BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Arnin 23 wrz 2014, 10:26
150 od samego początku, drugie opakowanie kończę i skoro nie ma żadnych efektów to nie będę się starał o następne, bo to dość spory wydatek ;/ Chociaż, gdyby mi pomógł to mógłbym poświęcić te 110zł miesięcznie, tylko aby się dobrze czuć.

przez Kat_ 23 wrz 2014, 16:01
No mi strasznie dupę ruszył, biorę ponad 2 tygodnie, na początku mocno przytyłem (+3kg) w kilka dni, teraz stoję w miejscu, pewnie za chwilę waga zacznie spadać. Kupiłem sobie błonnik w proszku i wcinam suszone śliwki, niestety ale zaparcia przy wellbie i nieregularne wypróżnienia co 2-3 dni. Lekkie bóle głowy ale to jakoś nie jest duży problem. Baaardzo odżyłem na tym leku. Płaciłem 144 zł więc nie wiem gdzie kupiłeś za 110zł, myślałem, że ceny takich leków są ujednolicone na całą Polskę.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Arnin 23 wrz 2014, 17:15
104 zł za 150mg dokładniej, wcześniej 106 płaciłem, trzeba po różnych aptekach sprawdzać, chyba to było w sieci Dr.Max czy jakoś tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 23 wrz 2014, 17:35
ja kupowalem kiedys za 70 zł 150mg

przez Franz Maurer 25 wrz 2014, 10:57
Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

przez Patryk29 25 wrz 2014, 11:04
Franz Maurer napisał(a):Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

Zmeczenie na takiej kosie?? ile czasu bierzesz te leki?? :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Franz Maurer 25 wrz 2014, 11:21
Patryk29 napisał(a):
Franz Maurer napisał(a):Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

225mg wenli i 15mg mirty biorę jakoś od początku czerwca. Ogólnie na lekach jestem od marca. Na początku startowałem od 75mg wenli, 5mg escilatopramu i trittico. Potem odstawiłem escilatopram i trittico. Dostałem mirtę i zwiększałem wenlę stopniowo (75->150) do 225mg. Na początku to combo (wenla + mirta) fajnie mnie "rozbudziło", bardzo dobrze spałem, ogólnie miałem większy power i motywacje. Teraz niestety znowu totalny brak energii, niby śpię, ale się nie wysypiam, znowu łapię doła :( Nie wiem, czy to wina zmiany pogody, czy tego, że w ostatni weekend się trochę przeziębiłem, ale jest wyraźne pogorszenie :/ W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza.

przez Patryk29 25 wrz 2014, 11:50
Franz Maurer napisał(a):
Patryk29 napisał(a):

225mg wenli i 15mg mirty biorę jakoś od początku czerwca. Ogólnie na lekach jestem od marca. Na początku startowałem od 75mg wenli, 5mg escilatopramu i trittico. Potem odstawiłem escilatopram i trittico. Dostałem mirtę i zwiększałem wenlę stopniowo (75->150) do 225mg. Na początku to combo (wenla + mirta) fajnie mnie "rozbudziło", bardzo dobrze spałem, ogólnie miałem większy power i motywacje. Teraz niestety znowu totalny brak energii, niby śpię, ale się nie wysypiam, znowu łapię doła :( Nie wiem, czy to wina zmiany pogody, czy tego, że w ostatni weekend się trochę przeziębiłem, ale jest wyraźne pogorszenie :/ W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza.

Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Franz Maurer 25 wrz 2014, 11:59
Patryk29 napisał(a):Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??

Przy zwiększaniu w sumie chyba tylko jeden - czasami taki delikatny tik nóg, tak jakbym nieświadomie nimi poruszył na ułamek sekundy, a tak po za tym to nic innego. Jedynie na początku brania wenli (37,5 i 75) miałem lekki szczękościsk i suchość w ustach, ale po dwóch tygodniach to minęło. Ogólnie mogę powiedzieć, że dobrze toleruję wenlę.

przez mio85 25 wrz 2014, 14:08
Kat_ napisał(a):No mi strasznie dupę ruszył, biorę ponad 2 tygodnie,

Kolejna osoba ktorej ten lek pomogl. Ale jestem zly na siebie, wyglada, ze naprawde warto chociazby sprobowac tego elku skoro mozna odczuc skutki po 2 ty. Powiedz jeszcze na co brales i czy twoj stan byl bardzo ciezki, tzn. czy choroba nie pozwalala ci na wyjscie z domu i prace.

Franz Maurer napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??

Przy zwiększaniu w sumie chyba tylko jeden - czasami taki delikatny tik nóg, tak jakbym nieświadomie nimi poruszył na ułamek sekundy, a tak po za tym to nic innego. Jedynie na początku brania wenli (37,5 i 75) miałem lekki szczękościsk i suchość w ustach, ale po dwóch tygodniach to minęło. Ogólnie mogę powiedzieć, że dobrze toleruję wenlę.

Nie mow, ze na wenli nie miales dysfunkcji seksualnych. Znaczy ciesze sie, ale to chyba dlatego, ze masz mirte do tego. Czy jechales na samej wenli wczesniej?

przez Franz Maurer 25 wrz 2014, 14:22
mio85 napisał(a):Nie mow, ze na wenli nie miales dysfunkcji seksualnych. Znaczy ciesze sie, ale to chyba dlatego, ze masz mirte do tego. Czy jechales na samej wenli wczesniej?

Najbardziej na dysfunkcje seksualną wpływa na mnie escilatopram. Na wenli nie jest źle, a w połączeniu z mirtą nawet OK (chociaż nie jest to jakaś mega rewelacja).

przez Kat_ 25 wrz 2014, 18:45
mio85, mi pomógł ale też nie jest idealnie. Dzisiaj nie wiem co mnie podkusiło z rańca wypić słabą kawę, boli mnie głowa, wkurwiam się na wszystko, jestem tykającą bombą. Wellbutrin zwiększa irytację i bez kawy głowa już boli od niego. Meliskę se zrobię dzisiaj.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Kazuar 27 wrz 2014, 04:31
Arnin napisał(a):104 zł za 150mg dokładniej, wcześniej 106 płaciłem, trzeba po różnych aptekach sprawdzać, chyba to było w sieci Dr.Max czy jakoś tak.

Kupujesz w Dr.Max?
Ja co prawda szukam 300mg, ale najtaniej co udało mi się znaleźć również w Dr.Max to 199,-
W jednej aptece w stolicy znalazłem za 175,- ale nie pojadę ponad 200km specjalnie po lek.

przez wisnia80 27 wrz 2014, 21:18
Kat_ napisał(a):mio85, mi pomógł ale też nie jest idealnie. Dzisiaj nie wiem co mnie podkusiło z rańca wypić słabą kawę, boli mnie głowa, wkurwiam się na wszystko, jestem tykającą bombą. Wellbutrin zwiększa irytację i bez kawy głowa już boli od niego. Meliskę se zrobię dzisiaj.

ten lek działa uspokajajaco tylko na adhd-owcow.

Sortuj wg