BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez ICD-10 15 sty 2015, 17:23
W wytycznych amerykańskich z 2014 roku jest podane ze minimalna dawka terapetyczna dla bupropionu to 300mg/doba
Natomiast w polskim chpl dla wellbutrinu xr pisze, ze można już leczyć 150 mg bupropionu, podobnie kanadyjczycy piszą, że dawka lecznicza zaczyna się od 150mg/doba

-- 15 sty 2015, 17:20 --

Odstawiam jednak ten lek. Po 2 tygodniach nic mi nie pomógł. Cały czas czuję się źle, niezależnie od leków jakich biorę - czy to jest ssri czy bupropion czy kwetiapina. Na dłuższą metę żaden z tych leków mi nie pomaga. Zazwyczaj po ok. 10 dniach wykańczają mnie działania niepożądane i nie jestem w stanie brać tych leków. Jedynym rozwiązaniem jest się zmierzyć z depresją bez leków. Pytanie też brzmi czy to w ogóle depresja, bo często objawy przypominają jakąś grypopodobną chorobę, która za mną się ciągnie od około 4 miesięcy...
Klomipramina 225mg

przez marwil 15 sty 2015, 22:55
Odstawiam jednak ten lek. Po 2 tygodniach nic mi nie pomógł

Po 2 tygodniach, to jest dopiero początek początku mijania ew. uboków.
Każdyn kałem trzeba karmić się ze 3 m-ce, aby cokolwiek stwierdzić.
Jak można porównywać kwetę do bupro? To dwie przeciwstawne bajki.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez mio85 16 sty 2015, 01:57
ICD-10 napisał(a): Na dłuższą metę żaden z tych leków mi nie pomaga. Zazwyczaj po ok. 10 dniach wykańczają mnie działania niepożądane i nie jestem w stanie brać tych leków.

10 dni to rzeczywiscie "dluzsza meta". Przypomina mi to bunt dziecka, ktory nie polknie syropu, ktory ma mu pomoc, bo jest za gorzki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 16 sty 2015, 02:05
maraton w chuu :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez ICD-10 16 sty 2015, 10:59
Kochani, wiem o co wam chodzi' bo sam kiedys wchodzilem na paroksetyne, escitalopram, wenlafaksyne, ten ze sam bupropion, sertraline i wiem, ze te uboki mijają, wiem, ze te leki zaczynalu na mnie dzialac po okolo 2 tygodniach. Ale wtedy te uboki nie byly tak intensywne jak teraz. opisałem to też w wątku 16-01-31-01-2015-proba-ycia-bez-lekow-dziennik-t54082.html . W dniu 01.09.2014 zacząłem brać wenlafaksynę w dawce 75 mg/doba. Po 2 tygodniach zaczęła działać: poprawił mi się nastrój , zwiększyła ilość energii, zmniejszyły się lęki... Błogi stan był w dniach ok. 15.09.2014-15.10.2014. W połowie października złapałem przeziębienie. Po 3 dniach przeziębienia zaczałem fatalnie sie czuć, myśłałem, że to minie, ale nie mijało tydzien, drugi. Zazwyczaj po 5 dniach przeziębienia stan się polepsza, au mnie nadal było zmęczenie, ledwo dawałem sobie radę w pracy. Lekarze nie wiedzieli o co kaman. A ja ledwo byłem w stanie , zeby siedziec, a co dopiero zeby chodzić do pracy. Nie mając żadnego pomysłu, zdecydowałem, że odstawię wenlę, no i tak po kilku dniach mój stan zdrowia rzeczywiście zaczął się poprawiać...2 tygodnie po odstawieniu były miodzio , ale potem mnie znowu dopadły lęki i depresja...

Macie jakis pomysl dlaczego w trakcie przeziębienie działanie wenli zmieniło się z + na - ?
Teraz natomiast występują na tych lekach jakies takie uczucia gorąca, totalnego wyczerpania, jakieś wręcz uczucia węwnętrznego zatruciz i co gorsza w trakcid brania z kazdym dniem te uboki się tylko nasilają. Ostatnie wejście na paroksetyne skomczylo sie np ze w 7 dniu nie byłem w stanie chodzić po domu, na 9 dzień nie mogłem w pracy nad żadną robotą wyxiedziec, na 10 dzień w pracy zacząłem rzygac.
Lelarze nie wiedzz dlaczego navle przestałem tolerowac leki psychotropowe.
Nid wykljcone tez ze pojawila sie u mnie jakas choroba somatyczna, ale lekarze tez tu nie maja zadnego pomyslu
W zwiazku z gym , ze medycy nie maja pojecia co u mnie jest, zaczęłem już nawet rozważać opcję optętania i szukam teraz egzorcysty.
Klomipramina 225mg

przez lunatic 16 sty 2015, 12:44
To nie zadne opetanie tylko takie skutki uboczne,z tego co widze po sobie im dluzszy czas brania lekow tym wieksza nietolerancja ich,kiedys tak latalem wszedzie po roznych onkologach,bioterapeutach i innych jak mnie jeden lek z czasem wpedzil w skrajne zmeczenie i symulowal mase roznych objawow somatycznych

przez marwil 16 sty 2015, 13:03
Skrajne zmęczenie to objaw depresji. Występuje podczas przyjmowania leków, a tym bardziej bez nich.
Jest oznaką braku poprawy.
To nie opętanie. Po bupro można nadejść chęć szukania egzorcysty. (miałem takie podejrzenia biorąc ten lek), dlatego nie jest on wskazany przy skłonnościach psychotycznych.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez ICD-10 16 sty 2015, 13:49
Najgorszy jest ten kłębek objawów, kiedy trudno powiedzieć co wynika z choroby psychicznej, co jest działaniem niepożądanym leku, a co być może jest objawem jakiejść choroby somatycznej, która mogła się przecież pojawić w trakcie brania leku... Moje objawy na które skarzę sie od października najbardziej mi się kojarzą z jakąś chorobą infekcyjną... Toteż planuję pójść do zakaźnika, dotychczasowe badania stanadartowe tj morfologia, ob, crp były jednak w normie. Planuję w pnd ponownie sprawdzić te parametry + sprawdzić na własną rękę tarczycę/ Chociaż sam powiem, że te objawy mi sie nie zlewaja w jakąś chorobę somatyczną... Ale najgorsze jest to, że zdarza sie czasami taki atak mdłości, uczucia rozbicia, ogólnego osłabienia, że chce mi sie dzwonic po karetkę, ale jeszcze an razu tego nie zrobiłem
Klomipramina 225mg

przez miko84 16 sty 2015, 13:53
To lekarz powinien wiedzieć o wszystkich głównych możliwych skutkach ubocznych leku (tych opisanych w ulotkach i tych w badaniach naukowych) - ale zazwyczaj tak nie jest i lekarz nie zna nawet podstawowych możliwych skutków ubocznych przepisywanych przez siebie leków.
miko84

przez ICD-10 16 sty 2015, 14:02
Jeszcze pół rok temu schemat postępowania był prosty: źle się czułem, to wchodziłem na SSRI i mój stan się poprawiał. A teraz to jakaś z tego taka szopka wyszła, ze już ani ja , ani lekarze tego nie ogarniają co ze mna się dzieje...
Klomipramina 225mg

przez miko84 16 sty 2015, 14:05
No i wałek, zupa w mózgu i trudno wyczaić co się tam dzieje :)
miko84

przez lunatic 16 sty 2015, 22:02
marwil napisał(a):Skrajne zmęczenie to objaw depresji. Występuje podczas przyjmowania leków, a tym bardziej bez nich.

Pisalem o skutku ubocznym leku a nie o objawie depresji,wiem co u mnie bylo czego przyczyna i nie wiem skad Ci sie wydaje ze wiesz to lepiej
Po sertralinie chodzilem ze stanami podgoraczkowymi i objawami grypopodobnymi i nikt nie potrafil postawic diagnozy

przez ICD-10 17 sty 2015, 00:16
lunatic napisał(a):
marwil napisał(a):Skrajne zmęczenie to objaw depresji. Występuje podczas przyjmowania leków, a tym bardziej bez nich.

Pisalem o skutku ubocznym leku a nie o objawie depresji,wiem co u mnie bylo czego przyczyna i nie wiem skad Ci sie wydaje ze wiesz to lepiej
Po sertralinie chodzilem ze stanami podgoraczkowymi i objawami grypopodobnymi i nikt nie potrafil postawic diagnozy

Lunatic dokładnie podobnie miałem ostatnio na paroksetynie podobnie - jakby ciągle przechodziłem jakieś przeziębienie/grypę i cały czas wydawało mi się , że jest gorąca. Tylko że w pracy jest tylko jeden zasrany termometr, a w domu mało przebywam.
Ale w pewien wolny dzień w domu wziąłem i dobrze ustawiłem go pod pachę na 10 minut. I wola 37 stopni. Nie jest to dużo, ale ja mam tendencję do trzymania temperatury w granicach 36,5 i tak zawsze miałem w stanie zdrowia. Więc cos z tymi ubokami jest na rzeczy. Nie wiem czy w takiej sytuacji nie próbować lepiej brać escitalopramu, bo sertra i paro to bardzo mocne ssri toteż najczęściej moga dawać uboki z rodziny zespołu serotoninowego. No i można też próbować stoponiowo, bardzo stopniowo zwiększać dawkę...
Klomipramina 225mg

przez marwil 17 sty 2015, 00:24
To bierrzcie gripex jak was męczy przeziębienie a nie kwa bupropion.

Sortuj wg