BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez elfrid 26 lip 2014, 21:25
Glaxo ostatnio w ogóle przesadza. Wellbutrin kosztuje 123zł a Seroxat 73zł. Żaden nie jest refundowany. Polityka cenowa Pfizera jest dużo bardziej korzystna - oryginały typu Zoloft, Efectin są refundowane i są bardzo tanie. Opakowanie Efectinu 150mg kosztuje tylko 16zł
pregabalina, wenlafaksyna

przez manbearpig 26 lip 2014, 22:16
dziwna jest tak wysoka cena bupropionu biorąc pod uwagę fakt, że substancja jest znana od 1966 roku..

przez DCPMM 27 lip 2014, 11:57
manbearpig napisał(a):
wredny napisał(a):jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka.
mogę prosić o jakieś info albo linka?

Za 40 to bankowo jakaś podróbka z Chin. Oni podrabiają wszystko, łącznie z lekami.
Kiedyś czytałem o porabianej Viagrze, w której zawartość leku w pojedynczych tabletkach wahała się pomiędzy 20-150% prawidłowej dawki. Z aspiryną to można pewnie zaryzykować, ale z psychotropami to bym się bał.
Na zachodzie są ponoć jakieś tańsze genetyki, może da się jakoś sprowadzić?
Ja płaciłem 104,90 za 150mg w bardzo taniej i dobrej aptece.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 27 lip 2014, 15:01
elfrid napisał(a): Polityka cenowa Pfizera jest dużo bardziej korzystna - oryginały typu Zoloft, Efectin są refundowane i są bardzo tanie. Opakowanie Efectinu 150mg kosztuje tylko 16zł

Pregabalina najlepszym tego przykładem XD

Jak już to jankesi nieco sprytniejsi i wyciągaja wnioski o bezsensowności ustalania ceny na kosmicznym poziomie w sytuacji kiedy to dostepne jest 2865428564 generyków dla danej subs. czynnej, a ryżym grubasom z UK całkiem się POpier.. od tych wałów i kar , którymi ich obłożyli XD

-- 27 lip 2014, 14:05 --

DCPMM napisał(a):
manbearpig napisał(a):
wredny napisał(a):jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka.
mogę prosić o jakieś info albo linka?

Za 40 to bankowo jakaś podróbka z Chin. Oni podrabiają wszystko, łącznie z lekami.
Kiedyś czytałem o porabianej Viagrze, w której zawartość leku w pojedynczych tabletkach wahała się pomiędzy 20-150% prawidłowej dawki. Z aspiryną to można pewnie zaryzykować, ale z psychotropami to bym się bał.
Na zachodzie są ponoć jakieś tańsze genetyki, może da się jakoś sprowadzić?
Ja płaciłem 104,90 za 150mg w bardzo taniej i dobrej aptece.

Obrazek

Przeciez gość napisał , że kupił 1 opakowanie za 40zł (w domyśle od kogoś z ogłoszenia "zostało mi 1 opakowanie wellbutrinu - oddam za półdarmo, jak ma sie spuścić w kiblu"). Ci proszą o linki i strony aptek XD POlacy zasługują jednak na to co mają, teraz PO POdmiance POje..ów na Pierdo.nełoiStraciłemkontaktzrzeczywistością czyli "prawicę" dostaniecie pełny DARMOWY pakiet socjalu - bezrobocie99,9%, zasiłki 100zł dla każdego, becikowe na uzywany wózek i proszek do prania PRLowskich pieluch i Dałneńsk w TV 23g/d XD

przez Arnin 05 sie 2014, 19:06
W ulotce straszą przedawkowaniem w przypadku dzielenia tabletek ;) Ja jak zawsze przezorny zacząłem od ćwiartki przez 2 dni, potem połówka i w 4 dzień cała tabletka, moje odczucia są takie, że te dawki, które podzieliłem z całej tabletki bardziej miotały mną niż cała tabletka, to zapewne przez to zmodyfikowane uwalnianie, pewnie przez dobę do organizmu powoli się przyswaja, racja ?

9 dni biorę 150mg, czyli pełną tabletkę, jak na razie to jakieś tam problemy są ze snem, ale nie takie, żeby benzo sobie nie poradziło, no i całkowity brak apetytu (trzeba na siłę wpychać), od momentu brania także siły mnie opuszczają, zjem dla testu całe opakowanie tych tabletek (30), czyli dawka na miesiąc i wtedy się wypowiem.
Jak to u Was było z tym osłabieniem ? Czy w ogóle i po jakim czasie mija ? Apetyt wzrośnie ?

przez depas 06 sie 2014, 02:00
Arnin napisał(a):Jak to u Was było z tym osłabieniem ? Czy w ogóle i po jakim czasie mija ? Apetyt wzrośnie ?

U mnie żadnego osłabienia nie było na 150mg, właśnie raczej pobudzenie, nakręcenie. Brałem 2 miesiące i apetyt powoli, powoli się zwiększał i w końcu był już normalny jak przed braniem. Tylko męczyły mnie k*rewskie zatwardzenia bardzo długo, musiałem żreć błonnik i środki na przeczyszczenie, a ledwo dawałem radę coś zdziałać na muszli.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Guzik 06 sie 2014, 14:04
Dziś wzięłam pierwszą tabletkę, to moja ostatnia nadzieja, bo po nim się nie tyje (na neuroleptykach utyłam prawie 30kg). Czy ktoś zamieniał abilify na zyban? Czy ktoś jadł zyban z seronilem? Jem teraz 150 zybanu i 20mg seronilu.... po jakim czasie zaczyna działać?

-- 06 sie 2014, 20:59 --

Nikt nie je tego "cuda"?

przez Vizir 06 sie 2014, 21:00
Guzik napisał(a):Dziś wzięłam pierwszą tabletkę, to moja ostatnia nadzieja, bo po nim się nie tyje (na neuroleptykach utyłam prawie 30kg). Czy ktoś zamieniał abilify na zyban? Czy ktoś jadł zyban z seronilem? Jem teraz 150 zybanu i 20mg seronilu.... po jakim czasie zaczyna działać?

Wow, przesiadka z neurolpetyków na bupropion ? :D To dosyć niecodzienne - jaką masz diagnozę ?
A druga sprawa to dlaczego bierzesz 2x droższy niż Wellbutrin Zyban ?

przez Guzik 06 sie 2014, 21:03
Nie wiem jaką mam diagnozę. Jem zyban bo wellbutrinu nie było w aptekach ani hurtowniach, a ja byłam 3 dzień bez abilify i zaczęło być nieciekawie, więc rzuciłam się na to co było.

przez Vizir 06 sie 2014, 21:11
Guzik napisał(a):Nie wiem jaką mam diagnozę.

XD nie wierze, nie wiesz w jakim celu brałas neuroleptyki po których 30kg przytyłaś :D ?

przez Guzik 06 sie 2014, 21:20
Ależ wiem w jakim celu! Aby nie było kosmosu! Abym mogła normalnie funkcjonować! Ale diagnoz miałam pełno, nie wiem co mi jest. W sumie fajnie by było wiedzieć, wiem że nie mam depresji nawet lekarz mi powiedział, że już nie mam :D

-- 07 sie 2014, 09:31 --

Jenyś, czy kogoś bolał po tym żołądek/brzuch? Czy to przejdzie? Strasznie mnie boli :(

przez Arnin 07 sie 2014, 16:52
Guzik, Jakieś kilka pierwszych dni, 3-4 bebechy mnie bolały, organizm musiał się przyzwyczaić do obcej substancji ;D

przez Guzik 07 sie 2014, 18:40
Arnin a biło Tobie tak strasznie serce? Bo rano bolał mnie okropnie brzuch teraz głowa pulsuje i serce wali :/

przez Arnin 07 sie 2014, 20:41
Też tłukło intensywniej, głowa też bolała, ale starałem się nie zwracać uwagi, jak na razie najmniejsze skutki uboczne są na tym leku na tle innych, które brałem.

Sortuj wg