BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Arnin 28 wrz 2014, 18:23
Kazuar napisał(a):
Arnin napisał(a):104 zł za 150mg dokładniej, wcześniej 106 płaciłem, trzeba po różnych aptekach sprawdzać, chyba to było w sieci Dr.Max czy jakoś tak.

Kupujesz w Dr.Max?
Ja co prawda szukam 300mg, ale najtaniej co udało mi się znaleźć również w Dr.Max to 199,-
W jednej aptece w stolicy znalazłem za 175,- ale nie pojadę ponad 200km specjalnie po lek.

Jakoś tam najtaniej u mnie było, więc tam kupuję, ale dam sobie już spokój z wellbutrinem , prawie 50 dni biorę i jedyne co to częste bóle głowy i irytacja ledwo do zniesienia na wiele bodźców z otoczenia, jednym słowem wkurza mnie do granic wytrzymałości (odbieram więcej dźwięków z otoczenia które mnie denerwują, wszystko się jakby nasila), najwidoczniej nie jest to lek dla mnie i trzeba szukać innego.

przez wisnia80 28 wrz 2014, 22:46
a ma ktoś doświadcznia z well vs. tianeptyna?

Mam propozycję tego drugiego leku od lekarza, ale myślę jeszcze zaproponować mu well.

przez Vizir 28 wrz 2014, 23:11
wisnia80 napisał(a):a ma ktoś doświadcznia z well vs. tianeptyna?

Mam propozycję tego drugiego leku od lekarza, ale myślę jeszcze zaproponować mu well.

Zależy na co

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 29 wrz 2014, 04:33
Idę we wtorek do lekarza, chyba dodam sobie do wellba sertę, czytam angielskie artykuły, w USA to dość częsty mix. Po sercie lepiej się czuję ale z drugiej strony nic mi się nie chce po niej robić, lenistwo, apatia itp. Wellbutrin daje za to solidnego kopa ale jakoś działania przeciwdepresyjnego w nim brak, to taka podwójna kawa z tym, że nie powoduje u mnie stanów lękowych, jestem pobudzony i dość spokojny zarazem. Biorę go od 3 tygodni, jednocześnie od 3 tygodni nie biorę sertraliny, namówię lekarza na taki mix. Najlepiej się czułem przez pierwsze dwa tygodnie, wtedy kiedy jeszcze sertralina działała, teraz coraz gorzej, duża irytacja, popadanie w gniew, wiem, że to ubok wellbutrinu ale z sertraliną, czyli w pierwszych dniach, jakoś mniej to mi dokuczało.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez wisnia80 29 wrz 2014, 09:11
Vizir napisał(a):
wisnia80 napisał(a):a ma ktoś doświadcznia z well vs. tianeptyna?

Zależy na co

Teraz to już sam nie wiem na co. Straszny chaos informacyjny mam w głowie. Natręctwa myśli mega. Ja swoje, a moje myśli swoje. Nie panuję nad tym co myślę.

Ogólnie to byłem prowadzony głownie: fobia społeczna, depresja.

przez lunatic 29 wrz 2014, 10:28
Kat_ napisał(a): Wellbutrin daje za to solidnego kopa ale jakoś działania przeciwdepresyjnego w nim brak

jak daje kopa to jak moze nie miec dzialanie p/depresyjnego, jedno drugie wyklucza

przez miko84 29 wrz 2014, 10:32
Niekoniecznie, stymulanty dają kompa a często nie mają działania przeciwdepresyjnego.
miko84

przez lunatic 29 wrz 2014, 10:36
daje kopa=pobudza,dodaje energii i motywacji=dzialanie przeciwdepresyjne
chyba ze chodzi o jakis inny objaw depresji na ktory akurat nie dziala

przez miko84 29 wrz 2014, 10:49
Stymulanty dają kopa, dodają energii, pobudzają ale jednocześnie mogą pogarszać nastrój i powodować drażliwość i pogłębiać smutek. Zależy jak rozumiesz "daje kopa" i jeśli akurat Twoja depresja objawia się głównie brakiem energii to rozumiem, że postrzegasz ten efekt jako przeciwdepresyjny. Są natomiast depresje gdzie ludzie są za bardzo pobudzeni.

Dwa główne elementy depresji to niski nastrój i anhedonia.
miko84

przez Kat_ 29 wrz 2014, 19:30
lunatic, kawa też daje kopa a z depresji Cię nie wyleczy a poprzez pobudzanie lęków i niepokoju wpędzi w nerwicę. Well chyba w ogóle nie działa na serotoninę, tylko na dopaminę i noradrenalinę. Dzisiaj zjadłem sobie 50mg serty, lepiej się czuję. Oba leki w pojedynkę słabo na mnie działają, zobaczę jak będzie razem. Well jest dobry na zahamowanie psych-ruchowe a serta na poprawę nastroju bo mnie w ogóle nie pobudzała a wręcz lekko zamulała.
Wellbutrin 300mg

przez lunatic 29 wrz 2014, 19:32
jakby kawa dawała takiego samego kopa jak np Wellbutrin to ludzie by pili kawe a nie brali takie leki

przez Kat_ 29 wrz 2014, 19:51
lunatic, ciężko się z Tobą gada. Miliardy ludzi piją kawę na świecie bo ich pobudza, ja nie mogę, albo mam jakieś uczulenie na kofeinę albo po prostu nerwicę - nie toleruję kofeiny, unikam kawy, herbaty, czekolady, kakao albo spożywam w minimalnych ilościach. Działanie wellbutriny też jest bardzo indywidualne na różne osoby, u mnie zaskoczył ale sam to raczej nie da rady.
Wellbutrin 300mg

przez lunatic 29 wrz 2014, 19:57
mówiłęm o ludziach z objawami depresyjnymi a nie o zdrowych ludziach którzy piją kawę, juz to widze jak sama kawa wyciąga z łóżka osobe z depresją z obniżoną energią

przez Kat_ 01 paź 2014, 16:00
Byłem wczoraj u dilera, zadecydował o podwyżce na 300mg. Zapytałem o jakiś ewentualny mix z ssri, powiedział, że nie łączy się wellbutrinu z ssri. Dziwne bo w USA jest to dość powszechne a diler młody, około 35 lat więc powinien o tym wiedzieć. Wellbutrin dobrze na mnie działa ale wątpię czy sam to wszystko pociągnie. Przeczytałem w necie, że well fałszuje wyniki policyjnych testów na amfetaminę, tzn. wynik jest pozytywny :D nie wiem czy to prawda.

-- 01 paź 2014, 20:12 --

Wziąłem dzisiaj 300mg, jak mnie głowa napie*dala :/
Wellbutrin 300mg

Sortuj wg