BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Patryk29 05 lis 2014, 21:45
Vizir, wiem ze mowils na serio :D
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kucharz 05 lis 2014, 23:01
Vizir napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Ja nic nie wrzucam przeciez, daj mu boze niech na niego zadziala i niech bedzie zadowolony, kucharz przeciez to zarty sa :mrgreen:

Akurat mój post o pieniądzach i naszej najnowszej premierzycy napisałem jak najbardziej na poważnie XD

Sorry, pamiętaj że jestem na Wellbutrinie.

przez Kat_ 06 lis 2014, 01:45
Od 4 dni na 150mg Wellbutrinu i 50mg Sertraliny - rewelacja! Duża motywacja, sporo energii a zarazem spokój i harmonia w głowie. Brał ktoś taki mix czy przecieram szlaki? :)
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 06 lis 2014, 12:13
Kat_ napisał(a):Od 4 dni na 150mg Wellbutrinu i 50mg Sertraliny - rewelacja! Duża motywacja, sporo energii a zarazem spokój i harmonia w głowie. Brał ktoś taki mix czy przecieram szlaki? :)

Hmm nie chce podwazac twoich odczuc, ale 4 dni w przypadku SSRI nie wiem czy moglo znaczaco wplynac na serotonine i receptory, moze to tez byc zasluga dluzszego brania wellu, bo z tego co czytam, czesto sa na nim gorsze i lepsze okresy. Trzymam jednak kciuki, zeby to nie byl efekt placebo i zeby na ciebie dzialalo.

przez lucy1979 06 lis 2014, 12:36
mio85 napisał(a):
Kat_ napisał(a):Od 4 dni na 150mg Wellbutrinu i 50mg Sertraliny - rewelacja! Duża motywacja, sporo energii a zarazem spokój i harmonia w głowie. Brał ktoś taki mix czy przecieram szlaki? :)

Hmm nie chce podwazac twoich odczuc, ale 4 dni w przypadku SSRI nie wiem czy moglo znaczaco wplynac na serotonine i receptory, moze to tez byc zasluga dluzszego brania wellu, bo z tego co czytam, czesto sa na nim gorsze i lepsze okresy. Trzymam jednak kciuki, zeby to nie byl efekt placebo i zeby na ciebie dzialalo.

Jeśli już wcześniej bral sertraline to jak najbardziej- może dzialac nawet od pierwszego dnia.
Tylko czy efekt utrzyma się dluzej. U mnie to trwa 14 dni :cry: a potem powrot do depresji.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez SADer 14 lis 2014, 19:36
Brałem Wellbutrin przez 3 dni, jednak skutki uboczne były tak potężne - dzwonienie w uszach, zawroty i ból głowy, suchość w ustach, poczucie, że zaraz zemdleję, zaburzenia oddychania - że go porzuciłem.

I tu powstaje pytanie - ile Wellbutrin może się utrzymywać w organizmie? Chciałbym wrócić do fluoksetyny w dawce 10 mg. Lekarz powiedział mi, że muszę odczekać tydzień, ale czytałem, że jego okres półtrwania wynosi 24-36h. Jutro minie 48h odkąd wziąłem go ostatni raz. Mogę do niej wrócić? Jak sądzicie?

przez lucy1979 14 lis 2014, 19:45
Możesz wrócic.
Mój lekarz nie kazał mi robić ani jednego dnia przerwy między braniem SSRI i Wellbutrinu.

przez SADer 14 lis 2014, 20:01
Ok, dzięki.

przez Kat_ 15 lis 2014, 19:01
Wróciłem do wellba 300mg. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to lek idealny, żadna tam pigułka szczęścia ale jednak najlepszy lek jaki wypróbowałem w ciągu ostatnich lat. Noradrenalina naprawdę rusza dupę po serotoninowej wegetacji. Najbardziej dokucza mi irytacja, gniew i łatwe wkurwianie się, przy drugiej próbie wchodzenia jakoś nie boli już mnie głowa. Biorę sobie meliskę na noc, wycisza mnie mocno. Przy irytacji próbuję sobie jakoś tłumaczyć, że jestem wkurwiony bo zażywam wellba a nie przez zaistniałą sytuację, staram się jakoś hamować. Chcę pobrać wellba przez dłuższy okres, kilka m-cy, wtedy się wypowiem dokładniej. W USA jest bardzo chwalony i ludzie pożerają to latami, fakt, że często w towarzystwie ssri. U mnie, przy dawce 50mg sertraliny i 150mg wellba w ogóle nie czułem jego działania, byłem przymulony i otępiały jak zwykle po ssri. Aktualnie przy 300mg czuje jego działanie.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez lucy1979 15 lis 2014, 20:09
Kat
Ile płacisz za wellbutrin300?
Ja przerwałam branie well po 5 tygodniach. Dwa pierwsze tygodnie były super, ale to przeszło i miałam straszną depreche, myśli samobójcze, brak napędu, mdłości, ból brzucha. Podobno u niektórych to dobre samopoczucie z początku wraca po 6 do 8 tygodniach, ale nie dalam rady. Zwiekszenie dawki do 300 nie pomogło.
Teraz jestem na citalu.
Czy miałeś tez takie "załamanie samopoczucia?"

przez arnibarni 15 lis 2014, 20:35
Czy leki działające na dopamine takie jak bupropion,działają podobnie jak narkotyki stymulanty ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez SADer 16 lis 2014, 01:37
lucy1979 napisał(a):Możesz wrócic.
Mój lekarz nie kazał mi robić ani jednego dnia przerwy między braniem SSRI i Wellbutrinu.

Lucy1979, miałaś jakieś objawy nakładania się fluo i wellbutrinu? Czy to możliwe, żeby Wellbutrin działał po 48h od przyjęcia ostatniej dawki (w dodatku 150 mg po 3 dniach przyjmowania)? Wziąłem dzisiaj rano 10 mg Seronilu i trochę dziwnie się czułem wieczorem. Nie wiem, czy to po prostu nie efekt uboczny po przerwaniu przyjmowania fluo.

Na stronie MZ jest napisane tak:

Możliwy wzrost stężenia bupropionu i fluoksetyny we krwi, a tym samym nasilenie ich działań niepożądanych. Zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek.

Tylko kwestia jest taka po jakim czasie Wellbutrin jest wydalany z organizmu.

Dodam, że jestem dosyć wrażliwy na nowe leki, szczególnie ostatnio. No i nie wiem, czy brać kolejną dawkę jutro, czy się wstrzymać do piątku.

przez lucy1979 16 lis 2014, 12:10
Słuchaj SADer
odpowiedziałam Ci jak komu dobremu, ze nie ma możliwości aby cos Ci się stało nawet jeśli bys rownoczesnie zmieszal Well i Fluo. A Ty dalej drązysz i sobie wmawiasz.
Jak masz tendencje do wmawianie sobie nieistniejących dolegliwości to bierz na to poprawke. Zresztą nie ma czegos takiego jak jakas wyjątkowa wrazliwosc na leki. Są tylko zimnie realia i bezmiar psychicznych wkrętek. Ty wybierasz, albo jedno albo drugie.

przez ladywind 16 lis 2014, 13:04
lucy1979, to juz nie bierzesz Well? :shock: przestał działac? :? A czułas sie na nim tak dobrze, masakra z tymi lekami, brak słów...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg