BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Kot_ 16 mar 2015, 20:54
miko84, no tak, nerwica czy lęk bardzo utrudnia leczenie depresji. U mnie dochodzą jeszcze pewne zaburzenia osobowości m.in osobowość unikajaca i neurotyczna trochę, co utrudnia temat jeszcze bardziej. ZO też dość słabo reagują na farmakoterapie.
Kot_

przez benzowiec84 16 mar 2015, 22:51
miko84 napisał(a):benzowiec84 nie sugeruj się tak mocno tym co piszą ludzie tylko sprawdź na sobie. Połączenie np. 300 mg bupropionu i 2 mg klona to wg. mnie bardzo przyjemny miks.

otóż to , miko pw . napisałem ci co nie co

czytałem na amerykańskich tronach oceny przy wellbutrinie i jestem w szoku , każdemu to tam pomaga i co dziwne nawet na lęki! i fobię społeczna [na początku może potęgować lęk a potem zwalcza także lęk i fobie]na wszystkie objawy depresji , w ciągu tygodnia podziałał na nich aktywizująco a po miesiącu poprawa nastroju i to gowno prawda że trzeba łączyć z czymś serotoninowym , tam nawet solo to biorą i chwalą sobie że prawie wszystkie objawy depresji im zlikwidował i nawet lęk! oceny ludzie wystawiają po 10,9 a średnia ocena to przy epizodzie depresyjnym 7,9 , przy depresji długiej 7,6 .wiąże dużę nadzieje z tym lekiem . a tutaj na tym forum to farmazon piszą że tylko z jakimś ssri łączyć bo do monoterapi się nie nadaję, a to bujda.zlikwidował im senność,apatie,anhedonie , mają więcej energii i podbił im nastrój i humor , po prostu odżyli , byli zamknięci w pokoju tak jak ja , a teraz nie mogą wytrzymać w samotności , lek otwiera kontakty na ludzi , widzi się sens w działaniu z ludźmi ,czego nie ma na ssri. chęć socjalizowania się i robienie czegoś , powracają dawne pasję i uśmiech,nie serotoninowy, sztuczny, tylko prawdziwy, poprawia koncentracje i libido.
łaczą też z ssri to prawda ale ja czytałem forum co biorą mono i opinie ludzi i to szczera prawda. jak by ssri mi coś dawały to bym dołączył do ssri ale skoro nic mi nie dają jadę mono . w ciągu tygodnia wyciąga z totalnej apati a od miesiąca pojawią się lepszy nastrój.

-- 16 mar 2015, 22:04 --

miko84, miko czytałem właśnie na tych USA stronach że są tacy ludzie że im solo bupropion na ZOK pomógł , ale z tego co słyszałem ci nie pomógł , dlatego mówie co organizm inna reakcja.
ja tam wiem że mam spore braki w dopaminie bo od 2009 brałem nieprzerwanie SSRI. a noradrenalina też mi się przyda to hormon walki , bądz czujny i walcz.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 17 mar 2015, 01:49
benzowiec84 napisał(a):
miko84 napisał(a):benzowiec84 nie sugeruj się tak mocno tym co piszą ludzie tylko sprawdź na sobie. Połączenie np. 300 mg bupropionu i 2 mg klona to wg. mnie bardzo przyjemny miks.

otóż to , miko pw . napisałem ci co nie co

czytałem na amerykańskich tronach oceny przy wellbutrinie i jestem w szoku , każdemu to tam pomaga i co dziwne nawet na lęki! i fobię społeczna [na początku może potęgować lęk a potem zwalcza także lęk i fobie]na wszystkie objawy depresji , w ciągu tygodnia podziałał na nich aktywizująco a po miesiącu poprawa nastroju i to gowno prawda że trzeba łączyć z czymś serotoninowym , tam nawet solo to biorą i chwalą sobie że prawie wszystkie objawy depresji im zlikwidował i nawet lęk! oceny ludzie wystawiają po 10,9 a średnia ocena to przy epizodzie depresyjnym 7,9 , przy depresji długiej 7,6 .wiąże dużę nadzieje z tym lekiem . a tutaj na tym forum to farmazon piszą że tylko z jakimś ssri łączyć bo do monoterapi się nie nadaję, a to bujda.zlikwidował im senność,apatie,anhedonie , mają więcej energii i podbił im nastrój i humor , po prostu odżyli , byli zamknięci w pokoju tak jak ja , a teraz nie mogą wytrzymać w samotności , lek otwiera kontakty na ludzi , widzi się sens w działaniu z ludźmi ,czego nie ma na ssri. chęć socjalizowania się i robienie czegoś , powracają dawne pasję i uśmiech,nie serotoninowy, sztuczny, tylko prawdziwy, poprawia koncentracje i libido.
łaczą też z ssri to prawda ale ja czytałem forum co biorą mono i opinie ludzi i to szczera prawda. jak by ssri mi coś dawały to bym dołączył do ssri ale skoro nic mi nie dają jadę mono . w ciągu tygodnia wyciąga z totalnej apati a od miesiąca pojawią się lepszy nastrój.

-- 16 mar 2015, 22:04 --

miko84, miko czytałem właśnie na tych USA stronach że są tacy ludzie że im solo bupropion na ZOK pomógł , ale z tego co słyszałem ci nie pomógł , dlatego mówie co organizm inna reakcja.
ja tam wiem że mam spore braki w dopaminie bo od 2009 brałem nieprzerwanie SSRI. a noradrenalina też mi się przyda to hormon walki , bądz czujny i walcz.

Pobierzesz dłużej wellbutrin to sam zobaczysz. Teraz jesteś hepi bo brałeś fluo przez 2 m-ce a fluo długo się rozkłada. Zobaczysz co będzie, jak fluo zabraknie i pozostanie sam wellbutrin. Ja brałem sam przez 3 miesiące - wszystko było OK do mca, do kiedy działała jeszcze sertralina, potem zjazd formy.

-- 17 mar 2015, 01:57 --

miko84 napisał(a):Ja na tym leku miałem pewną poprawę nastroju, chęci i energii. Zwiększało się też moje poczucie humoru oraz funkcjonowanie wśród ludzi (zmniejszał się lęk społeczny). Z negatywów - działanie na anhedonię i nastrój nie było tak wyraźne jak kiedyś na mircie, dodatkowo lek nakręcał oraz zwiększał pewną nerwowość, oraz nasilał potliwość pod pachami (wskaźnik nasilenia aktywności układu nerwowego). Najtrudniej się leczy depresję połączoną z nerwicą, bo większość leków przeciwdepresyjnych pobudza. Dla mnie najbliżej działania o które mi chodzi była mirta - lek w pewnym sensie sedatywny a zadziałał u mnie na nastrój i anhedonię.

Zmniejsza lęk społeczny w sensie, że masz więcej energii, chodzisz, rozmawiasz z ludźmi itp. Niemniej przy większej dawce np. 300mg to nie jest już tak dobrze, pojawia się niepokój, gonitwa myśli, z ludźmi już Ci się tak swobodnie nie rozmawia bo jesteś spięty, takie mini ADHD. Na nastrój działa dwojako - najpierw poprawia ale to szybko mija i jeśli nie podtrzymasz jakimś ssri to nastrój siądzie i zostanie tylko negatywne pobudzenie. Dodatkowo ssri jakby redukuje negatywne uboki wellbutrinu w postaci rozdrażnienia i lęku a wellbutrin usuwa uboki ssri jak np. rozleniwienie. Widzę miko, że podobnie to opisujemy :) Ja nadal na fluo 20mg i wellbutrin 150mg, od paru dni zacząłem brać bodymax plus z żeńszeniem i jest OK. Nie pije kawy, okazjonalnie czarną herbatę. Dla mnie zestaw ssri+wellbutrin w małych dawkach jest optymalny, mam tylko problem z doborem dawki tych dwóch leków bo albo jestem za bardzo nakręcony (więcej wellbutrinu) albo zbyt leniwy (więcej ssri).
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 17 mar 2015, 02:29
Kat_, ty że ty musisz mieć dokładke w postraci ssri to nie znaczy że ktoś inny , po co mi ssri jak w żadnym stopniu nie poprawia mi nastroju , nie wprowadzaj ludźi w błąd żeby potem nie było , "mam jeść sam wellbutrin ale Kat_ i kilku innych użytkownikow mówiło że musi być serotonina" więc rezygnuję . poczytaj jak inni ludzie reagują , co mnie obchodzi jak ty reagowałeś na sam wellbutrin , ty nie wiesz że ile mózgów tyle reakcji? w dupie mam serotonine jak nie dość że nie wpływa na nastrój to jeszcze pogłebia depresje więc na jaki /cenzura/ mam ją brać a po drugie mam klonazepam. sranie w banie .http://www.drugs.com/comments/bupropion/wellbutrin.html

mi serotonina szkodzi więc na /cenzura/ mam brać ssri ???
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 17 mar 2015, 03:09
benzowiec84 napisał(a):Kat_, ty że ty musisz mieć dokładke w postraci ssri to nie znaczy że ktoś inny , po co mi ssri jak w żadnym stopniu nie poprawia mi nastroju , nie wprowadzaj ludźi w błąd żeby potem nie było , "mam jeść sam wellbutrin ale Kat_ i kilku innych użytkownikow mówiło że musi być serotonina" więc rezygnuję . poczytaj jak inni ludzie reagują , co mnie obchodzi jak ty reagowałeś na sam wellbutrin , ty nie wiesz że ile mózgów tyle reakcji? w dupie mam serotonine jak nie dość że nie wpływa na nastrój to jeszcze pogłebia depresje więc na jaki /cenzura/ mam ją brać a po drugie mam klonazepam. sranie w banie .http://www.drugs.com/comments/bupropion/wellbutrin.html

mi serotonina szkodzi więc na /cenzura/ mam brać ssri ???

A bierz se co chcesz, uj mi do tego.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Patryk29 17 mar 2015, 09:07
Ja brałem wellbutrin, dla mnie ten lek jest kiepski, jakieś chore pobudzenie, napięcie, niepokój, gonitwa myśli, cały czas jak by przyśpieszony człowiek, przez ten lek /cenzura/ zacząłem palić fajki, nie wiem jak to możliwe, że ten lek pomaga rzucić fajki, aha przez 3 tygodnie jak go brałem, nie byłem w stanie nic zjeść i strasznie bolał mnie żołądek, odstawiłem to w pizdu :P

-- 17 mar 2015, 09:08 --

I jeszcze ta cena do tego, /cenzura/ kosmos :time:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 17 mar 2015, 10:29
Kat_ u mnie tak nie działał. Poprawa w lęku społecznym nie wynikała z żadnego nakręcenia. To właśnie leki dopaminowe najmocniej i najprzyjemniej działały na mój lęk społeczny. Nigdy SSRI tak nie zadziałały. One zmniejszają może pewne napięcie i nerwowość ale u mnie całkowicie spłycają poczucie humoru, empatię, uczucie sympatii do innych i tę "więź" społeczną. Na bupropionie potrafiłem wręcz brylować społeczenie, na SSRI byłem mdłym robotem bez żadnej inicjatywy czy polotu.

Niestety to idzie właśnie z pewnym noradrenalinowym działaniem, które bez czegoś "sedatywnego" może nasilać ZOK, lęk, nerwowość itd. Nie każdy to daje radę wytrzymać.
miko84

przez Kot_ 17 mar 2015, 10:55
Leki dopaminiwe i noradrenalinowe na pewno mają działanie pro spoleczne i nie wynika to tylko z pobudzenia. Wystarczy popatrzeć na użytkowników kokainy czy amfetaminy lub ich zapytać.
miko84, a metylo jak działało na lęk społeczny?
Kot_

przez benzowiec84 17 mar 2015, 12:57
miko84 napisał(a):Kat_ u mnie tak nie działał. Poprawa w lęku społecznym nie wynikała z żadnego nakręcenia. To właśnie leki dopaminowe najmocniej i najprzyjemniej działały na mój lęk społeczny. Nigdy SSRI tak nie zadziałały. One zmniejszają może pewne napięcie i nerwowość ale u mnie całkowicie spłycają poczucie humoru, empatię, uczucie sympatii do innych i tę "więź" społeczną. Na bupropionie potrafiłem wręcz brylować społeczenie, na SSRI byłem mdłym robotem bez żadnej inicjatywy czy polotu.

Niestety to idzie właśnie z pewnym noradrenalinowym działaniem, które bez czegoś "sedatywnego" może nasilać ZOK, lęk, nerwowość itd. Nie każdy to daje radę wytrzymać.

no ale ci nie nasilał lęków i pomógł na lęk społeczny?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kot_ 17 mar 2015, 13:22
No właśnie to jest minus bupropionu bo może nasilać lęk, nerwowość, wahania nastroju i stres. Ale to takie gdybanie, musisz zobaczyć jak będzie. Z klonem to może być elegancja. Ja też myślałem łączyć wella z gabapentyną. Z mirta też mogło by fajnie działać, ale mirta np. u mnie nasila lęk wolnoplynacy.
Kot_

przez miko84 17 mar 2015, 13:24
Kot_ zero, absolutnie zero lęku społecznego na metylo (co tylko potwierdza, że u mnie za lęk społeczny odpowiadają "braki" dopaminy) + plus chęć do spotkań (nawet wymiana zdania z sąsiadem sprawiała przyjemność :pirate: ). Przyjemność sprawiały długie i poważne rozmowy - co ciekawe straciłem na tym leku chęć do żartów. Plus to, że agresor był mocny trochę psuło ogólny efekt.

benzowiec84 nie nasilał u mnie lęku tylko noradrenalinowe roztrzęsienie. Nie leczył też lęku ogólnego jakoś szczególnie wyraźnie (jak np. mirtazapina gdy działała). Gdy było to działanie mirtazapiny u mnie to lęku nie było wcale - wiem, że brzmi to niewiarygodnie ale tak właśnie było - stan bez lęku jest możliwy. U mnie to ma ścisły związek z nastrojem, bo wtedy też była poprawa nastroju, inne postrzeganie - przez to lęk nie istniał.
miko84

przez Kalebx3 17 mar 2015, 13:34
Plus to, że agresor był mocny trochę psuło ogólny efekt.

- tylko na początku nerwowo ( jak się za szybko wejdzie z zza wysoka dawką ) ,,, potem jest już miodzio ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Zbychu 1977 17 mar 2015, 13:43
Ja na SSRI własnie unikałem rozmów ,nie chciało mi sie zupełnie konwersować,byłem zbyt zamulony,zbyt zamknięty w sobie .Teraz nastąpiła w tym względzie zmiana o 360 stopni-zasługa mirty i piribidelu.
Zbychu 1977

przez miko84 17 mar 2015, 13:46
Niestety lek zwiększał mi ciśnienie, bolała mnie głowa, pociłem się mocniej, plus to, że nie działał wyraźnie na mój nastrój i anhedonię, miałem wieczorne zjazdy, no i to, że trudno mi go było zdobyć przesądziło o odstawce i nie wracaniu do tego leku. Testowałem metylo ponad miesiąc, w formie concerty a później medikinetu, ale lek był ogólnie rozczarowujący. Nie wyobrażam sobie brać go do końca życia - ja jestem nerwowy i "mój" lek powinien mnie uspokajać, zmniejszać aktywność osi HPA, sedować, ale i poprawiać nastrój i anhedonię (wiem, za dużo wymagam) - a tak zadziałała u mnie kiedyś tylko mirta (mirta love :pirate: ). Niestety później już nie chciała działać (wredny lek :P).
miko84

Sortuj wg