BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez coccinella 15 mar 2015, 14:22
wellbutrinu nie można kroić. Tak przynajmniej zawsze mowiła mi psychiatra.
Nie chce mi się.

przez Zbychu 1977 15 mar 2015, 14:23
Oczywiscie ze nie nalezy kroic bupropionu,wtedy otrzymujemy go o natychmiastowym uwalnianiu -nie ma wtedy mowy o leczeniu tylko o cpaniu.
Zbychu 1977

przez benzowiec84 15 mar 2015, 15:04
pewnie że o zmodyfikowanym czxy przedłuzonym nie należy kroić. wtedy lek szybko się wchłania i szybko wychodzi
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kot_ 15 mar 2015, 16:04
sylvek napisał(a):mozesz jesli zrobisz to w ten sposób ze dalszą 150-tke podzielisz znowu na pół i będziesz przyjmować 75 rano drugie 75 w południe lub w nocy. Tak to wygląda w przypadku buropionu IR (natychmiastowe uwalnianie, dostepny w USA) w którzy przekształca się XR po podzieleniu

-- 10 sty 2014, 17:58 --

mała poprawka, wygląda na to ze wprowadzenie samego bupropionu w chlorowodorek skutkuje spowolnieniem uwalniania. Dlatego bupropion XL po przełamaniu przekształca się w buropion SR a ten dopiero po przekształceniu go w inną sól staje się bupropionem IR

cytat z ulotki

WELLBUTRIN SR 150 mg twice daily to the immediate -release formulation of bupropion at 100 mg 3 t
imes daily, peak plasma concentrations of bupropion at steady state for WELLBUTRIN
SR were approximately 85% of those achieved with the immediate release
formulation. There was equivalence for bupropion AUCs, as well as equivalence for both peak plasma con
centration and AUCs for all 3 of the detectable bupropion metabolites. Thus, at steady state, WELLBUTRIN SR, given twice daily, and the immediate release formulation of bupropion, given 3 times daily, are essentially bioequivalent for both bupropion and the 3 quantitatively important metabolites.

czyli po polsku biorąc za dawkę dobową 300 mg
3x dziennie 100mg bupropionu IR = 2x 150mg dziennie bupropionu SR = 300 mg bupropionu XL

sens zdania się nie zmienia. 2x dziennie 75mg bupropionu SR (powstaje po przełamaniu tabletki) jest równe jednej dziennie bupropionu XL 150mg. Choć brzmi to skomplikowanie to nie musisz się obawiać o skutecznosc leku.

-- 15 mar 2015, 15:32 --

Wychodzi na to, że podzielona trzysetka na 4 części, przyjmowana 4x razy dziennie, będzie działać jak jedna dawka 300mg XR. na dzień.
Jak chcemy z 300mg zrobić dawkę 150mg, to też musimy podzielić ja na 4 części i przyjmować 2x po 75mg.
Kot_

przez AlicjaFromWonderland 16 mar 2015, 00:38
AlicjaFromWonderland napisał(a): Brałam Wellbutrin 300mg od 16.03 (dawka początkowa).

Oczywiście, chodziło mi o datę rozpoczęcia brania 16.02.2015
Wydaje mi się, że po zmianie na 150, jest trochę lepiej :mhm:

przez Kat_ 16 mar 2015, 02:33
Zbychu 1977 napisał(a):Oczywiscie ze nie nalezy kroic bupropionu,wtedy otrzymujemy go o natychmiastowym uwalnianiu -nie ma wtedy mowy o leczeniu tylko o cpaniu.

Sranie nie ćpanie. Jakie czasem ludziom pie*dolą głupoty w necie :/ W USA jest sprzedawany bupropion zarówno w wersji zwykłej jak i o przedłużonym uwalnianiu. Nie pamiętam już dokładnie ale zwykły podobno się wchłania przez 8 godzin a przedłużony 12 godzin. Ja kroję 300mg na pół i jest OK.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez benzowiec84 16 mar 2015, 02:53
upraszam o szacunek dla siebie nawzajem

-- 16 mar 2015, 01:54 --

Kat_, czy wellbutrin podziała na fobie społeczną , że np lęk zamienie na wkurwienie ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 16 mar 2015, 02:58
benzowiec84 napisał(a):upraszam o szacunek dla siebie nawzajem

-- 16 mar 2015, 01:54 --

Kat_, czy wellbutrin podziała na fobie społeczną , że np lęk zamienie na wkurwienie ?

