BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:23
Zbychu 1977, to by był najlepszy lek , mam nadzieje że kiedyś powstanie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Zbychu 1977 19 lut 2015, 12:29
Zbychu 1977

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:34
Zbychu 1977 napisał(a):http://en.wikipedia.org/wiki/RTI-83

to będzie przełom! SDRI świetny lek!
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 19 lut 2015, 12:40
Benzowiec , to jak będzie taki świetny to może bys tego ( podobnego ) spróbował ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Bromantane
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 19 lut 2015, 12:43
[quote="benzowiec84"]miko84, a powiedz mi dlaczego kiedyś ssri działały a teraz nie działają , czytam tak sobie i ludzie mają po ssri energie , nic ich nie martwi , mają siłę by wstać z łóżka i żyć , nie rozmyślają zbytnio o sobie , daję im to pozytywnego kopa i energie by żyć. ludzie tak mają np po fluoksetynie , ja tak miałem kiedyś po paroksetynie. dlaczego ten efekt mija ???
wypalanie się receptorów ? zbyt mocno obniżona dopamina ??

Jezeli ktos tak reaguje na ssri, to znaczy to jedno, ten ktos na prawde ma duzy ubytek serotoniny, ja nigdy po ssri, nie mialem czegos takiego, ze mi sie chcialo zyc?? nigdy, 2 lata na paro i ja sie zmuszalem do wszystkiego, absolutnie wszystkiego, nic mi nie dawalo przyjemnosci, a o szczesciu to ja nawet nie mówie, z kolesia towarzyskiego, zabawnego, spontanicznego, który w zasadzie byl w domu tylko wtedy gdy spal!, stalem sie trolem, który nie wychodzi nigdzie i ma w dupie wszysko i wszystkich, no /cenzura/ i taki lekarz ci powie, panie przeciez te leki nie zmieniaja osobowosci, jak to /cenzura/ nie zmieniaja jak zmieniaja, inna sprawa ja przez ponad 2 lata wogóle tego jak by nie zauwazalem ze jak tak hujowo zyje, nie wiem gdzie ja mialem glowe, :pirate:

Owszem byly dni gdzie jechalem do lekarza i mówilem ze te leki sa zjebane i one mi huja daja, w zaden sposób nie poprawiaja mi nastroju, na rzadnej linii, nic po nich sie nie chce, dopiero po odstawce paro zobaczylem jak glupia kondycja poszla mi w góre, teraz wejde na 4 pietro bez nawet zajaknieci, gdzie na paro, na 2 juz sapalem :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:44
Kalebx3, również świetny lek , tylko tam piszę że to bardziej pod doping dla sportowców podlega niż lek na depresje :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 19 lut 2015, 12:48
piszą ,,, i co z tego . Wszystko mogą napisać . Mi swego czasu lek bardzo pomógł na motywację i dał średniego kopnika na" dzień dobry " . Teraz nie biorę , bo stałem się po nim nerwowy ( dziwne działanie Wario, jakaś interreakcja , czy cóś ) . Na samą depresję to moze on nie jest ,,, ale skoro Ty masz depresję niereagująca na SSRI , to sam nie wiem co Ci doradzić .

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:49
Patryk29, mądrze prawisz , wygląda na to że miałem ubytek a teraz po prostu mam nadmiar serotoniny , ja miałem okres 2 lat dobrego efektu na paro , ale też teraz stałem się gburem i straszliwym mułem ,straciłem wszystkie znajomośći , nigdzie nie wychodzę,też byłem bardzo towarzyski przed braniem a teraz nie przebywam z ludźmi , i też nie zauważyłem że tak chujowo żyję , dopiero jak leki przestały działać obudziłem się z ręką w nocniku , boże jestem w tym samym miejscu gdzie byłem 6 lat temu , nic sie nie zmieniło. nigdy nie myślałem o śmierci , teraz mam myśli samobojcze , dostałem te leki na zły humor wsumie :) i nienawidzę za to swojego psychiatry , zniszczył mi życie.

-- 19 lut 2015, 11:51 --

jeszcze stałem się taką straszną ciotą , rozmyślam ,smucę się,przewijam moje życie w myślach w tył , a kiedyś byłem mega pewny siebie i bardzo męski taki :) testosteron ze mnie bił , przed leczeniem a teraz taka ciotka marysia sie ze mnie zrobiła i jestem sam , ustraciłem wszystkie znajomości z mojego wyboru , po prostu przestało mi sprawiać frajdę spotykanie się ze znajomymi i cokolwiek robienie , zrobiły ze mnie zombie , a psychiatra nie mówił żeby odstawić a ja grzecznie chodziłem po recepty , brałem bo brałem potem już te leki bo się przyzwyczaiłem a nic nie pomagały , tylko łykałem i chodziłem po recepty i tak sobie zjebalem mozg

-- 19 lut 2015, 11:53 --

no i jeszcze każdy weekend i disco moje każdy piątek sobota i niedziela , byłem bardzoi towarzyski , pracowałem a w weekend imprezy , teraz mam telefon wyłączony od roku bo nie chcę się z nikim gadać, tak więc te leki zmieniły moją osobowość , byłem przebojowym typem i duszą towarzystwa , teraz jestem odwrotnośćia , jebane ssri
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 19 lut 2015, 12:56
brałem bo brałem potem już te leki bo się przyzwyczaiłem a nic nie pomagały , tylko łykałem i chodziłem po recepty i tak sobie zjebalem mozg

mózg jest bardzo plastyczny , może jeszcze da się co nieco naprawić . Nie powiem Ci jak , bo sam kombinuję jak kon pod górę i to co dziś jest dobre , jutro okazuje się mniej lepsze , albo jeszcze gorzej w dupę . Ja już 27 lat do Psychiatry śmigam , ( ilu juz za mojej kadencji na emeryture odeszło) ,a le suma sumarum muszę powiedzieć ,że leki mi pomogły .

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:57
tak będę psioczył na ssri do usranej śmierci , i na psychiatrów , aczy mój mózg wróci do równowagi po odstawcę ssri , nie wiem , czy ktoś odpowie za zniszczenie mojego mózgu nie. SSri na lęki dobre na depresje gówno , po drugie psychiatrzy powinni ostrzegać że te leki brać minimum 6 miesiecy do roku , nie dłużej , by sobie przez ten rok poradzić z problemami ale potem odstawić , a nie , ja który miał zaniżony nastrój , byłem karmiony 6 lat i myślałem że tak można bo przecierz psychiatra tak mówi , czy będę psioczył na psychiatrów i Sri , tak bo psychiatrzy to kurwy jebane i /cenzura/ im w dupe szmaty , odszkodowanie mi powinni płacić a ssri same niech żrą kurwy plugawe
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 19 lut 2015, 12:57
Trudno powiedzieć czemu SSRI u jednych działają a u innych nie. U mnie nigdy te leki nie miały dobrego działania, nigdy wyraźnie nie poprawiały nastroju ani nie leczyły anhedonii. Nie byłem na nich pewny siebie ani bez lęku. Trudno to pojąć bo są ludzie którzy na te leki dobrze reagują. Ja nie i moja usilna wieloletnia walka by te leki w końcu "zaskoczyły", czy to zwiększając dawkę czy biorąc dłuższy czas nic nie dawała. Nie widzę sensu brania tych leków jeśli nie działają a pewnych aspektach wręcz szkodzą.

Nie sądzę by lek serotoninowo dopaminowy był jakimś przełomem. Łączy się teraz SSRI z bupropionem czy stymulantami ale nie jest to jakieś szczególnie skuteczne połączenie. Serotonina zalewa dopaminę i zmienić to mógłby tylko bardzo mocny i selektywny antagonista 5-HT2c.
miko84

przez benzowiec84 19 lut 2015, 12:59
Kalebx3, no jak pomaga to ok , ale u mnie nastąpił efekt odwrotny , ale spoxik . nie chodzi mi o całkowitą krytyke ssri , ale oto że psychiatrzy zapisują to na byle dolegliwośći i tu jest problem.

-- 19 lut 2015, 12:01 --

miko84, no właśnie serotonina zalewa dopaminę i to ze sobą nie współgra to fakt . ja łykam bupropion z mirta i jeszcze 10 mg fluo tylko :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 19 lut 2015, 13:06
"Is serotonin an upper or a downer? The evolution of the serotonergic system and its role in depression and the antidepressant response"

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 3415000287
miko84

przez Kalebx3 19 lut 2015, 13:07
Benzowiec , może Ty masz zje-bane Ukałdy Glutaminianowe ? MNDA?
I żadna serotonina ,,,

Sortuj wg