BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Dopa_lajk 12 kwi 2015, 15:14
Leki przeciwdepresyjne działają zwykle po 2 miesiącach, działanie Well u mnie poczułem po 3 mcach, przy dawce 150 mg.
Chcę: Mirtazapina + Sertralina + Ropinirol
Teraz: Sertralina 50 mg + Mianseryna 20 mg
Kiedyś: Fluoksetyna, Escitalopram, Wenlafaksyna, Reboksetyna, Lamotrygina, Wellbutrin, Moklobemid

przez Kat_ 12 kwi 2015, 15:37
szaraczek napisał(a):Cześć wszystkim. Zażywam Wellbutrin od 10 dni na depresję i powrót emocji i anhedonię po rocznej kuracji paroksetyną. Póki co nie odczuwam żadnych zmian ani w kwestii depresji ani w kwestii powrotu emocji. Z tego co wiem często można odczuwać jakieś działanie już od pierwszej tabletki. Czy lek już nie zadziała czy jest jeszcze jakaś szansa? Jeśli nie zadziała to jakich leków można jeszcze próbować na powrót emocji?

-- 12 kwi 2015, 13:51 --

Dodam, że Wellbutrin przyjmuję też na dysfunkcje seksualne po paroksetynie i tu też bez efektu.

150mg to taka symboliczna dawka, od 300mg czuc cos konkretnego. No i moim zdaniem wellbutrin najlepiej działa z jakimś ssri np. fluo czy serta.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez jockero69 12 kwi 2015, 15:38
Też biorę Wellbutrin razem mianseryną na anhedonię i dysfunkcje seksualne spowodowane 5 dniami brania citalopramu. Zażywam te leki od niecałych 2 tygodni i jedynie 3 dnia miałem kilkugodzinny przebłysk emocji.
szaraczek Jak długo nie bierzesz już SSRI?
"Kiedy mówisz do Boga – modlisz się; Kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. Jeśli zmarły mówi do ciebie, jesteś spirytualistą; Jeśli ty mówisz do zmarłego, jesteś schizofrenikiem"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 12 kwi 2015, 16:31
Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.
jockero69, Paroksetyny nie biorę już od listopada 2014 a brałem ją przez około rok czasu. Wcześniej brałem wenlafaksynę która za pierwszym razem zadziałała znakomicie nie powodując przy tym żadnych większych skutków ubocznych.

-- 12 kwi 2015, 15:59 --

Oprócz Wellbutrinu nie ma już żadnego innego leku na zwalczenie anhedonii i pustki emocjonalnej po SSRI?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bode Miller 12 kwi 2015, 17:48
szaraczek, po 10 dniach nie działa żaden lek. Chłopaku trzeba poczekać conajmniej 6 tygodni na efekty.
Bode Miller

przez szaraczek 12 kwi 2015, 18:05
Bode Miller, Wiem wiem. Kiedyś wenlafaksyna zadziałała na mnie po 3 miesiącach ale myślałem, że Wellbutrin szybciej zaczyna działać niż SSRI i SNRI dlatego o to pytałem ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ricah 12 kwi 2015, 18:32
szaraczek napisał(a):Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.
jockero69, Paroksetyny nie biorę już od listopada 2014 a brałem ją przez około rok czasu. Wcześniej brałem wenlafaksynę która za pierwszym razem zadziałała znakomicie nie powodując przy tym żadnych większych skutków ubocznych.

Oprócz Wellbutrinu nie ma już żadnego innego leku na zwalczenie anhedonii i pustki emocjonalnej po SSRI?

Wellbutrin w postaci 300mg jest za okolo 200zl, wiec bardziej sie oplaca, ale i tak cena jest masakryczna.

Co do innych lekow, jest wiele opcji. Mirtazapina/mianseryna, reboksetyna, tianeptyna, buspiron, metylofenidat, selegilina. Znalazlo by sie jeszcze pewnie kilka. Dwoch ostatnich nie dostaniesz latwo.

Wellbutrin dziala szybciej niz wiekszosc SSRI, nawet u wielu osob dziala od razu(u mnie na przyklad tak bylo).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 18:49
Dzialanie poczatkowe wellbutrinu ma malo wspólnego z jego prawdziwym dzialaniem, które czesto pojawia sie po minimum miesiacu brania, bardzo czesto jest tak, ze dziala na poczatku przez kilka dni, euforia, pobudzenie, mnóstwo energii, a potem nie dziala kilka tygodni i wlasnie wtedy bardzo wielu rzuca ten lek, gdzie po jakims czasie bardzo mozliwe ze zaczal by dzialac, juz nie z taka sila jak na poczatku, ale dawal by kopa konkretnego, sam by go spróbowal raz jeszcze kiedys, ale mam przejebane skutki uboczne po tym leku, no i druga sprawa, ze jest w /cenzura/ drogi. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kat_ 12 kwi 2015, 19:14
szaraczek napisał(a):Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.

Ja na wellbutrinie zarabiam 3x tyle co na samym ssri więc ekonomicznie sie opłaca, ale ja jestem na swojej działalności :) Płacę 200zł za słoiczek 300mg, do tego fluoksetyna w dawce 40mg - doskonale mnie uspokaja, usuwa rozdrażnienie i irytację po wellbutrinie, poprawia nastrój. Te leki brane pojedynczo nie sprawdziły się u mnie ale zażywane razem dają moc :)

-- 12 kwi 2015, 19:15 --

Bode Miller napisał(a):szaraczek, po 10 dniach nie działa żaden lek. Chłopaku trzeba poczekać conajmniej 6 tygodni na efekty.

Wellbutrin szybko działa, ja zawsze czułem efekt od pierwszej tabletki, widocznie mam duże braki dopaminowe. Bupropion to daleki krewny amfetaminy (podobnie jak metylofenidat) więc coś w tym musi być :)
Wellbutrin 300mg

przez szaraczek 12 kwi 2015, 20:35
Kat_, Skąd wiedziałeś, że dołączenie do Wellbutrinu fluoksetyny albo odwrotnie spowoduje poprawę stanu zdrowia? Czy dobierałeś jakiś SSRI do Wellbutrinu metodą prób i błędów?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Kat_ 12 kwi 2015, 20:42
szaraczek napisał(a):Kat_, Skąd wiedziałeś, że dołączenie do Wellbutrinu fluoksetyny albo odwrotnie spowoduje poprawę stanu zdrowia? Czy dobierałeś jakiś SSRI do Wellbutrinu metodą prób i błędów?

Czytam amerykańskie strony, tam wellbutrin+ssri to bardzo popularny mix. Sertralina mi średnio służy ale z fluo jest moc.
Wellbutrin 300mg

przez szaraczek 12 kwi 2015, 21:01
Kat_ napisał(a):
szaraczek napisał(a):Kat_, Skąd wiedziałeś, że dołączenie do Wellbutrinu fluoksetyny albo odwrotnie spowoduje poprawę stanu zdrowia? Czy dobierałeś jakiś SSRI do Wellbutrinu metodą prób i błędów?

Czytam amerykańskie strony, tam wellbutrin+ssri to bardzo popularny mix. Sertralina mi średnio służy ale z fluo jest moc.

A co było nie tak z sertraliną? Jak dołożyłeś do Wellbutrinu fluo to od razu poczułeś działania Wellbutrinu? Dlaczego jeden lek nie działał a zaczął działać dopiero w poączeniu z innym? Jak to możliwe? :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 21:11
Fluoksetyna jest antagonista receptorów 5ht2c, antagonizm wobec tych receptorów uwalnia noradrenaline i dopamine i nasila przekaznictwo,
Wellbutrin jest inhibitorem noradrenaliny i dopaminy, bardzo mozliwe ze te 2 leki dzialaja synergicznie, fluo uwalnia dop. i noradr.
a wellbutrin blokuje wychwyt zwrotny tych dwóch neuroprzekazników.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 12 kwi 2015, 21:20
Patryk29, Też chciałbym posiadać taką wiedzę nt. leków jak Ty. Co sądzisz w takim razie o połączeniu Wellbutrinu z sertraliną? I Wellbutrinu z wenlafaksyną?

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg