BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez lucy1979 03 gru 2014, 21:05
To może na facetów.
Ja chodziłam non stop napalona :P Z tym, ze brałam sam Wellbutrin.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Kat_ 03 gru 2014, 21:44
lucy1979 napisał(a):To może na facetów.
Ja chodziłam non stop napalona :P Z tym, ze brałam sam Wellbutrin.

Szkoda, że już nie bierzesz :twisted:
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez lucy1979 03 gru 2014, 21:53
No szkoda, ale miałam mega doła, brzuch mnie non stop bolał, pociłam się jak prosię i jeszcze kupę kasy kosztowało. No i problem z kupką :oops:
Mimo, ze brałam hurtowe ilości błonnika, colon C-wszystko na nic.
Gdyby działał tak jak przez pierwsze 2 tygodnie to bym może to wszystko przecierpiała.

Może jeszcze kiedyś spróbuję.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 03 gru 2014, 21:56
Ja bym spróbował, gdyby działał na norandrenalinę 5 razy słabiej niż wenlafaksyna :P
slow_down

przez lunatic 03 gru 2014, 23:45
Kat_ napisał(a): Poza tym nie wiem skąd debilna opinia, że po wellbutrinie to faceci by się zaruchali na śmierć. Wellbutrin nie ma znacznego wpływu na libido, może minimalnie je podwyższa. Więc daruj sobie.

dopamina podnosi libido więc wszystko co ją podwyższa będzie to libido też podnosić

przez Kat_ 04 gru 2014, 00:23
lunatic napisał(a):
Kat_ napisał(a): Poza tym nie wiem skąd debilna opinia, że po wellbutrinie to faceci by się zaruchali na śmierć. Wellbutrin nie ma znacznego wpływu na libido, może minimalnie je podwyższa. Więc daruj sobie.

dopamina podnosi libido więc wszystko co ją podwyższa będzie to libido też podnosić

Sertralina zwiększa dopaminę przy 150-200mg i co? Libido powinno szaleć.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Popiol 04 gru 2014, 07:47
Wszystko sprowadzacie do neuroprzekaźnika, jest multum czynników które mają wpływ na libido. Sertralina to silny ssri, więc o czym tu mowa...
Popiol

przez suwak 04 gru 2014, 08:39
Wiadomo. Cierpiącym na PSSD często nie pomaga nawet metylofenidat, który mocniej od wellbutrinu podnosi dopaminę. Chociaż zazwyczaj jakaś reakcja jest...

przez miko84 04 gru 2014, 09:05
Sertralina podonosi dopaminę ale ta dopamina jest "zalewana" serotoniną z tego leku. Sertralina to 3 najsilniejszy lek serotoninowy jeśli chodzi o przeciwdepresyjne. Ale i tak nie wiem czy zachodzi taka czysta zależność - więcej dopaminy = lepsze libido. Faktem jest jednak, że na bupropionie miałem poprawę w tej kwestii, na sertralinie też było najlepiej z wszystkich SSRI więc coś może być na rzeczy. Akurat na metylofenidacie nie było to zauważalne bo "podziwiałem" inne działania tego leku, jak poprawa koncentracji, brak pośmiechu, momentami taki piękny spokój, całkowity brak lęku społecznego, chęci do socjalizowania się. Przysłaniane były jednak przez mega wkur..y, potliwość, noradrenalinową nerwowość, depresyjne zjazdy gdy lek się wypłukiwał z organizmu, oraz nasilenie ZOK.
miko84

przez Popiol 04 gru 2014, 09:16
miko84, a wllbutrin nie nasilał Ci ZOK?
Popiol

przez miko84 04 gru 2014, 09:37
Też trochę nasilał, ale u mnie ten ZOK nie jest aż tak męczący i jeśli lek zadziała przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo to mogę przełknąć ten ZOK. Tak było gdy mirtazapina zadziałała na depresję i lęk - ZOKu w pełni nie leczyła, ale schodziło to na dalszy plan. Gdy pojawiła się motywacja i wróciły pasje ZOK nie był tak widoczny. I tak np. paroksetyna gdy ją wcześniej brałem w pełni wyleczyła mój ZOK ale depresja jak była tak była, a pewne rzeczy nawet się pogorszyły (jak motywacja, chęci, pasje). U mnie głównym problemem jest depresja i lęk.

