BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Vizir 14 gru 2014, 19:03
Kimek napisał(a):Witam czy możecie mi powiedzieć jak wellbutrin działą na zaburzenia lękowe?

Statystycznie okazyjnie powoduje obniżenie poziomu zab.lękowych natomiast często ich wzmożenie , albo ew. brak działania w tej materii.

przez Popiol 14 gru 2014, 19:18
Kimek, zależy jaki to rodzaj lęku, myślę że ten lek może mieć skuteczność np. w lęku społecznym. Przy lęku napadowym, raczej się wellbutrinu nie stosuje, jeszcze by pogorszył sprawę.
Popiol

przez Kalebx3 14 gru 2014, 19:20
Kimek napisał(a):
Witam czy możecie mi powiedzieć jak wellbutrin działą na zaburzenia lękowe?

to lek nie na lęki , nawet nie wiem czy to depresje leczy , bo mi nie leczył . Może to lek najpewniej na rzucenie fajek .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 14 gru 2014, 19:37
I jeszcze cena...to jakaś kpina, w Polsce nie ma zamienników, więc mają to w dupie i ustalają jakieś ceny z kosmosu, znalazłem najtaniej za 80 zł - 150mg, tylko że nigdzie w hurtowniach nie mieli w tej dawce, to byłem zmuszony kupić w innej aptece za 110 zł. jeszcze z terminem ważności "na styk". Nie wspominając już o dawce 300mg.
Ładne, duże opakowanie w plastikowym pojemniczku a na dnie rzegocze kilkanaście dropsików, śmiesznie to wygląda.
Popiol

przez WTFizgoingon 14 gru 2014, 20:01
Ma ktoś na sprzedaż Wellbutrin ??

Pozdrawiam
F61
F20

abilify (zamula czape)

przez Popiol 14 gru 2014, 20:44
OMG, wrzuciłem 2mg klona po dłuższej abstynencji i jest bosko, ładnie zszedł cały stres, napięcie, lęk i dysforia. Czuje się jak bym bym z 20 kg. lżejszy, ruchy takie spowolnione i miękkie, herbatę piję niczym szlachcic :) Ja po tym leku nie czuję żadnej senności, wręcz przeciwnie, mam ochotę na aktywność.
Popiol

przez Kat_ 14 gru 2014, 20:48
WTFizgoingon napisał(a):Ma ktoś na sprzedaż Wellbutrin ??

Pozdrawiam

Mam 2 paczki 300mg ale dałem za nie 200zł/szt. Lekarz nie chce przepisać? Idź do rodzinnego i powiedz, że palisz i chcesz rzucić, przepisze :) Jak nie będzie wiedzieć, to powiedz, że jest taki lek na rzucanie palenia, nazywa się Zyban a w aptece weź tańszy zamiennik czyli Wellbutrin :) Mój kuzyn tak swego czasu robił ale on naprawdę rzucał palenie a przy tym lubi eksperymentować z różnymi substancjami. Powiedział to babie, ona sprawdziła w jakiejś książeczce bo nie wiedziała, przepisała i wio.

-- 14 gru 2014, 20:56 --

Tydzień czasu na Wellbutrinie 300mg i sertralinie 25mg. Jak dla mnie zły zestaw :/ Bardzo duże uczucie napięcia, momentami stany podchodzące pod panikę, czego nigdy w życiu nie miałem bo leczę się w zasadzie tylko na depresję. W pewnej chwili robiło mi się słabo i gorąco. Wróciło serotoninowe lenistwo i zamulenie, nawet po tak małej dawce jaką jest 25mg sertraliny. Znowu mam na wszystko wyjebane. Wychwalany w USA welloft u mnie się nie sprawdził, może powinienem dać mu więcej czasu ale ja po prostu tego nie widzę u siebie. Pobiorę wellbutrin do końca roku ale nie wiem co dalej, sam wellbutrin nie pociągnie depresji.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez miko84 15 gru 2014, 09:03
Popiol to po raz kolejny pokazuje, że za zaburzenia często odpowiada stres i lęk. Benzo zmniejszają aktywność sympatycznego układu nerwowego, oraz aktywność osi HPA - często samo to wystarczy by nastąpiła poprawa.
miko84

przez Popiol 15 gru 2014, 13:33
miko84 no tak. Szkoda że rośnie na te leki tolerancja i powodują uzależnienie, gdyby nie to, klon byłby najlepszym antydepresantem dla mnie.

-- 15 gru 2014, 13:41 --

Kat_, ale po tygodniu, to ja bym sie niczego innego nie spodziewał. I nie "wróciło serotoninowe lenistwo i zamulenie" tylko jest to efektem lęku czy wręcz ataków paniki które opisujesz.
Popiol

przez Patryk29 15 gru 2014, 13:51
Kat_, Dokladnie tydzien to jest nic przy tych lekach, minimum miesiac, zeby cos oceniac, ale ogólnie i tak wiesz jak dziala sertralina, wiec nie ma tu jakiejs nowosci, powinienes bardziej na tym wellbutrinie sie skupic o ile chcesz go nadal brac, ja kiedys bralem wellbutrin i wytrzymalem 3 tygodnie, dluzej nie dalem rady.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 15 gru 2014, 14:35
Ja mam zaburzenia lękowe i agorafobie.Pytałem lekarza i mói, że on lęki też zmniejsza.Dał mi 300mg dawke i kazął zgłosić się za 3 dni jak się czuję.wcześniej do lipca brałem paroxetyne 30mg, od lipca do września wenlafaksynę w dawkach 75 na początku-następnie150 - następnie 225-następnie 150- i odstawiając - 75.Po tym przez 2 miesiące brałem brintellix(wortioksetynę).Ale to inni lekarze mi tamte leki przepisywali.No zobacze jak się będę czuł po tym leku, jak nie to lekarz coś innego ma mi przepisac.

przez lucy1979 15 gru 2014, 17:49
Patryk29 napisał(a):Kat_, Dokladnie tydzien to jest nic przy tych lekach, minimum miesiac, zeby cos oceniac, ale ogólnie i tak wiesz jak dziala sertralina, wiec nie ma tu jakiejs nowosci, powinienes bardziej na tym wellbutrinie sie skupic o ile chcesz go nadal brac, ja kiedys bralem wellbutrin i wytrzymalem 3 tygodnie, dluzej nie dalem rady.

Ja 5 tygodni :x
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez macieywwa 15 gru 2014, 18:07
A ja 9 tygodni i podziekowałem, jega magiczna moc uleciala po pierwszych dwoch tygodniach, jednak ja ludziłem sie ze powroci, nie powrocila a jedynie nasilał mi lęki i wkurwa...mial tez jeden plus ten lek, pozytywnie dzialał na zycie sexualne :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez SADer 17 gru 2014, 15:38
WTFizgoingon napisał(a):Ma ktoś na sprzedaż Wellbutrin ??

Pozdrawiam

Ja mam. Zapraszam na priv.

Sortuj wg