BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Kalebx3 07 kwi 2015, 19:59
Marian , wez odbierz PW , bo nie mzamierzam siedzieć tu do rana
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wisnia80 09 kwi 2015, 14:54
Jest sens pchać się w ten lek?

przez benzowiec84 09 kwi 2015, 14:58
wisnia80 napisał(a):Jest sens pchać się w ten lek?

taki sam sens jak pchać się w dziewicę , więc warto :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 09 kwi 2015, 15:16
benzowiec84 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Jest sens pchać się w ten lek?

taki sam sens jak pchać się w dziewicę , więc warto :)

Nie płacę za sex :mrgreen: A tu 150 zł żądają. Mało tego dziewice są przereklamowane i na pewno, niedoświadczone.

przez achino 09 kwi 2015, 15:54
Bode Miller napisał(a):Można palić elektryka zażywając ten lek? Palenie nie osłabia jego działania?

Sprobowalem zapalic zwyklego na Well i z miejsca dostalem tak silnych nudnosci, ze musialem sie wyrzygac. Jestem jednak osoba, ktora pali okazjonalnie, wiec nie wiem, czy mozna to doswiadczenie uogolnic.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez benzowiec84 09 kwi 2015, 16:28
achino napisał(a):
Bode Miller napisał(a):Można palić elektryka zażywając ten lek? Palenie nie osłabia jego działania?

Sprobowalem zapalic zwyklego na Well i z miejsca dostalem tak silnych nudnosci, ze musialem sie wyrzygac. Jestem jednak osoba, ktora pali okazjonalnie, wiec nie wiem, czy mozna to doswiadczenie uogolnic.

nie nie można , nie pal bo sie zabijesz.
hehe , ja pale 2 paczki dziennie na wellu .

nie osłabia jak już to zwiększa , nikotyna zwiększa dopamine.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ricah 09 kwi 2015, 18:45
benzowiec84, masz racje, ale nie zapominaj, ze bupropion jest antagonista receptorow nikotynowych, co tez ma dzialanie antydepresyjne, stad palenie moze klocic sie z leczeniem, chociaz nie przesadzalbym znowu i w ta strone.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Psychopharm 10 kwi 2015, 10:48
I agoniści i antagoniści rec. nikotynowych wykazują działanie przeciwdepresyjne. Nie wiadomo do końca czy agoniści przez sam agonizm czy przez downregulację rec.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez lukrowana 10 kwi 2015, 14:18
napisałby mi ktoś czy wellbutrin w postaci długouwalnianej można dzielić? brałam kiedyś ten lek i nawet ta dawka 150 mg była trochę za silna dla mnie i bym brała np połowę. Jestem bardzo wrażliwa na działanie leków, nawet na mikro dawki nieujęte w ulotce potrafię silnie reagować.
Co się stanie jak go przekroję? Będzie ''kopać'' w ciągu kilku godzin silniej?

przez jockero69 11 kwi 2015, 18:24
Jeżeli podzielisz to będziesz miała postać IR, czyli którą powinno się 3x dziennie. Najlepiej by było gdybyś podzieliła tabletkę 150mg na 4 części i brała każda 2x dziennie.
"Kiedy mówisz do Boga – modlisz się; Kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. Jeśli zmarły mówi do ciebie, jesteś spirytualistą; Jeśli ty mówisz do zmarłego, jesteś schizofrenikiem"

przez Dopa_lajk 11 kwi 2015, 19:26
lukrowana napisał(a):napisałby mi ktoś czy wellbutrin w postaci długouwalnianej można dzielić? brałam kiedyś ten lek i nawet ta dawka 150 mg była trochę za silna dla mnie i bym brała np połowę. Jestem bardzo wrażliwa na działanie leków, nawet na mikro dawki nieujęte w ulotce potrafię silnie reagować.
Co się stanie jak go przekroję? Będzie ''kopać'' w ciągu kilku godzin silniej?

Lukrowana, tabletki mają osłonę, która zabezpiecza przed szybkim rozpuszczeniem. Oprócz tego sama tabletka jest z bardzo twardego materiału, który prawdopodobnie też ma wpływ ( może nawet większy ).
Ja sam dzielę i jest ok. Czasami biorę 1/4 i też czuję słabe działanie przez cały dzień. Dla bupropionu czas, w którym stężenie spada o połowę to ok. 20h.
Chcę: Mirtazapina + Sertralina + Ropinirol
Teraz: Sertralina 50 mg + Mianseryna 20 mg
Kiedyś: Fluoksetyna, Escitalopram, Wenlafaksyna, Reboksetyna, Lamotrygina, Wellbutrin, Moklobemid

przez lukrowana 11 kwi 2015, 22:42
Dopa_lajk, dzięki za informacje. W takim razie jak piszesz że bierzesz czasem 1/4 tab. to potem nie bierzesz juz danego dnia więcej? nie odczuwasz innego działania niż biorąc całość od razu? w sensie jakieś złe pobudzenie po zażyciu

przez Bode Miller 12 kwi 2015, 12:40
Ale chujówa. Kocioł w bani, zwarzywienie. Nie mogę zebrać myśli. Myślę ,że to też po części efekt odstawienia SSRI.
Bode Miller

przez szaraczek 12 kwi 2015, 14:23
Cześć wszystkim. Zażywam Wellbutrin od 10 dni na depresję i powrót emocji i anhedonię po rocznej kuracji paroksetyną. Póki co nie odczuwam żadnych zmian ani w kwestii depresji ani w kwestii powrotu emocji. Z tego co wiem często można odczuwać jakieś działanie już od pierwszej tabletki. Czy lek już nie zadziała czy jest jeszcze jakaś szansa? Jeśli nie zadziała to jakich leków można jeszcze próbować na powrót emocji?

-- 12 kwi 2015, 13:51 --

Dodam, że Wellbutrin przyjmuję też na dysfunkcje seksualne po paroksetynie i tu też bez efektu.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg