BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez wisnia80 16 kwi 2015, 19:17
Ricah napisał(a):wisnia80, przy schizofrenii moze sie pogorszyc. Przy zlamaniu kosci biodrowej raczej nie ma zwiazku. Moze doprecyzuj o jakie objawy Ci chodzi?

Głównie chodzi mi o trwałość efektu. A pytam o to dlatego, że dopaminą jak to z dopaminą za chwilę bodziec będzie za słaby w postaci leku i efekt pójdzie w siną d***.

przez Bode Miller 17 kwi 2015, 20:52
Po wczorajszym strzale energii dzisiaj czuje się jak warzywo.
Bode Miller

przez zzYxx 17 kwi 2015, 21:54
Ja się czuję jak warzywo praktycznie cały czas, może to Cię pocieszy :p
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 17 kwi 2015, 22:00
wisnia80, bupropion nalezy do inhibitorow wychwytu zwrotnego, zatem tolerancja jest minimalna/zerowa. Dodatkowo blokuje rec. nikotynowe, co tez przeciwdziala tolerancji. Co do samego pytania o trwalosc kuracji, to niech ktos sie wypowie, kto przyjmowal ten lek co najmniej 6 miesiecy.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez lunatic 17 kwi 2015, 22:28
ja bralem ponad 6 miesięcy, wszystko zależy od tego czy ten lek jest właściwie dobrany dla danej osoby, kogoś z zaburzeniami nerwicowymi wykończy prędzej czy później, moze w określonym typie depresji sprawdza sie dobrze, gdzie dominuje zmęczenie i spadek energii bez spadku samopoczucia i lęku, bo ani z jednym ani z drugim sobie nie radzi za dobrze w dłuższej perspektywie, lęk nasilony, samopoczucie pogorszone, nerwowość, roztrzęsienie, nasilona agresja, działanie bardzo niestabilne, okresy zwiększonej motywacji i energii przeplatane ze zmęczeniem i osłabieniem

przez Bode Miller 20 kwi 2015, 19:20
Dzisiaj obudziłem się o 6:00 rano przed budzikiem. Zajebisty jest ten Wellbutrin jeżeli chodzi o poranne pobudki. Na poprzednich lekach ledwo zwlekałem się z wyra. Na tym leku budzę się i wstaje bez żadnych problemów. Od kiedy go biorę to budzik w zasadzie nie jest mi już potrzebny. Dalej odczuwam pierdolnik w bani i kłopoty z koncentracją, ale plusem jest to ,że zmniejszony jest inny poważny objaw depresji - zmęczenie. Na Escitalopramie ciągle chodziłem zdechły i zamulony. Ledwo mogłem się zabrać za wykonywanie jakiś czynności. Pod tym względem jest jednak trochę różnicy na korzyść Wellbutrinu. Dzisiaj mija 18 dzień.
Bode Miller

przez lukrowana 22 kwi 2015, 12:06
Doda mi ktoś odrobinę nadziei? :(
Biorę wellbutrin od dwóch tygodni - 150 mg, z powodu kolejnego nawrotu depresji.
SSRI źle na mnie działają i SNRI bo jestem po nich zmęczona i senna cały czas.
Ale problem jest teraz taki, że po wellbutrinie także. Brałam go kiedyś już i wtedy reakcja była zupełnie inna - energia już po kilku dniach, radość, motywacja, nawet problemy ze snem i podwyższony silnie lęk - przez to go odstawiłam.
Ale teraz czuję się na tyle fatalnie, że już nawet mogę mieć ten lęk nasilony (wzrósł mi teraz znacznie od poczatku brania well), ale chciałabym pozbyć się tego złego stanu. Codziennie płaczę, nie widzę sensu życia, nie mam na nic siły ani ochoty, ciągle chce mi się spać.
Oprócz well nie biorę nic teraz. Boję się, ze ta senność i zmęczenie nie minie, co to ma być zeby po leku aktywizującym dalej mieć zamułę :( nie mam ochoty na życie w ten sposób. Zero poprawy nastroju, energii, śpię dalej za dużo.
Skoro well poprzednio szybko poprawił mój stan a teraz nic, to tak zostanie?

przez slow_down 22 kwi 2015, 16:15
Moklobemid spróbuj, z nowszych Cymbalta lub Brintellix.
slow_down

przez Wudezet 22 kwi 2015, 18:55
Podobno Wellbutrin w USA jest często stosowany w mixach z SSRI. Sam wellbutrin orzeźwia, stawia na nogi lecz z tego co czytałem to rozdrażnia i często problemy lękowe się nasilają. I dlatego zapewne często stosowany jest w mixach. Co polecacie w mixie do niego, coś po czym nie ma się tendencji do tycia i senności. Na wellbutrin zdecydowałem się właśnie dlatego, żeby te wieczne znużenie zlikwidować. Myślałem, czy by nie dodać najsłabszego SSRI - fluoksetyny. No ale fluoksetyna i brak senności i tendencji do tycia? To nie idzie ze sobą w parze:) Narazie robie takie przymiarki do leków po którę będę leciał jakoś za miesiąc, i na leki będę miał z gruntu raczej otwartą rękę - jeżeli jestem wstępnie już ugadany bezproblemowo na metylofenidat.
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez Bode Miller 22 kwi 2015, 19:17
Mi Wellbutrin nie nasila lęków ani napięcia, sypiam dobrze.
Bode Miller

przez lukrowana 22 kwi 2015, 20:05
slow_down - brałam moklobemid, niedawno nawet, klapa. chyba nic mi już nie pomoze i nie doda energii
cymbalty nikt mi nie proponował bo chyba to jakiś mało popularny lek w PL? brałam wenlafaksyne to chyba podobne i zamuła z kazdą dawką coraz większa była :)

przez slow_down 22 kwi 2015, 20:31
Cymbaltę bierze ktoś na forum i sobie chwali, podobnie Brintellix brany przez Kelabx3, mojego mentora ;)
slow_down

przez robercik567 24 kwi 2015, 03:33
Biore Wellbutrin w dawce 150 mg I czuje sie bardzo zle, czuje caly czas stres, rece mi sie trzesa, waga rosnie zamiast spadac I nastroj mam podly, caly czas sie denerwuje I wszystko mnie wkurza. Jestem wrazliwy na dzwieki I widzenie mam problem z oczymami, I jeszcze ten paskudny stress. Biore go juz 3 miesiace I efektow brak, niewiem moze jeszcze ten lek nie zadzialal jak powinienen

-- 23 kwi 2015, 20:33 --

Biore Wellbutrin w dawce 150 mg I czuje sie bardzo zle, czuje caly czas stres, rece mi sie trzesa, waga rosnie zamiast spadac I nastroj mam podly, caly czas sie denerwuje I wszystko mnie wkurza. Jestem wrazliwy na dzwieki I widzenie mam problem z oczymami, I jeszcze ten paskudny stress. Biore go juz 3 miesiace I efektow brak, niewiem moze jeszcze ten lek nie zadzialal jak powinienen

przez Ricah 24 kwi 2015, 10:00
robercik567, 150 mg to dosc mala dawka, ale przy trzesacych sie rekach raczej nie wchodzilbym na wyzsza. Co do stresu - wellbutrin ma dosc slaba moc w tym, nie wplywa istotnie na os HPA, bardziej jego antystresowe dzialanie wynika raczej z samego oddzialywania na dopamine i sprawiania przyjemnosci oraz podwyzszania pewnosci siebie(a tym samym mniejszym przejmowaniem sie pewnymi sprawami).
Lepiej bedzie, jak zaczniesz radzic sobie ze stresem w inny sposob. Zacznij uprawiac sport, czesciej uprawiac hobby, medytuj, idz na masaz, wez goraca kapiel, obejrzyj film, spotkaj sie ze znajomymi itp.

Pozostale negatywy strzelam, ze raczej wynikaja z oddzialywania na NE. Przy braku jakichkolwiek efektow przy 3 miesiacach, warto pomyslec o zmianie leku. Tylko nie wiem jakie masz priorytety?
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg