
Bode Miller

Sortuj wg