Problemem było to, że wellbutrin nie zadziałał jakoś wyraźnie na moją depresję. Ma inne działanie niż SSRI - to na pewno, ale do tego działania z mirtazapiny było mu daleko.
miko84

przez suwak 04 gru 2014, 11:04
miko84 , Z tego co pamiętam (czytałem starsze posty) to Wellbutrin nazwałeś kiedyś najlepszym lekiem, a potem zrezygnowałeś z niego właśnie z powodu ZOK :mrgreen:

przez miko84 04 gru 2014, 11:38
W 2009 roku na początku mojej "przygody" z lekami po fiasku SSRI namówiłem mojego lekarza na "dopaminową" drogę i poprosiłem o bupropion+tianeptyna. Po pewnym czasie miałem poprawę, ale dodatkowo raczyłem się lekiem antycholinergicznym (oxybutynina, biperiden). Do dziś nie wiem co wtedy zadziałało, później miałem kolejne podejścia do bupropionu ale bez efektu. Poza tym to było przed tym jak zadziałała u mnie mirtazapina i to działanie nazwałbym najmocniejszym u mnie. Efekt na depresję - uczucie optymizmu i nadziei np. pod wpływem słońca (powrót reaktywności nastroju, który jest u mnie stale płaski), zmiana postrzegania na bardziej optymistyczne, działanie na anhedonię - pojawiło się uczucie przyjemności i pasji z zainteresowań, pojawiła się motywacja i chęci do działania i pracy, oraz działanie na lęk - zmniejszony i brak poczucia zagrożenia oraz napięcia. Wellbutrin i żaden inny lek tak nigdy nie zadziałał a brałem ich sporo.
miko84

przez suwak 04 gru 2014, 12:13
miko84 napisał(a):Do dziś nie wiem co wtedy zadziałało, później miałem kolejne podejścia do bupropionu ale bez efektu.

No nie tak zupełnie bez efektu...

09 wrz 2012
miko84 napisał(a):Chciałem napisać, że wellbutrin to najlepszy lek jaki kiedykolwiek brałem. Tyle w temacie :)

10 wrz 2012
miko84 napisał(a):Zryte eseseraje, wzięlem dziś jedną dawkę sertagenu 50 mg i momentalnie potliwość dłoni, wzrost temp. ciała, i wzrost lęku społecznego. Takie głupie uczucie jakbym zaraz miał wpaść w panikę. To ja już wolę być agresywnym ch... niż zlęknionym pacyfistą. Wracam do samego wellbutrinu.
:mrgreen:

17 wrz 2012
miko84 napisał(a):To nie jest stałe działanie, to są momenty, ale i tak jestem pod wrażeniem, bo zawsze miałem problem z brakiem pozytywnych uczuć, a na tym leku są momenty gdy coś mnie bawi, gdy się śmieję itp. Ja jestem 30 dni na tym leku. Kiedyś brałem go ok 3 miesięcy i dopiero wtedy w pełni "zaskoczył" tak, że były już w przeważającej mierze dobre dni.

20 wrz 2012
miko84 napisał(a):A jego działanie NRI/dopaminowe przypadkiem nie równoważy antagonizmu receptorów nikotynowych? Czytałem też podobne badanie, gdzie wychodziło, że tylko mirtazapina poprawia procesy poznawcze u osób starszych. To ciekawe bo ja na tym leku czułem się głupszy o parenaście (paredziesiąt?) punktów IQ.

28 wrz 2012
miko84 napisał(a):beladin niestety zasmucę Cię bo od dziś nie biorę już wellbutrinu :f Wszystko przez 2 rzeczy które ciężko mi znieść - OCD które po odstawieniu SSRI się nasiliły i potliwości, która też na SSRI była dużo mniejsza. A brałem well przez 7 tyg i nawet trochę się nie zmniejszyła :f a Jestem na tym punkcie uczulony. Co do OCD to zaczęłem się zapętlać na czynnościach kolidujących z moim życiem zawodowym a to już nie jest dobrze.

Przechodzę na wysokie dawki sertraliny z mirtazapiną (aktualnie 150 mg sertry i 30 mg mirty).

Tak wogóle to uważam, że mirtazapina jest świetna, ale sama nie leczy u mnie OCD, jednak SSRI w tym względzie nie mają równych...

Ogólnie to widać jak się strasznie miotałeś między tymi lekami. Najpierw Wellbutrin super a SSRI zryte, mirta ogłupiająca... Potem zmiana na co? Oczywiście SSRI i mirta :mrgreen:

Sortuj wg