BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez benzowiec84 19 lut 2015, 17:31
miko84, w sensie na glutaminian że jak to działa?

-- 19 lut 2015, 16:49 --

i jeszcze pytanie jak sądzicie ludzie , ja biorę ssri od 2009 i wiadomo że wycofuję już powoli , teraz jestem na fluoksetynie tylko 10 mg a tak byłem na 20 mg , z fluoksetyny łatwo się schodzi bo długo siedzie w organiźmie i wolno spada stężenie , ale ja chyba mam patrzeć na to że od 2009 roku biorę różne ssri i to tak jak bym schodził po 6 latach bycia na ssri , czy mam patrzeć na to że to tak jak bym schodził z fluoksetyny po prostu . chodzi mi o skutki odstawienne bran zapsy,bran shiver itp . jak to jest. patrzeć ze schodzę po 6 latach z ssri , czy patrzeć że po prostu schodzę z lajtowego leku fluoksetyna, mam nadzieje że mnie zrozumiecie,bo fluo się w miare łatwo odstawia. ale nie wiem jak to u mnie jest,dlatego pytam.

-- 19 lut 2015, 17:17 --

i jeszcze pytanie po jakim czasie stężenie z organizmu zmniejszy mi się do 10 mg , bo brałem cały czas 20stke a od dziś 10 mg
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 19 lut 2015, 18:30
Pjerdolicie jak stare ciotki a i tak nim minie wiosna wszyscy z Was wrócą do SSRI :) Dodajcie sobie dopaminy i noradrenaliny np. takim wellbutrinem a zamuła zniknie. Ja musiałem sobie dzisiaj zredukować aż dawkę welba z 300mg do 150mg bo chodziłem naspidowany jak na amfetaminie :) Sam wellbutrin nie pociągnie depresji, serotonina jest kluczowa, dlatego biorę 20mg fluo. Jest dobrze. Brałem sam wellbutrin 300mg przez 2-3 m-ce, nie pomogło, wróciły doły.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez benzowiec84 19 lut 2015, 18:45
Kat_, no widzisz a ja sram na to ssri i odstawiam będe brał sam wellbutrin jak nie zadziała to sam edronax , ewentualnie dam okruszek fluo 5-10 mg by chociaż trochę serotoninki było , bo serotonina też hamuję dopaminę dlatego dam doslownie5,10 mg. jak by było żle solo

-- 19 lut 2015, 17:45 --

odpowie mi ktoś na to powyższe pytanie w związku z odstawieniem
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AlicjaFromWonderland 23 lut 2015, 08:11
Witam serdecznie,
jestem tu nowa, dlatego pokrótce przedstawię swoją sytuację, bo sama już nie wiem co robić, a wizyta u lekarz dopiero 10 marca.

4 stycznia, zaczęłam brać lafactin (wenlafaksyna) 37,5 prez tydzień, potem przez tydzień 75mmg, a potem weszłam na 150g. Lekarz tak zadecydował, bo moim problemem jest nie tyle depresja co brak motywacji, brak działania, wycofanie się z życia towarzyskiego. Aha, do dodałabym do tego brak snu.
Na początku brania miałam podwyższone ciśnienie któregoś wieczoru, 140/100, ale ty była specyficzna i sytuacja i być może mi "skoczyło" z nerwów.
Od stycznia do 13 lutego (prawie 1,5 mca) nie czułam żadnego działania wenli, zero poprawy, ale reguarne brałam. 13 stycznie poszłam do psychiatry na NFZ, bo miałam i tak wcześniej umówioną i wizytę i ona przepisała mi wellbutrin w dawce 150. I kazała brać to razem z lafactinem. Problem w tym, że na recepcie napisała 300mg i taką receptę wykupiłam. W domu zorientowałam się że tabletki są niepodzielne więc zaczęłąm brac całe.
Problem jest taki, że czuję się okropnie nerwowa po tym zestawie, trzęsą mi się ręce, choć napęd mam nareszcie taki jakiego chciałam. Wczoraj poszłam do ogólnego, dał mi afobam na krytyczne momenty, ale wiadomo to benzo i imovane na sen doraźnie. Bo ogólnie czuje się jakbym "cała chodziła" :(

Dziś zaeeksperymentowałam na własną rekę i nie wzięłam tej wenlafaksyny, tylko sam wellbutrin i magnez. Zobaczę jak się bedę czuła.
Doradźcie, czy sam well zadziała? Dodaje, że u mnie chyba nie ma braku serotoniny.

A i sprawa nr 2: mam 2 opakowania Asentry (kiedyś wykupiłam, z pół roku temu i nie brałam jej ostatecznie). Czy mogę bez problemu przejść na tą asentrę po wenli, czy musze odczekać trochę czasu, czy zostawic sam wellbutrin? Niestety wizyta u lekarza, dopiero za niecały miesiąc.

Proszę, pomóżcie - chcę być zdrowa, ale nie uśmiecha mi się zejść na zawał w tak młodym wieku...

Dziekuję z góry za wszystkie podpowiedzi!

przez miko84 23 lut 2015, 08:33
Ja bym na Twoim miejscu spróbował brać sam wellbutrin i zobaczyłbym jak będzie. Później ew. spróbować asentry (ale samej). Łączenie 150 mg wenli z 300 mg wellbutrinu może już nie być tak bezpieczne jeśli chodzi o ciśnienie (dużo noradrenaliny).
miko84

przez Patryk29 23 lut 2015, 09:41
AlicjaFromWonderland napisał(a):Witam serdecznie,
jestem tu nowa, dlatego pokrótce przedstawię swoją sytuację, bo sama już nie wiem co robić, a wizyta u lekarz dopiero 10 marca.

4 stycznia, zaczęłam brać lafactin (wenlafaksyna) 37,5 prez tydzień, potem przez tydzień 75mmg, a potem weszłam na 150g. Lekarz tak zadecydował, bo moim problemem jest nie tyle depresja co brak motywacji, brak działania, wycofanie się z życia towarzyskiego. Aha, do dodałabym do tego brak snu.
Na początku brania miałam podwyższone ciśnienie któregoś wieczoru, 140/100, ale ty była specyficzna i sytuacja i być może mi "skoczyło" z nerwów.
Od stycznia do 13 lutego (prawie 1,5 mca) nie czułam żadnego działania wenli, zero poprawy, ale reguarne brałam. 13 stycznie poszłam do psychiatry na NFZ, bo miałam i tak wcześniej umówioną i wizytę i ona przepisała mi wellbutrin w dawce 150. I kazała brać to razem z lafactinem. Problem w tym, że na recepcie napisała 300mg i taką receptę wykupiłam. W domu zorientowałam się że tabletki są niepodzielne więc zaczęłąm brac całe.
Problem jest taki, że czuję się okropnie nerwowa po tym zestawie, trzęsą mi się ręce, choć napęd mam nareszcie taki jakiego chciałam. Wczoraj poszłam do ogólnego, dał mi afobam na krytyczne momenty, ale wiadomo to benzo i imovane na sen doraźnie. Bo ogólnie czuje się jakbym "cała chodziła" :(

Dziś zaeeksperymentowałam na własną rekę i nie wzięłam tej wenlafaksyny, tylko sam wellbutrin i magnez. Zobaczę jak się bedę czuła.
Doradźcie, czy sam well zadziała? Dodaje, że u mnie chyba nie ma braku serotoniny.

A i sprawa nr 2: mam 2 opakowania Asentry (kiedyś wykupiłam, z pół roku temu i nie brałam jej ostatecznie). Czy mogę bez problemu przejść na tą asentrę po wenli, czy musze odczekać trochę czasu, czy zostawic sam wellbutrin? Niestety wizyta u lekarza, dopiero za niecały miesiąc.

Proszę, pomóżcie - chcę być zdrowa, ale nie uśmiecha mi się zejść na zawał w tak młodym wieku...

Dziekuję z góry za wszystkie podpowiedzi!

Zmniejsz dawke wenlafaksyny na 37.5mg/75mg i zobacz jak wtedy bedzie z cisnieniem, zejscie od razu do 0 ze 150 to nie jest dobry pomysl.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez AlicjaFromWonderland 23 lut 2015, 10:11
Właśnie to telepanie mnie przeraża :( Kilka dni temu poczułam taki nerwo-niepokój, że myślałam, że wykorkuję. Poszłam do lekarza i dał mi afobam.
Chociaż dziś 7 dzień na wellbutrinie i nareszcie poczułam energię z rana. Może to dlatego, że się wyspałam po tym imovanie.
Ale czuję zapał to działania.

Czyli Asentry na razie nie ruszam. Poczytałam o niej trochę opinii i nie zachęcają raczej do brania :( Ale jestem dopiero na początku wątku.

Z wenli musiałabym brać 50mg bo są tam 3 kulki...

przez Patryk29 23 lut 2015, 12:35
AlicjaFromWonderland napisał(a):Właśnie to telepanie mnie przeraża :( Kilka dni temu poczułam taki nerwo-niepokój, że myślałam, że wykorkuję. Poszłam do lekarza i dał mi afobam.
Chociaż dziś 7 dzień na wellbutrinie i nareszcie poczułam energię z rana. Może to dlatego, że się wyspałam po tym imovanie.
Ale czuję zapał to działania.

Czyli Asentry na razie nie ruszam. Poczytałam o niej trochę opinii i nie zachęcają raczej do brania :( Ale jestem dopiero na początku wątku.

Z wenli musiałabym brać 50mg bo są tam 3 kulki...

Te leki róznie dzialaj na róznych ludzi, wellbutrin dziala dosc szybko, wiec to pewnie od niego masz ten zapal do dzialania, co do asentry, to róznie, niektórzy ja chwala inni mówia ze to kiepski lek, póki co zmniejsz dawke wenli na te 50mg i zobacz jak sie bedziesz czula z tym cisnieniem.

-- 23 lut 2015, 12:45 --

AlicjaFromWonderland, To roztrzesieniem, równie dobrze, moze byc od wellbutrinu, w koncu to stymulant :mrgreen:

przez Kat_ 23 lut 2015, 17:26
Sertralina + wellbutrin to chwalony w USA mix. Dawka 300mg wellbutrinu do 150mg wenli to za dużo. Wellbutrin 300mg możesz kroić, to są tabletki o przedłużonym uwalnianiu, w testach klinicznych dowiedziono, że działa trochę dłużej niż zwykła forma.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez AlicjaFromWonderland 23 lut 2015, 21:05
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Patryk29 - mam jeszcze pytanie: ile dni brać ten zmniejszony lafactin (50mg)?
Bo rozumiem że chodzi o stopniowe odstawianie, tak?

I kiedy włączyć ewentualnie tą asentrę?

Kat_ - widzę, że Ty bierzesz sam wellbutrin, czyli jest wystarczający dostatecznie?

Musze jakoś dotrwać do marca i nie zejść na serce :)

Pozdrawiam i dziękuję,
Alicja

przez Patryk29 23 lut 2015, 21:22
AlicjaFromWonderland napisał(a):Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Patryk29 - mam jeszcze pytanie: ile dni brać ten zmniejszony lafactin (50mg)?
Bo rozumiem że chodzi o stopniowe odstawianie, tak?

I kiedy włączyć ewentualnie tą asentrę?

Kat_ - widzę, że Ty bierzesz sam wellbutrin, czyli jest wystarczający dostatecznie?

Musze jakoś dotrwać do marca i nie zejść na serce :)

Pozdrawiam i dziękuję,
Alicja

Ja bym bral, póki nie bedziesz miala wizyty u lekarza, no i sprawdzalbym cisnienie i puls po zmniejszeniu dawki, powinno byc lepiej w tym wzgledzie, o zmianie lub wycofaniu lekarstw, najlepiej niech decyduje lekarz, to on cie prowadzi i podejmuje decyzje, z jakiesgos powodu dal ci wenlafaksyne, a nie na poczatek Ssri??
Bralas wczesniej ssri??

przez AlicjaFromWonderland 23 lut 2015, 21:28
Kilka lat temu brałam jakieś SSRi (ok 5 miesięcy), chyba właśnie asentrę, ale w ogóle nie było efektów.
Rzeczywiście pobiorę lafactin do marca, zobaczymy co lekarka powie.

Dzięki bardzo za pomoc.

przez Patryk29 23 lut 2015, 21:52
AlicjaFromWonderland, Spoko nie ma problemu :P

przez benzowiec84 23 lut 2015, 22:48
Zależne od działania serotoninergicznego:

Pobudzenie receptorów 5HT2A w zwojach podstawy mózgu może spowodować zahamowanie transmisji dopamninergicznej w tym obszarze, czego efektem może być

akatyzja
spowolnienie psychoruchowe
łagodnie nasilone objawy parkinsonizmu <--- już własnie czuję parkisjonizm , za 20 lat będę jak muhamad ali , odstawiłem to gówno i obecnie nic nie biorę.

-- 23 lut 2015, 21:51 --

jedyny plus mają SNRI nad SSRI że wpływają na NA i "SNRI wpływają także na transisję dopaminergiczną w korze przedczołowej[15]. Wynika to z tego, że zahamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny hamuje też wychwyt zwrotny dopaminy w tym obszarze przodomózgowia."

ale z drugiej strony pobudzają jak inne ssri. 5ht2a i to hamuję transmisję dopaminy . Więc i zwiększa dopaminę w korzę przedczołowej za pomocą NA i hamuję transmisję dopaminy .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg