BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez marwil 18 gru 2014, 19:35
WTFizgoingon, winszuję zażywania Wellbutrinu przy F20.
To się skończy epizodem psychotycznym prawdopodobnie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Patryk29 18 gru 2014, 19:44
lucy1979 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Kat_, Dokladnie tydzien to jest nic przy tych lekach, minimum miesiac, zeby cos oceniac, ale ogólnie i tak wiesz jak dziala sertralina, wiec nie ma tu jakiejs nowosci, powinienes bardziej na tym wellbutrinie sie skupic o ile chcesz go nadal brac, ja kiedys bralem wellbutrin i wytrzymalem 3 tygodnie, dluzej nie dalem rady.

Ja 5 tygodni :x

Jestes lepsza :why:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 19 gru 2014, 09:46
Ja dziś odstawiłem antybiotyk o którym wczoraj mi przepisała lekarka rodzinna.To on raczej spowodował, że czułem sie w tej depersonalizacji już gorzej niż fatalnie ..Gardło wylecze jakoś domowymi sposobami: amol, tabletki do ssania.
,
Biorę 5 dzień Wellbutrin, ale porozmawiać chce z lekarzem by mi coś przepisął może dodatkowo na lęki, zwłąszcza w tym trudnym okresie.

Jeszcze przed tym przeziębieniem jakoś funkcjonowałem natomiast teraz to w głowie mam takie spustoszenie jak nigdy.I obawy jak nigdy dotąd, bo do niedawna mając nawet tą cholerną depersonalziacje to byłem an tyle świadomy by wsiąśc w auto pjechać na zakupy, czy nawet za miasto 30km, a teraz ja ma problem by zejść na dół do kuchni.Dobrze, ze rodzice mi jeszcze pomagają , wspiera dziewczyna bo inaczej to strach pomyślec...

Moj lekarz psychiatra mówił, mi wzoraj przez telefon że trzeba poczekac jeszcze pare dn żeby coś móc powiedzieć o działaniu Wellbutrinu.

-- 22 gru 2014, 21:01 --

Do wellubutrinu dostałem dziś 2-3 x 0,125mg Afobamu(Alprazolam)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hopsztos 28 gru 2014, 18:41
Co do brania wellbutrina do F.20 to moze mu pomoze jak ma niedobor dopaminy? F.20 to nie tylko nadmiar dopaminy. A czy amfebutamon brany wziewnie jest neurotoksyczny ?

przez hashim 03 sty 2015, 14:43
wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

więcej jak ktoś zainteresowany znajdzie na area1255 blog

przez mio85 03 sty 2015, 16:46
hashim napisał(a):wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

A nie rzecz w dopaminie? Dziwne troche dla mnie. Czemu w takim razie libido nie zwieksza tabex albo niquitin, tez przepisywane na rzucenie palenia? Piszesz, ze duza role odgrywa tu wzrost poziomu histaminy. Mam rozumiec, ze na dysfunkcje seksualne mozna z powodzeniem probowac srodkow ktore wplywaja na histamine?

przez Petek 03 sty 2015, 23:40
mio85 napisał(a):
hashim napisał(a):wysokie libidio po wellbutrinie (jeszcze wyższe miałem po amantadynie) jest związanem z antagonizmem receptorów nikotynowych (a przez to rośnie mocno poziom histaminy), dodatkowo agonizm rec.nikotynowych przeszkadza w szlakach syntezy testosteronu

A nie rzecz w dopaminie? Dziwne troche dla mnie. Czemu w takim razie libido nie zwieksza tabex albo niquitin, tez przepisywane na rzucenie palenia? Piszesz, ze duza role odgrywa tu wzrost poziomu histaminy. Mam rozumiec, ze na dysfunkcje seksualne mozna z powodzeniem probowac srodkow ktore wplywaja na histamine?

Czyli hydroksyzyna mogla by podnieść libido?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez lunatic 03 sty 2015, 23:45
chyba we śnie jak Cie uśpi i bedziesz śnił o podniesionym libido

przez hashim 04 sty 2015, 14:19
Tabex nie podnienie libido(raczej) bo działa też agonistycznie na rec. nikotynowe, chodzi tu o antagonizm jaki ma wellbutrin, choć wellbutrin nie jest dobrym przykładem bo ma dodatkowe działanie noradrenalinowe zwężające naczynia krwionośne. Z tą dopaminą mio85 też masz racje, najlepiej testować w praktyce.

Hydroksyzyna to w ogóle kicha, bo ma działanie przeciwhistaminowe, a ludzie z wysokim libido mają zwykle wysoki poziom histaminy.

Histaminę podnoszą choćby niacyna i kwas foliowy,czy aminokwas histydyna.

Na tym blogu co podałem macie kilka artykułów związanych z zaburzeniami seksualnymi, również z tymi po przyjmowaniu leków, wystarczy poszukać w odpowiednich miesiącach.

przez ICD-10 11 sty 2015, 15:46
0d 1 stycznie biorę bupropion z powodu ciężkiej depresji. Od wczoraj zwiękoszylem dawke do 300 mg jak to zalecają Amerykanie. Na początku czułem jakieś tam działanie stymulujące, ale niestett zaczęło słabnąć i znowu czuję brak sił i osłabienie, brak odczuwania przyjemności. Mam nadzieję, że na dniach sytuacja się poprawi, bo inaczej nie dam rady chodzić do pracy.
Klomipramina 225mg

przez Kat_ 11 sty 2015, 18:33
No niestety u mnie to samo było.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez ICD-10 13 sty 2015, 10:42
Niestety na 2-gi dzien po ziwekszeniu dawki na wieczor pojawilo sie straszne pobudzenie i nudności, ponadto drżenie ust, toteż chyba narazie wybiore polską drogę - pobędę na 150 mg chociaz ze 3 tygodnie i popatrzę się czy działa to i ewentualnie wtedy przy braku poprawy znowu będę próbował wejść na 300 mg
Klomipramina 225mg

przez ts2015 14 sty 2015, 03:40
Brałam Wellbutrin, niestety nie pamiętam w jakiej dawce, to było ponad 2 lata temu. Po pierwsze- gdy już zaczynałam uzależniać się od papierosów, po pierwszej dawce Wellbutrinu, odechciało mi się jakichkolwiek fajek, momentalnie, z dnia na dzień rzuciłam palenie i nie wzięłam papierosa do ust przez całe leczenie tym lekiem. Do tego nie przytyłam wcale, co jest pewnie dla niektórych z Was ważne. Zmieniłam, gdyż na moją depresję okazał się nieco za słaby, ale bardzo miło "wspominam".
Borderline, Bulimia / Fluoksetyna 40mg + Amisulpryd 200mg + Topiramat 200mg

przez marwil 15 sty 2015, 15:09
hopsztos napisał(a):Co do brania wellbutrina do F.20 to moze mu pomoze jak ma niedobor dopaminy? F.20 to nie tylko nadmiar dopaminy. A czy amfebutamon brany wziewnie jest neurotoksyczny ?

A to wytłumacz mi dlaczego przy f20 podstawą leczenia są neuroleptyki w wysokich dawkach, które mają głównie uwalić dopaminę. Miałem manię psychotyczną w przebiegu ChAD, więc zabito ją neuroleptykami (dopiero amisulpryd podziałał). Pózniej - wiadomo depresja i prawie rok błagałem o Wellbutrin, bo było niebezpieczeństwo nawrotu psychozy. No ale moje f31 to nie f20.
Ogólnie, to jedyny z antydepresantów, które toleruję i w pewnych aspektach pomaga w depresji - kosztem jednak bezsenności, nerwowości i uczucia przyćpania. Na tle wszelkich innych LPD to miodzio.

-- 15 sty 2015, 14:16 --

ICD-10 napisał(a):Niestety na 2-gi dzien po ziwekszeniu dawki na wieczor pojawilo sie straszne pobudzenie i nudności, ponadto drżenie ust, toteż chyba narazie wybiore polską drogę - pobędę na 150 mg chociaz ze 3 tygodnie i popatrzę się czy działa to i ewentualnie wtedy przy braku poprawy znowu będę próbował wejść na 300 mg

Nie ma polskiej, amerykańskiej drogi. W USA biorą i po 600 a mój lekarz zgodził się na 450.
Wejście ze 150 na 300 wiąże się z początkowymi sensacjami. 2 dni i rezygnacja to błąd. Czekałem 2 tygodnie minimum.
Dawkę 300 tolerowałem bez problemu, na 450 miałem pierdolca ale wytrzymałem miesiąc w bulu i nadzieji ;) że zatrybi.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg