BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Kalebx3 13 kwi 2015, 20:17
Zważ jeno na to, iż biperyden (akineton) jest antagonistą receptorów muskarynowych.

żaden lek tak nie ryje ( po mojemu ) pamięci ( świeżej ) , a posiłek siedzi "latami" w żołądku zamiast zejść niżej .
Wale w ten lek !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Bode Miller 13 kwi 2015, 20:21
12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.
Bode Miller

przez Kalebx3 13 kwi 2015, 20:25
Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

Myślę ,że poprawa będzie trwała ,,,jęsli to Twoje 1 podejście do tego leku . Nie bęzie Heapy , ale nie bęzie tak uciążliwej depresji w przyszłości . Zobaczysz .
Tak samo mam / miałem z Warioteksyną . Akuratnie tydzień temu skończyłem kuracje tym lekiem i jest teraz bardzo dobrze ( w porównaniu sprzed leczenia tym lekiem ) .U mnie problemem były lęki . Z depresją uporałem się wcześmiej 3 lekami branymi równolegle .
Pozdrawiam.

-- 13 kwi 2015, 19:29 --

a i jeszcze to . Dopóki będziesz na leku , będą zdarazły się dni pełne ciemności i złamania , ale po około pół roku-9 msc. na leku wrócisz do zdrowia . Wtedy jak już nie będzie Ci potrzebny .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 13 kwi 2015, 20:48
małe sprostowanie 11 dzień :).
Bode Miller

przez Kalebx3 13 kwi 2015, 20:50
małe sprostowanie 11 dzień :).

tym lepiej .
Im pozytywne działanie leku szybsze , tym lepiej .

przez wisnia80 14 kwi 2015, 08:45
Bla bla bla. Kolejny lek, ludzie wpadają w zachwyt, a później kolejne *ówno.

A propos, czy wenla/sertra nie mam podobnego działania do Well. w wyższych dawkach aktywizującego? Działają na dop.

przez szaraczek 14 kwi 2015, 09:09
Bode Miller napisał(a):12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

No zobacz. A dopiero co pisałeś mi, że żaden lek nie działa po 10 dniach. To po 12 już może działać? Ba - co ja piszę, napisałeś. że po 11. Hehe. :mrgreen:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Psychopharm 14 kwi 2015, 10:09
Korat amitryptylina jest najsilniejszym antycholinergikiem wśród leków przeciwdepresyjnych, więc może warto celować w ten lek gdy bupropion nie wypali. Moim zdaniem przeciwdepresyjne działanie antycholinergików bierze się z ich dopaminowego działania.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Bode Miller 14 kwi 2015, 21:30
szaraczek napisał(a):
Bode Miller napisał(a):12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

No zobacz. A dopiero co pisałeś mi, że żaden lek nie działa po 10 dniach. To po 12 już może działać? Ba - co ja piszę, napisałeś. że po 11. Hehe. :mrgreen:

hehe ładnie mnie złapałeś :). Był to jednak jednorazowy strzał. Dzisiaj nieco nastrój spadł. Czekam do 6 tygodni. Mam nadzieje ,że Wellbutrin mnie wydźwignie z depresji.
Bode Miller

przez szaraczek 15 kwi 2015, 19:28
U mnie bodajże 13 dzień na Wellbutrinie i chyba coś zaczyna się zmieniać. Zauważyłem lekką poprawę nastroju, zwiększoną koncentrację i skupienie, mniejsze rozdrażnienie choć nadal utrzymuje się napięcie wewnętrzne. Poza tym co ciekawe - zauważam jakby lekkie działanie na fobię społeczną (dużo lepsze niż paroksetyny) a z tego co wiem Wellbutrin nie jest zarejestrowany do leczenia fobii. Ale z tymi lekami to nigdy nic nie wiadomo. No chyba, że to "wina" Doxepinu. Na razie po 2 tygodniach kuracji tymi lekami poczułem się lepiej niż przez rok kuracji paroksetyną która nie dość, że nie tylko nie podziałała jakoś dobrze na lęki i fobię społeczną to jeszcze powodowała zamulenie i ospałość nie mówiąc już o PSSD z którym teraz się zmagam. Tak bardzo żałuję dnia w którym pierwszy raz zażyłem tabletkę paroksetyny. Eh.

-- 15 kwi 2015, 18:36 --

No chyba, że moja fobia społeczna powodowana jest przez depresję. Wtedy znajduję sensowne wytłumacznie na jej ustępowanie biorąc Wellbutrin.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez benzowiec84 15 kwi 2015, 22:41
wisnia80 napisał(a):Bla bla bla. Kolejny lek, ludzie wpadają w zachwyt, a później kolejne *ówno.

A propos, czy wenla/sertra nie mam podobnego działania do Well. w wyższych dawkach aktywizującego? Działają na dop.

wenla nie hamuje wychwytu zwrotnego dopaminy , zwiększa dopaminę za pomocą Noradrenaliny w korze przedczołowej . zaniża w innych obszarach mózgu poprzez wpływ na serotonine.

Serta niby hamuje wychwyt zwrotny dopaminy ale co z tego jak zalewą ją serotonina , ja na tym leku miałem najgorszy okres w życiu , spałem cały dzien i nie miałem sily na nic.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez wisnia80 16 kwi 2015, 15:40
benzowiec84 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Bla bla bla. Kolejny lek, ludzie wpadają w zachwyt, a później kolejne *ówno.

wenla nie hamuje wychwytu zwrotnego dopaminy , zwiększa dopaminę za pomocą Noradrenaliny w korze przedczołowej . zaniża w innych obszarach mózgu poprzez wpływ na serotonine.

Serta niby hamuje wychwyt zwrotny dopaminy ale co z tego jak zalewą ją serotonina , ja na tym leku miałem najgorszy okres w życiu , spałem cały dzien i nie miałem sily na nic.

No to na mnie dziłała sertra zupełnie przecwnie do tego co piszesz.

Jeszcze szybkie pytanko, jak wygląda choroba vs. Well w dłuższej perspektywie czasowej?

przez Ricah 16 kwi 2015, 16:35
wisnia80, przy schizofrenii moze sie pogorszyc. Przy zlamaniu kosci biodrowej raczej nie ma zwiazku. Moze doprecyzuj o jakie objawy Ci chodzi?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Bode Miller 16 kwi 2015, 18:28
Dzisiaj poczułem rześkość i przypływ energii. Niewątpliwie to zasługa Wellbutrinu, który ma działanie pobudzające. W sumie do końca dnia całkiem fajnie mi się pracowało. Nie czułem się zdechły jak to było na Escitalopramie. Zaburzenia poznawcze oczywiście dalej mi dokuczają, ale fajnie ,że ustępuje objaw zmęczenia. Ułatwia mi to bardzo moje funkcjonowanie.
Bode Miller

Sortuj wg