Nie wiem. Mnie 300mg z 20mg fluo za bardzo nakręca, mam wtedy niepokój i napięcie w głowie, 150mg działa za to bardzo subtelnie. Obecnie znowu na 20mg fluo i 150mg wellbutrinu.
Wellbutrin 300mg

przez benzowiec84 16 mar 2015, 03:03
ja odstawiłem ssri i nie chcę już do nich wracać za bardzo powodują u mnie apatie i anhedonie i zaczynam brać chyba wella solo . właśnie żeby pomogło mi na apatie i na wyjscie z domu . do tego mam inne objawy ale to podstawa. połącze wella z klonazepamem 2m chyba .
Kat_, mocniej by cię porobiło 150 mg wella gdybyś odłożył fluo ,jednak sert hamuję dopaminę , ale rozumiem że robisz mix popularny ssri + well , ja niestety nie robię tego bo mi nic nie dał lek podstawowy jakim był fluo , ani inne ssri więc po co dokładać do leku który nie działa . pojadę solo.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 16 mar 2015, 03:11
benzowiec84 napisał(a):ja odstawiłem ssri i nie chcę już do nich wracać za bardzo powodują u mnie apatie i anhedonie i zaczynam brać chyba wella solo . właśnie żeby pomogło mi na apatie i na wyjscie z domu . do tego mam inne objawy ale to podstawa. połącze wella z klonazepamem 2m chyba .
Kat_, mocniej by cię porobiło 150 mg wella gdybyś odłożył fluo ,jednak sert hamuję dopaminę , ale rozumiem że robisz mix popularny ssri + well , ja niestety nie robię tego bo mi nic nie dał lek podstawowy jakim był fluo , ani inne ssri więc po co dokładać do leku który nie działa . pojadę solo.

Brałem przez niemal całą jesień sam wellbutrin, sam nie pociągnie depresji.
Wellbutrin 300mg

przez benzowiec84 16 mar 2015, 03:12
Kat_, jeszcze masz fest zablokowany enzym wątrobowy cyp2d6 który konwertuję kodeinę do morfiny , więc jak będziesz brać kodeinę to cię nie porobi :) bo i fluo i well mocno wykorzystują/zajmują ten enzym

-- 16 mar 2015, 02:14 --

Kat_ napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):ja odstawiłem ssri i nie chcę już do nich wracać za bardzo powodują u mnie apatie i anhedonie i zaczynam brać chyba wella solo . właśnie żeby pomogło mi na apatie i na wyjscie z domu . do tego mam inne objawy ale to podstawa. połącze wella z klonazepamem 2m chyba .

Brałem przez niemal całą jesień sam wellbutrin, sam nie pociągnie depresji.

jak ktoś miał tam fest braki w dopaminie i noradrenalinie a ja mam na 100% to może pociągnie , w Ameryce chwalą sobie też solo wellbutrin , więc komuś może pomóc a drugi będzie potrzebował dokładki serotoniny , bo na przykład , energii i chęci ma ale nie ma nastroju , u mnie niestety serotonina nie podnosi wcale nastroju , więc może sam well podziałać
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 16 mar 2015, 10:04
benzowiec84 nie sugeruj się tak mocno tym co piszą ludzie tylko sprawdź na sobie. Połączenie np. 300 mg bupropionu i 2 mg klona to wg. mnie bardzo przyjemny miks.
miko84

przez Kot_ 16 mar 2015, 11:05
Mam jeszcze bupropion ale nie spieszno mi jakoś do niego. Ciężko mi wstrzymać stymulacje po tym leku, bez poprawy nastroju, a tak się dzieje niestety w moim przypadku. Na nasilenie i uwolnienie emocji też ostatecznie źle reaguje, bo moje emocje są bardzo negatywne, nieprzyjemne i depresyjne.
Kot_

przez miko84 16 mar 2015, 11:14
Ja na tym leku miałem pewną poprawę nastroju, chęci i energii. Zwiększało się też moje poczucie humoru oraz funkcjonowanie wśród ludzi (zmniejszał się lęk społeczny). Z negatywów - działanie na anhedonię i nastrój nie było tak wyraźne jak kiedyś na mircie, dodatkowo lek nakręcał oraz zwiększał pewną nerwowość, oraz nasilał potliwość pod pachami (wskaźnik nasilenia aktywności układu nerwowego). Najtrudniej się leczy depresję połączoną z nerwicą, bo większość leków przeciwdepresyjnych pobudza. Dla mnie najbliżej działania o które mi chodzi była mirta - lek w pewnym sensie sedatywny a zadziałał u mnie na nastrój i anhedonię.
miko84

Sortuj wg