BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Kot_ 02 kwi 2015, 15:23
Bode Miller, warto spróbować, nic do stracenia nie masz, ten lek jest właśnie na takie objawy jak opisaleś. Impotencje masz? Czy zmniejszone libido?

benzowiec84, no to gitara jak leków nie nasila.
Kot_

przez Bode Miller 03 kwi 2015, 14:17
Przyjąłem dzisiaj pierwszą tabletkę. Ostro mnie pobudził. Nie czuje w ogóle zmęczenia. Jest też lekkie napięcie i niepokój, ale do przeżycia.
Bode Miller

przez benzowiec84 03 kwi 2015, 16:29
Bode Miller napisał(a):Przyjąłem dzisiaj pierwszą tabletkę. Ostro mnie pobudził. Nie czuje w ogóle zmęczenia. Jest też lekkie napięcie i niepokój, ale do przeżycia.

no wlasnie wszyscy piszą o tym pobudzeniu po pierwszej tabletce , ja nic takiego nie uświadczyłem i może dlatego go znosze dobrze,bez napięcia lęków itp . nie pobudza mnie , tylko zlikwidował mi zmęczenie i senność , ale pobudzac nie pobudza , od poniedziałku daje 300mg. to dobry lek
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 03 kwi 2015, 17:28
benzowiec84, napięcia i lęku już nie czuje. Było chwilowe. Faktycznie zmniejszyła się troche senność i zmęczenie. Póki co to w miarę jestem zadowolony po pierwszym dniu. Ale na ogólną ocenę przyjdzie czas po 8 tygodniach. Dobrze ,że porzuciłem terapię gównianym Escitalopramem.
Bode Miller

przez jockero69 04 kwi 2015, 15:10
Witam
Od 5 dni biorę Wellbutrin 150mg z mianseryną 30mg. Mam nadzieję że to połączenie przywróci mi emocje oraz funkcje seksualne których pozbawił mnie cital. Na razie (poza jednym kilkugodzinnym przebłyskiem) nie czuje zbytnio działania tej kombinacji, ale będę informował co i jak.
"Kiedy mówisz do Boga – modlisz się; Kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. Jeśli zmarły mówi do ciebie, jesteś spirytualistą; Jeśli ty mówisz do zmarłego, jesteś schizofrenikiem"

przez slow_down 04 kwi 2015, 18:29
Ile płacicie za ten lek? Wiem, że ceny refundowanych są wszędzie takie same, ale z Wellem ponoć bywa różnie.

-- 04 kwi 2015, 17:32 --

Nie wiem, czy lepiej pogadać z lekarzem o wellbutrinie, czy cymbalcie/brintellixie.
slow_down

przez Kalebx3 04 kwi 2015, 18:35
http://www.doz.pl/leki/p5519-Wellbutrin_XR
- tu masz tanio .
Nie wiem, czy lepiej pogadać z lekarzem o wellbutrinie, czy cymbalcie/brintellixie.

--- trzy różne leki o różnych profilach działania .I wszystkie jak jeden niefajnie drogie . Dla mnie numerem jeden jest mix Paro+ Brintellix .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow_down 04 kwi 2015, 19:12
O różnych profilach, ale żadnego nie przerabiałem. Zaliczyłem wszystkie SSRI (prócz fluwo), wszystkie TLPD, parę stabilizatorów, mirtę, miansę, wiele neuroleptyków i w dupie jestem. Najlepszy był lit - zbyt toksycznie zadziałał. A jedynym dobrym lekiem, który mogę brać jest... baclofen. Fajnie rozluźnia, większe dawki powodują u mnie lekką fazę.
slow_down

przez Psychopharm 04 kwi 2015, 19:18
Ja bym na Twoim miejscu spróbował ich w takiej kolejności: brintelix, cymbalta, wellbutrin :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez slow_down 04 kwi 2015, 19:57
Różnica cen jest w sumie niewielka. Czemu byś zaczął od brintelixu?
slow_down

przez Bode Miller 04 kwi 2015, 21:58
Nie ma tego pobudzenia co wczoraj, ale znoszę Wellbutrin w miarę spoko. Nie odczuwam praktycznie żadnych skutków ubocznych. Nie mam żadnych lęków, niepokoju, bezsenności czy jadłowstrętu. Jego plusem jest też to ,że rano mnie nie zmula tak jak to robił Escitalopram
Bode Miller

przez benzowiec84 04 kwi 2015, 22:01
pytanie do specjalistów ja ogolnie nie pije od 8 lat , trzeźwy alkoholik , ale jak są świeta np to wypije , średnio pije raz w roku po 4 piwa . możną łączyć wella z 4 browarami ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Bode Miller 04 kwi 2015, 22:10
benzowiec84, no to pijesz. Co /cenzura/ ,że nie pijesz jak pijesz. Ja nie pije od 4 lat. Przez ten czas nie miałem nawet cukierka z alkoholem w ustach. Lepiej nie mieszaj alko z wellem.
Bode Miller

przez benzowiec84 04 kwi 2015, 23:14
Bode Miller napisał(a):benzowiec84, no to pijesz. Co /cenzura/ ,że nie pijesz jak pijesz. Ja nie pije od 4 lat. Przez ten czas nie miałem nawet cukierka z alkoholem w ustach. Lepiej nie mieszaj alko z wellem.

wiesz co dzieki za takie porady , od 8 lat nie bylem w barze ani na dyskotece,straciłem znajomych , pije raz na rok od święta 2 do 4 piw i to jest raz w roku w jakies święto . jak chcesz takie porady dawać to zamilcz. a co do bupropionu to ma mniej negatywne skutki z alko niz SSRI.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg