BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez lucy1979 16 lis 2014, 13:07
ladywind napisał(a):lucy1979, to juz nie bierzesz Well? :shock: przestał działac? :? A czułas sie na nim tak dobrze, masakra z tymi lekami, brak słów...

No nie biorę już, bo przestał działac, zupełnie, było coraz gorzej:(
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez arnibarni 16 lis 2014, 13:30
Ponawiam pytanie 'Czy leki działające na dopamine takie jak bupropion,działają podobnie jak narkotyki stymulanty' ? Wie ktoś ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez alukard75 16 lis 2014, 13:44
w Czechach Wellbutrin kosztuje ok. 45 PLN - 150mg x 30

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 16 lis 2014, 16:14
Dobra cena kto jedzie do czech ??

przez Franz Maurer 16 lis 2014, 16:26
Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D
Trochę dziwnie się czuje - taka niby derealizacja/mgła w głowie, ale zero leków, jest napęd. Może to wina pogody, która dzisiaj w moim mieście jest tragiczna - zimno i pada. Mam takie uczucie lekkiego "haju" - to normalne na starcie Wellbutrinu?

przez mio85 16 lis 2014, 17:56
Franz Maurer napisał(a):Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D
Trochę dziwnie się czuje - taka niby derealizacja/mgła w głowie, ale zero leków, jest napęd. Może to wina pogody, która dzisiaj w moim mieście jest tragiczna - zimno i pada. Mam takie uczucie lekkiego "haju" - to normalne na starcie Wellbutrinu?

No stary to bedzie duet. Ja co prawda do fluo, ale tez chce wziac wella tylko na poprawę funkcji seksualnych. Jak ci pomoze 150 przy 300 wenli to bedzie to dla mnie fantastyczny znak:). Raportuj co jakis czas. Dziwi mnie tylko, ze mirta nie zadzialala w kwestii libido.

przez Franz Maurer 16 lis 2014, 18:08
mio85 napisał(a):
Franz Maurer napisał(a):Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D

No stary to bedzie duet. Ja co prawda do fluo, ale tez chce wziac wella tylko na poprawę funkcji seksualnych. Jak ci pomoze 150 przy 300 wenli to bedzie to dla mnie fantastyczny znak:). Raportuj co jakis czas. Dziwi mnie tylko, ze mirta nie zadzialala w kwestii libido.

OK ;)
Mirta trochę na początku pomogła, ale potem przez cały czas było bardzo średnio w tych tematach. Wiadomo nie było takiej tragedii jak na początku, gdy byłem na escitalopramie, wenli 75mg i trittico, ale nadal to nie było to samo, co kiedyś.

przez lucy1979 16 lis 2014, 22:11
arnibarni napisał(a):Ponawiam pytanie 'Czy leki działające na dopamine takie jak bupropion,działają podobnie jak narkotyki stymulanty' ? Wie ktoś ?

Może nikt nie odpowiada bo pytanie durne

przez arnibarni 16 lis 2014, 22:44
lucy1979 durna to jest twoja odpowiedź,jak masz zamiar głupio pisać to spadaj na kafeterie.
Włoskie przysłowie

przez lucy1979 17 lis 2014, 12:36
Żaden lek nie będzie dzialal tak jak narkotyki. Własnie dlatego ludzie ćpają.

przez arnibarni 17 lis 2014, 13:54
lucy 1979 jak nie ? Ty chyba nie rozumiesz.Metylofenidat jest stymulantem,podobnie jak amfetamina.Metlofenidat działa na dopamine i noradrenaline.Ja pytam tylko w teorii czy są leki które działają na podobne receptory co stymulanty,oprócz metylo ? Pytam tylko z punktu widzenia chemicznego,rozpatrując substancje.Bo nie do końca rozumiem działania dopaminy.Często w internecie można sie spotkać z określeniem że lek zadziałał na kogoś bardzo pobudzająco i określił to jako stymulant.Więc moje pytanie brzmi które leki w teorii oprócz metylo działają na podobne receptory co stymulanty,wywołują podobny stan do nich ?

-- 17 lis 2014, 14:05 --

lucy1979 ja może mam małą wiedzę ale ty chyba jeszcze mniejszą a napisałaś tyle postów.Znalazłem po części odpowiedź na moje pytanie.Bupropion cytuje : 'Pierwotnie nazywany amfebutamone, otrzymał swą nową nazwę w 2000[5]. Jego nazwa chemiczna to 3-chloro-N-tert-butylo-β-ketoamfetamina. Należy do podstawionych katynonów, jak też podstawionych amfetamin, będąc β-ketoamfetaminą.'

-- 17 lis 2014, 14:07 --

Źródło:Wikipedia :)
Włoskie przysłowie

przez lucy1979 18 lis 2014, 15:01
Metylfenidad jest dla ludzi z ADHD, na nich działa paradoksalnie i uspokaja ich.
Zacznij brac Wellbutrin to zobaczysz czy działa jak amfetamina. Wszystko z mojej strony.
I co ma ilość postów do wiedzy? :shock:

przez arnibarni 18 lis 2014, 15:43
lucy1979 ale chyba po to jest to forum żeby sie podzielić odczuciami,jak leki działają.Nie chcesz odpowiedzieć to nie pisz głupich komentarzy,bo zachowujesz sie jak hipokrytka i niepotrzebnie zaśmiecasz ekran.Napisanie 1349 postów przez ciebie powinno świadczyć o jakimś poziomie wiedzy,no chyba czegoś sie dowiedziałaś po ponad tysiącach postów,chyba że wszystkim tak zgryźliwie odpisujesz cytuje'weź to zobaczysz' albo 'zadajesz durne pytania' ? Z resztą widze że już jedno ostrzeżenie dostałaś do przemyślenia dla ciebie.Jeśli na forum medycznym próbujesz podpudować jakieś swoje abicje to gratuluje wyboru :lol:
Włoskie przysłowie

przez lucy1979 18 lis 2014, 15:50
Ale o co Ci chodzi? Czy wellbutrin działa jak amfa?
Odpowiedz-Nie, nie działa jak amfa .Mimo, ze jest mówiąc w skrocie pochodną amfetaminy. Dosc przejrzysto odpisałam? Myslisz, ze Cię oszukuję, bo nie wiem o co Ci chodzi?

Jako jedyna osoba z forum odpisałam na Twoje pytanie, a ty pretensje masz....

Sortuj wg