BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez benzowiec84 17 mar 2015, 18:25
Zbychu 1977 napisał(a):Ja na SSRI własnie unikałem rozmów ,nie chciało mi sie zupełnie konwersować,byłem zbyt zamulony,zbyt zamknięty w sobie .Teraz nastąpiła w tym względzie zmiana o 360 stopni-zasługa mirty i piribidelu.

ja to samo. a teraz już powoli zaczynam myśleć by odezwać się do znajomych , jak odstawiłem ssri . bupropion biorę 2 dni więc nic nie mogę powiedzieć no i puki co z klonem 2mg :D a potem będę brał klona doraźnie :) tak czy siak chcę mi się iść do ludzi a to zasługa odstawki ssri. na ssri miałem wyłączony telefon i nie chciałem z nikim gadać , teraz nawet włączyłem tel hehe [dla mnie to sukces] a jak well zacznie działać to powinno być jeszcze ciekawiej.

myśle że mój Mix - dopaminowo - noradrenalinowo - GabaA - ro**ebie depresje i fobie w drobny mak :D
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ricah 17 mar 2015, 18:38
benzowiec84, dzialanie na gaba moze poglebiac depresje, ponadto jest pewnego rodzaju "inhibitorem" dopaminy, stad na Twoim miejscu chcac sie leczyc, staralbym sie jak najpredzej schodzic z benzo. Rozumiem, ze niekoniecznie musi byc latwo, zwlaszcza z klonem, ale biorac pod uwage Twoj cel - warto wziac to pod uwage.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez benzowiec84 17 mar 2015, 18:41
Ricah napisał(a):benzowiec84, dzialanie na gaba moze poglebiac depresje, ponadto jest pewnego rodzaju "inhibitorem" dopaminy, stad na Twoim miejscu chcac sie leczyc, staralbym sie jak najpredzej schodzic z benzo. Rozumiem, ze niekoniecznie musi byc latwo, zwlaszcza z klonem, ale biorac pod uwage Twoj cel - warto wziac to pod uwage.

nie jestem uzależniony od żadnego benzo , klona biorę od 2 dni . to nie prawda że działanie na gaba może pogłębiać depresje, śmiem twierdzić nawet że gaba może mieć kluczowe znaczenie w depresji. benzo hamują serotonine ,ale żeby dopaminę ?

""Za powstawanie depresji odpowiada, jak się podejrzewa,
obniżenie neuroprzekaźnictwa w układach noradrenergicznym, serotoninergicznym i dopaminergicznym. Wiele obserwacji przemawia za udziałem układu GABA-ergicznego w patomechanizmie depresji. Poziom GABA w płynie mózgowo-rdzeniowym osób cierpiących na depresję jest obniżony, co wskazuje na zmniejszenie syntezy GABA w mózgu. W powstawaniu zaburzeń dwubiegunowych postuluje się zaburzenia w regulacji poziomu wapnia wewnątrzkomórkowego. Wiadomo, że kwas walproinowy zwiększa produkcję białka związanego z jonami wapnia – GRP 78, które może odgrywać rolę w ochronie komórki, ma on jednocześnie działanie zapobiegające nawrotom chorób afektywnych. Podejrzewa się, że niestabilność osi podwzgórze-przysadka-nadnercza może przyczyniać się do powstawania i przebiegu dwubiegunowych zaburzeń afektywnych. "

-- 17 mar 2015, 17:57 --

W konsekwencji wzmocnienia inhibicyjnego działania GABA przez benzodiazepiny, zmniejszone jest wydzielanie mózgowe neuroprzekaźników pobudzających, jak noradrenalina, serotonina, czy dopamina tu masz rację. ale jednak myślę że to nie jest aż tak mocno istotne . wellbutrin i tak zrobi swoje
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 17 mar 2015, 18:58
Tego, ze gaba w jakims stopniu blokuje dopamine jestem pewien, ale nie jestem teraz pewien 100% tego co napisze, bo czytalem o tym jakis czas temu i to w ksiazce - nie sprawdze zrodel.

Akurat byl temat o opiatach, receptorach i endorfinach i jedno z ich dzialan, bylo blokowaniem gaba, ktory jest 'inhibitorem' dopaminy. Jutro bede na uczelni, to moglbym podejsc do biblioteki, odnalezc te info i cyknac jakas fotke np.

Mowiac o gaba i depresji mialem na mysli zewnetrzne wspomaganie, jak chociazby i poprzez benzo. Czy to poprzez mniejsza aktywnosc pozostalych neuroprzekaznikow, czy tez downregulacje rec. GABA.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez benzowiec84 17 mar 2015, 19:01
Ricah, masz rację , napisałem wyżej, gaba inhibituje noradrenaline ,serotoninę i dopaminę . więc pozostaje brać doraźnie klona . tylko zastanawiam się czy to jest aż tak istotna inhibicja .

bo z tego wychodzi że jest sprzeczność w braniu klona razem z bupropionem . działanie na gabaA zaniża neurotransmitery a bupropion zwiększa. tyle czy to gaba aż tak mocno zaniża by wellbutrin nie "robił swojej roboty" oto jest pytanie bez odpowiedźi :)

-- 17 mar 2015, 18:12 --

tak samo można by powiedzieć że jest sprzeczność w braniu SSRI z bupropionem bo serotonina zaniża dopaminę .

-- 17 mar 2015, 18:13 --

więc nie wiem , ale dałeś mi do myślenia z tym. muszę to rozkminić jak to jest dokładnie :) :bezradny: :roll: :tel:
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez ps6 17 mar 2015, 21:03
The occupancy of dopamine transporter (DAT) sites by bupropion and its metabolites in the human brain as measured by positron emission tomography was 26% according to GlaxoSmithKline researchers and 14% in an independent study.[14][79][80] Despite this weak DAT occupancy however, a subsequent study looked at the actual extracellular concentrations of dopamine in the human brain after an acute oral treatment of bupropion and failed to observe any increase, concluding that the weak DAT occupancy was not sufficient to increase dopamine levels.

Tu piszą ,że bupropion zajmuje jedynie 26%/16% dostępnego transportera dopaminy. Poza tym nie powoduje to podwyższenia się poziomu dopaminy pomiędzy komórkami.
ps6

przez Kot_ 17 mar 2015, 21:07
Bo to słabiutki DRI jest, bardziej NRI.
Kot_

przez ps6 17 mar 2015, 22:10
Czy ktoś stosował poniższe kombinacje z wellbutrinem ?
1. mucuna pruriens ( l-dopa ) i egcg ( inhibitor dekarboksylazy )
2. catuaba ( dra , słaby sra ), tylko problem jest taki, że nigdzie nie mogę dostać ekstraktu standaryzowanego do katuabinów, na allegro sama kora

Obecnie stosuję ginkgo a konkretnie z dużą zawartością bilobalidu ( inhibitor NET ) ale żeby coś poczuć trzeba wziąć taką dawkę, że krew nie będzie krzepła ( ginkgo to antykoagulant ). Jeszcze lepsze działanie z bupropionem wykazuje bacopa ( standaryzowany do 55% bakozydów), działa naprawdę motywująco, działanie porównałbym do beta-fenyloetyloaminy, z tym, że działa o wiele dłużej i nie ma takich efektów ubocznych jak wyżej wymieniony środek.
ps6

przez benzowiec84 18 mar 2015, 12:13
Odniosę się jeszcze do moich powyższych postów , otóż tak benzodiazepiny zmniejszają uwalnianie sert.NA.DAT ale nie jest to takie istotne by była sprzeczność w braniu razem z wellbutrinem . nie sądzę że benzodiazepiny powodują depresje [mogą powodować] ale nie muszą , trzeba by było brać przez kilka ładnych albo kilkanaście lat codziennie , co więcej niektóre benzodiazepiny np: afobam , mają działanie antydepresyjne . sądzę że układ Gaba w depresji jest istotnym elementem , po afobamie ,klonie czy diazepamie zawsze mam lepszy humor, tak samo po baclofenie (GabaB), i branie klona razem z bupropionem, mamy synergię działania. well daję kopa i energie , klon znakomicie radzi sobie z lękami. sądzę że taki mix ,okażę się u mnie mega skuteczny .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 18 mar 2015, 12:29
Zgadzam się z powyższym, mimo, że GABA blokuje aktywność prawie wszystkiego w mózgu (czy to serotonina, czy dopamina czy noradrenalina) to nie przekłada się bezpośrednio na pogłębianie lub powodowanie przez te leki depresji (a przynajmniej nie u każdego). Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

Innym mechanizmem może być ich działanie obniżające aktywność osi HPA, która w depresji często jest podkręcona.
miko84

przez ps6 18 mar 2015, 12:43
miko84 napisał(a):Zgadzam się z powyższym, mimo, że GABA blokuje aktywność prawie wszystkiego w mózgu (czy to serotonina, czy dopamina czy noradrenalina) to nie przekłada się bezpośrednio na pogłębianie lub powodowanie przez te leki depresji (a przynajmniej nie u każdego). Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

Innym mechanizmem może być ich działanie obniżające aktywność osi HPA, która w depresji często jest podkręcona.

To nie jest do końca prawda z tym GABA. Jeżeli lek działa selektywnie zwiększa produkcję GABA w układzie limbicznym odpowiedzialnym za emocje w tym lęki, będzie on miał właściwości przeciwlękowe. Jeżeli lek zwiększa GABA w całym mózgu to oprócz działania przeciwlękowego, będzie obniżać sprawność umysłową, percepcję czy funkcje ruchowe.
ps6

przez benzowiec84 18 mar 2015, 12:56
zgadzam się z miko84 .
ps6, to ciekawe co piszesz , ponieważ ja na benzo zawszę mogę się bardziej skoncentrować na tym co robię , rzeczy przychodzą mi łatwiej,lepiej mi się myśli i zbiera myśli , nie zauważam jakiegoś przyćmienia ,obniżenia sprawności umysłowej , a wręcz przeciwnie .
co do anhedonii to jak miko piszę , mi na benzo chcę się więcej rzeczy robić , więc nie ma mowy o anhedonii . Co jeszcze jest ciekawe , mnie benzo a szczególnie afobam , aktywuję przy jednoczesnym spokoju .
Jestem pewien że żadne benzo , połączone z wellbutrinem , nie będzie obniżać działania wellbutrinu jeśli chodzi o wychwyt zwrotny.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 18 mar 2015, 13:03
ps6 no ale jak to się odnosi do depresji i działania przeciwdepresyjnego?
Ostatnio edytowano 18 mar 2015, 13:11 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez benzowiec84 18 mar 2015, 13:06
miko84 napisał(a):ps6 no ale jak to się odnosi do depresji działania przeciwdepresyjnego?

no właśnie Alprazolam[xanax,afobam] ma dodatkowo działanie antydepresyjne, a zaniża jak każde benzo, noradrenaline,serotonine i dopaminę :) więc jak to jest?

-- 18 mar 2015, 12:07 --

miko84 napisał(a):Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

zgadzam się.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg