BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez mio85 22 paź 2014, 20:55
Myslicie, ze 5 dni na wellbutrinie moglo zadzialac az tak super proseksualnie? Zdarzyla sie bowiem wczoraj i dzis rzecz niebywala. Od lat zmagam sie dysfunjami seks. po fluoksetynie. Zamienilem ja na wenle i bylo jeszcze gorzej. Bralem ja 3 tyg. Odstawilem w piatek. Od ponidzialku do piatku w zeszlym tyg. bralem tez 150 mg Wellbutrinu, chcialem zobaczyc, jak na mnie zadziala i wtedy nie czulem zadnej poprawy w kwestii sexu. I stala sie rzecz niebywala. Zreyzgnowany wrocilem do fluo. Biore od soboty 20 mg i wczoraj i dzis mam libido i erekcje jak przed braniem SSRI!!!!!!! Nie wierze, ze to sie utrzyma, ale jestem ciekaw waszych opinii czemu tak sie stalo. Moze wyplukala sie wenla, a fluo jeszcze nie dziala? Tylko, ze mam depresje caly czas, a wtedy libido jest niskie. Jaka w tym rola wellbutrinu?

przez kucharz 22 paź 2014, 21:08
mio85 napisał(a):Myslicie, ze 5 dni na wellbutrinie moglo zadzialac az tak super proseksualnie? Zdarzyla sie bowiem wczoraj i dzis rzecz niebywala. Od lat zmagam sie dysfunjami seks. po fluoksetynie. Zamienilem ja na wenle i bylo jeszcze gorzej. Bralem ja 3 tyg. Odstawilem w piatek. Od ponidzialku do piatku w zeszlym tyg. bralem tez 150 mg Wellbutrinu, chcialem zobaczyc, jak na mnie zadziala i wtedy nie czulem zadnej poprawy w kwestii sexu. I stala sie rzecz niebywala. Zreyzgnowany wrocilem do fluo. Biore od soboty 20 mg i wczoraj i dzis mam libido i erekcje jak przed braniem SSRI!!!!!!! Nie wierze, ze to sie utrzyma, ale jestem ciekaw waszych opinii czemu tak sie stalo. Moze wyplukala sie wenla, a fluo jeszcze nie dziala? Tylko, ze mam depresje caly czas, a wtedy libido jest niskie. Jaka w tym rola wellbutrinu?

Wellbutrin podnosi libido.

przez mio85 22 paź 2014, 21:22
kucharz napisał(a):

To wiemy, ale po 5 dawkach i z kilkudniowym opoznieniem? chyba zbyt piekne by bylo prawdziwe.

Dodam jeszcze, ze caly czas mi goraco i mam niesamowity apetyt co do depresji i brania fluoksetyny w ogole nie pasuje! Tak jakbym mianseryne lykal:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 23 paź 2014, 11:33
mio85 napisał(a):Myslicie, ze 5 dni na wellbutrinie moglo zadzialac az tak super proseksualnie? Zdarzyla sie bowiem wczoraj i dzis rzecz niebywala. Od lat zmagam sie dysfunjami seks. po fluoksetynie. Zamienilem ja na wenle i bylo jeszcze gorzej. Bralem ja 3 tyg. Odstawilem w piatek. Od ponidzialku do piatku w zeszlym tyg. bralem tez 150 mg Wellbutrinu, chcialem zobaczyc, jak na mnie zadziala i wtedy nie czulem zadnej poprawy w kwestii sexu. I stala sie rzecz niebywala. Zreyzgnowany wrocilem do fluo. Biore od soboty 20 mg i wczoraj i dzis mam libido i erekcje jak przed braniem SSRI!!!!!!! Nie wierze, ze to sie utrzyma, ale jestem ciekaw waszych opinii czemu tak sie stalo. Moze wyplukala sie wenla, a fluo jeszcze nie dziala? Tylko, ze mam depresje caly czas, a wtedy libido jest niskie. Jaka w tym rola wellbutrinu?

Jasne, to oczywiste, ze to zasluga Wellbutrinu, on działa nieraz od pierwszego dnia.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez lunatic 23 paź 2014, 11:37

zaczecie nowego leku albo odstawienie innego robi takie zawirowania w przekaźnikach ze dzieją sie dziwne rzeczy, czasem na plus czasem na minus

przez lucy1979 24 paź 2014, 09:35
Czy to możliwe, ze dopiero po 2 tygodniach brania leku zaczęły się u mnie skutki uboczne czyli mdlosci, bol glowy?? Wczesniej czułam się swietnie zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Patryk29 24 paź 2014, 12:41
lucy1979, moze to nie od leku
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez planB 24 paź 2014, 14:14
Może to objaw xxx oczyszczania jakiegoś Lucy ?
I Dare, readY

przez Kat_ 24 paź 2014, 15:38
Moje podsumowanie wellbutrinu.

Zadziałał od pierwszego dnia, czułem się rewelacyjnie, ogromne pokłady energii i motywacji. Trwało to może dwa tygodnie. Później przestało, nie pomogło wskoczenie na wyższą dawkę tj. 300mg. Wchodziłem na wellbutrin rezygnując z sertraliny. To jakaś daleka pochodna amfetaminy więc mówiłem, że jestem na amfie :)

Skutki uboczne: uporczywe bóle głowy, irytacja i gniew, problemy trawienne tj. zaparcia, zatwardzenia; ogólnie zwiększał stany niepokoju, w pierwszych 2 tygodniach sporo przytyłem na 150mg. Zwiększona koncentracja ale pogorszona pamięć krótkotrwała.

Moim zdaniem ten lek nie pociągnie sam depresji ale jest dobrym dodatkiem do innego, podstawowego leku. Mocno pobudza w depresji melancholijnej, z zahamowaniem psycho-ruchowym. Nie działa na lęki a i później nastrój też niestety siada.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez mio85 24 paź 2014, 17:00
Kat twoja relacja potwierdza tylko moje obawy zwiazane z tym lekiem i cos mnie wzbrania przed postawieniem na niego w monoterapii. Gdyby jeszcze byl tani. Nie kumam tylko jego popularności np. w Stanach Zjednoczonych. Albo ludzie tam leca do psychiatrow z lekka dystymia i poprzez pobudzenie Well im pomaga, albo wala go na zaburzenia seksualne po SSRajach. Wtedy nie byloby dziwne dlaczego jest najczesciej przepisywanym lekiem. W ogole nie wiem czy jest mozliwe, by na tym leku zaskoczyl ktos kto mial remisje na SSRI. Jest tu ktos taki?..... No wlasnie.

przez Patryk29 24 paź 2014, 18:32
Wellbutrin to kiepski lek, przez ten lek zaczalem palic na nowo, a niby pomaga rzucic :pirate:
bylem po nim pobudzony i strasznie nasilal niepokój, ale to pobudzenie bylo takie niekonstruktywne zupelnie, mysle ze ktos kto ma mysli "s"
latwo móglby z tym lekiem zrobic sobie krzywde :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kucharz 25 paź 2014, 21:41
Kat_ napisał(a):Moje podsumowanie wellbutrinu.

Zadziałał od pierwszego dnia, czułem się rewelacyjnie, ogromne pokłady energii i motywacji. Trwało to może dwa tygodnie. Później przestało, nie pomogło wskoczenie na wyższą dawkę tj. 300mg. Wchodziłem na wellbutrin rezygnując z sertraliny. To jakaś daleka pochodna amfetaminy więc mówiłem, że jestem na amfie :)

Skutki uboczne: uporczywe bóle głowy, irytacja i gniew, problemy trawienne tj. zaparcia, zatwardzenia; ogólnie zwiększał stany niepokoju, w pierwszych 2 tygodniach sporo przytyłem na 150mg. Zwiększona koncentracja ale pogorszona pamięć krótkotrwała.

Moim zdaniem ten lek nie pociągnie sam depresji ale jest dobrym dodatkiem do innego, podstawowego leku. Mocno pobudza w depresji melancholijnej, z zahamowaniem psycho-ruchowym. Nie działa na lęki a i później nastrój też niestety siada.

Ja biorę z Paroksetyną i jest ok.

-- 25 paź 2014, 21:42 --

mio85 napisał(a):
kucharz napisał(a):

To wiemy, ale po 5 dawkach i z kilkudniowym opoznieniem? chyba zbyt piekne by bylo prawdziwe.

Dodam jeszcze, ze caly czas mi goraco i mam niesamowity apetyt co do depresji i brania fluoksetyny w ogole nie pasuje! Tak jakbym mianseryne lykal:)

Jak widac nie wszyscy , a przede wszystkim mój post nie był kierowany do Ciebie.

przez mio85 27 paź 2014, 21:48
Kucharz, a co brales najpierw paro czy wellbutrin? I z jakiego powodu dolaczyles drugi lek?

przez swistak2112 28 paź 2014, 15:26
Kat_ napisał(a):Moje podsumowanie wellbutrinu.

Nastrój może nie siada, ale przestaje być wzmożony. Dobrze to Kat_ opisałeś. Ja myślałem, aby go spróbować do "rozruszania się", ale cena leku to jedno, a obawa o słaby wynik to drugie. Musiałbym go brć gdzię na czczo ok 5, aby nie mieć po 22 problemów z zaśnięciem- ta bezsenność silnie mnie gnębi i też jest powodem, że o ten lek nie poprosiłem swojego lekarza. Wydaje się, że największą rolę odgrywa on w PSSD - po leczeniu lekami SSRI i SNRI. Albo w trakcie ich brania, dla ograniczenia dysfunkcji seksualnych.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Sortuj wg