BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
43
52%

Nie
23
28%

Zaszkodził
16
20%

Liczba głosów : 82

przez marwil 18 gru 2014, 19:35
WTFizgoingon, winszuję zażywania Wellbutrinu przy F20.
To się skończy epizodem psychotycznym prawdopodobnie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Patryk29 18 gru 2014, 19:44
lucy1979 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Kat_, Dokladnie tydzien to jest nic przy tych lekach, minimum miesiac, zeby cos oceniac, ale ogólnie i tak wiesz jak dziala sertralina, wiec nie ma tu jakiejs nowosci, powinienes bardziej na tym wellbutrinie sie skupic o ile chcesz go nadal brac, ja kiedys bralem wellbutrin i wytrzymalem 3 tygodnie, dluzej nie dalem rady.

Ja 5 tygodni :x

Jestes lepsza :why:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 19 gru 2014, 09:46
Ja dziś odstawiłem antybiotyk o którym wczoraj mi przepisała lekarka rodzinna.To on raczej spowodował, że czułem sie w tej depersonalizacji już gorzej niż fatalnie ..Gardło wylecze jakoś domowymi sposobami: amol, tabletki do ssania.
,
Biorę 5 dzień Wellbutrin, ale porozmawiać chce z lekarzem by mi coś przepisął może dodatkowo na lęki, zwłąszcza w tym trudnym okresie.

Jeszcze przed tym przeziębieniem jakoś funkcjonowałem natomiast teraz to w głowie mam takie spustoszenie jak nigdy.I obawy jak nigdy dotąd, bo do niedawna mając nawet tą cholerną depersonalziacje to byłem an tyle świadomy by wsiąśc w auto pjechać na zakupy, czy nawet za miasto 30km, a teraz ja ma problem by zejść na dół do kuchni.Dobrze, ze rodzice mi jeszcze pomagają , wspiera dziewczyna bo inaczej to strach pomyślec...

Moj lekarz psychiatra mówił, mi wzoraj przez telefon że trzeba poczekac jeszcze pare dn żeby coś móc powiedzieć o działaniu Wellbutrinu.

-- 22 gru 2014, 21:01 --

Do wellubutrinu dostałem dziś 2-3 x 0,125mg Afobamu(Alprazolam)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hopsztos 28 gru 2014, 18:41
Co do brania wellbutrina do F.20 to moze mu pomoze jak ma niedobor dopaminy? F.20 to nie tylko nadmiar dopaminy. A czy amfebutamon brany wziewnie jest neurotoksyczny ?

przez hashim 03 sty 2015, 14:43
wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

więcej jak ktoś zainteresowany znajdzie na area1255 blog

przez mio85 03 sty 2015, 16:46
hashim napisał(a):wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

A nie rzecz w dopaminie? Dziwne troche dla mnie. Czemu w takim razie libido nie zwieksza tabex albo niquitin, tez przepisywane na rzucenie palenia? Piszesz, ze duza role odgrywa tu wzrost poziomu histaminy. Mam rozumiec, ze na dysfunkcje seksualne mozna z powodzeniem probowac srodkow ktore wplywaja na histamine?

przez Petek 03 sty 2015, 23:40
mio85 napisał(a):
hashim napisał(a):wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

A nie rzecz w dopaminie? Dziwne troche dla mnie. Czemu w takim razie libido nie zwieksza tabex albo niquitin, tez przepisywane na rzucenie palenia? Piszesz, ze duza role odgrywa tu wzrost poziomu histaminy. Mam rozumiec, ze na dysfunkcje seksualne mozna z powodzeniem probowac srodkow ktore wplywaja na histamine?

Czyli hydroksyzyna mogla by podnieść libido?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez lunatic 03 sty 2015, 23:45
chyba we śnie jak Cie uśpi i bedziesz śnił o podniesionym libido

przez hashim 04 sty 2015, 14:19
Tabex nie podnienie libido(raczej) bo działa też agonistycznie na rec. nikotynowe, chodzi tu o antagonizm jaki ma wellbutrin, choć wellbutrin nie jest dobrym przykładem bo ma dodatkowe działanie noradrenalinowe zwężające naczynia krwionośne. Z tą dopaminą mio85 też masz racje, najlepiej testować w praktyce.

Hydroksyzyna to w ogóle kicha, bo ma działanie przeciwhistaminowe, a ludzie z wysokim libido mają zwykle wysoki poziom histaminy.

Histaminę podnoszą choćby niacyna i kwas foliowy,czy aminokwas histydyna.

Na tym blogu co podałem macie kilka artykułów związanych z zaburzeniami seksualnymi, również z tymi po przyjmowaniu leków, wystarczy poszukać w odpowiednich miesiącach.

przez ICD-10 11 sty 2015, 15:46
0d 1 stycznie biorę bupropion z powodu ciężkiej depresji. Od wczoraj zwiękoszylem dawke do 300 mg jak to zalecają Amerykanie. Na początku czułem jakieś tam działanie stymulujące, ale niestett zaczęło słabnąć i znowu czuję brak sił i osłabienie, brak odczuwania przyjemności. Mam nadzieję, że na dniach sytuacja się poprawi, bo inaczej nie dam rady chodzić do pracy.
Klomipramina 225mg

przez Kat_ 11 sty 2015, 18:33
No niestety u mnie to samo było.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez ICD-10 13 sty 2015, 10:42
Niestety na 2-gi dzien po ziwekszeniu dawki na wieczor pojawilo sie straszne pobudzenie i nudności, ponadto drżenie ust, toteż chyba narazie wybiore polską drogę - pobędę na 150 mg chociaz ze 3 tygodnie i popatrzę się czy działa to i ewentualnie wtedy przy braku poprawy znowu będę próbował wejść na 300 mg
Klomipramina 225mg

przez ts2015 14 sty 2015, 03:40
Brałam Wellbutrin, niestety nie pamiętam w jakiej dawce, to było ponad 2 lata temu. Po pierwsze- gdy już zaczynałam uzależniać się od papierosów, po pierwszej dawce Wellbutrinu, odechciało mi się jakichkolwiek fajek, momentalnie, z dnia na dzień rzuciłam palenie i nie wzięłam papierosa do ust przez całe leczenie tym lekiem. Do tego nie przytyłam wcale, co jest pewnie dla niektórych z Was ważne. Zmieniłam, gdyż na moją depresję okazał się nieco za słaby, ale bardzo miło "wspominam".
Borderline, Bulimia / Fluoksetyna 40mg + Amisulpryd 200mg + Topiramat 200mg

przez marwil 15 sty 2015, 15:09
hopsztos napisał(a):Co do brania wellbutrina do F.20 to moze mu pomoze jak ma niedobor dopaminy? F.20 to nie tylko nadmiar dopaminy. A czy amfebutamon brany wziewnie jest neurotoksyczny ?

A to wytłumacz mi dlaczego przy f20 podstawą leczenia są neuroleptyki w wysokich dawkach, które mają głównie uwalić dopaminę. Miałem manię psychotyczną w przebiegu ChAD, więc zabito ją neuroleptykami (dopiero amisulpryd podziałał). Pózniej - wiadomo depresja i prawie rok błagałem o Wellbutrin, bo było niebezpieczeństwo nawrotu psychozy. No ale moje f31 to nie f20.
Ogólnie, to jedyny z antydepresantów, które toleruję i w pewnych aspektach pomaga w depresji - kosztem jednak bezsenności, nerwowości i uczucia przyćpania. Na tle wszelkich innych LPD to miodzio.

-- 15 sty 2015, 14:16 --

ICD-10 napisał(a):Niestety na 2-gi dzien po ziwekszeniu dawki na wieczor pojawilo sie straszne pobudzenie i nudności, ponadto drżenie ust, toteż chyba narazie wybiore polską drogę - pobędę na 150 mg chociaz ze 3 tygodnie i popatrzę się czy działa to i ewentualnie wtedy przy braku poprawy znowu będę próbował wejść na 300 mg

Nie ma polskiej, amerykańskiej drogi. W USA biorą i po 600 a mój lekarz zgodził się na 450.
Wejście ze 150 na 300 wiąże się z początkowymi sensacjami. 2 dni i rezygnacja to błąd. Czekałem 2 tygodnie minimum.
Dawkę 300 tolerowałem bez problemu, na 450 miałem pierdolca ale wytrzymałem miesiąc w bulu i nadzieji ;) że zatrybi.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg