BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez benzowiec84 14 lut 2015, 17:47
miko84, wiem że nie będe wiedział ,fluo też się w pełni nie rozkręciło(dziś 5 tydzień) , ale nie obchodzi mnie już co będzie działać a co nie , mam dość czekania, ma zacząć coś działać i tyle , jak zadziała to będe wiedział że zadziałał taki mix. na sertalinie czekałem 9 tygodni bez dokładania,tera fluo , nie bede czekał w nieskończoność.
ja się nie bawie , tylko chcę się w końcu poczuć dobrzę , moge nawet brać 10 piguł na raz i całe życie , byle czuć się jak kiedyś.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 14 lut 2015, 20:33
benzowiec84, Sadze ze ile by czlowiek prochów nie bral, to nie poczuje sie jak dawniej, z tego sie po prostu nie da na 100% wyjsc. :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 14 lut 2015, 20:35
Patryk29, :(( wczoraj nie byłem zmulony i jako tako ogarniałem , a dziś straszne zmulenie , wziąłem 1mg reboksetyny by sprawdzić czy taka dawka podziała

-- 14 lut 2015, 19:42 --

fluo nic nie działa ani na depresje ani na lęki,ani na nic . ;(

-- 14 lut 2015, 23:20 --

https://www.healthtap.com/user_questions/117433 smućmy się że leczymy się w Polsce . Wellbutrin + prozac , każdy psychiatra tam w tej Ameryce odpowiada że to eleganckie combo , a u nas ciemnogród. Nie ma co powierzać swego mózgu tym debilom bo nigdy z tego nie wyjdziemy.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 15 lut 2015, 17:22
benzowiec84 napisał(a):Patryk29
https://www.healthtap.com/user_questions/117433 smućmy się że leczymy się w Polsce . Wellbutrin + prozac , każdy psychiatra tam w tej Ameryce odpowiada że to eleganckie combo , a u nas ciemnogród. Nie ma co powierzać swego mózgu tym debilom bo nigdy z tego nie wyjdziemy.

Nom, fajnie napisane.

A member asked:
Is it good to combine prozac with wellbutrin for treatment of depression?

Source: HealthTap, https://www.healthtap.com/user_questions/117433

Dr. Douglas Bey
Psychiatry

In brief: May be
Wellbutin blocks the uptake of norepinephrine & Dopamine while Prozac is a ssris so they effect different neurotransmitters & may work 4 u.

Dr. Neil Liebowitz
combo can be more effective than either alone.

Dr. Heidi Fowler
This combination can work quite well for a mixed depression or an atypical depression combined with anxiety.

Też mam w dupie konowałów, praktycznie sam się leczę, unikam tylko oczywistych zagrożeń typu MAO+SSRI, cała reszta jest w sumie dozwolona. Do jednego chodzę po wellbutrin a do drugiego po fluo, bo obaj pierdolą, że nie łączy się ssri+wellbutrin. Kufa, co za palanty, szczególnie dziwię się temu młodemu, ma około 35 lat a powtarza te kretynizmy. To mam mu kufa wydrukować np. te opinie powyżej i przynieść na wizytę? Polski ciemnogród.

Naprawdę bardzo dobrze się czuję na tym combo, tak po prostu normalnie. Biorę 20mg fluo + 300mg wellbutrinu. Na fluo trochę cięzko mi się wchodziło, teraz jest ok po 5 tygodniach. Fluo działa na mnie bardzo kojąco i uspokaja, podnosi nastrój a wellbutrin daje kopa do działania. Jednocześnie fluo spłyca skutki uboczne wellbutrinu w postaci irytacji i gniewu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez robercik567 17 lut 2015, 20:35
Czy komus w czasem brania wellbutrinu nasilily leki I stress ze chcialo sie wam duzo jesc denerwowalo go swiatlo, mial halucynacje I problemy ze spaniem? Bo mi to nasila leki I stress ze brzuch mam caly spiety.

przez benzowiec84 17 lut 2015, 23:04
Dołączam do was Wellbutriniarze :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kat_ 18 lut 2015, 23:46
Przy 20mg fluo i 300mg wellbutrinu za bardzo naspidowany jestem, natomiast dawka 150mg działa bardzo łagodnie. Przydałoby się cos pośrodku.
Wellbutrin 300mg

przez Patryk29 19 lut 2015, 00:35
Kat_ napisał(a):Przy 20mg fluo i 300mg wellbutrinu za bardzo naspidowany jestem, natomiast dawka 150mg działa bardzo łagodnie. Przydałoby się cos pośrodku.

Dolóz mala dawke mianseryny/mirtazapiny dla uspokojenia i stonizowania nadmiernego pobudzenia.

przez Kat_ 19 lut 2015, 02:33
Never. Ważę teraz 80kg. Minaseryna i mirtazapina sprawiły, że w ciągu roku skoczyłem z 63kg do 98kg. Pjerdolę, nie biorę. Pobiorę parę dni 150mg wellbutrinu.
Wellbutrin 300mg

przez benzowiec84 19 lut 2015, 03:27
mam nadzieje że ten lek okażę się wybawieniem , bo ssri to niech żrą stare baby po 60 , którym i tak wszystko wisi , albo te kutwy parchawe co się zwą lekarzami , stare zatęchłe śmierdzące purchawy :) zmarnowałem na to 6 lat i jestem wyleczony tak że mam ochotę się zabić . a jak zaczynałem to miałem lekka depresje , a śmierć wydawała mi się mega straszna i w ogolę o tym nie myślałem. Odstawiam SSRI i jadę na samym wellbutrinie , bo zawyżona serotonina powoduję depresje , im mniej serotoniny tym lepiej , ja nie chcę w ogolę jej mieć. Bye. Wracam z żywych , za długo się nawegetowałem , jestem ciekawy jakim ja człowiekiem na prawdę jestem , teraz jak spadnie poziom SERT to się okażę ,że pewnie jestem sympatycznym chłopakiem a nie taką bez emocji kukłą .

-- 19 lut 2015, 02:29 --

serotonina w ogolę nie jest potrzebna w niczym , już wyszły badania że ludzie w depresji mają 2X wyższy poziom serotoniny od ludzi zdrowych , i karmią ich jeszcze prozaciem ? by jeszcze zawyżyć serotonine , gdzie tu logika ;) Czyli wychodziło by na to że należy zaniżyć serotoninę.
pewnie że tak bo po co ona , zawyżona serotonina = depresja. Tyle w temacie.

-- 19 lut 2015, 02:39 --

mózg to ocean bez końca , stwórzmy lleki agonizujące wszystkie rec serotoninowe SSRI ( 5HT2A, 5HT2C, 5HT3 i 5HT4 itd) a potem się pomyliliśmy bo to nie leczy depresji ani lęków i naszym zdaniem trzeba zablokować receptory sert . stwórzmy mianseryne,trazodon,mirtazepine.
Pójdziesz do tego samego lekarza da ci paroksetyne a potem da ci antagonistów i powie że paroksetyna jednak nie leczy depresji . Halo co wy chcecie leczyć??? wyleczenie?? prędzej wygram w totka . marzenia. a to tylko jeden neuroprzekaźnik z masą receptorów , agonizmy,antagonizmy a gdzie reszta , gdzie ascetyloholina,gaba,nA,Adrenalina i ich receptory. leczyć to możemy ból głowy apapem a nie mózg!

-- 19 lut 2015, 02:43 --

I jeszcze jedno , jestem ciekawy , co za testy zdają psychiatrzy ?? he? jak mi jeden powiedział że escitaloparm mnie zaktywizuję , rozumiem że zdają testy "Jak rozpoznać depresje" ;) A gdzie wiedza o mechanizmach ? jak jakaś stara szkapa po rozmowie ze mną 30 minut może mi powiedzieć że esci mnie zaktywizuję :) rozumiem że według ich testów co zdawali ,rozpoznała już depresje :) Moja rada taka ludzie . leczcie się sami a do psychiatry chodzcie tylko po recepty , sami będziecie na sobie leki testować , nie dajcie się tym lekarzom , bo równie dobrze ja mogę dostać papier i iść tam za biurko przepisywać SSraje na wszelkie dolegliwośći :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 19 lut 2015, 08:49
Ja jeszcze dwa dni i odstawiam SSRI. Nie mogę się już doczekać bo nie cierpię tych leków. Jak kolega wyżej, przed braniem SSRI miałem pasje, swój charakter, marzenia, wiarę w siebie, teraz po wielu latach brania SSRI zauważam mocne zmiany osobowości, spłycenie pasji, brak motywacji, apatię. Braków emocji spowodowanych u mnie przez depresję i stres te leki nie dość, że nie przywróciły to jeszcze pogłębiły.

Mam tylko nadzieję, że mnie mój ZOK nie zamęczy bez SSRI...
miko84

przez Patryk29 19 lut 2015, 09:50
Zgadzam sie z wami panowie w kwestii ssri, to sa tragiczne leki, bralem wszystie ssri z wyjatkiem fluwoksaminy i po wszystkich jest to samo , czyli zamula pierdolona, wstajesz rano i nie masz ochoty na nic, a im dluzej bierzesz to jest gorzej, ciagla apatia, brak odczuwania uczuc wyzszych, po odstawieniu w 90% nawrót jest x2 gorszy niz przed rozpoczeciem brania essesrajów, znacie jeszcze leki które wpierdalaja chorego w jeszcze gorszy stan?, a lekarze ci mówia w oczy ze te leki sa super bezpieczne, nie zmieniaja osobowosci, nie uzalezniaja, jak to /cenzura/ nie jak tak :time:
Zaczalem brac tianeptyne i w dupie mam te ssri, nie chcem juz patrzec na nie, wole miec depresje i cos czuc niz byc jebanym debilem, zombiakiem po ssri :time:

przez benzowiec84 19 lut 2015, 09:57
miko84, dobrze prawisz mistrzu , na jakich lekach będziesz teraz? na samej mircie?
ja też się boję odstawić,jednak trochę to one przygaszają te smutne emocje ale i też przygaszają te dobre . nie można tak wegetować . ja schodzę stopniowo 10 mg przez tydzień , a potem może i nawet 5 mg i wellbutrin i mirtę na sen , najwyżej trochę popłynę z benzodiazepinami żeby likwidować skutki odstawienne , ale muszę z tego zejść. może wcale nie będzie tak źle a może będzie kto wie :)

-- 19 lut 2015, 09:01 --

Patryk29, no nawet w wikipedi w skutkach ubocznych jest apatia,anhedonia a nawet na jakieś nie-Polsko języcznej czytałem że SSRI paradoksalnie mogą powodować depresje. No i jeszcze takie kwiatki "zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy"
świetny antydepresant powodujący depresje :)

-- 19 lut 2015, 09:02 --

Patryk29, teraz bierzesz tianeptyne samą?

-- 19 lut 2015, 09:05 --

Każdy prędzej czy później na własnej skórze musi się przekonać że te leki szkodzą , ja przerobiłem paroksetyne,sertalinę,fluoksetynę,i wenlafaksynę i starczy tego gówna :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 19 lut 2015, 10:07
benzowiec84 zrobię sobie przerwę od leków na jakiś czas, zbadam sobie hormony nadnerczy i wskakuję na samą mirtę w wyższej dawce. Po około 12 tygodniach zbadam sobie ponownie hormony i zobaczę czy lek sprawdza się u mnie w obniżaniu aktywności osi HPA. Jeśli nie to przemyślę wejście na amitryptylinę lub doxepinę w wyższej dawce.
miko84

Sortuj wg