BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Kat_ 12 kwi 2015, 21:31
Spróbuj, to sam zobaczysz, Krzywdy sobie tym nie zrobisz.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez szaraczek 12 kwi 2015, 21:43
Kat_, Może i nie, ale najpierw musiałbym to skonsultować ze swoim lekarzem. Na razie biorę to co w podpisie.

-- 12 kwi 2015, 20:58 --

Kat_, A po jakim czasie zaczął na Ciebie działać ten mix Wellbutrin+fluo?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bode Miller 12 kwi 2015, 22:02
U mnie teraz się nasilił niepokój i deprecha. Czuje się jak śmieć. Trzeba to przetrzymać.
Bode Miller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 12 kwi 2015, 22:06
Bode Miller, Bierzesz sam Wellbutrin czy w jakimś połączeniu? Jeśli sam to myślałeś o dorzuceniu czegoś do niego?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bode Miller 12 kwi 2015, 22:07
Sam Wellbutrin. Wcześniej brałem Escitalopram. Poprawił mi poki co potencje.
Bode Miller

przez szaraczek 12 kwi 2015, 22:16
Zazdroszczę. U mnie póki co bez zmian. Ja jestem po około rocznej terapii paroksetyną i tak mnie zmuliła, że do dzisiaj 5 miesięcy po odstawieniu wciąż czuję senność, anhedonię i znużenie.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bode Miller 12 kwi 2015, 22:18
SSRI to największe gówno. Zwarzywienie,kastracja,zmęczenie. Zobaczymy jak będzie z Wellbutrinem.
Bode Miller

przez szaraczek 12 kwi 2015, 22:28
To czym leczyć depresję i nerwicę? Wenlafaksyną chyba tylko. Chyba, że neurolepetykami. Albo stabilizatorami nastroju.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Korat 13 kwi 2015, 13:47
Ostatnio zakończyłem leczenie fevarinem, to był jakis koszmar. Zjazdy przepotężne, natrętne mysli s i cierpienie nie do opisania. Ratowałem się akinetonem po którym byłem zdrowy na 5 godzin i potem znowu robił sie zjazd. W sumie to zmieniłem fevarin na wellbutrin, nie z powodu masakrycznej depresji, ale z tego względu że byłem po fevarinie człowiekiem bez istnienia sfery seksualnej, a słyszałem że Wellbutrin pomaga w takich przypadkach. Jestem po pierwszym tygodniu leczenia Wellbutrinem i co ciekawe już 2 dni pod rząd mogę żyć, nawet nie muszę brać akinetonu, który był u mnie w roli dopalacza od którego bałem się że już jestem uzależniony.
Mam wrażenie, że być może podłoże mojej depresji jest cholinergiczne i dlatego SSRI mogą się u mnie nie sprawdzać. O dziwo akineton, który pomagał, jest antycholinergikiem, a istnieje hipoteza o cholinergicznym podłożu depresji, bardzo intensywnie obecnie badanej. Bupropion jest antagonistą receptorów nikotynowych, które z kolei też są rodzajem antycholinergików. Pszypadeg? Nie sondze.
To być może w moim przypadku wyznacza scieżkę i nawet jesli bupropion nie pomoże, to namówię lekarza na inny antycholinergik, na przykład amitryptyline, czy anafranil, ale to tak w razie czego.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez Patryk29 13 kwi 2015, 17:53
szaraczek, Polaczenie wellbutrinu z sertralina to bardzo popularny mix w USA z wenlafaksyna to moze byc troche za duzo, bo te leki moga pobudzac za mocno, ale to zalezy jak kto reaguje na wenlafaksyne?! Wellbutrin tez nie na kazdego dziala, to tez trzeba wziasc pod uwage, ogólnie lekarze lacza ssri czesto z wellbutrinem, tylko ze ten lek jest drogi i nie kazdego stac zeby wywalac 150-200zl na jeden lek, moze tez dlatego czesto nie proponuja wellbutrinu z powodu jego ceny, w kazdym razie SSRI zawsze sa lekami I rzutu w depresji, jak ktos ma szczescie to szybko wyprowadza go na prosta, inni którzy nie maja tyle szczescia zostana co najwyzej wyprowadzeni w pole. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 13 kwi 2015, 19:31
Pytanko: czy po tym lekku odczuwa się coś ala "odhamowanie" ? Coś ala jak po alkoholu, siedzi w knajpie fajna dupa, normalnie się wstydzisz podejść, ale walisz setkę i gada sama się śmiga. :mrgreen:

przez Patryk29 13 kwi 2015, 19:37
wisnia80, Moze dac taka odwage, ale mozesz tez odczuwac niepokój i napiecie i mimo odwagi, ciezko ci bedzie sie przelamac :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 13 kwi 2015, 19:51
Patryk29 napisał(a):wisnia80, Moze dac taka odwage, ale mozesz tez odczuwac niepokój i napiecie i mimo odwagi, ciezko ci bedzie sie przelamac :mrgreen:

Czyli bilans ogólny ZERO.

przez Psychoanalepsja_SS 13 kwi 2015, 19:55
Mam wrażenie, że być może podłoże mojej depresji jest cholinergiczne i dlatego SSRI mogą się u mnie nie sprawdzać. O dziwo akineton, który pomagał, jest antycholinergikiem, a istnieje hipoteza o cholinergicznym podłożu depresji, bardzo intensywnie obecnie badanej. Bupropion jest antagonistą receptorów nikotynowych, które z kolei też są rodzajem antycholinergików. Pszypadeg? Nie sondze.

Zważ jeno na to, iż biperyden (akineton) jest antagonistą receptorów muskarynowych.

Sortuj wg