BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Patryk29 05 gru 2014, 09:22
miko84 napisał(a):Ale dopamina to nie serotonina i nie potrzeba jej tak dużo... Jeśli bupropion hamowałby wychwyt dopaminy w 80-90% to byłby nadużywany i miał dużo gorsze działania uboczne (głównie psychiczne, typu urojenia, manie). Był już taki lek który silniej hamował wychwyt dopaminy, nazywał się amineptyna i nie skończył zbyt dobrze...

No tak masz racje.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Popiol 05 gru 2014, 10:38
Ciekawe czy amineptyna miała rzeczywiście silny potencjał uzależniający, czy jest to jakimiś badaniami podparte. Może źle skończyła przez ten wpływ na watrobe.

-- 05 gru 2014, 10:40 --

Ciekawe czy amineptyna miała rzeczywiście silny potencjał uzależniający, czy jest to jakimiś badaniami podparte. Może źle skończyła przez ten wpływ na watrobe.
Popiol

przez miko84 05 gru 2014, 11:04
Myślę, że na wycofanie leku złożyło się wszystko po trochu - nadużycia, uboki i wpływ na wątrobę.

"Between 1978 and 1988, there were 186 cases of amineptine addiction reported to the French Regional Centres of Pharmacovigilance"
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 06 gru 2014, 19:33
Kilka gorszych dni na wellbutrinie, wzmożona nerwowość, lękliwość, bóle głowy. Problemy rano ze wstaniem, leżałem i dwie godziny po wybudzeniu do momentu wstania. Kilka dni temu skończyły mi się również moje suple. Czy one mają aż tak duży wpływ na to? Dzisiaj zacząłem je brać od nowa, zaopatrzyłem się na 2 m-ce.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Vizir 07 gru 2014, 10:13
Kat_ napisał(a): Kilka dni temu skończyły mi się również moje suple. Czy one mają aż tak duży wpływ na to?

Przy zagorzałym podejściu taki jak religia u ludzi bardzo wierzących - można bardzo poważnie się rozchorować z ich braku. W kulturach na kontynencie afrykańskim/płd. amerykańskim opisano jeszcze przed pierwszą wojną światową nawet kilka przypadków śmierci zupełnie zdrowych ludzi z tego typu powodów.

przez Kat_ 07 gru 2014, 18:12
Vizir napisał(a):
Kat_ napisał(a): Kilka dni temu skończyły mi się również moje suple. Czy one mają aż tak duży wpływ na to?

Przy zagorzałym podejściu taki jak religia u ludzi bardzo wierzących - można bardzo poważnie się rozchorować z ich braku. W kulturach na kontynencie afrykańskim/płd. amerykańskim opisano jeszcze przed pierwszą wojną światową nawet kilka przypadków śmierci zupełnie zdrowych ludzi z tego typu powodów.

Dzięki za treściwą i wyczerpująca odpowiedź.
Wellbutrin 300mg

przez suwak 07 gru 2014, 22:29
Kat_, może miałeś jakąś przerwę w przyjmowaniu Wellbutrinu? Jak tak, to receptory noradrenaliny mogły się uwrażliwić i stąd potem te lęki itp. A jeśli nie miałeś, to nie wiem ;]

przez Kat_ 08 gru 2014, 00:21
suwak napisał(a):Kat_, może miałeś jakąś przerwę w przyjmowaniu Wellbutrinu? Jak tak, to receptory noradrenaliny mogły się uwrażliwić i stąd potem te lęki itp. A jeśli nie miałeś, to nie wiem ;]

Nie wiem ale źle coś ze mną teraz, taki bez życia jestem a poranne wstawanie to istna męka :/ Wiosną miałem 3-miesięczne wakacje od leków i pod koniec tychże wakacji miałem właśnie identyczne objawy. Nie znoszę ssri ale jak tak dalej pójdzie to będę się musiał przeprosić z sertraliną i chyba dorzucić 25mg do zestawu. Wstawanie - budzę się i leżę jeszcze 2-3 godziny bo nie mam siły wstać chociaż jestem wyspany.
Wellbutrin 300mg

przez Popiol 08 gru 2014, 11:06
Ja spędzam teraz często ok. 22h na dobę w łóżku. Horror, moje życie ogranicza się do toalety i zaglądaniu tu, na forum. Nawet nie mam siły jechać do lekarza. No i czasem wstane coś zjeść, ale dobry kogut więcej zje niż ja.
Popiol

przez miko84 08 gru 2014, 11:28
Apetyt masz zaburzony przez depresję? Szkoda, że mirtazapina u Ciebie się nie przyjęła.
miko84

przez Popiol 08 gru 2014, 11:50
Tak, przez depresję, chociaż po doxie trochę podskoczył. No sama mirta nie przejdzie. Myślałem ostatnio ją połączyć z wellbutrinem, ale po pierwsze boje się lęku a po drugie, drogo. Może nie będę kombinował na razie i dołożę wella do doxepiny. Doxa nawet radzi sobie z lękiem wolnoplynacym. Mirta tego nie robiła. Pamiętam że na mircie miałem lepsze dni, ale nie wiem czy była to zasluga leku, czy po prostu miałem lepszy okres. Ciężko wyczuć.
Popiol

przez miko84 08 gru 2014, 12:05
No ja też mam mieszane uczucia co do tego leku, głównie ze względu na to, że raz zadziałał ale później już nie chciał, miałem dwa podejścia ale przełomu nie było. Nie wiem czy może wyższa dawka lub dłuższy czas (a najlepiej to i to) by coś dała, ale jak paro z mirtą nie wypali to z braku laku zaproponuję to mojej nowej lekarce. Brałem całą masę przeróżnych leków ale prawdziwy przełom to była mirta lub mirta+SSRI (co to się powinno okazać na paro+mirta - mam brać długo i dojść do wysokich dawek - 60+60). Jeśli nie zaskoczy to będzie wskazywało, że pewnie to sama mirta kiedyś zadziałała tylko jest to trudny lek do kolejnych podejść i być może trzeba podbijać dawki i czekać aż "zaskoczy". Wiele osób pisze, o mircie, że to lek który często nie daje żadnych oznak poprawy aż pewnego dnia zacznie działać.
miko84

przez Kat_ 08 gru 2014, 18:55
Dzisiaj znowu gniłem 2 godziny po wybudzeniu. Widać, że samo to nie przejdzie i zaskoczył kolejny epizod depresyjny. Wellbutrin sam niestety nie daje rady. Połykam dzisiaj 25mg sertraliny + 300mg wellbutrinu. Parę dni temu kupiłem 3 opakowania za 600zł i trzeba to skonsumować.
Wellbutrin 300mg

przez Vizir 08 gru 2014, 20:11
Popiol napisał(a):Ja spędzam teraz często ok. 22h na dobę w łóżku. Horror, moje życie ogranicza się do toalety i zaglądaniu tu, na forum. Nawet nie mam siły jechać do lekarza. No i czasem wstane coś zjeść, ale dobry kogut więcej zje niż ja.

Kurva :D 22h w łóżku XD ale tak przez cały tydzień czy tylko w weekend ? W ogóle to tak jak jestem na forum i czytam nachodzi mnie pytanie związane z dość często powtarzającą sie w postach prawidłowością - z czego wiele ludzi tu na forum żyje ? :P Jeden śpi 22h na dobę , inny 14h, jeszcze inny budzi się o 13.00 - jak to możliwe jest ? Ze schizo to rozumiem jeszcze, wiadomo inwalidztwo - rodzina pomaga, renta jakaś na suchy chleb i papier toaletowy jest, ale na depresje czy nerwice przecież nic nie dają, na schizo juz dawać nie chcą , a ludzie bez rąk i nóg muszą co pół roku stawiać sie na komisji w celu oględzin czy nie nastąpiła POprawa i czy kieszonkowe nadal powinno przysługiwać. Niech ktoś odpowie tak "pi razy drzwi" jak sie orientuje bo zawsze mnie to zastanawiało, zawsze myślałem że pieniądze z "powietrza" wypłukiwać POtrafią tylko banki i umiłowani przywódcy naszego nieszczęśliwego kraju :)

Sortuj wg