BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez sebastian86 06 wrz 2009, 16:06
hej jak dlugo powinno sie brac jedna tabletke wellbutrinu? ja biore juz ponad dwa tygodnie i narazie efekty troszke slabe. chcialbym juz przejsc na dwie.
We Are The Champions 2016(L)

przez kameleon1 07 wrz 2009, 01:44
Od ok. 2 miesięcy lęk przed pójściem do sklepu (muszę brac 0,5-1 mg lorafenu, aby zrobić zakupy), podobnie gdy mam iść na ważne spotkanie czy przebywac w innej "przymusowej sytuacji (pracę mam taką, że na szczęście sam decyduje, kiedy pracuję), dodatkowo 1-3 razy w tygodniu silne napady lęku bez określonej przyczyny (objawy wegetetywne, pobudzenie psychoruchowe, "łapanie" oddechu) - w takich sytuacjach brałem natychmiast Lorafen i po 40 minutach przechodziło.
Miałem takie epizody; pierwszy leczony był blisko 20 lat temu - Doxepin (bardzo skuteczny, ale objawy uboczne w pierwszym dniu były koszmarne - dziś bym sie na to nie zdecydował), kilka lat temu brałem na podobne objawy Prozac (brak objawów ubocznych, objawy depresyjno-nerwocowe minęły po 4 miesiącach nie wiadomo czy od leku czy same)

Teraz zgłosiłem się do psychiatry. Moje dolegliości zostały opisane jako cos między nerwicą lękową i depresją. Dostałem właśnie Wellbutrin. Przyznaję, że po przeczytaniu forum zanim wziąłem pierwsza tabletkę, konsultowałem się jeszcze telefonicznie z moim psychiatrą - powiedział, żeby brać, a jeśli są objawy lękowe to dodatkowo 1 do 2 Lorafenów dziennie. Jesli po tygodniu nie będzie rezultatu, to zwiększyć dawkę Wellbutrinu ze 150 mg do 300 mg.

Piszę, bo bardzo niepokoją mnie objawy, jakie mam po zażyciu Wellbutrinu. Silne uczucie zniecierpliwienia i irytacji - Lorafen to trochę blokuje, ale i tak da się odczuć. Dzisiaj złapało mnie uczucie silnego smutku, taki dół, że nie pamiętam czy taki miałem w ogóle w życiu. Mam tez napady lękowe (codziennie!), choc Lorafen tez je blokuje skutecznie. Poca mi sie mocno dłonie (ale to drobiazg w porównwniu z resztą). Tak więc biorę Wellbutrin i "na osłonę" Lorafen. Teraz jestem po trzeciej tabletce Wellbutrinu i coraz bardziej zastanawiam się czy był sens w ogóle brania przeciwdepresanta. Poza lękiem nie miałem klasycznych objawów depresji. Czy ten Wellbutrin nie pogorszy mojego stanu, w tej chwili czuję się gorzej niż zanim zacząłem go brać. Czy tez pozytywne efekty pojawią się później i trzeba przetrwać te pierwsze dni ?

przez agusiaww 07 wrz 2009, 06:20
To normalne co przezywasz, przewaznie tak jest ze po przyjeciu antydepresanta sa skutki uboczne i masz je wlasnie to pocenie rak i wlasnie napady smutku. Musisz to przetrwac po ok 2, 2,5 tygodnia powinno minac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 07 wrz 2009, 10:14
No coz, porozmawiaj z lekarzem, jesli twoje samopoczucie psychiczne az tak sie pogorszylo. Moze zamiast Wellbutrinu, ktory nie ma w zasadzie dzialania przeciwlekowego, przydalby ci sie inny antydepresant.
Lub po prostu neuroleptyk, np Fluanxol. Mam z nim bardzo dobre doswiadczenia, dziala silnie przeciwlekowo a takze aktywizujaco i nie trzeba na jego dzialanie czekac miesiaca lub dwoch.
Efekty sa praktycznie juz od pierwszej dawki.

Swoja droga znalazlam ciekawa niemiecka strone, na ktorej leki oceniaja pacjenci, bioroc pod uwage ich skutecznosc, dzialania uboczne i ich odwracalnosc, latwosc stosowania oraz stosunek efektow do ceny preparatu.
W sumie lek moze otrzymac maximum 10 punktow.

Wellbutrin ma tylko 5,8 podczas gdy np.:
Lerivon 7,9
Seronil 7,7
Trittico i Asentra 7,6
Citalopram i Seroxat 7,5
Edronax 6,3
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 07 wrz 2009, 14:55
Ja bym jednak radził poczekać do miesiąca na pełne działanie leku. Na początku zwykle jest gorzej dlatego masz wspomagać się benzo. Wytrwaj.
A jeżeli faktycznie masz tylko i wyłącznie lęki to Fluanxol jest jakimś rozwiązaniem. Ja jego bardzo pozytywne działanie odczułem po 3-4 dniach, ale to neuroleptyk, a więc lek bardziej niebezpieczny niż antydepresaty, dlatego nie jest lekiem, pierwszego rzutu. Tylko, żeby cię ten lek za bardzo nie pobudził bo jest też aktywizujący.
Aniu a ile punktów na tej niemieckiej stronie ma Effectin lub Efexor(bo na zachodzie też pod taką nazwą występuje)?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Anna R. 08 wrz 2009, 10:06
Efexor ma 6,2

Z tego co czytam pacjenci doswiadczaja wielu objawow ubocznych, ktore nie do konca mijaja w trakcie terapii. Przede wszystkim sa to zmeczenie, bezsennosc, bole brzucha, mdlosci i zaburzenia seksualne.
Herbert Grönemeyer

przez kameleon1 08 wrz 2009, 11:57
Dziękuję za wypowiedzi. Dziś piąta tabletka, wczoraj pierwszy w miarę normalny dzień (pół Lorafenu rano). Także "irytacja" jakby mniejsza, ale nadal występuje, gdy nie działa już Lorafen. Nie było żadnych napadów smutku. W sumie wczoraj było lepiej, czy to się utrzyma, zobaczymy.

przez zawilinski 10 wrz 2009, 21:32
biore wellbutrin 150mg juz 2 miesiace i solian 200mg. zaczelo sie od lekkiego zmeczenia w poniedzialek 7.09.2009 wiec sie polozylem na 1,5 godziny. dzisiaj z kolei spalem do 11 godziny rano i potem ze 2 godziny po poludniu i nadal czuje zmeczenie. wydaje mi sie ze to jest zjazd. na poczatku tzn gdzies tak od 25 lipca mialem kopa az do 10 sierpnia. potem to sie uspokoilo tzn stalem sie bardziej spokojny. moj lekarz mowi ze to spadek serotoniny. wczesniej bralem alvente 75mg, ale po niej wyniki byly mizerne. wiec teraz nie wiem co w koncu. czy dopamina jest zaburzona, czy noradrenalina czy serotonina? idzie zglupiec. nie mialem zadnej euforii. moze trzeba podniesc teraz serotonine. noradrenalina chyba jest ok.

przez Anna R. 11 wrz 2009, 09:03
Sprobuj klomipraminy. Ma szerokie spektrum dzialania a efekty sa szybko odczuwalne ( o ile zadziala).
Ewentualnie innego SNRI np Ixel, Cymbalta lub ktoregos z nowoczesniejszych SSRI. Wellbutrin jest dosc specyficznym lekiem i raczej stosuje sie go, gdy antydepresanty z innych grup nie dzialaja.

Poza tym pozostaja jeszcze polaczenia lekow, moim zdaniem najskuteczniejszze.
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 11 wrz 2009, 09:30
może to solian cię usypia? niektóre neuroleptyki w dużych dawkach powodują takie otumanienie i senność.
pregabalina, wenlafaksyna

przez sebastian86 14 wrz 2009, 09:29
hej biore wellbutrin juz miesiac , obecnie 2 tabl dziennie i nadal efekty slabe ale jestem cierpliwy. a jak tam u was? kiedy wellbutrin zaczal dzialac u was?

przez ANETKAAA85 15 wrz 2009, 08:18
WITAM ANNO.R. CZY MOGŁYBYŚMY POROZMAWIAC NA PRIV??? TO MÓJ MAIL: ANETKAAA85@interia.pl. WIDZE, ŻE SIE ZNASZ NA TYCH WSZYSTKICH LEKACH JA TEŻ MAM Z NIMI DO CZYNIENIA, CHCIAŁABYM POROZMAWIAC, NAPISZ PROSZE.POZDRAWIAM

przez sebastian86 16 wrz 2009, 07:41
juz ponad miesiac biore wellbutrin i nie ma spodziewanego efektu nadal.wciaz przewaza obojetnosc...

przez zawilinski 17 wrz 2009, 21:26
15 wrzesnia 2009 poczulem lekki ale to bardzo lekki klimat mojego miasta czyli wellbutrin dziala, ale jest za niska dawka. czucie klimatu np miasta, pogody, samego dnia, jak ptaki spiewaja to sa wlasnie emocje, ktore odbieramy, ktore sie w nas rodza, a nie tylko te ktore wyrazamy. w teorii leki na padaczke dalyby spodziewany efekt, ale nie wiadomo jakie moga byc konsekwencje. emocje moga wrocic, ale czy zjazd zbytnio nie bedzie przeszkadzal. czy znacie kogos kto bierze leki przeciwpadaczkowe na obojetnosc albo czy wiecie z doswiadczenia jak takie leki dzialaja na czlowieka ktorego bolaczka jest obojetnosc?

[Dodane po edycji:]

poprawka:

czy znacie kogos kto bierze leki przeciwparkinsonowskie (bo to leki na parkinsona podnosza dopamine) na obojetnosc albo czy wiecie z doswiadczenia jak takie leki dzialaja na czlowieka ktorego bolaczka jest obojetnosc?

Sortuj wg