BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez kucharz 28 paź 2014, 22:14
mio85 napisał(a):Kucharz, a co brales najpierw paro czy wellbutrin? I z jakiego powodu dolaczyles drugi lek?

Najpierw brałem Paro, wycisza ale też powoduje rozleniwienie, więc na motywację Wellbutrin lekarka mi zapisała.

przez mio85 28 paź 2014, 22:31
Nie zwiekszyly cie sie lęki po włączeniu go, zdenerwowanie, rozdraznienie? Poprawil ci libido?

przez lunatic 28 paź 2014, 22:33
kucharz napisał(a):Najpierw brałem Paro, wycisza ale też powoduje rozleniwienie, więc na motywację Wellbutrin lekarka mi zapisała.

standardowo, drugi lek na skutek uboczny pierwszego, popieprzone jest leczenie tymi lekami, za chwile bedzie trzeci na to co spieprza dwa wcześniejsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 29 paź 2014, 10:16
Ten Wellbutrin to wielka ściema. Działa tylko dwa tygodnie a potem tylko poglebia depresje. Oczywiście zadnych lękow po nim nie miałam. Bo ktoś tu tak prorokował. Wiele osób zresztą skarzy się, ze działanie leku zanika po 2, 3 tygodniach. Mój lekarz uważa ten lek za jakiś cud. Już zapowiedział, ze jak przestanie dzialac to zwiększy dawkę.
Nie mam zamiaru placix 140zl za cos co nie dziala :twisted: . Szlag!!
Lunatic możesz się cieszyc.

Libido poprawia to fakt, ale na co mi to skoro mam taka depresje, ze nie mogę patrzeć na ludzi ani rozmawiać z nimi. Bo mnie nudzą.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez mio85 29 paź 2014, 14:25
lucy1979 napisał(a):Ten Wellbutrin to wielka ściema. Działa tylko dwa tygodnie a potem tylko poglebia depresje. Oczywiście zadnych lękow po nim nie miałam. Bo ktoś tu tak prorokował. Wiele osób zresztą skarzy się, ze działanie leku zanika po 2, 3 tygodniach. Mój lekarz uważa ten lek za jakiś cud. Już zapowiedział, ze jak przestanie dzialac to zwiększy dawkę.

Jak dlugo bierzesz i w jakiej dawce? Odczuwalas jakies uboki? Ja slyszalem, ze trzeba mu dac czas, a jesli mimo to nie dziala to zwiekszycc dawke. Ja wam powiem, ze profil dzialania ma najbardziej atrakcyjny z wszystkich na rynku. Zero ubokow, a do tego profit w postaci libido, czy zaprzestaniu palenia. Niby zadnego zmulenia, wplywu na koncentracje, bystrosc umyslu, skutecznosc w leczeniu depresji wg badan na poziomie SSRI. Moim zdaniem warto mu by dac czas, jesli naprawde mialby sie okazac skuteczny. Zero obciazenia dla mozgu i innych narzadow, a jak obserwuje co moj organizm przechodzi teraz na fluoksetynie to warto placic i 150 zl zeby sie nie katowac. No, ale zgadzam sie z toba Lucy musi byc przede wszystkim skuteczny dla danej osoby.
Buspiron jest u nas niepopularny, a podobno tez ma potencjal prolibido, do tego działa antylękowo. Moglaby to byc jakas alternatywa

przez lucy1979 29 paź 2014, 19:49
Zero uboków?
Dobre sobie, brzuch boli niemal caly dzień, mdłości, zaparcia. Nawet w ulotce jest o tym mowa.
Jeśli lek działa od pierwszego dnia przez 2 tygodnie a potem przestaje i nastepuje nawrot depresji to mysle ze już nie zadziała.
Przeczytalam wszystkie posty w tym dziale i większość osob ma takie odczucia czyli swietne działanie przez pierwsze 2, 3 tygodnie, które nigdy nie wraca.
Reszta ludzi nie odczuwa nic albo lęki.
Nie znalzlam ani jednej opinii, ze lek pomogl i objawil swe działanie po 6, 8 tygodniach jak jest podane w ulotce.
Ja biore 4 tygodnie, podwyższenie dawki nic nie dalo. Podwyzszylam sobie sama. Postaram się wytrzymać te 8 tygodni, tym bardziej ze już mam wykupione leki na ten okres. Ale nie mam wielkiej nadziei.
Zdam relacje pod warunkiem, ze nie wyskocze przez okno lub się nie powieszę w międzyczasie, bo jestem w stanie w którym dosłownie " boli rzeczywistość"i człowiek ma tylko ochote przerwac to cierpienie i poczucie bezsensu.

przez lunatic 29 paź 2014, 19:57
to sie nazywa honeymoon, na zagranicznych forach o tym piszą, polega on właśnie na szybkiej poprawie samopoczucia po tym leku przez 1-2 tygodnie, potem jest przerwa i u niektórych wraca to z powrotem ok 4-6 tygodnia ale już nie tak wyraźnie jak na początku

przez lucy1979 29 paź 2014, 20:01
lunatic napisał(a):to sie nazywa honeymoon, na zagranicznych forach o tym piszą, polega on właśnie na szybkiej poprawie samopoczucia po tym leku przez 1-2 tygodnie, potem jest przerwa i u niektórych wraca to z powrotem ok 4-6 tygodnia ale już nie tak wyraźnie jak na początku

A to dzięki, ze mi piszesz o tym, bo nie wiedziałam.
Żeby choć w polowie to wrocilo to będę szczesliwa.

przez Kat_ 29 paź 2014, 21:09
A ja wróciłem do wellba bo lepsze to niż całe eserajowe gówno, które robi z ciebie zamulone warzywko. Gorzej się czułem na 300mg niż na 150mg, na niższej dawce optymalnie, na wyższej takie nieprzyjemne pobudzenie z lękiem, irytacja, agresja, bóle głowy. Zaparcia? Bez porównania do wenli czy amitryptyliny bo których masz zatkaną dupę superglue :/ Wystarczy jeść jakiś błonnik, ja np. musli z mlekiem i jest OK. Serotonina mi nie służy, wszystkie ssri mnie zamulają i otępiają, welb to noradrenalina i dopamina, wyraźnie mnie pobudza i odhamowuje. Wróciłem do wellba bo tygodniu spędzonym na wenli, po którym to okresie znowu zacząłem przypominać warzywko i którym byłem pożerając przez 5 lat sertralinę. Nigdy więcej tego gówna jakim jest ssri.

Do wellba biorę suple w postaci Omegi z Olimpu (biorę dwie kapsułki zamiast jednej), Trim-Mag B6 też z Olimpu, organiczny magnez, dobrze przyswajalny, 2 tabletki X 120mg, multiwitamina Centrum. Czuję się OK.

Przez dwa m-ce na wellbie zrobiłem więcej niż przez cały 2014 rok na sertralnie, prowadzę swój interes. Dla mnie to wystarczająca rekomendacja. Poczytałem też amerykańskie opinie nt. tego leku, tam często go łączą z ssri albo stawiają na monoterapię i ma dobre opinie.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez mio85 29 paź 2014, 22:16
lucy1979 napisał(a):Zero uboków?
Dobre sobie, brzuch boli niemal caly dzień, mdłości, zaparcia. Nawet w ulotce jest o tym mowa.

Co to jest przy zaburzeniach genetycznych, ktore powoduja SSRI, pogorszenie pamięci, dysfunkcje seksualne, potężne lęki, wplyw na gospodarke hormonalna (objawia się tyciem). Tójpierscieniowce sa toksyczne dla wiekszosci narzadów. Poza tym te ktore wymienilas sa charakterystyczne rowniez dla SSRI. Przy wenli oprocz mdlosci sa tez wymioty, takze wiesz .... Sa to mikrouboki. Ale jesli lęk jest nie do zniesienia, nawet przy wspomaganiu benzo w najgorszych chwilach to trzeba odstawic - w ogole, czemu zwiekszylas sama? Jesli bylas roztrzesiona juz na 150 to ja bym organizm oswajal z ta dawka, a nie ladowal mu podwojna porcje noradrenaliny.
Co do skutecznosci, rzeczywiscie na tym forum nie ma zbyt wielu ozdrowien, ale moze wynika to wlasnie z tego, ze ludzie nie wytrzymuja i sa za krotko na wellu. Looknijcie zagraniczne fora, tam jakos to dziala.

przez kucharz 31 paź 2014, 20:44
mio85,

Hej,

Lęki się zwiększyły. Dzisiaj cały dygocę. Mam jakby bieg myśli, nie nadążam za swoimi myślami. A Ty co bierzesz? I jak działa?

przez lucy1979 31 paź 2014, 20:51
mio85 napisał(a):
lucy1979 napisał(a):Zero uboków?

Co to jest przy zaburzeniach genetycznych, ktore powoduja SSRI, pogorszenie pamięci, dysfunkcje seksualne, potężne lęki, wplyw na gospodarke hormonalna (objawia się tyciem). Tójpierscieniowce sa toksyczne dla wiekszosci narzadów. Poza tym te ktore wymienilas sa charakterystyczne rowniez dla SSRI. Przy wenli oprocz mdlosci sa tez wymioty, takze wiesz .... Sa to mikrouboki. Ale jesli lęk jest nie do zniesienia, nawet przy wspomaganiu benzo w najgorszych chwilach to trzeba odstawic - w ogole, czemu zwiekszylas sama? Jesli bylas roztrzesiona juz na 150 to ja bym organizm oswajal z ta dawka, a nie ladowal mu podwojna porcje noradrenaliny.
Co do skutecznosci, rzeczywiscie na tym forum nie ma zbyt wielu ozdrowien, ale moze wynika to wlasnie z tego, ze ludzie nie wytrzymuja i sa za krotko na wellu. Looknijcie zagraniczne fora, tam jakos to dziala.

Dlaczego piszesz, ze bylam roztrzęsiona??
Ja nie leczę się na lęki. Tylko na depresje.
Dlaczego nie przeczytasz dokładnie postu , tylko dopowiadasz sobie sam. Gdzie napisałam, ze bylam roztrzęsiona?
Na dawce 150 spalam po 12 godzin na dobe i nie wstawałam z łozka prawie wcale. Dlatego zwiększyłam do 300- lekarz sam zapowiedział, ze zwiększy jak nie zadziała 150.
I wkurza mnie, ze macie dziwną tendencję aby przypisywać wszystkim te swoje lęki.
Czego tu się bac :lol:

Jak brałam SSRI nie miałam żadnych uboków. Nic, zero, null.
A więc znowu to samo- nie jesteśmy z jednej sztancy.

-- 31 paź 2014, 20:46 --

Biorę już cztery tygodnie i kiedy te mdłości i ból brzucha przejdzie? Po jakim czasie?

przez Kat_ 02 lis 2014, 03:59
Od jutra wskakuję na sertralinę, minimalną dawkę, może 25mg na początek. Brałem sertę przez 5 lat ale w monoterapii, z trittico na spanie. Sama nie działa rewelacyjnie, nastrój może i lepszy ale czułem takie otępienie, rozleniwienie, nic mi się nie chciało. Bardzo dobrze się natomiast czułem biorąc wellbutrin 150mg i rezygnując w tym samym czasie ze 100mg sertraliny, działały wtedy obie substancje, było git, teraz sam wellbutrin nie działa za dobrze, jest pobudzenie ale takie hm negatywne, jak po wypiciu dwóch kaw. Jutro wciągnę 150mg wellbutrinu i 25mg serty, w USA taki mix to well-zoft, podobno jedno z najlepszych combo na depresję, dosyć często stosowane tam, wpływ na wszystkie transmitery - serotonina, noradrenalina, dopamina. Sertralina ma poprawić nastrój i wyciszyć lęki a wellbutrin dodać kopa i energii. Nie konsultuję tego z lekarzem, mam cały worek z sertraliną kupiony w sierpniu, dobrze toleruję oba leki. Mój lekarz ogólnie przeciera oczy ze zdumienia jak mu przekazuję relacje z amerykańskich stron np. on nie słyszał o łączeniu wellbutrinu z ssri. Dziwne bo młody chłop, 35 lat. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :) Od jakiegoś czasu sam się leczę a proszę jedynie o recepty :) W końcu co nie zabronione jest dozwolone :) i o ile nie istnieją jakieś przeciwskazania typu moklobemid i ssri to można robić sobie mixy :) Ważne by się lepiej czuć.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez kucharz 05 lis 2014, 13:37
Miał ktoś z Was na Wellbutrinie tak, że np. leje wodę do wanny żeby się wykąpać, a po nalaniu idzie i robi zupełnie coś innego? Taki totalny brak logiki. Woda stygnie i później muszą dolewać ciepłej. Bez sensu. Poza tym nie mogę spać w nocy.

Biorę 150mg Wellbutrin
50mg Parogen
75mg Lamitrin

Rozpoznanie to F41

Sortuj wg