BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez mio85 23 lis 2014, 23:57
Vizir szanuje cie i rozumiem, ale ja wole tepic takich typow, nawet jesli mialaby to byc walka z wiatrakami....po drugie to ty tez zes sie tu rozlal, kpisz z mojego zaangazowania w sprawe i zrobienia dysputy o chrakterze zycia i smierci, a wywaliles poemat na pol strony :) poza tym ten osobnik nie mial na mysli tylko erekcji, ale ogolnie pojestej sfery seksualnej i z tym sie nie moge zgodzic, bo macenie przez SSRI w tych kwestiach jest cecha charakterystyczna tych lekow. Zrozum to tak jakby ktos na czarne mowil biale - nienawidze tego.

przez Vizir 24 lis 2014, 00:05
mio85 napisał(a):po drugie to ty tez zes sie tu rozlal, kpisz z mojego zaangazowania w sprawe i zrobienia dysputy o chrakterze zycia i smierci, a wywaliles poemat na pol strony :)

Z nikogo konkretnego nie kpie, bo nawet nie wiem kto napisał który post, bo przeleciałem je "pobieżnie" ;)
A jak już sie pojawiam no to poczuwam sie do obowiązku dać coś od siebie i napisać parę postów, a że temat bekowy to wyszło pare linijek więcej :D

mio85 napisał(a):Zrozum to tak jakby ktos na czarne mowil biale - nienawidze tego.

Yhmmmymm... dobra już sie tak nie chwal, że nie mieszkasz w POlsce i nie masz telewizora z TVP/TVN :D

przez lunatic 24 lis 2014, 01:03
Zamiast w kolko nadawac o tej kastracji po SSRI mozeby tak zamiast tego sie udac do jakiegos specjalisty od tego typu spraw,od walkowania tego na forum raczej sie problem nie rozwiaze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 24 lis 2014, 01:54
A co zrobi specjalista? Seksuolodzy to jeszcze wieksze glaby od psychiatrow. Przeciez nie w lekarzu tkwi problem tylko w leku. Moj psychiatra wypisze co chce, i mam ulozony plan, co zamierzam po kolei brac wiec nie wiem, po co dajesz taki post. Chyba kazdy z nas zreszta jest w trakcie dzialan majacych zminimalizowac ten ubok, wymieniamy sie doswiadczeniami, rozmawiamy. Tak wiec take it easy. Chcesz mozesz sie dolaczyc. Nie rozumiem, ze niektorych ludzi boli tu rozmowa o powaznych problemach. Ja nie spamuje forum. Niektorzy pisza co mieli na obiad, albo co im sie snilo i nikt nie podnosi larum, a czlowiek chce do czegoś konstruktywnie dojsc i dostaje w leb, hejta za nic. Ludzie wyluzujcie. Zdaje sobie sprawe,ze samo pisanie nic nie da, ale za moimi wywodami ida czyny. Forum raczej jest platforma wypowiedzi, a nie dzialan, wiec trudno sie dziwic, ze tu glownie sie dyskutuje.

przez Popiol 24 lis 2014, 07:04
lunatic napisał(a):Zamiast w kolko nadawac o tej kastracji po SSRI mozeby tak zamiast tego sie udac do jakiegos specjalisty od tego typu spraw,od walkowania tego na forum raczej sie problem nie rozwiaze

ekphmm...pff

-- 24 lis 2014, 07:08 --

Już tu jeden był u słynnego Lew-Starowicza, zapłacił 350zł za wizytę i.......dostal trazodon 8)
Popiol

przez SADer 27 lis 2014, 23:47
lucy1979 napisał(a):Słuchaj SADer
odpowiedziałam Ci jak komu dobremu, ze nie ma możliwości aby cos Ci się stało nawet jeśli bys rownoczesnie zmieszal Well i Fluo. A Ty dalej drązysz i sobie wmawiasz.
Jak masz tendencje do wmawianie sobie nieistniejących dolegliwości to bierz na to poprawke. Zresztą nie ma czegos takiego jak jakas wyjątkowa wrazliwosc na leki. Są tylko zimnie realia i bezmiar psychicznych wkrętek. Ty wybierasz, albo jedno albo drugie.

Lucy1979, chrznisz głupoty.

Kolejny psychiatra powiedział mi, że po odstawieniu Wellbutrinu trzeba poczekać tydzień przed wzięciem fluoksetyny. Dzięki Twojej wspaniałej radzie po dziewięciodnowym okresie brania fluo zaraz po Well odstawiłem fluo i wylądowałem na Xanaxie na jakieś 10-14 dni. Ataki paniki, lęk, zawroty głowy, ból żołądka, brak apetytu, drżenie mięśni i różne inne objawy somatyczne które miałem po tym fluo to też psychiczna wkrętka?

Wsadź sobie takie rady następnym razem nie powiem gdzie.

A jaki z tego morał? Słuchać się lekarza, a nie forumowych pseudodoradców.

Dziękuję, dobranoc.

przez mio85 28 lis 2014, 03:35
Ale do kogo masz pretensje i co brales, a co odstawailes, bo nie nadazam. Nie ma zadnych przeciwskazan, zeby laczyc te dwa leki, nie trzeba tez robic zadnych przerw. Kazdt ci to powie, a ze lekarza sa nadwrazliwi to wynajduja jakies okresy przejsciowe. A nie bierzesz pod uwagi mozliwosci, ze mogles sie po prostu gorzej poczuc po wejsciu na nowy lek i moze ci nie sluzyc po prostu - te objawy, które opisałeś ja mam zawsze przy wchodzeniu na fluoksetyne, sa to zwykłe skutki uboczne, takze kolego bladzisz. Zeby było smieszniej dodam ci, ze moj lekarz niebawem doda mi well do tego leku. On jakos nie widzi przeciwwskazan.

przez Popiol 28 lis 2014, 12:36
SADer, takie same objawy mogłyby wystąpić, nawet gdybyś tego wellbutrinu na oczy nie widział. Bo te objawy które opisałeś, są charakterystyczne przy wprowadzaniu tego typu leków.
Popiol

przez Patryk29 28 lis 2014, 12:42
Widze ze u was ciekawe dyskusje sie tocza :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Vizir 28 lis 2014, 18:59
Parafrazując staropolską mądrość
Obrazek

przez Kalebx3 28 lis 2014, 20:06
A jaki z tego morał? Słuchać się lekarza, a nie forumowych pseudodoradców.

:brawo:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez SADer 28 lis 2014, 20:43
Ale do kogo masz pretensje i co brales, a co odstawailes, bo nie nadazam.

Napisałem, że do Lucy1979. Brałem Wellbutrin przez 3 dni i po jednym dniu przerwy przeszedłem na fluoksetynę.

A nie bierzesz pod uwagi mozliwosci, ze mogles sie po prostu gorzej poczuc po wejsciu na nowy lek i moze ci nie sluzyc po prostu - te objawy, które opisałeś ja mam zawsze przy wchodzeniu na fluoksetyne, sa to zwykłe skutki uboczne, takze kolego bladzisz.

Dziwnym trafem NIDGY wcześniej wchodząc na fluoksetynę po długotrwałym jej odstawieniu (a miało to miejsce 2-3 razy) nie miałem tego typu objawów.

Vizir daruj sobie złośliwości.

przez lunatic 28 lis 2014, 20:51
wellbutrin i fluoksetyna wpływają równocześnie na te same enzymy przez które są metabolizowane, przy jednoczesnym stosowaniu jest możliwy wzrost stężenia obu leków i nasilenie działań ubocznych

przez Patryk29 28 lis 2014, 21:00
SADer, Zeszles z jednego leku i zaczales brac kolejny wiec nie ma sie co dziwic ze miales skutki uboczne, a tak wogóle to dlaczego masz do kogos pretensje?? przeciez nikt ci nie kazal schodzic z niego i brac kolejny, poza tym po wellbutrinie nie ma zadnych skutków ubocznych przy schodzeniu, bynajmniej ja nie mialem nic! a z dnia na dzien schodzilem, swoja droga Kalebx3 masz racje w 100% swoje obawy i pytania kierowac do lekarza a nie liczyc na forum :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg